Şimdi Ara

Tamirden Gelen Hi-Level SSD'ye Format Atamamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 aylık Hi-Level Ultra 120GB 550MB-530MB/s SSD'im elektrik kesintisi üzerine

"An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system.
    Press Ctrl+Alt+Del to restart"

şeklinde bir hata verdi. Format atmaya çalıştığımda ise.

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın.

Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz, CD, DVD veya USB flash sürücünüz varsa, şimdi tıklatın.
    Not: Windows yükleme medyası CD/DVD sürücüsünün içindeyse, bu adımda güvenle çıkarabilirsiniz.

Bu ekranlar ile karşılaştım. Disk biosta görünmesine rağmen windows kurulum ekranında görünmüyor.

Bunun üzerine ürünü servise gönderdim onarıldığı söylenerek geri gönderildi ancak ssd'yi taktığımda yine aynı sorunla karşılaştım.

Bu arada Hi-Level'dan kesinlikle uzak durun 1 ay içinde bir firma bir kere bile mi telefonunu açmaz.

Ürünü tekrar servise mi yollasam? Başka bir format usb'si mi hazırlasam? Problem başka bir bileşende mi? Yoksa sadece biosla alakalı mı? Hiç uğraşmayıp yeni bir SSD'mi alsam? Bilemedim. Yardımınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkcmz -- 20 Ekim 2017; 18:26:53 >

• Diskde problem olduğunu düşünmüyorum. Anakartınızın SATA/AHCI sürücüleri Windowws 7 DVD'sinde olmadığı için yükleme sırasında işletim sistemi diski algılayamıyor.

Bu problemi yükleme sırasında SATA/AHCI sürücülerini başka bir diskten yükleyerek çözebilirsiniz.

Anakart Marka Modelini verebilirseniz SATA sürücülerini sizin için bulabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 20 Ekim 2017; 23:39:15 >
  • Merhaba anakartın modeli;

MSI B250M BAZOOKA Intel B250 2400MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart

Cok tesekkur ederim simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrkcmz kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki sayfadan indirebilrsin. f6flpy-x64.zip dosyasının içindeki tüm dosyaları bir başka flash diske atıp yükleme ekranında takıldığın yerdeki Gözat butonuna tıklayıp flash diske attığın klasörün içindeki dosyaları göstererek yükleyebilirsin.
    https://downloadcenter.intel.com/download/27147/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-?_ga=2.256965259.1833571034.1508580499-1655680796.1508580499

Windows Server 2016*
    Windows® 10, 64-bit*
    Windows 8.1, 64-bit*
    Windows 7, 64-bit*

Language: English
    Size: 1.63 MB
    MD5: 45d53d6da0ecb1480d53ae0d91435e1chttps://downloadmirror.intel.com/27147/eng/f6flpy-x64.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 21 Ekim 2017; 13:23:4 >

• Hocam Merhaba,

Dediğiniz dosyayı indirdim.

Hem format attığım usb belleğe hem de başka bir usbye dosyayı attım hata verdiğinde göz at diyip seçmeye çalıştım ama format usbde dosyayı bulamadı diğer usbyi ise hiç görmedi.

• SSD'de sorun yok, BİOS ayarlarından AHCİ modunu etkinleştir ve tekrar dene.
  • mrkcmz kullanıcısına yanıt
    USB bellekleri USB 3.0'a takıyorsan 2.0 girişine takıp tekrar dener misin? USB 3.0 girişi mavi olanlardır.
  • Hocam bütün girişlerde denedim olmadı. Başka bir problem var ama ne? :(
  • Windows 7 nin içine AHCI driverları enjekte edin, internette skylake chipsetli anakartlar için böyle videolar var. Ben şahsen bu yeni nesil anakartlarda IDE modu olmadığı için aynı hatayı aldığımdan bu enjekte ile UEFI modda W7 kullanıyorum bir süredir.
  • Hocam başıma geldi hdd sağlamaz bende kaç kere yolladım servise .en son hdd kutusu alıp başka bilgisayar da formatla dim disk i sorun çözüldü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı dediğiniz gibi çözdüm başka bir bilgisayarda format attım. AHCI driverlarını yüklebilseydim aynı makinada da halledebilirdim belki bilmiyorum. Teşekkürler. Bu verilen hata bir kaç farklı probleme işaret ediyor ve bu problemleri çözmek içinde internette çok fazla yöntem var ve insanı yıldırıyor. Çözüm için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.