Şimdi Ara

Takozların efendisi : Intel Core i9 10980XE (intelin amiral kayığı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
6.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşım sen konuya objektif bakıyorsun. sana tepki vermiyorum ve hak veriyorum.

• Linux founder tells Intel to stop inventing 'magic instructions' and 'start fixing real problems' | PC Gamer

(avx512 bahsi)

"Linux kurucusu Intel'e 'sihirli talimatlar' icat etmeyi bırakmasını ve 'gerçek sorunları çözmeye başlamasını' söylüyor".

yani gerçek dünya intelin başarısız planlaması üzerinden yürümüyor.

https://forum.donanimhaber.com/ryzen-5-5600x-sicaklik-sorunu--146446254-3

evet tamamen boş konular açıyorum sonra intel fanboyların alayı kitlenip kalıyor gık diyemiyorlar.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

üstad, intel kullanmanıza rağmen tarafsız ve objektif olduğunuz için teşekkür ederim.

• Başlığa anıra anıra gülmeye geldim

HUĞAHUĞAHUĞAHUĞAEHUAĞHAĞPĞAHAHAĞA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftEyeNine -- 28 Aralık 2020; 13:58:53 >
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    Size aynen katiliyorum ama forum geneli boyle malesef siz inteli kotuleyip amdyi overseniz nvidiayi gomup amdyi yuceltirseniz hele ses sistemleri bolumunde en iyi ses sistemi efsane z5500 dur derseniz itibar gormeniz muhtemeldir. Hatta bir gun fotograf makinalari bolumunde s20 de 108 mp kamera var ortalama 20-30 mp lik slr lardan daha iyi ceker diyenlerde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

üstad, intel kullanmanıza rağmen tarafsız ve objektif olduğunuz için teşekkür ederim.

Rica ederim ne demek.

Markanın kölesi olacak kadar işsiz olmadık çok şükür. Bende şuan gtx 1080 var. Yüzde 100 de kart. 5ghz deyim gram bottle neck yok.

Ben bu işlemciyi kutusu açık sıfır olarak çok uyguna aldım

Elimde 9400f vardı. Allah kurtarsın 9400f nasıl bir çöptür nasıl stutter oluyor...

9600kf ye geçip OC de yapınca hiç Bi sorun kalmadı ben bunu alırken z370a yı 50 dolara aldım 2. El olarak amazondan.

Amd anaketlar 2. Eli yoktu çok populer olduğu için. Bende mecbur intel kurdum

Ama rakip r5 3600 r5 2600 veya 2700x e göre oyunda zaten çok ileriydi.

Ama intel Bi daha almam çok ama çok zor. Z490 da yok yere yeni soket çıkardılar. Şimdi seneye 12. Nesil Z490 da açılmayacak..

Hala 14nm..

Geçiniz. Yeni amd laptop işlemcisi 15 watt ile benim 170 wattı kaldıran masa üstü işlemcimi tokatlıyorsa ortada bir sorun var demektir :)

Ben çok memnunum sistemden zaten 3070ti veya 6800 alacağım gpu olarak. Gayet dengeli bir sistem olmaya devam edecek. 2 yıla falan Ddr5 olgunlaşınca amd trenine bende binerim.

Yarın amd geriler, intel ileri geçerse intel alırız.

Min para ile en iyi performans veren, ileriye dönük upgrade e açık olanı alırım. Ps5 alacağım zaten yaz gibi yurt dışına çıkınca.

Neden gidip intel alalım ki? Adam zorla ana kart sattırıyor. B450 alıyorsun r9 5900x kaldırıyor...

Forumdaki Intel ve nvidia da sanki milyon dolarlık hissesi olan tipler varya ağır fanboy lar harbi komikler..

Ailecek bakılınca amd ve nvidia hissemiz var bu arada zor bişey değil herkes alabilir. Ama 1 milyon dolar değil işte. Yoksa burda en büyük fanboy ben olurdum.

Intel artık cidden takoz. Zaten AB nin çıkaracağı yemi yeşil kanunlar ile pazarları çok daralacak intelin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 11nci nesil çıkıp AMD ye doğru dürüst bir cevap verene kadar biz makaramızı yapacağız. Makara dışında başlıktaki işlemci çok istisna bir kullanıcı kesmi olsa bile ( ki torvaldsın açıklamaları bunu destekliyor ) ticari açıdan intel için net bir başarısızlıktır. Şuan aktif kullanımı olan işlemcileri sırf kullanıcıları rencide olmasın diye seçmedim. Ona rağmen yine damlıyorlar. Cyborg musun mübarek :D ne dir bu intel aşkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 28 Aralık 2020; 14:12:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bromton

Bu mesaj silindi.

10980XE'nin kullanım amacı fotoğraf, video düzenleme, görsel efektler, oyun geliştirme, 3D animasyondur. Cinebench ve oyunlar ile uzaktan yakından alakası olmayan bir işlemcidir. 4 Kanal bellek desteği (2 kat fazla bellek bant genişliği) AVX-512 komut seti server işlemcilerinde ve soket 2066'da bulunur, bu komut seti her XEON işlemcide bile yer almaz. O vakit EPYC işlemciler ile 10900K'yı da karşılaştıralım, destekçileri de katılmış ona. Yakında XEON'ları da 5950X ile karşılaştırılarsa şaşırmam, sağlam güldük sayelerinde. Takozların efendisi : Intel Core i9 10980XE (intelin amiral kayığı) AVX-512 komut seti 11. Nesil soket 1200'e de geliyor belirtmekte fayda var. Intel'den nefret edebilirsiniz ama bu tip konular bir fayda sağlamaz size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Aralık 2020; 15:39:47 >

• AMD kullanmam kafam rahat. Herkes istediğini alsın aga banane .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt

Elbette makara yapmak hakkınız ama fanboyları çok da rencide etmeden yapmaya çalışmak lazım, bakın kimileri Intel sitesindeki satış sloganlarını bile getirdi yazdı, araya gülücük de eklemiş kendi fikri olmuş.

Bunların psikolojileri küme düşen takımlarını ölümüne savunan holiganlardan farksız, Intel aynı işlemciye yeni soket çıkarsa, eskisini bios updatele kullanılmaz hale getirse onu bile savunurlar.

• cinebench cinema 4d'nin benchmark'ıdır. cinema 4d fotoğraf ve video düzenleme ile kısmen ilgilidir. oyun geliştirme ile ilgilidir. görsel efektler ve 3d animasyonla direk ilgilidir. amd den nefret edebilirsiniz ama kendi kendinizi yalanlarsanız size birşey kazandırmaz. 4 kanal bellek desteği threadripper larda var onların son sürümleriyle karşılaştırırsam iyice dümdüz oluyor Core i9 10980XE.

• Zenohsama kullanıcısına yanıt

youtube'a "intel downfall" yazdım 16ncı sırada bu konu çıktı.

ben başlıktaki işlemciyi derinlemesine araştırmadım. ama araştırdıkça neler neler çıkıyor. videoyu 4 milyona yakın kullanıcı izlemiş. 158 bin beğeni 3 bin beğenmeme almış tube:

adam başlıkta intelin davranışı acınacak halde diyor. ve videoda inteli öyle bir yerden yere vuruyorki. ayrıca hem threadripperla hem 3950x ile karşılaştırıyor.

XE'ler Threadripper'ın karşılığı değildir, benim 10980XE'yi savunduğum falan da yok. Cinema 4D Maxon'ın programı biliyorum. 4D Cinema, 3DS Max, Maya bunların hepsini deneme amaçlı kullandım, 3D tasarım programları hakkında bilgi sahibiyim. Şöyle bir test sonucu göstereyim, render time bu benchmark değil. Threadripper ile karşılaştırma yapılacaksa XEON Platinum serisi ile yapılmalıdır.

Takozların efendisi : Intel Core i9 10980XE (intelin amiral kayığı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Aralık 2020; 18:14:29 >
  • sen efendi karakterlisin. terbiyesizlik yapmıyorsun. dökümanda bulmuşsun. o yüzden üstelemeyeceğim.

• kunGFu kullanıcısına yanıt

üstad kombo yapmışsın. emeğin için teşekkürler.

Hangi programlardan bahsediyor arkadaslar aydinlatirlarsa sevinirim. Cok merak ile birlikte beklemekteyim.

bazilari 3d tasarimdan falanda anlarim diyerek, kocca reviewde en alakasiz sonucu göstererek, "anlarim" gibisinden sallamasi gercekten anlasilir gibi degil. Insanlari kandirarak ne elde ediyorlar anlamiyorum. Su olabilir tabi quad channel dir, avx yani "advanced vector extensions" 512-bit destege ihtiyaci olan programlari kullaniyorsa ve vakit = euro / dolar ise adam kalkip tonla parayi ona verebilir bize ne? After effect ve premiere timeline performansi disinda intelin üstünlügü pek yok. Ben r3 3100 ile PS i öttürüyorum ayni sekilde illusturator ve indesign i da...

destekli gelinde bakayim ne diyorsunuz belki o zaman kaale falan aliriz.

kaldi ki 5600x in fiyatini elestiren bu güruh, intelin abarti fiyatlarina neden boyun büküyor. Benim gözümde ayni sey. Demek ki bir amaclari var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 28 Aralık 2020; 19:2:30 >

• Sadece meraktan soruyorum neden 10980 xe de takılı kaldınız, intelin başka işlemcisi mi yok
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.