Şimdi Ara

TAM KAPANMA GELDİ 29 NİSAN - 17 MAYIS (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
3
Favori
31.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarın git yap 21 günlük alışverişini perşembeye kadar yap tutan mı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 27 Nisan 2021; 0:16:31 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • https://twitter.com/mansuryavas06/status/1386740595792793604

Adamın hası, kral be. Sadece hizmet değil, üslup bile insanın içini açıyor.

TAM KAPANMA GELDİ 29 NİSAN - 17 MAYIS

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_murat

Bak bu iyi olmuş işte 👍 cevabınız için teşekkür ederim

Direkt diyemez belki ama ben ücretsiz izine çıkaracağım derse siz en fazla sözleşmenizin feshini istersiniz varsa kıdem ve ihbar tazminatına hak kazanırsınız. Şirketler bunu koz olarak kullanabilir. İstemezseniz hakkınız alın gidin diye. Ortam malumunuz 2 hafta ücretsiz izin için birde işsiz kalma korkusu olacak insanalar da ve bir çoğu gene kabul edecektir.

• ''İstisna tutulan kuruluşlar hariç'' kısmı yani bir halt değişmeyecek diye bağırıyor. Bu istisnalar yine çoğunluğu oluşturanlar. Yine toplu ulaşım ile virüsü şehir de dolaştıracak gidip gelenler. Yaptıkları tam kapanma bile yarım yamalak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 27 Nisan 2021; 0:22:42 >
  • EjderLefLef kullanıcısına yanıt
    9 yıl oldu benim şu anki çalıştığım yerde. Zaten tüm iş yoğunluğu benim üstümde olduğu için bu sefer böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama haklarımı bilmek en iyisi. Ben kıdemim için ayrılmak istesem de ayrılamıyorum onlar da çıkarmıyorlar kavga da etsem ama belki ücretsiz izne çıkarmak isterlerse verin haklarımı gideyim derim valla sıkıldım artık tecrübemi başka yerlerde de kullanmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_murat

9 yıl oldu benim şu anki çalıştığım yerde. Zaten tüm iş yoğunluğu benim üstümde olduğu için bu sefer böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama haklarımı bilmek en iyisi. Ben kıdemim için ayrılmak istesem de ayrılamıyorum onlar da çıkarmıyorlar kavga da etsem ama belki ücretsiz izne çıkarmak isterlerse verin haklarımı gideyim derim valla sıkıldım artık tecrübemi başka yerlerde de kullanmak istiyorum

Tabii sizin durumunuzda siz baya avantajlısınız. Ama bir çok kişi özellikle asgari ücret ile çalışanlar dediğim gibi mağdur olacaklardır. Ayrıca şöyle bir tavsiye de bulunmak isterim. Eğer çalıştığınız yerde şartlar iyi değilse belli bir süre sonraki sizin 9 yıl olmuş hak edilen tazminatları alabilmek için insan işten de çıkamıyor ve tazminat artık insanın elini kolunu bağlıyor.

• EjderLefLef kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle valla yıllardır verdiğim emek boşa gitmesin diye çıkamıyor insan. Evet asgari ücretle çalışanlar bu durumda savunmasız bırakılmamalı bence kesinlikle

• Genelge yayınlandı.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Muafiyet listesi adeta kol gibi. Buna "tam kapanma" diyenlere gülüp geçmek lazım. Net.

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Tekel bayileri kuruyemişçi olarak geçiyor.

At sahipleri, antrenörü, seyisleri ve diğer çalışanlar bile muaf. Buna tam kapanma demek tam bir akıl tutulması oldu olacak bahçıvanları falan da serbest bıraksalarmış. Bahçıvan, Seyis falan hani bilemiyorum..

Bu kadar madde yerine avmde gezmek yemek yemek yasak deselermiş tek cümlede bitermiş.

• hahahah yine billur geçmişler her yer açık kapanma olmuş bu

• DM den bilgi verilmiştir efendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tam kapanmaya mı ait hocam bu yoksa eskisi mi ondan emin olamadım?içişleri bakanlığında ben göremedim.
  • Ben pek bir fark göremedim TAM KAPANMA GELDİ 29 NİSAN - 17 MAYIS 

• Kısmi kapanmadan ne fark var şimdi.

• canckur C kullanıcısına yanıt
    Yarın yayınlanacak taslak bu.
  • TAM KAPANMA GELDİ 29 NİSAN - 17 MAYIS
  • Bu yasakların kış aylarında uygulanması gerekirdi geç kaldılar
    Dışarıda güneş parlayıp havalar ısınmışken herkesi nasıl evde tutacaklar merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.