Şimdi Ara

Taksimde olaylı Gece Başladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
2.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ornitolog

quote:

Orijinalden alıntı: fluox

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmAySiks

Sandık dediğin olay tamamen psikolojik seçip barajı ve medya olduğu sürece bu ülkede demokrasi olmaz, seçim zamanı alıntılarsın bak gör anardan sonarına kırk tane anketçi türeyecek hepside akepe %40 çıkacak %60 çıkacak diye söyleyecek bizim insanımızda inanıp gene akepeye atacak, zaten meclis dışındaki partiler hazineden yardım alamıyor.. Nerde kaldı eşit rekabet nerde kaldı demokrasi ?

ülkede 100tane parti olursa bu olur ne bekliyorsun, 2 en fazla 3 parti olmalı herkes adam gibi kimin neci olduğunu bilmeli ona göre oy vermeli.
    demokrat libarel,koyu solcu,orta milliyetçi,dindar sağcı,az dinci,çok insancı... vs. bunca parti bölünmesi varken insanların birleşmesi mümkün değil.

Burada çok saçma yazı gördüm ama kusura bakma seninkisi hepsine tüy dikmiş.Sen Dünyada en çok önem verilen şey olan Düşünce özgürlüğüne kelepçe vurmak istiyorsun.Bu temel hak ve özgürlüklerin ihlalidir.

anlamadığın ve bilmediğin konuda ufkun ilerisindeki görüşlere tek kelime denebilir,saçma.
    her düşünce kendine parti mi kuracak,sen demokrasiyi cumhuriyeti çok yanlış anlamışsın.
    biraz tarih,biraz siyaset,biraz sosyoloji okumanı tavsiye ederim,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak vezir değil rezil eder.

Pardon mesajım yanlış oldu, şuan tüy diktin

• quote:

Orijinalden alıntı: Vladimir İlyiç Lénin

quote:

Orijinalden alıntı: interior designer

Tayyip é gitsin diyenleri anlıyorum ülkeyi kendi istedikleri gibi yonetmiyor olabilirler, kendi istediği yasalar çıkmıyor olabilir. Ama bu ülke Cumhuriyet rejimi ile yönetiliyor. Bunu getiren Atatürk. Halkın çoğunluğu kimi isterse halkı o yönetir.

Tayyip yüzde 40 alıyorsa karşısındaki 60 birlik olsun tek partiye oy versin Tayyip insin. Ama sen daha fikir birliği oluşturup Tayyip i destekleyenlerin yarısı kadar bile bir bütünlük oluşturamıyorsun. Oluşturduğu 20 lik kısım Tayyip dışında kalan 40 lik kısmın yarısından fazlasını nefret ettirecek bir ideoloji ye sahipse. Tabiki de daha bir ve bütün hareket eden taraf lider olacaktır.

Ülkeyi Tayyip Erdogan in yönetiyor olması seçmeni olan yüzde 40 in cahilli değil seçmeni olmayan 60 in ortak bir bütünlüğü sağlayamamasıdır.

Yaşım itibari ile 6 adet seçim ve Referandum gördüm. Hiç birinde oy kullanmadım. Muhafazakâr bir insanım ama Akp hiç bir zaman oyumu hak edecek seviyeye gelmedi. Yolsuzluk yaptıklarını da biliyordum.

Ama suan siyasi partilere ve ortalıkta dolaşan demeçlere göre eğer saadet veye BBP sağlam bir atak yapmazsa yine kimseye oy vermeyeceğim.

Vermeyeceğim diyorum ama gezi olayları sonrası ülkenin menfaatleri için ve Dinsiz bir millete doğru gitmeyi engellemek için kesin akp ye bu sefer oy vereceğim diğerleri güçlenmesin demiştim.

Ortalık yatisinca bensiz de kazanırlar oy vermeyeyim dedim.

Fakat şuan bakıyorum yaşanan olaylar Dinsiz bir toplum tehdidinde çıktı neudugu belirsiz bir cemaatin eline kalacağız.

Olaylar böyle giderse AKP ye oy vermek gerekecek. Bu ne AKP nin başarısı nede benim suçum.

Bu karşımıza çıkan unsurların AKP den daha başarılı olamayacağı belli olan bir myahelefetin ve daha tehlikeli olduğu belli olan cemaatlerin suçu.

AKP yi istemeyenler önce muhalefeti degistirsinler sonra da cemaati çıkarları için desteklemeyi kessinler

Ateist olmama rağmen şu zamana kadar kendi dinini yaşayan herkese saygı gösterdim ancak sizin gibileri gördükçe yobazlardan o kadar nefret ediyorum ki anlatamam...

Kardeşim siyasi görüşle vicdanınızı bir kere kenara bırakın. Kim gelirse gelsin başa, yine caminde rahat rahat namazını kılacaksın, ibadetlerini yerine getireceksin. Atıyorum TKP gelsin başa, bu ülkede kimsenin dinine karışamaz. Belki karışmak ister ama karıştırtmazlar çünkü bu ülkede dinini seven çok insan var ve ibadetlerini yerine getirmekte sonuna kadar özgür kalmalılar. Kısacası kim gelirse gelsin sen dinini yaşamakta her zaman özgür kalacaksın.

Amacın başkaysa daha fazla dindar bir millet yetişsin, şeriat gelsin diyorsan o başka tabi.

gerçekte o işler öyle olmuyor. 70leri 80leri yaşayan büyüklerine sorsaydın sokaklarda cadı avı yapan polislerin erkeklerin başındaki fesleri zorla çıkartıp parçaladıklarını kapalı kadınlara sataştıklarını biliyor olurdun.
    yaşanmışlıkları bilmeden bol keseden sallamak bunu gerçek sanmak çocukça yanılgılardır. hayat sandığın gibi toz pembe değil.
    en başında günlük hayata zorla müdahale ile kurulan bir ülkede özgürlük en zor kazanılacak haktır ki halen kazanılamadı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmAySiks

Sandık dediğin olay tamamen psikolojik seçip barajı ve medya olduğu sürece bu ülkede demokrasi olmaz, seçim zamanı alıntılarsın bak gör anardan sonarına kırk tane anketçi türeyecek hepside akepe %40 çıkacak %60 çıkacak diye söyleyecek bizim insanımızda inanıp gene akepeye atacak, zaten meclis dışındaki partiler hazineden yardım alamıyor.. Nerde kaldı eşit rekabet nerde kaldı demokrasi ?

ülkede 100tane parti olursa bu olur ne bekliyorsun, 2 en fazla 3 parti olmalı herkes adam gibi kimin neci olduğunu bilmeli ona göre oy vermeli.
    demokrat libarel,koyu solcu,orta milliyetçi,dindar sağcı,az dinci,çok insancı... vs. bunca parti bölünmesi varken insanların birleşmesi mümkün değil.

Burada çok saçma yazı gördüm ama kusura bakma seninkisi hepsine tüy dikmiş.Sen Dünyada en çok önem verilen şey olan Düşünce özgürlüğüne kelepçe vurmak istiyorsun.Bu temel hak ve özgürlüklerin ihlalidir.

anlamadığın ve bilmediğin konuda ufkun ilerisindeki görüşlere tek kelime denebilir,saçma.
    her düşünce kendine parti mi kuracak,sen demokrasiyi cumhuriyeti çok yanlış anlamışsın.
    biraz tarih,biraz siyaset,biraz sosyoloji okumanı tavsiye ederim,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak vezir değil rezil eder.

Pardon mesajım yanlış oldu, şuan tüy diktin

cümleler kurşun değil ki, anlamak istemeyenden sekip gidiyor. böyle devam edin, 2 sene içinde bu günleri mumla arayacak hale gelince pişmanlık fayda etmeyecek, bakalım bu defa kimlerin elinde sokaklar talan edilecek.

• Bu is oyle bir hal almis ki insan nereden baslamali bilemiyor.. Ekonomi basta olma uzere insanlarin cehaletinin engellenmesi ve onlem alinmasi yillarca surecek ciddi calismalarla mumkun, Akp nin en az 17 yil bu ulkeyi geri goturdugune vede bunun tamiratininda bundan daha cok zaman alacagi isin acı kısmı .. Isimiz cok zor..!!

Kısacası AKP`nin varligi....

Bu ulkenin egitim seviyesi, bilimle olan iliskisi, sanata, kulture ve bireysel hak ve ozgurluklerin ne durumda oldugunun net bir sekilde gostergesidir...
  • cahil insanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avienova

quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Orijinalden alıntı: Avienova

Asıl millet Atatürk Havalimanında Ustasını karşıladı. Taksimdeki anarşist gruplarda polise taş atıyor. Günlerce Taksim taksim dediniz, gördük. En büyük eyleminiz polise taş atıp, etrafı ateşe verip, dükkanlara zarar vermek.

Anarşist öyle olmaz böyle olur...
     Taksimde olaylı Gece Başladı

Ben polise taş atanların görüntüsünü net olarak izledim, eylemi aynen uygulamışlar. Sen karşılığında bana bin bir yalanın döndüğü sosyal medyadan tırışkadan bir görüntü paylaşıyorsun.

Kefenimizlen geldik başbaganımmmmm

• interior designer kullanıcısına yanıt
    Yaşın itibari ile 6 değil 5 seçim görmüş olabilirsin.Algı yönetimine gerek yok..

Ayrıca bu 5 seçimde vatandaş olarak oy kullanmadıysan ve şimdi "Din elden gidecek" diye akp'ye oy kullanacağım diyorsan senin için yapılacak çok fazla şey kalmamış..

Din bu ülkeye akp ile gelmedi..Utanmasınız tayyipi peygamber ilan edeceksiniz..Hoş adam bu kadar çalıp çırpmanın,çoluğunu çocuğunu devletin parasıa ile trilyoner yapmanın üstüne çıkıp "Ben son peygamberim" dese en az 3-4 milyon inanacak insan mevcut bu ülkede..

Gezi olaylarından neden bu kadar rahatsızsınız? Herkes sizin düşüncenizde olmak zorundamı? Yada herkes sürü psiokolojisi ile yaşamak zorundamı?

Ha birde "Geziciler kamu malına zara veriyorlar" yalanı var..
    Bunlar kamu malı değilmydi? o zaman neden bu kadar hassas değildiniz Kamu mallarına karşı?

• quote:

Orijinalden alıntı: yawuzbey

quote:

Orijinalden alıntı: MrNobody

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Akp'nin paralı askerleri bu forumda da gelmiş.
    Korkuyorlar.
    Kendi başlarına bir yere gelememiş, nerede ipsiz sapsız adam varsa, bunları yanlarına aldılar, para verdiler.
    Şİmdi o destek giderse yine kimsenin iplemediği adamlar olacaklar.
    İşte bu yüzden her şeyi yaparlar.
    Ama şunu iyi bilin yandaş ordusu; vatanı için savaşan askerle paralı asker asla bir olmaz.

Kardeş kafan mı güzel.
    Kendi kendine hayaller kurup saçma sapan konuşuyorsun.Akp chp mhp hiç fark etmezi bu görüşlerdeki birine saygılı olmak zorundasın.
    Partiler hakkında istediğini söyleyebilirsin.Atıp tutabilirsin.Ama bu partilerden herhangi birini destekleyen bir insanı aşşağılayamazsın.Çünkü onun görüşü böyledir.

Ben genelde böyle konulara yorum yazmam çünkü farklı görüşlere saygı göstermekten aciz çok kişi var kimseyle seviyesiz tartışmaya girmem, kendilerini bilgili kültürlü aydın zannedip kendi görüşlerine zıt olan insanları yobaz cahil olarak görenler sözüm size, bu zihniyetle hiçbir zaman istediğinizi elde edemezsiniz.

camiye içki şişesi koyup sonra bunu başkaları koydu diye iftira atanlara saygı göstermem.
    187 milyar dolar yolsuzluğa rağmen, buraya gelip 10 tane farklı hesap açıp, propoganda yapmaya çalışana saygı göstermem.

• Her eylemleriyle amerikaya kar sağlayan anti amerikancı eylemcilerimiz.

Amerika ve diğer abiler boş yere kaşıyıp boş yere manşetleriyle canlı yayın yapmıyorlar.

Brezilya'da 2 haziranda başlayan olaylarda 3 ayda paraları yüzde 20 değer kaybetti.Ve 60 milyar dolar satış yapmak zorunda kaldılar.Diğer konu kapandığı için buraya yazıyorum.
    Hükümeti bağırarak devirmek zor.Siyasetçi yetiştirmeyi öğreneceksiniz 2. si o siyasetçiyi baronlara benimseteceksiniz.Baronlar yumuşak başlı adam sever bu yüzden kılıçdaroğlu bu yüzden sarıgüller yola serilir.Ama yeri geldiğinde sert yeri geldiğinde yumuşak yapacak bi siyasetçiniz yok. Başbakan bunu en iyi yapan siyasetçi.Bağır bağır bi yere kadar.

O kendimi uçururum diyen abi örnek göstermeyin.Twitterda ölmeye gideceğiz diyen yüzlerce devrimci var.

2 haziran brezilya
    https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=2+haziran+breazilya+gösterileri&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=2+haziran+brezilya+g%C3%B6sterileri&spell=1

3 ay sonunda Brezilya 60 milyar dolar satıyor.http://www.newsbcc.com/türkler/İş/brezilyadan_kura_60_milyar_$lık_tokat/413037/

2013'de ekonomisi güçlenen ama her ne hikmetse paralı çöp olan 10 ülke.
    Türkiye orada 2.liğe geçmiştir artık.
    http://www.cnbce.com/foto-galeri/tl-en-cok-deger-kaybeden-besinci-para-birimi/1

• quote:

Orijinalden alıntı: MrNobody

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Akp'nin paralı askerleri bu forumda da gelmiş.
    Korkuyorlar.
    Kendi başlarına bir yere gelememiş, nerede ipsiz sapsız adam varsa, bunları yanlarına aldılar, para verdiler.
    Şİmdi o destek giderse yine kimsenin iplemediği adamlar olacaklar.
    İşte bu yüzden her şeyi yaparlar.
    Ama şunu iyi bilin yandaş ordusu; vatanı için savaşan askerle paralı asker asla bir olmaz.

Kardeş kafan mı güzel.
    Kendi kendine hayaller kurup saçma sapan konuşuyorsun.Akp chp mhp hiç fark etmezi bu görüşlerdeki birine saygılı olmak zorundasın.
    Partiler hakkında istediğini söyleyebilirsin.Atıp tutabilirsin.Ama bu partilerden herhangi birini destekleyen bir insanı aşşağılayamazsın.Çünkü onun görüşü böyledir.

bunlar tespittir.
    Bunların doğru olduğunu sende biliyorsun.
    Etrafımda böyle tiplerden çok var.
    Bunları besliyorlar, bunlar da para için her şeyi yapıyor.
    Camiye içki şişesi koyup, başkasına iftira atmak gibi mesela.
    para için her türlü rezilliği yapana saygı falan göstermem.
    Ne görüşünden bahsediyorsun, sen.
    Maddi-manevi çıkar için her türlü rezilliği yapıp, pişkin pişkin gülüyorlar, buna mı saygı duyacağım.
    Rize de 10-15 kişiyi linç edeceklerdi buna mı saygı duyayım.
    insanları öldürenleri, kör edenleri savunuyorlar buna mı saygı duyayım.
    Sırf kendi kirli çıkarları için ülkeyi Suriye bataklığına sokmak istediler buna mı saygı duyayım.
    İnsanları, suçlarını bile söyelemeden hapislere attılar buna mı saygı duyayım.
    Teröristle görüşenin şerefi yoktur dediler, bunlar alkışladı. Bir hafta teröristle görüştükleri ortaya çıktı, bunlar yine alkışladı. Buna mı saygı duyayım.
    Çıkar için kula kulluk edene saygı duyulmaz.
    Git islam dinini öğren.

• yandaş: gezi eylemlerinin arkasında Abd-İsrail-faiz lobisi vardı, o kadar yolsuzluk oldu, şimdi niye kimse sokağa çıkmıyor.
    Millet sokağa çıktı.
    Yandaş: böyle muhalefetlik yapılmaz, taş atıyorlar, bunlar vandal, yağmacı, hep abd- İsrail oyunu
    Antonidas: yahu bir öyle diyorsunuz, bir böyle diyorsunuz. Bu ne biçim iş.
    Yandaş: sen bize saygı duymuyorsun, bizim görüşlerimize saygı duy, halka koyun diyorsunuz, bu halkı beğenmiyorsunuz, aydın geçiniyorsunuz.
    Böyle bir döngü var, bakalım sonumuz hayrolsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birşeydiyicem

Cok sevindim

Ilk duydugimda cok sukury oy atmayanlar da bu sivil darbe girisimiyle akpye oy atacak dedim.

Umarim devam eder de %50 oy barajimizi asariz.

bakış açısına bak ya. diyorum 18 yaşından küçükler şu konuya alınmasın , gelmiyolar da helal olsun . ama anlaşılan zeka yaşı 18den küçükler bastı bu sefer . kurtulamıcaz anlaşılan.

allah aşkına akpye oy atmayanlar bu direnişten sonra niye oy atsın . bunun için bir neden söyle helal olsun dicem.ama nerde sizde o zeka . zaten yobaz olmasaydınız inandığınız şeyleri tartışıp bir nedene bağlama huyunuz olsaydı akpye oy atmazdınız .
  • 100 milyar euro yolsuzluk yapıldığına inanan yobazları ne yapacağız?
    Her önüne gelen tweeti yutup benimseyen insanları ne yapacağız?

4.5 milyon dolar ya da 10 milyon dolar evet yapılmıştır yapılabilirdir ama 100 milyar euroya inanıpta insanlara bu koyunlar hala akp'ye oy verecek demek nedir?
    Resmen sosyal denek yaptılar tweetterdaki koyunları.Her şey Rip bilmem kim ile başladı ölmeyen insana bi kişi çıkıp öldü dedi sürüsü geldi ardından.Her ay birisini öldürdüler sonra troller devreye girince artık yemez ya da yapılmaz oldu.
    Paul Walker ölmemiş dendi 20 gün bunu konuştular türkü amerikalısından çok konuştu.
    Bu kadar algı alıcısı bozuk kaç ülke var? Sosyal denek oldu insanlar haberleri yok sosyal deneklerden yıkım ordusu yaratılıyor.İlk yalan benimseniyor son doğruyu kimse umursamıyor.

İnsanlar uyanıyormuş yüzyılın sömürücüsü koçlar doğanlar vatansever yapılıyorda insanlar uyanıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

vay arkadaş,bu kafaları neyle yapıyorsunuz
    sahaya taraftar girer rakip takımın adamı derler
    sokakta taşlar,molotoflar atılır sivil polis derler
    hep bir ezilen hep bir masum edebiyatı hep bir biz şahaneyiz pislik yapanlar onların ajanları senaryoları.
    toplanan o gruplar uzman göstericilerdir,kendi aralarına bırak grubu 1kişiyi bile sokmazlar.
    ya duyduklarınıza kanan saf kişilersiniz yada gerçeği bilip demagoji yapan profesyoneller.

Ben başbakanımın konuşmalarıyla bu kafaya ulaşıyorum.
    Misal o kadar etkilendim ki kendisinden, kaç ay geçti halen camide içki içilen görüntüleri bekliyorum.

o camide herhangi bir alkol alindigi mahkeme karari ile yalanlandi

• quote:

quote:

Tayyip é gitsin diyenleri anlıyorum ülkeyi kendi istedikleri gibi yonetmiyor olabilirler, kendi istediği yasalar çıkmıyor olabilir. Ama bu ülke Cumhuriyet rejimi ile yönetiliyor. Bunu getiren Atatürk. Halkın çoğunluğu kimi isterse halkı o yönetir.

Tayyip yüzde 40 alıyorsa karşısındaki 60 birlik olsun tek partiye oy versin Tayyip insin. Ama sen daha fikir birliği oluşturup Tayyip i destekleyenlerin yarısı kadar bile bir bütünlük oluşturamıyorsun. Oluşturduğu 20 lik kısım Tayyip dışında kalan 40 lik kısmın yarısından fazlasını nefret ettirecek bir ideoloji ye sahipse. Tabiki de daha bir ve bütün hareket eden taraf lider olacaktır.

Ülkeyi Tayyip Erdogan in yönetiyor olması seçmeni olan yüzde 40 in cahilli değil seçmeni olmayan 60 in ortak bir bütünlüğü sağlayamamasıdır.

Yaşım itibari ile 6 adet seçim ve Referandum gördüm. Hiç birinde oy kullanmadım. Muhafazakâr bir insanım ama Akp hiç bir zaman oyumu hak edecek seviyeye gelmedi. Yolsuzluk yaptıklarını da biliyordum.

Ama suan siyasi partilere ve ortalıkta dolaşan demeçlere göre eğer saadet veye BBP sağlam bir atak yapmazsa yine kimseye oy vermeyeceğim.

Vermeyeceğim diyorum ama gezi olayları sonrası ülkenin menfaatleri için ve Dinsiz bir millete doğru gitmeyi engellemek için kesin akp ye bu sefer oy vereceğim diğerleri güçlenmesin demiştim.

Fakat şuan bakıyorum yaşanan olaylar Dinsiz bir toplum tehdidinde çıktı neudugu belirsiz bir cemaatin eline kalacağız.

Olaylar böyle giderse AKP ye oy vermek gerekecek. Bu ne AKP nin başarısı nede benim suçum.

Bu karşımıza çıkan unsurların AKP den daha başarılı olamayacağı belli olan bir myahelefetin ve daha tehlikeli olduğu belli olan cemaatlerin suçu.

AKP yi istemeyenler önce muhalefeti degistirsinler sonra da cemaati çıkarları için desteklemeyi kessinler

Ateist olmama rağmen şu zamana kadar kendi dinini yaşayan herkese saygı gösterdim ancak sizin gibileri gördükçe yobazlardan o kadar nefret ediyorum ki anlatamam...

Kardeşim siyasi görüşle vicdanınızı bir kere kenara bırakın. Kim gelirse gelsin başa, yine caminde rahat rahat namazını kılacaksın, ibadetlerini yerine getireceksin. Atıyorum TKP gelsin başa, bu ülkede kimsenin dinine karışamaz. Belki karışmak ister ama karıştırtmazlar çünkü bu ülkede dinini seven çok insan var ve ibadetlerini yerine getirmekte sonuna kadar özgür kalmalılar. Kısacası kim gelirse gelsin sen dinini yaşamakta her zaman özgür kalacaksın.

Amacın başkaysa daha fazla dindar bir millet yetişsin, şeriat gelsin diyorsan o başka tabi.

camiinde namazını rahatça kılabileceksin diye rahatça yazmışsın. en basitinden kendi yaşadığım bir sorunu yazayım

bizim fakülte kampüsten aytı ve tek bina. içinde mescid yok en yakın cami de 10-12 dk uürüme yolu. ders arasında kaçıyor namazlar. kaç kere dilekçe verildi dekana. ben öğrenci temsilcisiydim. rektöre gittik tamam uğraşıcam demesine rağmen dekan yer yok diye yalanla yaptırmadı yine. asıl gerçek adam kendi görüşüne uymuyor diye faşistlik yapıyor.

dekan gitti yenisi geldi. okulun alt katında ortada bi yer de varmış. buldu! ders aralarında ibadetimizi de yapıyoruz dersi de kaçırmıyoruz.

ama sadece akpnin yaptıkları faşistlik oluyor. sizinkiler olmuyor di mi... neydi laiklik miydi. evet tanımı din ve devlet işlerini ayırmak, dine inanan insanların sosyal hayatını zindan edmet idi di mi onun tanımı.

bu ülke chp nin zihniyetine güvense bu kadar yolsuzluktan sonra akp tartışılmazdı ama halkın gözünde chp bu kadar düşük işte anla.. ana muhalefet diye ona attım topu.

• quote:

quote:

camiinde namazını rahatça kılabileceksin diye rahatça yazmışsın. en basitinden kendi yaşadığım bir sorunu yazayım

bizim fakülte kampüsten aytı ve tek bina. içinde mescid yok en yakın cami de 10-12 dk uürüme yolu. ders arasında kaçıyor namazlar. kaç kere dilekçe verildi dekana. ben öğrenci temsilcisiydim. rektöre gittik tamam uğraşıcam demesine rağmen dekan yer yok diye yalanla yaptırmadı yine. asıl gerçek adam kendi görüşüne uymuyor diye faşistlik yapıyor.

dekan gitti yenisi geldi. okulun alt katında ortada bi yer de varmış. buldu! ders aralarında ibadetimizi de yapıyoruz dersi de kaçırmıyoruz.

ama sadece akpnin yaptıkları faşistlik oluyor. sizinkiler olmuyor di mi... neydi laiklik miydi. evet tanımı din ve devlet işlerini ayırmak, dine inanan insanların sosyal hayatını zindan edmet idi di mi onun tanımı.

bu ülke chp nin zihniyetine güvense bu kadar yolsuzluktan sonra akp tartışılmazdı ama halkın gözünde chp bu kadar düşük işte anla.. ana muhalefet diye ona attım topu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drazy

X Files arkadaşım. Bu ülkede balık hem baştan hem sondan kokuyor. Belkide olması greken mi hayatın kuralımı bu diyorum bazen. Yani bazen farkında olmadan bizde dürüst değiliz.

Örneğin;

Bilgisayar tamir ediyorum diyorsun. Her tamir ettiğinde fiş fatura kesiyormusun? Yani faturalı parçanın dışında el emeğin için bunu yapıyormusun?

Bak mesela 20 tl lik iş yapıp fiş kesmezsen ne olur biliyomusun?

%20 gider düş kalanın %15 i vergi olsun kdv vs...2 tl yapar. Yani 2 tl devletten kaçırmışsındır.

Bu şu demektir.

40 milyon dolarlık bir iş yapmış olsan 4 milyon dolar çalmış oluyorsun.

Küçük büyük yok bu işte hepimizde var bu virüs.

Belkide doğanın kanunu bu yada genlerimizdendir.

Bu işin çözümü lider cemaat inanç değildir. Bunlar suistimale açıktır.

Bilakis sağlam bir si,stem kurmak gerekir.

Ben namusumla çalıştım.

Vergimi fazlası ile verdim. O yüzden battım arkadaşım. Artık ticaret yapmıyorum. 1 senede 12 - 13 bin TL vergi ödedim. Bana sorabileceiğin en son konu. Benden önce 400 bin civarında serbest meslek sahibi insan var. Önce onları sorgula. Önce devletin başındakilerinin çocukları nasıl askerlikten yırtıyor onu sor.

Önce, Deniz Fenerini sor.

Önce tepedekileri sorgula, yandaşlardan silinen vergileri sor. Milyon TL vergisi silinen ama Falcon 5 tipi uçak alıp İstanbul - Abd arası kesintisiz uçabilen iş adamlarının hesabını Maliye Bakanlığına sor. Ben sana söyleyeyim, Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde bütün bunları sorabilirsin.

Sonra gel ve bana, devletten kaçırdığımı iddia ettiğin 2 TL nin hesabı sor. Benim verilemeyecek 2 TL hesabım bile yoktur, merak etme. Ben defalarca sandık görevlisi olmuş lakin gidip o görev için verilen parayı almayı dahi tenezzül etmemiş bir adamım. Onu bırak, hiç bir partinin getirdiği kumanyaları dahi alıp yemiş değilim.

Herkes kendisini karşısındaki gibi bilmeyecek. Ben bunları yapıyorsam hesabımı sorarım. Sen yapmıyorsan, sen de "çalıyorsan veya sen çalıyorsan, senin gibi çalanlar hesap soramaz"

Zaten hesap sorun, derken sizlerin çoğu, gidin baştakilerden hesap sorun dediğimi zannediyorsunuz. Ben öyle demiyorum. Toplum değişmedikçe, sistem değişmedikçe, bu adam gitse yerine gelenle aynı olacaktır. Baştakileri değiştirerek değil, toplum ve düşünce yapısı değişmeden bu işler değişmez.

O yüzden okumanız gerek ki, denileni anlayasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: byrd

100 milyar euro yolsuzluk yapıldığına inanan yobazları ne yapacağız?
    Her önüne gelen tweeti yutup benimseyen insanları ne yapacağız?

4.5 milyon dolar ya da 10 milyon dolar evet yapılmıştır yapılabilirdir ama 100 milyar euroya inanıpta insanlara bu koyunlar hala akp'ye oy verecek demek nedir?
    Resmen sosyal denek yaptılar tweetterdaki koyunları.Her şey Rip bilmem kim ile başladı ölmeyen insana bi kişi çıkıp öldü dedi sürüsü geldi ardından.Her ay birisini öldürdüler sonra troller devreye girince artık yemez ya da yapılmaz oldu.
    Paul Walker ölmemiş dendi 20 gün bunu konuştular türkü amerikalısından çok konuştu.
    Bu kadar algı alıcısı bozuk kaç ülke var? Sosyal denek oldu insanlar haberleri yok sosyal deneklerden yıkım ordusu yaratılıyor.İlk yalan benimseniyor son doğruyu kimse umursamıyor.

İnsanlar uyanıyormuş yüzyılın sömürücüsü koçlar doğanlar vatansever yapılıyorda insanlar uyanıyormuş.

100 milyar euro'luk yolsuzluk iddiasının arkasında Cumhuriyet savcısı varsa, bu ciddiye alınır.
    Sosyal medya da yanlış ve yanlı bilgi var mıdır, evet olabilir.
    Ama sen bütün medya organlarını satın alıp, halkın haber alma özgürlüğünü gasp edersen, toplumsal olaylarda penguen gösterirsen, millet de başka yerlerden haber almaya çalışır.
    Koçlara kızıyorlar, oteli açıp insanlara yardım ettiler diye, Hilton'da aynısını yaptı, neden onu eleştiremiyorlar.
    Bugün halk şöyle, halkın isteği böyle diyenler var.
    İyi güzel de başbakan artık bir fener maçına bile gidemiyor. Stadyumdakiler halk değil mi?
    Kendi adamlarını toplamadığı her yerde eleştiriliyor, tepki alıyor bunlar halk değil mi?
    Konya'daki törenlerde bile tepki aldı. Oradakiler de mi halk değil.
    Öteki, beriki, siz, biz diye diye milleti birbirine düşman ettiler, bu doğru mu?
    Bir ülkenin yöneticisinin toplumsal barışı kasıtlı olarak bozmaya çalışması doğru mudur? Birlik, bütünlük sağlayacaklarına herkesi birbirine düşman etmek doğru mudur?
    Artık neyi savunduğunuzu bile bilmeden, bir şeyleri savunmaya çalışıyorsunuz.
    Artık her şey ortaya dökülmüştür.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

Yaşın itibari ile 6 değil 5 seçim görmüş olabilirsin.Algı yönetimine gerek yok..

Ayrıca bu 5 seçimde vatandaş olarak oy kullanmadıysan ve şimdi "Din elden gidecek" diye akp'ye oy kullanacağım diyorsan senin için yapılacak çok fazla şey kalmamış..

Din bu ülkeye akp ile gelmedi..Utanmasınız tayyipi peygamber ilan edeceksiniz..Hoş adam bu kadar çalıp çırpmanın,çoluğunu çocuğunu devletin parasıa ile trilyoner yapmanın üstüne çıkıp "Ben son peygamberim" dese en az 3-4 milyon inanacak insan mevcut bu ülkede..

Gezi olaylarından neden bu kadar rahatsızsınız? Herkes sizin düşüncenizde olmak zorundamı? Yada herkes sürü psiokolojisi ile yaşamak zorundamı?

Ha birde "Geziciler kamu malına zara veriyorlar" yalanı var..
    Bunlar kamu malı değilmydi? o zaman neden bu kadar hassas değildiniz Kamu mallarına karşı?

Yazının tamamını okudum ama çoğu zirva olduğu için sallamıyorum.

Sadece geziyi neden bu kadar rahatsızsın demişsin. Işte zirva diyorum ya.

Gezi ağaç bahanesi ile başlayıp hükümeti devirmeye çalışılan bir eylemdi.

Hiçbir güç hiçbir irade halkın oy vererek seçtiği hükümeti kendi istediği kararları almıyor diye indirmeye çalışamaz senin hükümetin başta olsa ve ben aynı eylemi yapıp hükümeti düşürmeye calissam sende aynı şeyi yapardın.

Takmışsınız rayban at gozluklerini hep benim dediğim olsun hep benim istediğim gibi yaşasın insanlar.

Istemiyor kardeşim bu halkın büyük çoğunluğu muhafazakâr.

Sokaklarda opusup sevisen insan istemiyor.

Alkolikler ile uğraşmak istemiyor.

Başı. Kapalı işe gitmek istiyor.

Cübbe ile rahatça gezebilmek istiyor.

Çarşaflı dolaşırken canavarmis gibi bakılmasıni istemiyor.

Muhalefet hala bu kafada olduğu sürece AKP hükümeti düşmez değişmez.

Özgürlük hep bana hep bana demek değildir.

Gezi beni rahatsız ediyor çünkü eylem zamanı gezinin nasıl olduğunu biliyorum zabitanin dağıttı çadırların iclerinin nasıl olduğunu biliyorum.

Ve desteklemiyor. Bunun zoruma gitmesi ole alakası yok. Gezi eylemcisi kendi görüşü için oradaysa ve bu onun hakkı olmadığı halde hakkıdır diyorsan onu eleştirmek begenmemek onun istedikleri olmasın diye karşıt olduğu görüşü desteklemek de benim hakkım.

Bu ülkede dindar insanlar nasıl dini yüzünden asildi gelmiş 3-5 capulcuyu savunma.

• Ya beyler, herşey eyvallah operasyon falan fılan benim bir kaç bilgiye dayanarak ürettiğim bir tez var,

Şimdi bu başbakan , belediye başkanıyken istanbulda bilenler bilir herşeye en sert tepkiyi veren kişi değil miydi ? 3. Köprü , AB Birliği hatta egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafına ada kızıyordu , hem laik hem müslüman olunmaz diyordu bu dönemleri hatırlayanlarınız vardır herşeyi eleştiriyordu, Hatta Belediye başkanlığı döneminde oğlunun ezdiği Trt sanatçısı Sevim Tanürek olayıda var, başkanlık yetkilerini kullanarak olayı ört bas etti.

Bu adamın belediye başkanlığı bitince 1.5 sene Amerikada eğitim aldığını bilmeyen varmı ? Eğitimden kasıt siyasi ve ideolojik eğitim aldı Başbakanlığa hazırlandı sonrasında gelip parti kurdu..

Bu adamın başa gelmeden önce ve son birkaç aya kadar Fetullah ile aralarından su sızmadığını da bilmeyeniniz yoktur heralde ..

Hapis yatma sebebini herkese şiir olarak lanse ediyorlar ancak hapis sebebi bu adamın "halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik etmek" değil midir..

Şimdi sürece bakıyoruz iktidardan bu yana ülke de almış başını bir Kürtçülük,Mezhepcilik gidiyor, meydanlar bangır bangır, benim kürt kardeşlerim , Alevi kardeşlerim , Sunni kardeşlerim diye bağırıyor.. Birde ap açık Bop projesi diyor sonradan adı GOKAP oldu ama sonuç olarak BOP projesi deniliyor.. İktidara geldi benim savcım benim vekilim, benim bacım , benim okuyan neslim.. Toplumu tamamen sınıflandırmaktan , ayrıştırmaktan başka ne yaptı ? Zamanında Baykala kaset yüzünden fütursuzca saldıran başbakan şimdi çıkmış ona da böyle bir plan yaptılar diyor..

BOP dediğimiz olay nedir ? böl parçala yönet değil mi ? ülkeleri etnik kökenine veya mezhebine göre bölerek daha güçsüz bir orta doğu haritası oluşturmak ve bunları yönetmek esasında amerikanın planı gibi görünsede detaylı araştırınca Israil projesidir..

ben kuyuya bir taş attım, adamın yaptıkları söyledikleri ortada hizmet ettiği şey ortada , Amerikada eğitim almadan önceki ve sonraki fikirleri arasındaki fark ortada.. ve Hala daha siz bana bu adam Müslüman diyorsanız ben bu konudan çekilirim..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.