Şimdi Ara

Talisman*Passat*Mondeo*Yeni insignia*SuperB (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
2
Favori
18.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şimdi daha önceki paylaşımlarımdan bilenler bilir wag marka araçları pek sevmem ve
    genelde hep ford marka araçları sever kullanırım.
    ancak bi arabayı veya markayı sevmek ile satın almak arasında çok fark var.

daha önce d sınıfı olarak şirkete ait toyota avensis kendime ait mondeo kullandım.

Şimdi soruya geri gelirsek araç alırken bir çok faktör var ama fiyatı bi kenara bırakalım.

gönlümden geçen:

1: yeni insignia
    2: mondeo
    3: passat
    4: talisman

ancak durun bi dakka hemen karar vermeyelim:

yeni insignia çok iddialı ama opelin bildiğim kadarı ile otomatik şanzumanı henüz yeterince iyi değil
    yani ford taki poweshift ve wag daki dsg nin çok gerisindi

şimdi eğer otomatik bi araç alacaksam ve dizel olacaksa ki öyle olur
    insignia alırmıyım emin değilim

gelelim mondeo ya mondeo 1.6 dizel de otomatik sunuyomu emin değilim ama 2.0 dizel araç almak zaten mumkun değil
    çok isterim ama alamam

gelelim talismana: renoya hiç güvenmem bu adamlar gül gibi safranı bitirip yerine dandik bir suru araba koymadılarmı
    surekli model değiştirir surekli bişiler yani almam

elde ne kaldı passat:

şimdi sorun falan çıkarsa bile en iyi otomatik şanzumana sahip her türlü motor seçeneği var
    her bütçeye uygun bir model alabiliyosun. ayrıca performans işçilik her anlamda bence üstün
    özellikle son kasa passat bence çok başarılı bir otomobil

dolayısı ile gönlümde üçüncü sırada bile olsa gider passat alırdım.

İşte passat bu yüzden türkiye' de sınıf lideri:

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Subat ayi satış rakamlarinda c segmentinde rakiplerine fark atan megane o zaman en iyi c segmenti araçoluyor bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

Kesinlikle öyle her zaman önceliğimdir ama Mercedes'ten VW Passat'a geçen birisiyim hiçbir zaman aratmadığını ve üzmediğini de söyleyebilirim. Güzellik meselesi göreceli ama şahsen yukarıda saydığım sebeplerden riske girmem bu araçların tümü 100 k bandı ve üzeri

Peki varsayalım passatın 2. eli kötü olsa yinede passat alırmıydınız ?

Almazdım tabiki ama ülkelerde araçların 2. elinin güçlü olmasının sebepleri vardır Passat rakiplerinden daha fazla artıyı kendinde toplamış ki D segmentini domine ediyor forum genelindeki tartışmalara bakarsanız VAG grubuna genelde DSG den yüklenilir sıfır sorun bir şanzıman olmadığı kesin ama performans ve konforun da bir maliyeti var VW nin Türkiye'de yaptığı en büyük ayıp Avrupa pazarında 5 sene garanti verilen DSG için Türkiye'de 2 yıl garantisi olmasıdır.

• 0 KM ve Fiyatları Dışında ise ( Yani para derdi yoksa ) : 2.0 Passat Highline Dsg + donanımlar

Sebep : Doğuşu sevmesemde , Türkiyede en çok satan D ve bazı insanların premium sanması . Araç kötü tasarıma sahip değil ve pahalı, para derdi de yok olmuşken en iyisi olsun ( en pahalı en iyidir mantığı - düz mantık ). Dsg elimde patlarsa patlasın para var huzur var :) ( Evet bende o paraya Mercedes, BMW , Audi alırım, başlıkta seçeneklerde yok )

------------------------------------------------------

0 KM ve Fiyatları Dahil edersek :

- 2 yıl içinde satılacaksa : Passat 1.6 dizel Dsg

Sebep : 2. elde değer kaybetmemek ve jet hızıyla satabilmek . 2 yılda garantimde biter ekstra garantiye para vermem dsg bende patlamaz , Doğuşla muhattap olmam ( İnşallah )...

- Dizele 10-15 bin verecek param yok,yoğun trafiğe girmiyorum zaten fazla km yapmıyorum : Passat 1.4 tsi 150 hp Act

Sebep : Benzinlide rakipsiz en iyi performans ve yakıt ekonomisi , sesssiz sedasız konforlu yolculuk

- En az 5 yıl binerim manuel de olur ama dizel lazım : Mondeo (1.6 dizel otomatik yok )

Sebep : Tasarım güzel, tasarımdan çabuk sıkılmam , Konfor yerinde , sağlam ve ağır başlı . Ford servislerini seviyorum

- Güçlü dizel otomatik lazım ama 2.0 vergisi vermek istemiyorum : Talisman 1.6 160 hp Edc

Sebep : Dizel 1.6 da rakipsiz motor ( Honda C - D segmentte henüz kullanmıdığı için ) , Yakıt tasarrufu ve performans , yeni araç yeni kasa . Tasarımdan çabuk sıkılmış olsamda , megan sedanlardan hiç bi zaman ayırt edemesemde , özgün ve güzel tasarım ...

- Sürprizleri severim , Opel aşığıyım : Yeni İnsignia

Sebep : Aracı sadece resimlerde ve videolarda gördük , oldukça güzel görünüyor. Ancak %99 umuz henüz canlı görmedik , dokunmadık , hissetmedik . Rakiplerinden çok geride kalacak gibi durmuyor . Ancak Opel kendini aştı diyemeyiz ( peugeout'un 3008 - 5008 de çağ atladığı gibi ) Çünkü zaten eski İnsignia oldukça iyiydi .

----------------------------------------------------

Seçeneklerde olmadığı için karıştırmadım ama fiyatları dahil edersek başlıktaki tüm araçlar Superb'in önünde diz çöker tövbe ister... :D ( Biraz iddalı oldu :D )

Sebep : 90 binden başlayan fiyatı , 600 litre ve Liftback ( bagajın arka camla açılması ). Sınıfına göre oldukça geniş ve konforlu . Kasa yeni ve tasarım oldukça iyi . Her bütçeye uygun motor , şanzıman ve donanım sunması ...

Bana göre D segmentin F/P aracıdır ...

Edit : Superb sonradan seçeneklere eklenmiş .

----------------------------------------------

Allah herkese hayalindeki aracı almayı , kazasız sürmeyi nasib etsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojaverok -- 2 Nisan 2017; 4:6:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Mondeo

Hocam sizde Insignia alacak bir tip var :) Şaka bir yana neden Mondeo tercih ederdiniz?

İnsignia da çok güzel bir seçenek ama daha piyasaya çıkmadı sonuçta gidip görmek lazım. Mondeo benim gözümde d sınıfının lideri, tasarım, kalite, sürüş keyfi herşey çok iyi harmanlanmış.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni insignia çok güzel görünüyor. Ama fiyat sıkıntısı yoksa sanırım mondeo alırdım. Ya da passat bilemiyorum çok kararsız kaldım. Aslında talisman da güzel, bence renoda sadece talisman ve megane alınabilir arabalar. Onun dışında çok uyduruk geliyor bana.

Edit: şu an insignia, mondeo ve passat arasında karar veremiyorum ama ciddi alıcı olsam sanırım passat alırdım. Çok oturmuş ve şık bir tasarımı var, her ortama giden bir araba 5 yıldızlı otelin garajında da sırıtmaz köy kahvesinin önünde de sırıtma. Ayrıca konforlu ve değeri hemen düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi von Hohenheim -- 1 Nisan 2017; 23:30:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeo
  • Sırf dış görünüş için bile Insignia alınabilir

• iPhone bolumu 1, otomobil bolumu 2; almadan, kullanmadan satma derdine dusme konusunda.

Para lazimsa 3 gun sonra satarim diyerek arac alma. Kalan paran ne kadarsa o kadarlik bir arac al c sinifina yetiyorsa c sinif al.

Arac butcen D sinifina yetiyorsa begendigini al kullan. Bu forumda km yukselmesin diye aracina binmeyen bir ton adam var. Madem binmeyeceksin ne diye o kadar para verdin diye sormuyorlar bile.

Alin kullanin arkadas su araclari. Satma derdine dusmeyin daha almadan.

Benim secimim Insignia olurdu yazdigin modeller arasindan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat hayatta almazdım. Her marka çıkarcı ama ben vw kadarını görmedim, ayrıca o kadar para verip şanzımanı duayla ayakta kalan arabada almazdım.

Insignia ilk tercihim olurdu. Hem çok beğeniyorum. Hem de opele karşı sempatim var. Ayrıca çok iyi indirimlerde çıkıyor.

Mondeo>Talisman

Talismanıda beğeniyorum, mondeouyda. Ama Talisman yeni oyuncu, piyasaya oturmadan alacak kadar yürekli değilim maalesef.

Mondeo ya ise nötr durumdayım. Cazip fiyatla alınabilecek araba ama yanlıl bilmiyorsam Passata yakın insignianın üstünde fiyatı var. Bu aracında fiyatı beni üzüyor.

Ama şimdi bu araçlara cepten en az 120bin tl çıkar. İkinci el bmw 520i her türlü tokatlar...

• Yeni mondeo aldım, oldukça memnunum apple car play uygulaması var araçta iphone dan direkt apple map gps olarak kullanıyorsun vs

Bu araci abd de kullanıp beğenmiştim ford fusion olarak çıkıyor orda full bir araçtı tabi burda style donanıma razı olduk

• Talisman

Passat

Yeni insignia

Mondeo

• insigana çünkü: tasarım açısından çok güzel station vagonu zaten sanki modern çağ görünümünde

• 240lık passat varken diğerlerine bakmazdım
  • VW'ye ilgi duyan biri olarak atladığınız hususlar olduğunu söylemem lazım.

Burada herkes kıyaslamayı %99 üst seviye paketleri ve en güçlü motor seçeneğine göre mukayese ediyor.
    Şu sıra eğer bulunabilirse 2016 Talisman 1.6 DCI 130 BG EDC Touch nimet bence.
    Motor hepsinden iyi hepsinden daha performanslı ve daha az yakıyor. Kendini kanıtlamış bir motor ki Fransızların en iyi yaptığı iş dizel motor.
    Touch donanım Passat Comfortline paketinden bile dolu. Aralarında en büyüğü Talisman. Bagajı ve iç hacmiyle.

2016 modeli 117.000 TL fiyat gözüküyor şu an. 2016 Model Passat 1.6 TDI DSG Comfortline ise 153.000 TL gözüküyor.
    Müthiş fiyat farkı var kesinlikle 36 bin farkı hak edecek araç değil. Hatta şunu söyleyeyim 36 bin değil 10 bin fark olsa bu fiyata yine Talisman derim.
    Daha büyük hacim daha iyi motor daha fazla donanım. 3'te 3.
    Bu fiyata bulursanız kaçırmayın en az 4 sene binerim diyen de zarar etmez. %50 ÖTV fiyatı var. 2017 olduğu gibi %60'a giriyor. Düşünenler imkanı olanlar kaçırmamalı.
    Jetta 1.4 TSI DSG benzinli araç 100 bin olmuş.

• Talisman ya şekli yeter

• 2016 model araba kalmadı, 1-2 ay önce mondeo yu almadan reno mais ankaraya gittim, ellerindeki en ucuz talisman 143 dedi ve fiyata stepne bile dahil değilmiş yani 2-3 bin aninda ilave ediyorlar listeler aldatmaca tamamen.

Satıl temsilcisinin söylediği kadarıyla durma noktasına geşmiş talisman satışları 143 bin ona verceğime 2015 5.20i alırım preimum vakum kapı falan

• 1:insignia

2:mondeo

3:passat

Ben almancıyım talismanı bilmiyorum biryere koyamadım pek ilgi alanıma girmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 2 Nisan 2017; 0:46:40 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

sınıfı ne olursa olsun sedan araç sevmem ve almam

Hayret bizim milletimiz çoğunlukla sedan sever siz tam tersi ne diyeyim inşallah bir gün ds5'e sahip olursunuz içtenlikle söylüyorum :)

Ben de arkadaşa katılıyorum. Yeni insignia çok hoşuma gitti lakin D sınıfı alacak olsam özellikle SW bir araç alacak olsam DS5 gibi bir aracın üstüne tanıyamıyorum. Çok yakışıklı yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lynxed -- 2 Nisan 2017; 16:32:9 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.