Şimdi Ara

Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi, Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
11.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık olarak 2 haftadır sürekli araştırma halindeyim. Hepsiburadanın şuanki indirimleri ile almak istediğim 2 makine var. Aslında ilk düşündüğüm samsung ama sonradan Lg'yi gördüm ve 8kg yıkama ve 6 kg kurutma daha cazip geldi. Lg veya Samsung (Tekirdağ) servislerinden şikayetçi olanlar varmı? Kullananlar veya tavsiye edenlerin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-wd8704djf-1400-devir-7kg-yikamali-5kg-kurutmali-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtsamwd8704djf&categoryId=155121&SKU=MTSAMWD8704DJF

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-f1480yd-8kg-1400-devir-kurutmali-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtlgf1480yd&categoryId=155121&SKU=MTLGF1480YD

• Tam Kurutmalı Çamaşır Makinesi, Hangisi? cevap = hiçbirisi.

- tam kurutmalı ç.m. almayı düşünenler genelde "yerim yok, iki makine alamam" bahanesine sahiptirler. lütfen bu ve benzeri bahanelere kapılıp combo makine alma, hatta yanından bile geçme.
    - combo cihaz planın varsa maddi sorunun yok demektir. çünkü bu cihazlar kurutmasız olanlardan epey pahalı. bu durumda miele , bosch veya elektrolüx gibi baba markalardan donanımlı bir ç.m. al, ilerde de bana dua et. varsın kurutma olmayı versin.

saygılarımla.
  • Aslında hocam Bosch fabrikası burada ve yaklaşık %30 gibi bir indirimle piyasanın altından makine çıkartabilirim içeriden. Az önce kurutma makineleri ile ilgili başlığı biraz inceledim. Bütün yorumlar kombo değilde 2 ayrı makine almaktan yana. Peki artı ve eksileri ile değerlendirsek neden kombo değil? Artılardan ben yazayım siz eksileri tamamlayın.

+ Yerden tassarruf.
    + Ç.M'den çıkart Kurutmaya koy derdi yok.
    + Üstüste koymayı planlasak üsttekinin düşme ihtimali veya alttakine zarar verme olasılığı.
    + 2 makine (Bosch) yaklaşık 3000-3200 olsa bunlar 1500-1800 gibi.
    +
  • eksiler

- hem yıkama ve hem de kurutma performansları, combo olmayanlara nazaran yetersiz kalıyor
    - buruşturma şikayetleri had safhada
    - iki makine ile yapılan işi combo cihaz 3 katı fazla maliyetle yapıyor.
    - combo makinede kurutma sistemi sadece B sınıfı yani elektrik rezistanslı olur. kurutma konumunda çalışırken geniş ve serin ortam ve iyi havalandırma ister. bulunduğu ortamı fazlaca ısıtır. buna bağlı olarak ortam sıcaklığı arttıkça kurutma verimi hızla azalır. sahil bölgelerinde ve nemli ve sıcak iklimlerde yeterli havalandırma sağlansa bile neredeyse %50 verim kaybı yaşanır.
    - iki makine kullanımında aynı anda yıkama ve kurutma yapılıp 2-3 yıkama-kurutma operasyonu 3-5 saatte tamamlanabilir. combo makinede aynı sürede 1 adet yıkama-kurutma yapmak bile zor. comboda tam kapasite 1 yıkama sonunda en az iki kez kurutma yapmak gerekir.
    - arıza ihtimali comboda daha fazladır.

ayrıca

- kurutma cihazları oldukça düşük devirde çalıştıkları için sallanma-düşme ihtimali sıfırdır, düşme ile ilgili bir şikayete en azından ben hiç rastlamadım.
    - bosch un tam kurutmalı cihazı 3000 tl üzerinde
    - combosu 1500-1800 olanların solo cihazlarının ikisi 2000 tl altında.
    - tek odalı bekar evleri, berber-kuaför dükkanları, lokantalar dışında combo cihaz sahibini yorar. ancak bu gibi yerlerde yer darlığı çekilebilir. aile yaşayan evde yıkamanın yanına-üstüne kurutma koymak o kadar zor olmasa gerek.

saygılarımla.

• Yorumlarınız için çok teşekkürler elmaci. Sanırım ayrı almak daha uygun olacaktır. Ç.M tamamda kurutmalar için tekrar araştırma yapmam gerekicek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

Aslında hocam Bosch fabrikası burada ve yaklaşık %30 gibi bir indirimle piyasanın altından makine çıkartabilirim içeriden. Az önce kurutma makineleri ile ilgili başlığı biraz inceledim. Bütün yorumlar kombo değilde 2 ayrı makine almaktan yana. Peki artı ve eksileri ile değerlendirsek neden kombo değil? Artılardan ben yazayım siz eksileri tamamlayın.

+ Yerden tassarruf.
    + Üstüste koymayı planlasak üsttekinin düşme ihtimali veya alttakine zarar verme olasılığı.
    +

Fabrikaya bizi de sokabilir misiniz? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

Aslında hocam Bosch fabrikası burada ve yaklaşık %30 gibi bir indirimle piyasanın altından makine çıkartabilirim içeriden. Az önce kurutma makineleri ile ilgili başlığı biraz inceledim. Bütün yorumlar kombo değilde 2 ayrı makine almaktan yana. Peki artı ve eksileri ile değerlendirsek neden kombo değil? Artılardan ben yazayım siz eksileri tamamlayın.

+ Yerden tassarruf.
    +

Fabrikaya bizi de sokabilir misiniz? :)

Fabrikaya bizimde girme ihtimalimiz yok :) Tanıdık vasıtasıyla almayı planlıyoruz, çalışanlarına indirim gibi bişey yapılıyomuş...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.