Şimdi Ara

Taksi Plakasının Değerli Olması Saçmadır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taksi Plakasının Değerli Olması Saçmadır

Bir defa Taksi Plakasının AŞIRI DEĞERLİ Olması akla ve mantığa aykırıdır.
    Demek ki burada bir TEKEL ve Kartelleşme var demektir.

Hiçbir plaka, Taksinin kendisinden daha pahalı olamaz.

Hani Serbest Piyasa?
    Hani Rekabet Kurumu?
    Hani Anti-Tekel Yasaları? Hani Serbest Piyasa Kurumu nerede?

Bu Taksi Plakası Kartelleri, kendilerinden başkasının taksicilik yapmasını, plaka almasını ve serbest piyasayı engelliyor. İstanbul gibi bir metropol bir yerde sadece "6000 kadar taksi" artırımına izin vermediler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 26 Kasım 2020; 20:55:34 >

• İmamoğlu yeşil komünistlerle mücadele ediyor.

İstedikleri kadar karalasınlar; bu adam taksi ve otopark lobisiyle savaşıyor, bu adamı destekleyeceğiz.

Taksi Plakasının Değerli Olması Saçmadır
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt

hocam seninle aynı görüşteyim de ,yeşil komunist dedikleriniz kim ?,zira şu anki yönetim kapitalist ve ötesi aşırı liberal, komunizm sizin için niye böyle bir algı oluşturdu anlayamadım ?

• Taksici terörü ve arkasındaki kodomanlara karşı İmamoğlunun yanındayız.

Bugün yine plaka sahipleri ret oyu verdi. Ama bu millet ret oyu verenleri de plaklariyla birlikte sandığa gömmesi yakındır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyil75

hocam seninle aynı görüşteyim de ,yeşil komunist dedikleriniz kim ?,zira şu anki yönetim kapitalist ve ötesi aşırı liberal, komunizm sizin için niye böyle bir algı oluşturdu anlayamadım ?

Yeşil komünizm İran zihniyeti demek aslında

Edit:AKP ekonomik anlamda liberaldir. Çoğu şirket akp döneminde özelleştirildi. Bu adamlara sosyalist demek komik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 26 Kasım 2020; 17:14:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

AKP'yi kastettim. Ben AKP'yi komünizme daha yakın buluyorum, siz bulmuyorsanız saygı duyarım.

Ama ben tersini düşünüyorum. Bürokrasiyetçilerin sefa sürdüğü milletin yoksullaştığı, yüksek vergi oranları, "dava, rejim" sloganlarıyla halkın hipnoz edildiği, hükümetin ekonominin her noktasına müdahalede bulunduğu bir ülke olduk. (Sovyetler dönemi Doğu Avrupa ülkelerinden pek farkımız kalmadı.)

İlk başlarda yaptıkları özelleştirmeler (onları da düzgün yapamadılar) dışında liberal bir hamleleri olmadı bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Yeşil komünizm İran zihniyeti demek aslında

Edit:AKP ekonomik anlamda liberaldir. Çoğu şirket akp döneminde özelleştirildi. Bu adamlara sosyalist demek komik oluyor.

Alıntıları Göster
    ücretsiz eğitim, ücretsiz üniversite, ücretsiz sağlık, vs.... + karşılığında yüksek akaryakıt vergisi + mtv + ötv vs.. = sosyalizm

yeşil sosyalizm = islamci sosyalist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 26 Kasım 2020; 17:24:25 >
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt

Hocam onlarda sistem bozuktu emin ol bizden iyilerdi,hiç yoktan ağır vergiler pahalılık vb konularda daha adaletlilerdi, bizden halktan alınan hiç bir zaman halka dönmüyor,belli bir grup var ülkede hep onlar yedi bu sadece bu dönem değil her dönem için geçerli oldu,diyoruz her zaman sistem bozuk denetleyeni yok diye..

• devremülk minvalinde devretaksi işi yapıp kurayla verecez faizsiz deseydi başına da jet fadılı koysaydı.

İtirazın sebebi ya ihale adil yapılır da bize kalmaz diye kendi alabilecekleri bir sisteme güvenseler...

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

İmamoğlu yeşil komünistlerle mücadele ediyor.

İstedikleri kadar karalasınlar; bu adam taksi ve otopark lobisiyle savaşıyor, bu adamı destekleyeceğiz.

Rengini tutturdunuz ama komünizm konusunda pek emin değilim. Ödemeyi hep birilerine yıkıp kalan herşeyi kendilerine istiyorlar. içlerinde tabiki iyi niyetlisi vardır ama rant le dönüyor düzenleri bozulmasın diye memkeleti herşeye sürüklemeye hazır bu insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Rengini tutturdunuz ama komünizm konusunda pek emin değilim. Ödemeyi hep birilerine yıkıp kalan herşeyi kendilerine istiyorlar. içlerinde tabiki iyi niyetlisi vardır ama rant le dönüyor düzenleri bozulmasın diye memkeleti herşeye sürüklemeye hazır bu insanlar.

Alıntıları Göster
    komunizim ve sosyalizmde sadece baştakiler ve oligarklar yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

komunizim ve sosyalizmde sadece baştakiler ve oligarklar yer

Alıntıları Göster

Hesap vermeyeceğine emin olan herkes yozlaşır denetimsiz her sisteö buna evrilir komünizm veya sosyalizme özel bir durum değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Hesap vermeyeceğine emin olan herkes yozlaşır denetimsiz her sisteö buna evrilir komünizm veya sosyalizme özel bir durum değil bence.

Alıntıları Göster
    demek ki kurumların ayrı olması gerekiyor aynı roma cumhuriyeti gibi, şeriatta da baştakiler hesap vermiyor
  • Jeopol kullanıcısına yanıt

Millet bahçesinde yuvarlanmak ve 50 kuruşa satılan keki bedavaya yemek için ülkeyi satan milletten mi bahsediyoruz hocam?

• FatihTSFC kullanıcısına yanıt
    Hayır.

Bedavaya kek yiyecez diye ulkeyi satan, ancak keki bedava yerine iki katı fiyata yiyince sinirlerinip akpyi satmak üzere olan milletten bahsediyorum.

• quote:

Akp liberal değildir. Gerçi ilk başlarda liberalizm kisvesini kullandı bikaç güzel adım attı kaldıki o yıllarda zaten bunun sonuçlarıda alınmıştı.
    Ancak özellikle son 10 senedir tipik aşırı komunist bir politika uyguluyor. Kapitalizmle uzaktan yakından alakası yok.

• Sadece taksi plakaları pahalı değil, servis plakaları dolmuş plakaları vs pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Purps

Sadece taksi plakaları pahalı değil, servis plakaları dolmuş plakaları vs pahalı.
    hepsinde serbest piyasaya uymayan illegal uygulamalar mevcut
  • Serbest piyasa fakat ortalama fiyatları 3 aşağı 5 yukarı aynı.

• Ezbere mi yazıyorsunuz bunu? Önceden de aynısını yazmıştınız.

Sizinle bunu önceden de konuştum. Sosyalizmin ne olduğunu yazmayacağım artık.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.