Şimdi Ara

Taksi çıkması aracımızı ne kadara satmalıyız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 megane 2 1.5 dci 100 hp privilige donanım. Aracin orjinal rengi bal köpüğü, ustunde kaplama var.

450.000 km de ilk sahibiyiz.

Sağ ön çamurluk, sol ön çamurluk, sağ iki kapı , arka çamurluk boyalı.

2 kapinin ortasindan motorsiklet girdi. Digerleri de ufak şehiriçi surtmeler.

Bakımları serviste yapıldı ancak periyodik olarak degil, ticari olduğu için indirimli parca parça eksiksiz bakımları yapıldı.

1 haftadir da turbodan ıslık sesi geliyor. Ötv indirimli yeniden taksi alacaz.

Yedek anahtari var. Eksiksiz masrafsiz. Lastikler felan iyi .

Ne eder , kaca gider ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 verilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 ye zor satılır
  • 20 ye gider...
  • 15.

• O kazalardan dolayı 4500 düşsen, ıslıktan dolayı 1000 düşsen. Motordan dolayı 4000 düşsen normal hatasızlarının 10-11000 lira altına versen ben olsam alırdım. Toplayınca 9500 yapıyor ama o araca harcayacağım zamanda değerli o yüzden 11bin falan ucuz olmasını isterdim almak için.

• 20 yazın bakalım bi 18500e kadar yolu var

• 15

• 16.000 16.500
  • 20 bin yazın pazarlıkla ihtiyacı olan birine inşallah 18 17 arasında gider
  • Galeriye goturduk 16 verdi

• Galeri en yüksek 17 verir 1 lira masraf eder 24-25 e kendisi satar. siz şahısa en yüksek 22 ye satarsınız.
  • şu forumda bi seni çözemedim,galericimi taksicimihocamıbinbir surat gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

şu forumda bi seni çözemedim,galericimi taksicimihocamıbinbir surat gibi

esas meslegim ogretmenim . önceki senelerde al satcilik yapiyordum. Dogudan hb otomatik araclari alip batida satardim, batidan da broadway, reno 19 , toros alip doguya satardım. Yani bu ortalama ayda 1 araba oluyordu. Ancak ikinci el işinin b.ku çıktı o işi biraktim.

Bu taksi de teyzemin , enişte çalıştırıyor. Ötv indirimi geldi, diger eniste yeni avensis aldi taksiye. Şimdi biz de octavia ya da megane sedan dusunuyoruz. Neden ben ugrasiyom ? Goturup galeriye verecek yazık degil mi ? Anadoluda taksiciler hala saf, anlamazlar birseyden. Bazen taksi durağına gidip otururum muhabbetler dip. Forumda konussalar taşlarlar

7 yillik ogretmenim ve istifa etmek uzereyim . Son 9 ay !

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    pazar günü benim çocuğun toplantısına gittim ,kimya hocası 35 yıldır bu okuldayım dedigerçi diğer hocalarda eskiymiş bayaa.istifa felan etme böyle işmi var

• Hocam 450bin km demişsiniz,motor yapıldı mı hiç..rektefiye deniyordu sanırım o işleme.Malum dci ler uzun ömürlü değil diye bi önyargı hakim

• Lastikleri ve diğer plastik aksamları çıkıp aracın net ağırlığını yazarsan tahminde bulunabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Hocam 450bin km demişsiniz,motor yapıldı mı hiç..rektefiye deniyordu sanırım o işleme.Malum dci ler uzun ömürlü değil diye bi önyargı hakim

Anahtar degmedi tabiri tam yerinde olur. En ufak bir yağ eksiltme motorda düşüş bike yok sanirim en az 600 bini görür. Ama turbo yavas yavas ömrünü doldurdu sanirim.

En agir bakim olarak alt duzen , tabla burcları, motor kulaklari takozlar, amortisorler felan degisti. Bi de orjinal mercekli farlar degisti. Baska masraf acmadi.

• Aracı bi görelimde konuşalım hocam. Olur beğenir ve anlaşırsak neden olmasın. Galerinin verdiğinin bir kaç fazlasına anlaşırız.
  • Enjektör seti 2000tl, enjeksiyon beyni 1000tl, turbo 1500tl, mazot pompası 500tl. Alana 5000tl masraf çok yakında çıkar. 750tl triger, v kayışı, filtre ve yağlar. 1000tl yürüyenler, 1000tl 4 teker. 1 de sensör bozulsa 8000tl ye aracın geri kalanı temizse adam olur. 4000tl de rektefe olsa 12000tl. 3000tl de klimaydı, süpriz sorunlardı desek 15000tl. Yani o araç 20bin tl altına satılmamalı. Ancak airbag açmışsa 18 bile çok.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.