Şimdi Ara

Taksiden çıkma adı altındaki arabalar neden ucuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
10.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Corpolar

quote:

Orijinalden alıntı: TragedyDH

quote:

Orijinalden alıntı: Corpolar

Sen onlarin10000 de olabilecegine inaniyorsan al

km değil tl

Yuru oradan fake

neyk?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esculope

Azcık yazdıklarımı okuyun lutfen 10. 000 TL ye albea var bu arabanın kmsi 100.000km yazıyor ama min 350.000 km diyelim bu araba beni kaç sene idare eder? 2007 model

Belki hiç idare etmez.
    Km yüksek modelli bir arabam olmuştu, günlük arıza yapıyordu.
    Yemin ediyorum sanayideki ustalarla can ciğer kanki oldum.
    Kız istemeye bile gittik akraba olacaktık nerdeyse arabayı zar zor sattım kurtuldum.
    O arabayı alırsan elinde kalır. Satması zor olur. Uzak durmanı şiddetle tavsiye ederim. Alırsan %100 kafan ağrır çok paran gider ve %100 zarar edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

quote:

Azcık yazdıklarımı okuyun lutfen 10. 000 TL ye albea var bu arabanın kmsi 100.000km yazıyor ama min 350.000 km diyelim bu araba beni kaç sene idare eder? 2007 model

Belki hiç idare etmez.
    Kız istemeye bile gittik akraba olacaktık nerdeyse arabayı zar zor sattım kurtuldum.
    O arabayı alırsan elinde kalır. Satması zor olur. Uzak durmanı şiddetle tavsiye ederim. Alırsan %100 kafan ağrır çok paran gider ve %100 zarar edersin

Teşekkur ederim, ya acayip gerildim ha 10.000 veripte tipsiz arabayada binmek istemiyorum.

• Sen şimdi gidip genelevde ki bir kadınla evlenir misin? Aynı hesap işte.
  • 10 bin çıkabiliyorsanız az daha zorlayın 13-15 bin civarına 100-150 bin km. civarında idare edecek araçlar bulursunuz. Temiz bir tane bulabilirseniz 7-8 yıl arıza çıkartmaz (ama sonuçta araba bu. Hiç arıza çıkartmasa bile periyodik bakımlarını yaptırmalısınız ki ilerde büyük bir arıza açmasın başınıza).

Ama yok ben illa taksiden çıkma alacağım derseniz de çok başınız ağrır. 1 milyon km. yapan taksiler biliyorum. Belki km. düşürüp size 100 binde diye satmaya kalkacaklar bilemezsiniz. Eğer çıkabileceğiniz en fazla 10 bin liraysa, taksiden bozma albea yerine normal km.sinde palio veya siena almak daha mantıklı. Arada çok fark yok zaten albea ile. Çok km. yapmış araba zaten çok arıza yapacak demektir. Her parçanın bir ömrü olduğuna göre, bu km.deki arabalar ömrünü doldurmuş demektir. Siz arabayı alırsınız, 2 ay sonra motor yenilemek zorunda kalırsanız üzülürsünüz işte. 3-4-5 bin lira tutabiliyor bu motor yenileme...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

quote:

Belki hiç idare etmez.

Teşekkur ederim, ya acayip gerildim ha 10.000 veripte tipsiz arabayada binmek istemiyorum.

Araba alma işi aceleye gelmez. Internetten araştırmak yerine araba pazarlarını dolaş, çok uygun fiyata bulursun.
    Almadan önce arabayı kontrol et, şase numarasıyla ruhsatı karşılaştır. Pert mi değil mi baktır içine sinerse al.
    Satıcı bile önemli, pislik herifse alma. Pislik adamın pislik arabası olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

10 bin çıkabiliyorsanız az daha zorlayın 13-15 bin civarına 100-150 bin km. civarında idare edecek araçlar bulursunuz. Temiz bir tane bulabilirseniz 7-8 yıl arıza çıkartmaz (ama sonuçta araba bu. Hiç arıza çıkartmasa bile periyodik bakımlarını yaptırmalısınız ki ilerde büyük bir arıza açmasın başınıza).

Ama yok ben illa taksiden çıkma alacağım derseniz de çok başınız ağrır. 1 milyon km. yapan taksiler biliyorum. Belki km. düşürüp size 100 binde diye satmaya kalkacaklar bilemezsiniz. Eğer çıkabileceğiniz en fazla 10 bin liraysa, taksiden bozma albea yerine normal km.sinde palio veya siena almak daha mantıklı. Arada çok fark yok zaten albea ile. Çok km. yapmış araba zaten çok arıza yapacak demektir. Her parçanın bir ömrü olduğuna göre, bu km.deki arabalar ömrünü doldurmuş demektir. Siz arabayı alırsınız, 2 ay sonra motor yenilemek zorunda kalırsanız üzülürsünüz işte. 3-4-5 bin lira tutabiliyor bu motor yenileme...

Palio ya yoneleceğim sanırım.

• 350 bin km demek dünyayı ekvatordan 10 kere dolaşmış demek Sen olsan bu şartlarda bi arabayı alır mıydın.

Not: Kaldı ki ekvatordan 10 kere dolaşsa daha iyi, bi de yaptığı dur kalklar var, motoru bitirmiştir artık o.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Loading

350.000 km'deki arabayı almak ne kadar mantıklı?

Amacım para punto parası biriktirene kadar bana dayanacak bir araba almam, şahin doğan kartal vs apaci arabasına binmemek istemem.

umarım birgün o apaci arabası dediğin şahin doğana muhtac kalırsın da bu söylediğin söz icin pişman olursun umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smoche.

quote:

quote:

Amacım para punto parası biriktirene kadar bana dayanacak bir araba almam, şahin doğan kartal vs apaci arabasına binmemek istemem.

umarım birgün o apaci arabası dediğin şahin doğana muhtac kalırsın da bu söylediğin söz icin pişman olursun umarım

Beddua etme sana niye dokundu arkadaşın sözü?

• quote:

quote:

quote:

Görüyoruz %70i gece mahallenin önünde drift yaptığını sanıyor, kimisi modifiye uğraşmiş içine etmiş neyse, diğer arkadaşlar ben alacağım demedim merak ettim sordum normal bi palio bakacağım tüm ellerini yorup cevap yazan arkadaşlara teşekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pwnzs

quote:

quote:

quote:

benimde doğanım var o yüzden dokundu ayrıca apaci falan diyo alakası bile yok kendini bilmez 3-5 capulcu yüzünden genelleme yapıyo arkadaş ayrıca sadace bu kişi deil bircok insan önyargılı konuşuyo kuş serisi arabalar hakkında sonra işleri düşünce acil ihtiyacları olunca biniyo seslerini cıkarmadan yine sölüyorum bu arabalara apaci arabası diyip genelleme yapanlar umarım birgün cok acil cok önemli bir işiniz için bu araclara muhtac kalırsınız

biraz atarlı oldu ama kusura bakmasın kimse.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benimde doğanım var o yüzden dokundu ayrıca apaci falan diyo alakası bile yok kendini bilmez 3-5 capulcu yüzünden genelleme yapıyo arkadaş ayrıca sadace bu kişi deil bircok insan önyargılı konuşuyo kuş serisi arabalar hakkında sonra işleri düşünce acil ihtiyacları olunca biniyo seslerini cıkarmadan yine sölüyorum bu arabalara apaci arabası diyip genelleme yapanlar umarım birgün cok acil cok önemli bir işiniz için bu araclara muhtac kalırsınız

3.5 çapulcu değil %70i böyle %30 içindeysen ustune alınma zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3.5 çapulcu değil %70i böyle %30 içindeysen ustune alınma zaten.

o yüzde 70in sonu polisle bitsin zaten diğer kesimdeyim ben adam gibi kullananıda cok

• Aslında Smoche. arkadaşa katılıyorum. Apaçi her yerde apaçi. Honda kullananı da var Opel kullananı da Mercedes BMW kullananı da... Ancak bunda alınacak bir şey yok. 7 bin liralık şahine 15 bin liralık modifiye yapan, sonra da kendini Schumacher sanan tiplemelere bizim lafımız. Sokakta hepimiz denk gelmişizdir böyle tiplere. Saçları dikmiş arabanın tavan döşemesine değiyor, güneş gözlüğünü takmış Alien gibi. Kolun biri camdan dışarıda. Paraya kıyıp güzel ses sistemi yapmış ama dinlediği müzik akıllara zarar... Namık dinlemek için ses sistemi kuran arkadaşlar var Yani milleti nasıl güldürebilirim kendime diye özel olarak uğraşan insanlar bunlar. Bu tipler de her ne kadar bütün markalarda olsa da, genellikle kuş serisi üzerinde yoğunlaştıkları için öyle diyoruz. Yoksa fabrika çıkışlı düz şahinle adam akıllı gidene lafımız yok. Bizim elimizden de 3-4 tane şahin geçti ama ne dönemeçlerde yanlamaya uğraştık, ne de e30 kasa BMW'lere kafa tutmaya kalkıp rezil olduk...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.