Şimdi Ara

Tamamına kredi kullanarak ticari araç (minibus) almak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
67.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, krizden etkılenerek issiz kaldım ve para pul'da yok, simdi dıyorum tamamına kredı kullanarak 2005-2006 yada 2007 bi tıcarı arac alsam (yalnız ehlıyetde B -herhalde 14+1 ve altında koltuk sayısı işli ruhsata ticari araç kullanabılırım_mi.¿), alacagım araca hemen 2 iş bırden uydurabılırmıyım (nası olcaksa, hicte yapmadıgım bi is), 36 ay cıvarı kredılendırsem 1100-1200 cıvarı aylık odemeler olur Banada 700 cıvarı bişi kalsa(!) yeter dıyorum. Olurmu olmazmı mantıklımı deılmı bilgi gorus ve onerılerınızı beklıyorum arkadaslar ,tsk'ler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecrubeSiZ -- 5 Şubat 2009; 16:21:03 >

• aldığınız araçla ne iş yapacaksınız?
    yapacağınız iş aylık en az 2000 ytl getirecek mi?Krediyi ödeyebilecekmi?

Bana sorarsanız piyasa bitik 0 parayla kredili araç alıp aylık şu kadar kazanırım demek biraz saçma.Önce aylık 2000-2500 ytl kazandıravilcek bir iş bulmak lazım.Bu zamanda böyle bir iş varsa ben aracımı satayım bana aylık o parayı kazandırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

aldığınız araçla ne iş yapacaksınız?
    yapacağınız iş aylık en az 2000 ytl getirecek mi?Krediyi ödeyebilecekmi?

Bana sorarsanız piyasa bitik 0 parayla kredili araç alıp aylık şu kadar kazanırım demek biraz saçma.Önce aylık 2000-2500 ytl kazandıravilcek bir iş bulmak lazım.Bu zamanda böyle bir iş varsa ben aracımı satayım bana aylık o parayı kazandırsın...
    bahsettiğin mikttarlarda parayı hangi işle kazanacaksın anlayamadım..C plakalı bir servis 2.000 civarı net bırakıyor.kaçak servismi atacaksın nedir bu olay ?Biraz fazla hayal kuruyorsun gibi..Dikkat et derim.
  • Personel ve okul tasımacılıgı işinden bahsedıyorum. Niye kacak olsun ki, hem nası kacak olucak Turizm fırmalarından iş alabılırmısın ki ayrıca İst.da C plaka muhabbeti henuz sözkonusu deil. Evet örnegın Ankara, Eskisehır'de plakalı servıs aracları dogru, ben İst. içi düşünüyorum.
    Bi personel servısı aylık ortalama 1250-1400 cıvarı bıraksa net okul servısı net işiylen beraber 2000 tl yakalanabılıyo pekala Neden olmasın ki.

-1.400 NET BIRAKIYO TEMİZ ETİLER BAĞCILAR ARASI İŞİ sahibinden mesaj atmayın bakılmıcaktır alıcak ciddi olanlar telefon açsın pazarlık payı yoktur, renault master 2,8 14+1 32000 tl (tek iş'te)
    Avrupa yakası bana uymuyo, 18+1 bana uymuyo, turizm fırmasından yada galeri deıl Tamamına kredı kullanamayız bana uymuyo

-2007 model 17+1 master sahibinden satılık... isiyle aylık 2000 bin tl net gelir. 39.500 (tek iş'te)

-Arac servıs bakımlı olup işıyle satlık okul + personel servısı Hakedışı 6000tl aylık
    Net kazancı 4000 tl - Arac turizm paket olup tv dvd anfi invertör 220voly 150wat tibün tavab pulman
    Yatar koltuk Klima mevcuttur
    Mercedes Sprinter 2005

• Son yazdıgım sprinter'a iyi para yazmıs tabi eleman halınce, neyse

-Servisiyle satılık peugeot j9 18+1 acilen
    Gece vardıyalı isi mevcut olup toplam kazancı 3000 tl'yı bulmaktadır , demiş ve 40000 tl yazmıs

-20 000 tl pesın ayda 1140 tl senetle 30 ay banka kredılı 2600 tl kazandıgı servısıyle satılıktır
    Volks. Crafter 2004 - 47000 tl

vs. vs. daha var da yani demek istedıgım bu ilanlar dogruysa ki dogrudur herhalde demekki kazanılabılıyo bu paralar. Ben bu ılanlar ıcerısınde bana uygun olanını bulmaya calısıyorum Yada vaz'mı geçeyim bu sevdadan dıye akıl-bilgi-yorum alısverısınde bulunmak ıstemıstım. Bu işin icerisinde olan biri(leri) olurda goruslerını paylasırsa sevınırım, Tsk'ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

bahsettiğin mikttarlarda parayı hangi işle kazanacaksın anlayamadım..C plakalı bir servis 2.000 civarı net bırakıyor.kaçak servismi atacaksın nedir bu olay ?Biraz fazla hayal kuruyorsun gibi..Dikkat et derim.

Alıntıları Göster
    bugün en ucuz sıfır servis aracı 60-70 bin tl.

hiç peşinsiz alsanız bunun taksitleri 2000 tl nin üzerinde olur. size ne kalacakki?

bunun vergisidir, muayenesidir, puludur, sigortasıdır, kaskosudur, bakımıdır bir sürü de ek masraf kalemi çıkacak sana. üstelik aracın yaşlandıkça kazandığı parada azalacak.

anlayacağınız o işten para kalmaz size. ha battı balık yan gider diyorsan senin bileceğin iş.

• Sıfır aractan bahsetmedim ki ben hiç, bugün pek çok galeri 2004-2005-2006 farketmıyo Tamamına kredi kullandırabılıyo (bkz. internetden, gazetelerın vasıta ilanları bölümüne) ki ayrıca sıfır aracların da fıatlarını vereyım ben size hemen; Ducato Maxi - peugeot boxer - citroen jumper bu aracların 3'ü de aynı tipde araclar ve 50000 tl. cıvarında olan araclar. Kaskosunu, muayenesini, trafık sıgorta polıcesını, muhasebesını, vergısını ve 6 ay'da bir bakımını da hesaplamaya katmıyo deilim tabiki Neden katmıyayım ki (aylık ortalama 250 cıvarı) Bahsettıgım orneklerde de kalan mıktarlar hep Net seklınde vurgulanmıstır zaten.
  • Neyse,
    Tamamına kredi ve iş imkanı ile ticari araç temin eden (max. 30000_ civarı) yerler benimle irtibat kurmak isterlerse sermayesiz@hotmail.com adresinden ulaşabılırsınz. Ortak bu iş'e dahil olmak isteyen olursada (İstanbul Anadolu yakasındanım) olabılır gorusulur, tsk'ler.
  • ...¿
  • .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrubeSiZ

.
    kazandığın para kredinin faizine bile yetişmez haberin olsun.
  • Bilerekmi cevap verıyosun yoksa öylemi düsünüyosun.¿
  • quote:

Bilerekmi cevap verıyosun yoksa öylemi düsünüyosun.¿
    bilerek cevap veriyorum tabiki.hatta sana daha ayrıntılı açıklayayım

ortalama 40 bine 2. el bi araç alsan(daha ucuzlarıda var ama masraf gerektirir elinde patlar)

36 ayda ödemeye kalksan aylık 1650 yapar(iş bankası)

bu işin plakası var,mazotu var bakımı var,lastiği var,sigortası var ........

yani bu kadar basit olsa herkes minübüs alır çalıştırırdı öyle değil mi?

bence başka bir iş düşün
  • ''Sıfır aractan bahsetmedim ki ben hiç, bugün pek çok galeri 2004-2005-2006 farketmıyo Tamamına kredi kullandırabılıyo (bkz. internetden, gazetelerın vasıta ilanları bölümüne) ki ayrıca sıfır aracların da fıatlarını vereyım ben size hemen; Ducato Maxi - peugeot boxer - citroen jumper bu aracların 3'ü de aynı tipde araclar ve 50000 tl. cıvarında olan araclar. Kaskosunu, muayenesini, trafık sıgorta polıcesını, muhasebesını, vergısını ve 6 ay'da bir bakımını da hesaplamaya katmıyo deilim tabiki Neden katmıyayım ki (aylık ortalama 250 cıvarı) Bahsettıgım orneklerde de kalan mıktarlar hep Net seklınde vurgulanmıstır zaten.'' bunu belirtmistim bende.

İş Bankası taşıt kredisini veriyo 1,94'den, 40000 tl'ye yapar 36 aylık'tan aylık 1560 tl. Ben 40000 tl'ya kafamda cıkmadım zaten hiç, Bugün bi araç buldum mesela 32000 tl 2007 model arac , IngBank misal
    1,69'dan verıyo kredıyı ve 36 aylık'tan aylık 1200 tl. yapar, masraflarla toplam aylık 1500 tl. ödemem olsa tek personel servısınden bana kalacak parada o kadar olacagından başabaş olur, Artı bi okul servisi ekleyebilirsem kazanırım ki ekleyene kadar kazanmıyayım napim, Piyasada iş yok zaten olanda 700-750 civarı para verıyo, hic olmazsa taşıt'ım olur altımda, 3 sene sonrada degeri olsun hadi 20000 tl'ki o kadar da para biriktirmiş olurum hem. krediler bitesiye kadar bıraz sıkıntı olur Sonra satarım bu sefer 10000-15000 civarı ceker araç'ı degistiririm, ömür'de kredi ödemeyle süreerr gider, hı.¿ :)

• quote:

''Sıfır aractan bahsetmedim ki ben hiç, bugün pek çok galeri 2004-2005-2006 farketmıyo Tamamına kredi kullandırabılıyo (bkz. internetden, gazetelerın vasıta ilanları bölümüne) ki ayrıca sıfır aracların da fıatlarını vereyım ben size hemen; Ducato Maxi - peugeot boxer - citroen jumper bu aracların 3'ü de aynı tipde araclar ve 50000 tl. cıvarında olan araclar. Kaskosunu, muayenesini, trafık sıgorta polıcesını, muhasebesını, vergısını ve 6 ay'da bir bakımını da hesaplamaya katmıyo deilim tabiki Neden katmıyayım ki (aylık ortalama 250 cıvarı) Bahsettıgım orneklerde de kalan mıktarlar hep Net seklınde vurgulanmıstır zaten.'' bunu belirtmistim bende.

İş Bankası taşıt kredisini veriyo 1,94'den, 40000 tl'ye yapar 36 aylık'tan aylık 1560 tl. Ben 40000 tl'ya kafamda cıkmadım zaten hiç, Bugün bi araç buldum mesela 32000 tl 2007 model arac , IngBank misal
    1,69'dan verıyo kredıyı ve 36 aylık'tan aylık 1200 tl. yapar, masraflarla toplam aylık 1500 tl. ödemem olsa tek personel servısınden bana kalacak parada o kadar olacagından başabaş olur, Artı bi okul servisi ekleyebilirsem kazanırım ki ekleyene kadar kazanmıyayım napim, Piyasada iş yok zaten olanda 700-750 civarı para verıyo, hic olmazsa taşıt'ım olur altımda, 3 sene sonrada degeri olsun hadi 20000 tl'ki o kadar da para biriktirmiş olurum hem. krediler bitesiye kadar bıraz sıkıntı olur Sonra satarım bu sefer 10000-15000 civarı ceker araç'ı degistiririm, ömür'de kredi ödemeyle süreerr gider, hı.¿ :)
    biz bu işi mercedes ve vw ile yapıyoruz.öyle ducatoyla falan bu işe gireceksen hiç girme derim.zamanında bizde renault traffic le yapmaya çalıştık elimizde patladı.zar zor sattık o araçları.bu işlere gireceksen mercedes ya da vw şart.en azından vw volt almanı öneririm.ayrıca ben sana 0 araç fiyatı söylemedim 40 bine zaten ancak 2.el alırsın.haaa 15 binede mercedes var ama bitik durumda iş falan yapılmaz

• Ben sana sıfır arac fıyatı söyledin demıyorum, tırnak içindeki paragrafı ben ayın 10'da yazmışım ve göstermek istedim sana ki orada işin masraflarının farkında oldugumu göresin diye.
    İst.da isen görmen lazım trafikte gezinen diger Cıtroen Jumper, Peugeot Boxer türü araçları da ki modelli olsun kafi, ayrıca benım buldugum araçta da turizm paketlı.

Neyse, bi söz var;
    Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. James B. Conant
    Ama hızlı ama yavaş sonuç itibari ile ilerliyo bi şekilde, yerinde saymıyo, hı.¿ ;) ii aksamlar.
  • quote:

Ben sana sıfır arac fıyatı söyledin demıyorum, tırnak içindeki paragrafı ben ayın 10'da yazmışım ve göstermek istedim sana ki orada işin masraflarının farkında oldugumu göresin diye.
    İst.da isen görmen lazım trafikte gezinen diger Cıtroen Jumper, Peugeot Boxer türü araçları da ki modelli olsun kafi, ayrıca benım buldugum araçta da turizm paketlı.

Neyse, bi söz var;
    Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. James B. Conant
    Ama hızlı ama yavaş sonuç itibari ile ilerliyo bi şekilde, yerinde saymıyo, hı.¿ ;) ii aksamlar.
    sermayesiz@hotmail.com
  • elinde biraz birikmiş olsa olabilirdide böyle çok tehlikeli krizde borç altına girmek

ama illede yapıcam diyorsan en azından sağlam 3 yer bulmalısın
    1-2 iş yeri servisi
    okul servisi
    haftasonu gezi ve nişan v.b işleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

elinde biraz birikmiş olsa olabilirdide böyle çok tehlikeli krizde borç altına girmek

ama illede yapıcam diyorsan en azından sağlam 3 yer bulmalısın
    1-2 iş yeri servisi
    okul servisi
    haftasonu gezi ve nişan v.b işleri
    Hocam sakın sakın sakın ! Uzak dur !

Benzer sebeplerden tam olarak 1 yıl önce 0 km Peugeot Boxer aldım. Turizm paketti klimaydı bilmemne bana 56.000 YTL ye patladı. 20.000 YTL ye arabamı satmıştım biraz da üzerine ekledim 25.000 YTL kredi çektim. Aylık 1250 YTL senet, 150 YTL de kasko odüyorum. ( Kasko 10 taksit, 2 ay önce ödemesi bitti.) Hiç bir masrafın olmasa 1400 YTL net ödemen var.

Diyelim aldın, turizm firmaları 7 ay 30.000 km boşa yol yaptırdılar bana. İsim vermek istemiyorum ama hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı. Günlük 220 km yol yapıp ancak yakıt parasını çıkaran işler biliyorum. % 80 i bu şekilde. Gürsel Turizm, Tursan gibi firmalar yıllık sözleşme imzalıyorlar, işi herhangi bir sebeple bırakamıyorsun. 3-4 yaşından eski, klimasız araçları çalıştırmıyorlar. Bazı okul ve kolejler yalnız Sprinter ve Crafter Volt'a iş verebiliyor. Kısacası turizm firmalarından uzak dur. Turizm firmalarının mantığı şu ; "İşine geliyorsa, çalışacak çok.." Emekli olup kredi çeken herkes bir ticari münibüs alıp bu işe girişmişler, senedi ödeyebilmek için 50 liralık işi 35 e yapabiliyorlar. Turizm firmaları bundan epey yararlanıyorlar.

2 iş bulmak ve bunların saatlerinin ve yerlerinin birbirlerine uyması gerçekten zor. Nişan, düğün gezi gibi işleri ekstra sayacaksın, onlara güvenerek yola çıkmamak gerekiyor. Kaldı ki ayda ortalama 2-3 tane ancak ekstra iş çıkıyor. Bunlar da maddi olarak elde tutulur bir kâr sağlamıyor.

Senelik vergiler, trafik sigortası, lastik, bakım, kasko, senelik muaynesi, SRC belgesi, yol belgesi... v.s derken ortaya çok ciddi rakamlar çıkabiliyor. 3-4 sene sonunda aracın en az 100.000 km yi geçecektir, haliyle değer de kaybedecek. 4 sene boyunca kazandığın para ancak aracın kaybettiği değeri karşılayabiliyor. Neresinden bakarsan bak akıl işi değil.

• quote:

Ben sana sıfır arac fıyatı söyledin demıyorum, tırnak içindeki paragrafı ben ayın 10'da yazmışım ve göstermek istedim sana ki orada işin masraflarının farkında oldugumu göresin diye.

Neyse, bi söz var;
    quote:

Orjinalden alıntı: tecrubeSiZ

Neyse, bi söz var;

İlla kararlıysan da turizm paket v.s hiç ekstraya kaçma. Klima olması yeterli. 56.000 e mâl ettiğim aracı 50.000 e de mâl edebilirdim. Aracım turizm paketli olduğu için fazladan iş veren de olmuyor. Pişman oldum. Ayrıca 0 km yerine 2. el daha mantıklı. 42 - 43.000 TL' ye 2008 - 2009 Jumper, Ducato, Boxer gibi modeller bulabilirsin. Km bazında en ekonomikleri Boxer, Jumper ve Ducato. Bu sıralamayı Master, Transit, Crafter, Sprinter takip ediyor. Örneğin 17 + 1 2.2 HDI 120 hp Boxer km bazında 260 kr yakıyor. 2008 150 hp uzun şase Sprinter ise 480 kr...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.