Şimdi Ara

Taksim'de patlama. (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
5
Favori
23.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://m.sabah.com.tr/gundem/2015/10/29/pkk-paralel-yapi-arasi-ihanet-ortakligi

Bu tarihten itibaren mit etkisiz hale gelmiş ve açıklardan teroristler faydalanmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 20 Mart 2016; 9:50:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RawShed kullanıcısına yanıt
    Köprüyle havaalanıyla süper güç olunmuyor. Böyle düşünüyorsan çık gez dünyayı. Yapılan yatırımlar da emin ol rant için. Bunların tek düşüncesi uzun vadede Cumhuriyeti kaldırmak. Siz yol ve köprüyle avunmaya devam edin. Asıl şimdi el pençe bir Türkiye var. Nerede istihbarat? Beğenmediğin 90'lı yıllarda daha iyiydi.

• Oy veren kesim şu yazacaklarımı tarafsızca okusun lütfen, taraflı okuyacaklarsa da hiç cevap verme zahmetine girmesinler.
    Arkadaşlar, Cumhuriyetin size nasıl bir güç verdiğinin farkında değilsiniz. Hala partiye oy veriyorsunuz ve ondan sonra kenara çekip izliyorsunuz. Size diyorum size, hepinize. Liderler meydanlarda oy kasmak için açıklamalar yapıyor, sansasyon yaratmak için yaklaşımlarını değiştiriyor, arkasındaki kitlenin değişmeyeceğine güvenenler bir hışımla hırçın açıklamalar yapıyor. Hiçbiriniz de demiyorsunuz ki "Hop, ne yapıyorsunuz siz ya. Ben sana bunu yap diye oy vermedim.". Tuttuğunuz parti lideri ne derse, ne yaparsa onda haklı bir yön bulmaya çalışıyor, diğerlerine karşı savunuyorsunuz onları. Size bir şey olsa yardımınıza koşacak insanları, sizi hatırlamayacak insanlar için kırıyorsunuz. Vatan haini ilan ediyorsunuz. Koyu CHP'li, AKP'li, HDP'li, MHP'li...Diğerlerine konuşuyor bunları deme. Suçlusun sen de. Elinizdeki "Bir şeyleri değiştirme gücü"nü kullanmıyorsunuz. Sizin tuttuğunuz parti sizi yönetmez, siz kendi tuttuğunuz partiyi yönetirsiniz. Onlar sizi temsil ediyor; sizin kararlarınızı, sizin iradenizi, sizin bakış açınızı. Toz Pembe veya Kömür Siyahı fark etmez, gözlüklerinizi çıkarın. Farklı bakış açılarını, farklı kaynakları okuyun. Araştırın abi, öğrenin. Dün dediği ile bugün dediği birbirini tutmayan insanlara sorun, "dün niye öyle bugün niye böyle dedin" deyin.
    Bu pazartesi vizelerim başlıyor ve ben okula gitmekten korkuyorum, ya metro veya bir yerde bomba patlarsa diye. Ölürsem bir gün, insanların 2 günlüğüne terörü lanetleyip sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edeceğini biliyorum çünkü. Dün bir başkası öldü diye yarın bizlerin veya yakınlarımızın ölmeyeceğini nereden biliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

birde şu hükümet istifa diyenler

acaba yerine hangi hükümet gelecek ve bu hükükmetten farklı olarak ne yapacaklar engelleyecekler

somut bir iki şey söylesinler bilelim

Hükümet istifa diyenler PKK yandaşları. Değiliz diyene neden aynı amaçta, söylemlerde bulunuyorsunuz diye sorarım.

Temel hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin çökertmek olduğunu söyleyen Bayık'a tepkiler çığ gibi.
    İngiliz Times gazetesine konuşan KCK Eş Genel Başkanı ve bölücü terör örgütü PKK lideri Cemil Bayık'a bir yanıt da Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ten geldi.
    Ankara patlamasında karnındaki bebeğiyle ölen kadını hatırlatan yazar, yazısında Bayık'a "Doğmamış bebek katili" lakabını taktı.
    Bayık'ın “Tayyip Erdoğan’ı ve AKP’yi çökertinceye kadar devam edeceğiz” sözlerini "Doğmamış bebek katili dur ve dinle" başlıklı köşesinde yorumlayan Özkök, yazısına böyle devam etti:
    EN KIZANIMIZ BİLE "HADİ LAN DER" SANA
    "Demokrasiyi öyle getirecekmişsin bize...
    Hoop dur orda...

En öfkeli Erdoğan muhalifinden bile bir yoldaş çıkmaz senin gibi bebek kefeni ile dolaşan bir caniye...
    Erdoğan’a en kızanımız bile “Hadi lan” der sana...
    Bak dağdaki adam...
    Ortada bir kan davası varsa eğer...
    Yerde bırakılmayacak bir kan, hesabı sorulacak bir cinayet varsa...
    O da Ankara’da katlettiğin çocuklarımızın kanıdır...
    Bil ki, çok iyi bil ki...
    Bırakmayız o çocukların kanını senin yanında..."

Pkk kırmızı isikta gecmeyin dese. Biz de dogru kirmizida gecmemek gerek desek pkkli olacagiz yani. Sizin kurdugunuz mantik ayni bu

Tayyibin gitmesi için pkk ile işbirliği yaparsınız siz.

Hicbir konuda hicbir teroristle isbirligi yapmam. Kan akitanla isim olmaz. Size resim hediye edeyim ekte
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bu fotolardan sonra daha konuşmaya yüzü olan var mı

Manipulasyon yapma, hdpyi kimin meclise soktuğu birazcık matematikle belli, bir kaç çürük elma ve bol manipulasyon ile bütün ahaliyi zan altında bırakma. 7 haziran seçimlerinde kimin oyu düşmüştü? AKP. Kimin oyu artmıştı? HDP. daha sonra 7 kasımda kimin oyu arttı ? AKP ve kimin oyu düştü? HDP ... bu süre zarfında CHP nin oyu nerdeyse hep sabit kaldı. AKP- HDP ve AKP- MHP arasında geçişler oldu.Bunu 5 dk analiz ile bile anlayabiliriz, sizde bunu bildiğiniz halde bilerek yalan söylüyorsunuz. AKPlilerin yaptığı şeyi bile manipulasyon üzerinden chp yapmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz.
  • Yazdığın yazının sonunda çok çok doğru bir şey diyorsun. Oy verdiğin seni değil sen onu yönetiyorsun. Işte bütün mesele bu. Ülkemizde milletvekili dendiğinde herkes önünü ilikliyor. Hayır kardeşim sen önünü açıcaksın vekil önünü ilikleyecek. Halka takla at bakalım diyenler, seçim zamanı halkın önünde takla atacak duruma geliyorlar. Dediğin gibi hükümet, milletvekilleri, bakanlar bu milletin hizmetkarı. Halkın bunu bilmesi gerekli.

• Survivor konusu bu konudan daha ustte. Alistirilmaya calisiliyoruz medya ve tum hukumet de bu alistirilma operasyonunun iciinde kesinlikle alismayin terore.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nytekrias

Oy veren kesim şu yazacaklarımı tarafsızca okusun lütfen, taraflı okuyacaklarsa da hiç cevap verme zahmetine girmesinler.
    Arkadaşlar, Cumhuriyetin size nasıl bir güç verdiğinin farkında değilsiniz. Hala partiye oy veriyorsunuz ve ondan sonra kenara çekip izliyorsunuz. Size diyorum size, hepinize. Liderler meydanlarda oy kasmak için açıklamalar yapıyor, sansasyon yaratmak için yaklaşımlarını değiştiriyor, arkasındaki kitlenin değişmeyeceğine güvenenler bir hışımla hırçın açıklamalar yapıyor. Hiçbiriniz de demiyorsunuz ki "Hop, ne yapıyorsunuz siz ya. Ben sana bunu yap diye oy vermedim.". Tuttuğunuz parti lideri ne derse, ne yaparsa onda haklı bir yön bulmaya çalışıyor, diğerlerine karşı savunuyorsunuz onları. Size bir şey olsa yardımınıza koşacak insanları, sizi hatırlamayacak insanlar için kırıyorsunuz. Vatan haini ilan ediyorsunuz. Koyu CHP'li, AKP'li, HDP'li, MHP'li...Diğerlerine konuşuyor bunları deme. Suçlusun sen de. Elinizdeki "Bir şeyleri değiştirme gücü"nü kullanmıyorsunuz. Sizin tuttuğunuz parti sizi yönetmez, siz kendi tuttuğunuz partiyi yönetirsiniz. Onlar sizi temsil ediyor; sizin kararlarınızı, sizin iradenizi, sizin bakış açınızı. Toz Pembe veya Kömür Siyahı fark etmez, gözlüklerinizi çıkarın. Farklı bakış açılarını, farklı kaynakları okuyun. Araştırın abi, öğrenin. Dün dediği ile bugün dediği birbirini tutmayan insanlara sorun, "dün niye öyle bugün niye böyle dedin" deyin.
    Bu pazartesi vizelerim başlıyor ve ben okula gitmekten korkuyorum, ya metro veya bir yerde bomba patlarsa diye. Ölürsem bir gün, insanların 2 günlüğüne terörü lanetleyip sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edeceğini biliyorum çünkü. Dün bir başkası öldü diye yarın bizlerin veya yakınlarımızın ölmeyeceğini nereden biliyorsunuz?

Burdakilerin ve özellikle akp yi savunanların kendilerine ait argümanları lafları dahi yok

Konuşmalarına bakın rte nin ve Davutoğlu nun mitinglerde kullandığı halkı ayrıştırmak ve kendilerine oy vermeyenleri, kendilerini eleştirenleri aşağıladığı lafları kullanıyorlar.

Bu kişiler kadar aciz ve cümle kuramayan bir topluluk görmedim bir insanın kendi fikri olamazmı illaki görüş belirtmek için en tepeden açıklma gelmesimi lazım

Bunlar bana zombileri hatırlatıyor

Sadece savun ve alkışla tek görevleri bu

• Vatansever olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu; gerisi traş.Akıllı ve uyanık olalım ne devlet ve hükümet görevlilerinin acziyeti üzerinden TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ 'ni ezdiririm ne de bundan ötürü vatana kurşun sıkan silahşörleri, kalemşörleri alkışlarım.Bunlardan ötürü terör destekçilerini sevinderecek ve DEVLETİME söz söyleyip düşman unsurların psikolojik savaşına bilerek veya bilmeyerek destek olanları buradan lanetliyorum.Güzel ve yalnız ülkem,insanım Çanakkale de de bunun mücadelesini verdi bugün de vermekte.Düne göre eksiğimiz içimizdeki o ÇANAKKALE RUHU dur, bu anlayıştan kendinizi mahrum etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nativen -- 20 Mart 2016; 9:40:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Patlamayla ilgili vicdanım rahat çünkü ;

- Bu patlamalara sebep olanlara
    - Hırsıza
    - Yobaza
    - Rantçıya
    - Cahiller takımına
    - Utanmazlara

oy vermedim. Bilin bakalım bu hangi parti.

benim de vicdanım rahat çünkü ne o bahsettiğin partiye oy verdim ne de biz sırtımızı şuraya dayıyoruz diyip ardından sırtını dayadığı örgüte ankara patlamasından sonra "biz de kınıyoruz" diyen oynak ve kukla partiye de vermedim.
    hem önce bizim sırtımız ypgy'e lpg'ye dayalı de, sonra da kınıyoruz de.
    az daha kıvır da göğüs arana para yapıştıralım derler böylelerine.

• PKK sadece klasik bir terör örgütü değildir. Türkiye’nin siyasi, askeri, ekonomik, enerji ve jeopolitik gündemleri konusunda proxy bir yapı veya taşeron olarak örtük mesaj aracı şeklinde de kullanılmaktadır. Örtük mesajlar soğuk savaştan bu yana özellikle Ortadoğu’da terör örgütleri üzerinden “ihaleli eylemlerle” verilmektedir. PKK doğrudan böylesi bir mesajı vererek kendi politik ajandasıyla çakışma veya çatışma yaşamamak için paravan yapılara ihtiyaç duymuştur. Sonuç olarak PKK, şehirlerde sivilleri de kapsayan eylemlerin sorumluluğunu görünürde almamak için 2004 yılında TAK yapılanmasını kurmuştur.

http://gusam.org/nedir-bu-tak-neden-kuruldu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 20 Mart 2016; 10:05:50 >
  • Hükümet yıkmak için hdp ye oy verenlerin burda yaygara yapması vatan hainliginden başka bişey değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: nativen

Vatansever olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu; gerisi traş.Akıllı ve uyanık olalım ne devlet ve hükümet görevlilerinin acziyeti üzerinden TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ 'ni ezdiririm ne de bundan ötürü vatana kurşun sıkan silahşörleri, kalemşörleri alkışlarım.Bunlardan ötürü terör destekçilerini sevinderecek ve DEVLETİME söz söyleyip düşman unsurların psikolojik savaşına bilerek veya bilmeyerek destek olanları buradan lanetliyorum.Güzel ve yalnız ülkem,insanım Çanakkale de de bunun mücadelesini verdi bugün de vermekte.Düne göre eksiğimiz içimizdeki o ÇANAKKALE RUHU dur, bu anlayıştan kendinizi mahrum etmeyiniz.

Hiçbirimiz ülkeye laf etmeyiz, çünkü bu bayrağın altında yaşıyoruz, ama buna göz yumanlara önlem almayanlara laf etmemiz, eleştirmemiz en doğal hakkımızdır. Kalın fontlu yazılarla bi yere varılmıyor, çözüm üretin çözüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk sayfada bir üye olur böyle şeyler yazmış. Nasıl, olur kardeşim bu nasıl bir algı operasyonudur? Her yerde bombalar patlasın, terör zıvanadan çıksın. İstediğiniz şey bu mu gerçekten? Şimdi ben Ankara ya da İstanbul'da yaşamıyorum fakat orada yaşayan bir insanı düşünüyorum. Yürürken, metroya binerken ya da yanına çantalı biri geldiğinde paranoyaklaşmayacak mı bu insan? Herkes aklını başına alsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözüm Sürecinde Örgüte Katılımlar Devam Etmiştir.

Çözüm sürecinin başında, terörist başı kırsal unsurların sayısının 50 bine çıkarılması talimatı vermiştir. Bu talimat, örgüt tarafından gerçekleştirilen konferans, kongre gibi her platformda önemli gündem maddesi olarak ele alınmıştır.

Bu hedefe ulaşmak amacıyla kırsal unsurlar, öz savunma, işbirlikçi ve Demokratik Gençlik Konfederalizmi (Komalen Ciwan) yapılanmaları içerisinde katılım komiteleri kurulmuştur. Örgüt, legal ve illegal tüm yapılanmaları ile dağa eleman temini çalışmalarına ağırlık vermiştir. Bu dönemde örgüte katılım yaşı ilk defa 12 yaşına kadar düşmüş ve 35 yaşına yükselmiştir.

http://gusam.org/bto-cozum-surecinde-nasil-guclendi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 20 Mart 2016; 10:17:58 >
  • Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Önce okuma yazma öğren

Orda iyi iş çıkarttık demedi

İYİ SALLADIK dedi

Hep işiniz gücünüz yalan dolan çarpıtma

Hdp yi meclise sokanda siyaset yaptıranda akp

Meclise girmesini sağlayanda akp den giden emanet oylar

Biliyorum bu saçma mesajlarını sadece ve sadece trollük için yapıyorsun

• Orijinalden alıntı: ilker90

al sana pkk destekcileri bunuda mota edersin bir yerine sizinkilerin alayı fotoshop

bunların alayı gerçek dolmabahçede pkk ile yaptığınız pazarlık gibi başkanlık pazarlığı

işidciler
    kömür beyinliler siz anca havuz medyayı izleyin yesinler sizi

utanmadan konuşana bak. teröre destek veren vekilleriniz. terörist cenazesınde ağlayan vekilleriniz. teröriste arkadaş diyen genel başkanınız

• Yemin ederim artık dışarı çıkarken 2 kere düşünüyorum. İnsan evede haps olamıyor. Ne hale geldi memleket ya.

• şu resme iyi bakın.. bakında belki utanırsınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: azbuze

şu resme iyi bakın.. bakında belki utanırsınız..

İmza-mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

birde şu hükümet istifa diyenler

acaba yerine hangi hükümet gelecek ve bu hükükmetten farklı olarak ne yapacaklar engelleyecekler

somut bir iki şey söylesinler bilelim

Hükümet istifa diyenler PKK yandaşları. Değiliz diyene neden aynı amaçta, söylemlerde bulunuyorsunuz diye sorarım.

Temel hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin çökertmek olduğunu söyleyen Bayık'a tepkiler çığ gibi.
    İngiliz Times gazetesine konuşan KCK Eş Genel Başkanı ve bölücü terör örgütü PKK lideri Cemil Bayık'a bir yanıt da Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ten geldi.
    Ankara patlamasında karnındaki bebeğiyle ölen kadını hatırlatan yazar, yazısında Bayık'a "Doğmamış bebek katili" lakabını taktı.
    Bayık'ın “Tayyip Erdoğan’ı ve AKP’yi çökertinceye kadar devam edeceğiz” sözlerini "Doğmamış bebek katili dur ve dinle" başlıklı köşesinde yorumlayan Özkök, yazısına böyle devam etti:
    EN KIZANIMIZ BİLE "HADİ LAN DER" SANA
    "Demokrasiyi öyle getirecekmişsin bize...
    Hoop dur orda...

En öfkeli Erdoğan muhalifinden bile bir yoldaş çıkmaz senin gibi bebek kefeni ile dolaşan bir caniye...
    Erdoğan’a en kızanımız bile “Hadi lan” der sana...
    Bak dağdaki adam...
    Ortada bir kan davası varsa eğer...
    Yerde bırakılmayacak bir kan, hesabı sorulacak bir cinayet varsa...
    O da Ankara’da katlettiğin çocuklarımızın kanıdır...
    Bil ki, çok iyi bil ki...
    Bırakmayız o çocukların kanını senin yanında..."

Pkk kırmızı isikta gecmeyin dese. Biz de dogru kirmizida gecmemek gerek desek pkkli olacagiz yani. Sizin kurdugunuz mantik ayni bu

Tayyibin gitmesi için pkk ile işbirliği yaparsınız siz.

Hicbir konuda hicbir teroristle isbirligi yapmam. Kan akitanla isim olmaz. Size resim hediye edeyim ekte

Bu fotolardan sonra daha konuşmaya yüzü olan var mı

HDP oyu kimden aldı?
    09 Haziran 2015

HDP yüzde 13 oy aldı. Görünen o ki, bu oyun yüzde 4’ten fazlası

-HDP’ lilerin de kabul ettiği üzere- “emanet oy.”

Peki bu “emanet oylar” nereden geldi? Yaygın görüş HDP’nin CHP’den gelen oylarla barajı aştığı yönünde. Oysa rakamlar tam olarak öyle söylemiyor.

HDP, 7 haziran seçimlerinde geçmişte CHP’ye oy veren seçmenden oy aldı şüphesiz.

Ancak bölgesel olarak oy dağılımına baktığınızda HDP’yi sırtlayan oyun sadece CHP’den değil AK Parti seçmeninden de geldiğini görüyoruz.

HDP’nin 7 haziran seçimlerinde en önemli oy depolarından biri Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi oldu.

Bu bölgelerde HDP yükselirken AK Parti adeta sandığa gömüldü. 2011 seçimlerine bakıyoruz...

Bu iki bölgede de CHP varlık gösterebilmiş değil.

Büyükşehirlere gelince...

HDP İstanbul’da MHP’yi de geride bırakarak yüzde 12 civarında bir oya ulaştı.

AK Parti’nin 2011’e göre İstanbul’daki oy kaybı yüzde 9. CHP’nin ise yüzde 3’e yakın...

Ankara’da HDP yüzde 5 civarı bir oy aldı.

Yine de bilgi olarak paylaşalım: 2011 seçimlerine oranla başkentte AK Parti’nin oy kaybı yüzde 8, CHP’nin oy kaybı yüzde 2.

İzmir’de de durum farklı değil...

HDP, 2011 seçimlerinde yüzde 4 civarında bir oy çıkarmıştı. 7 Haziran’da ise yüzde 10,3 oy aldı.

İzmir’de bir önceki genel seçimle kıyaslandığında CHP oyunu yüzde 2 artırırken, AK Parti’nin oy kaybı yüzde 10.

Kimliklerin yükseldiği bir dönemde dünyanın (sayısal olarak) en büyük Kürt şehri İstanbul’da ve tabii ki Doğu’da ortaya çıkan bu tablonun izahı basit aslında...

Uludere, Çözüm Süreci, Kobani ve en nihayetinde Diyarbakır’da patlayan bombalar derken Kürtler AK Parti’yi terk etti.

http://www.posta.com.tr/turkiye/YazarHaberDetay/HDP-oyu-kimden-aldi-.htm?ArticleID=285846

CEVABINIl ALDIN.

doğru kürtler Ak partiyi bıraktı hdpye geçti bu onların zaten önceden hdpli olduğu gerçeğini değiştirmiyor kürtler yine kürt bir partiye oy verdi.Bunda bir anormallik yok.

Anormal olan Chpli Türkçü Atatürkçü milliyetçi vatansever kendi tabiriniz ile Kemalist akımına gönül veren sizler Hdpye oy vererek bu ülkenin kurucusu olan Atatürke ve bu ülkeye ihanet ettiniz.Sözüm oy verenlere..

Yani kürtlerin Akpyi bırakıp tekrar kürt parti olan Hdpye yönelmesinde hiç bir anormalik yok adamların kanında var zaten.

Aynı Türk Mhpli ülkücü birinin Hdpye oy vermesine benziyor.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.