Şimdi Ara

Taksiciler İmamoğlu'na küstü :D Yeni Taksi Yönetim Modeli Toplantısına Katılmadılar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Raiden Shogun

İyi temsil ediyorsun taksicileri saygısızlığınla  

Alıntıları Göster
    Senin gibilerin anladığı dil budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

Eski yeni milletvekilleri bakanların diplomatların vs. nerdeyse hepsinin büyük şehirlerde taksi plakası var olduğu gerçeği ortadayken İmamoğlu bu işi başarırsa ama tabi sözde değil halkın beklediği net bir düzenlemeden bahsediyorum helal olsun derim ve abartmıyorum birsonraki seçimde chp en az 15 puan fark atar.

Artık halk tarafından taksi esnafı en nefret edilen esnaf konumunda 100 kişi çevirin 1 tanesi belki memnun olduğunu söyler. Şikayetler o kadar çok ki neresinden baksan elde kalıyorlar

Siz ne iş yapıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Taksilobisi

Senin gibilerin anladığı dil budur.

Alıntıları Göster

Benim gibiler? DonanımHaber de olduğunun farkındasındır umarım. Bi taksi konusu aç nasıl tüm forum linç ediyor seni  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raiden Shogun

Benim gibiler? DonanımHaber de olduğunun farkındasındır umarım. Bi taksi konusu aç nasıl tüm forum linç ediyor seni  

Alıntıları Göster
    Eskiden öyleydi ama artık uber para vermediği için kalemini parayla satanlar kalmadı, sadece eski uber artığı, turizimci adı altındaki korsanlar var, onlarlada baş ederiz elhamdülillah...

• Küstüklerine göre vatandaşın lehine olan bir sistem demekki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Taksilobisi

Eskiden öyleydi ama artık uber para vermediği için kalemini parayla satanlar kalmadı, sadece eski uber artığı, turizimci adı altındaki korsanlar var, onlarlada baş ederiz elhamdülillah...

Alıntıları Göster

Ben korsan taksiyle ilgili mesaj atmadım savunduğum da yok yalnız  

• Belediyenin bu sorunu acil çözmesi lazım. Bir avuç taksi plakası sahibinin eşgıyalık taslamasına müsade edilemez. Halk zaten onlara aşırı tepkili. Şöförlerde artık belediyeye bağlı olarak daha insani şartlarda çalıştırılmalı.

İçlerindeki sorunlu ve vukuatlı tipler acilen ayıklanmalı. Yeni alınan şoförler işini ehliyle yapan, eğitimli, donanımlı, kültürlü, liyakatli insan dolandırmayan, turislerin parasını çalmayan, kimsenin cebindeki üç kuruşa göz dikmeyen, yaşlılara diklenmeyen, kısa mesafelerde şerefiyle çalışan kişilere istihdam yaratılmalı.

Ve her ne olursa olsun bu kişiler 7 gün 24 saat kesintisiz izlenmeli, denetlenmeli. Sistem kimsenin keyfine emanet edilmemeli.. NETT

• plaka sahiplerinin tabi işine gelmez hersene paraya para deme, şöför kirayı çıkaracağım diye türlü türlü şeyler yapsın, dünyada heralde en kolay taksi soforu olunan ulke Türkiye İngiltere de 4-5 yıl uğraşıyor millet. Taksi sahipleri de şöförler de çağın çok gerisinde kötü hizmet fahiş fiyat.

• İstanbul'da yaşamıyorum. Su verenin hortumunu :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • grcim G kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shenoma -- 25 Ekim 2020; 2:2:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul ve vatandaşlar :
    Uber gelsin
    -taksiciler: istemezuk
    Puanlama sistemi olsun - şoförler eğitim sürecinden geçsin:
    Taksi ve taksi sahipleri ve şoförleri : istemezuk
    Taksi plakaları çok pahalı hizmet kalitesinin yükseltilmesi lazım .
    Taksi sahipleri : olur mu öyle bu düzen böyle bizene
    Üsküdar dasin hava yağmurlu ( hadi olmasın ) binersin nereye Kadıköy
    Taksici: kardeşim ya devrediyoruz devir saati
    Kısa mesafe almıyorum
    Kardeşim sıra çok bekledim sen sonraki taksiye bin
    ( Kimisi almadan soruyor mesafeyi )
    Turist mi 3.kopruden Sabiha gokcene gezdirerek götüren oldu
    Şimdi bence taksi sahipleri,ve taksici hepsi demiyorum kesinlikle eğitim ve bazı Uber gibi standartları olması lazım .uygulama ile gelen müşteriye de puanlama sistemi gelmeli ,ayrıca mesela işini düzgün yapan gerçekten kendi ekmeğinin peşinde olan taksicilere , artı maaş özel sigorta gibi teşvik verilmeli

• Bu işin içinde olan biri olarak şunu söyliyim, hani taksiciler batsın, bitsin, mahvolsun vs. diyen güruh, aralık ayında kuduracaksınız çünkü bu talep ukome den geçmeyecek, geçse bile mahkemeden durdurma kararı alınacak.

• KITiPiYOZ K kullanıcısına yanıt

Sakaysa komik gerçekse daha komik 🤣🤣

• Taksiciler imamoğluna destek vermemişlermiydi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Bunların mafya triplerine rağmen hala karısını kızını utanmadan çekinmedne bu taksilere bindiren var. Bilmiyolar ki bu taksicilerin çoğu sigortasız günlük yevmiyeli çalışıyor kaydı kuydu yok yani. Dolayıısyla nerede sabıkalı nerede hapisten yeni çıkmış adam var direk taksici oluyor çünkü sabıkası sebebiyle hiçbir patron işe almıyor. Bu kadar agresif olmalırının sebebi de bu zaten. Nerede cinayetten tecavüzden hırsızlıktan darptan yatmış adam var gidiyor yevmiyeli taksici olarka çalışıyor. İddia ediyorum şuan istanbuldaki taksici diye acındırdığınız kesimin %65 - 70 i içerde yatmış çıkmış sabıkalı adamlardan oluşuyor. Öncelikle istanbullu halk olarak bunları kullanmayarak tepkisini koymalı ki kendilerine çekidüzen vresinler.

Bay çok bilmiş öyle kafana göre millete laf söyleme yok %70'i falan sabıkalı insanlar diye akıllı konuş milletin canını sıkma. Bu işlerinde bir adabı var. Şoför kartın olmadan zaten taksiye binemiyorsun bunu bil önce. Şoför kartı için ise bir takım şartlar var testler yapılıyor. Uyuşturucu kullanıyormusun diye örnek alınıyor senden daha sonra daha önce yatmış hapisten çıkan yada sabıkan varsa anında iptalsin zaten vermiyor adamlar kart falan. Zaten kart mecburi abi kartım yok ama Allah için araba ver taksiye çıkayım diyemiyorsun adam kart yoksa taksi veremem kardeşim işine bak diyip gönderiyor. Önce sen bi bunları bil öyle insanlara çamur at. Bu işten 60 yaşında ki adam da para kazanıyor ekmek yiyor 23 yaşında ki adam da. Böyle boş boş konuşmanın anlamı yok. Sigorta olayını da sana diyeyim de biraz bilgi girsin o beynine. Durağa girdiğin zaman 3-5 gün durak sahibi yatırıyor senin sigortanı hani diyorsun ya kayıt yok falan diye kayıt olmadan da araba alamıyorsun zaten adam önce senin kullanacağın arabayı veriyor plakasını falan söylüyor sana daha sonra da o arabaya seni işletiyor. Burada zaten şoför kartın lazım o olmadan işletmiyor arabaya. Daha sonra da sigorta girişini yapıyor 3-5 gün neyse adam yatırıyor daha sonrasında ise sigortanı sen kendin ödüyorsun kenara koyuyorsun 30-40₺ sigortanı ödüyorsun. 10 kere oku belki anlarsın yazdıklarımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

Ülkedeki taksicilerin %50'i sabıkalı, kalan 50'si suça meyilli.. Bunu nasıl düzeltecekler merak ediyorum..

içlerinde bir tane adam akıllı kimse yok

Sana taksiyi verseler 1 hafta çalış şu kadar da para getir deseler ertesi gün anahtarı bırakıp kaçarsın yada bir benzinlikte arabayı bırakır gidersin o kadar diyeyim sana. Nerden biliyorsun suça meyilli olduklarını yada sabıkalı olduklarını? Sabıkalı yada yatıp çıkan adama zaten şoför kartı vermiyor adamlar neyin tribindesin sen? Bak ben sana diyeyim 12 saat araba alınca kafadan 250 lira borçlusun adama. 250 lira araba parası en kötü 80-100 lira da yakıt alıyorsun 20 lira da yemek paran var hadi sigara içiyorum desen 15-20 lira da sigara parası. Durak parası da var bir de. Bir hesapla bakalım. Bunun için adamlar agresif oluyorlar hiç birini alıpta oturup çay içtin mi derdini sordun mu? 24 saat arabayı alsan 500 lira. Diğer yazdıklarımı da kat bakalım. Bu adam 1000 lira falan toplayacak ki evine ekmek alacak parası olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Burası Türkiye. Çok bir şey beklemiyorum. Aslında olması gerekeni bekliyorum. Müşteri yokken yolda uyuz uyuz takılıp caddede yürüyen herkese bıp bıp korna çalarken, müşteri aldığında füzeye dönmesin mesela. Trafiğin akış hızına uygun, insan gibi, sarsılmadan gitmek istiyorum mesela. Veya bindiğim arabanın leş gibi sarımsak kokmamasını... Adam öğlen işkembe çorbası içmiş! Kokusunu alıyorum.

Aracın dışının temizliği konusunda çok sert yaptırımlar var mesela. Müşteri olarak umurumda bile değil. Öğleden sonra ikide taksiye biniyorum. Leş gibi köfte ekmek kokuyor. Bok yiyesice, basmış bir de soğanı... Araba da zıkkımlanmak zorunda kaldı isen bir zahmet kokmayan bir şey tıkın. Peynir domates salam sandviç ye yani. Beklentilerim son derece düşük yani. Bana Tai masajı yapmanı beklemiyorum tabii ki.

Kazadır yaşanır mesela. Kimse kasten gelip vurmaz yani. Adı üstünde, kaza. İstenmeden olur. Kaza yaparsak haydarla inmesin, az insan olsun istiyorum. Ona buna salça olmasın, laf atmasın, ekmeğine saygılı olsun istiyorum. Ters yönden sokağa girmesin. Girdiyse ve karşıdan gelen tarafından uyarılarsa zeytinyağı gibi üste çıkıp bir de kufretmesin, utanması olsun, kafayı öne eğsin istiyorum. Hata yaptığında özür dilemeyi bilsin. Trafikte saygılı olsun. Sarı yanar yanmaz kornaya abanmasın. Selektör kolunu 100.000km'de bir değiştirmek zorunda kalmasın. Basit şeyler yani.

Böyle efendi taksiciler de tabii ki var. Ama içinizdeki itler ne yazık ki efendi insanlardan fazla. Elinizden de bir şey gelmiyor, biliyorum. Ama durum bu yani. Bir de mafya durumu var. Ben Ankara'daki yapılaşmayı, taksi plakası gruplaşmalarını şahsen biliyorum. O plakanın kiracıları da o plaka sahibinin "adamı" gibi oluyor. "Koruma" sağlıyor ve kendi de "koruma" alıyor falan...

Ben tüm bu sebeplerden, hayat memat meselesi değilse taksiye binmiyorum. Plaka rantçılarının törpülenmesini izlemek de bana ciddi keyif verir. Zerre üzülmem.

Taksici esnafı olarak da, sizin de işinize gelir. İnanın bana. Plakalılar gazliyor sizi. Konumu korumak için. Size zerre değer verdikleri yok. Onlar için bugün siz, yarın başkası. Kendi dalgalarına bakıyorlar. O yüzden yemeyin bu numarayı.  Siz emekçisiniz, onlar sermayedar. Çıkarlarınız nadiren örtüşür. Bunu hiç mi hiç unutmayın.

Alıntıları Göster

Sen önce bir üslubunu düzelt de ondan sonra konuşalım bu konuları. Bir çok taksiciden daha da kötü durumdasın şuan da. Yok arkadaş insan işin içinde olmayınca anlamıyor karşısındakini. Sen o arabayı al bakalım 12 saat çalış arabanın parasıydı benziniydi bir çıkart ondan sonra gel burada laf yap.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.