Şimdi Ara

Takinilarimiz (nokia-Sony Ericsson)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bu konuyu çok düsündüm acaba neden takim tutar qibi marka tutuyoruz _??
    aslinda bazi konularda hakli olabiliriz ama yinede bu olay biraz saçma oluyor. Mesela n6630 ve se k750i
    görüntü ve ses bakimindan k750i daha üstün ama symbian dersek 6630.
    ben n6630 almaya karar vermisken k750i piyasaya çikti inceledim gayet mantikli geldi 2 mp kamera flash sony megabass vs.
    Sonra dedim kesin k750i alacam ve alacagim ilk sony ercisson ama bir baktim actigim forumlarda millet 2 ye bölünmüs bir Nokia(cilar) bide Se(ciler) bu iki grup mutlaka birbirine laf atmadan qeçemiyor. Halk arasinda yerlesmis bir nokta vardir ''nokiadan sasma sakIn!'' ilk kullandigim telefonda 3310 dur ve tek kelimeyle zamaninin en ii telefonuydu.
    Forumdan yardim almaya çalisiyorum ama kafam ii ce allak bullak oldu sebep su: ben 2 sene önce nokia 6610i alacakim ama karar deistirip siemens c65 aldim çokta istedim.Ama ne almak aldigimin ilk günü servislik oldu dondu açilmadi ve bu zincir 5 kez devam etti ve 5 kez servise gittim ama telefon düzelmedi.
    ve millet bana tekrar sunu söyledi ''nokiadan sasarsan böyle olur!!''
    bu olaydan sonra kesin nokia dedim ama k750i beni fazlasiyla cezbetti son modeli k750i ile ama birde kafamda c65 olayi var.Yani kisaca anlatmak istedigim su aslinda ben cep telefonu alacaksam ve bir dünya para vereceksem neden servise götürmek zorunda kalayim_? simdi forumda duydugum kadariyla k750i de ses sorunlari donma t1kanma ve versiyon sorunlari çIkmis bunlar qercekten varsa k750i almak pek mantikli gelmiyor.Sizcede hakli degilmiyim bir dünya para ver sonra götür servise o telefon gözünüzden düsmezmi acaba_? (benim gözümden düser)
    burda anlatmak istedigim su ya k750i alacam sizin tecrübelerinizle basiniza gelmis olaylarla bana yardimci olursaniz yada bu servislik olaylardan korktugum için ''nokiadan sasma '' lafInI uygulamak zorunda kalacagim. Gözüm gibi baktigim telefon neden ilk günden servislik olsun_?
    bana bu konuda biraz olsun katkida bulunursaniz özellikle k750i ve 6630 kullanicilari bana yardimci olursa çok tesekkür edecegim simdiden saolun

• Ben 6630 kullanıyorum ve son derece memnunum fakat k750 kullanan dostlarımda var ve onlarda gercekten memnun. Telefon olayı kisinin ihtiyaclarına göre degisir. Once ne istedigini cok iyi bilmelisin.
    Ailemde yıllardır siemens kullanan insanlarda var ve herhangi bir problemle karşılaşmadık. Buna ragmen annemin NOKIA marka telefonunda bircok sorun yasadik.. Simdi NOKIA sorunlu SIEMENS mukemmel diebilirmiyiz? Tabii ki hayır. Olay birazda sans isi.. Sansina sorunlu bir cihaz gelir goturur servise yaptirir düzeltirsin. Bu kadar basit.
    Olay birazda senin telefonu nasıl kullandıgına baglı. SX1'm vardı bundan önce. Forumda okuduklarımdan ürkmüstüm ama buna ragmen aldım. Inan bana ne bir donma, nede restart yasadim.. Birkere dahi sorun cikarmadi yada servise gitmedi..
    Kısacası olay sana ve sansina bagli dostum.. Beklentilerinide göz önünde bulundurarak iyi bir secim yapman dilegiyle, kolay gelsin...
  • Kimde hangi marka varsa onu savunuyor. Nokia kullanırken nokia' ya toz kondurtmuyor, belli bir süre sonra aynı kişi SE alınca bu defada SE' ye toz kondurtmuyor. Sonuçta insanın doğasında var bu: çekişme ve çekememezlik... Şu anda K50i kullanıyorum, özellikle bluetooth kullanırken 2-3 kere donma yaptı. Radyosu ve kamerası çok iyi. Ben Nokia' nın daha problemsiz ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Buna örnek olarak 6230i' yi verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 7 Ağustos 2005, 16:08:44 >
  • tabiki hakls1n1z ama sonucta dedigim gibi alacag1m telefon n6630 yada k750i olacak kIsmet olursa ama sonucta verecegim para 700 YTL civarinda olacak bu kadar para vermisken bide servise gönder o telefonu bi daha kullan
    bu konuyu acmamim sebebi su k750i alayim dedim ama baktim sorunlar üstü üstüne çikiyor böyle bir durumda sorunlu ise firmware almak pek mantikli gelmiyor
    sizden istegim se k750i ve 6630 sahiplerinin yardimlaridir saolunuz
  • Sen kendi isteklerini hangisi daha iyi karşılıyorsa onu al
    Teknoloji bu düzeye ulaşmış vede sony dünyada bir numara iken nokia dan şaşarsan pişman olursu digeri bozulur olayı saçma bence
  • 6630 biraz daha küçük olsaydı, radyosu olsaydı çok güzel bir telefon olurdu. Anlayacağınız dört dörtlük telefon yok. Yok ekran küçük, yok kasa büyük, bunun radyosu yok, şunun symbianı yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 7 Ağustos 2005, 16:15:15 >
  • evet artada bir takıntı var
    o da nokia takıntısı
    %70 i nokia kullanan ülkede bu takıntı olması genede bana normal gelmiyor
    çünkü nokiadan başka siemens-samsung-se-motorola-lg vb hepsine bozuluyor diyorlar
    peki bunu kim diyor %90 u nokia kullanıcısı söylüyor bunu
    her markanın telefonu bozulur ve servise gider düzelir tamam ama sanki nokia dışındaki markalar bozulur demek çok çok komik,bu yazıları yabancı bir foruma yazsanız size tuhaf tuhaf bakarlar kesin
    k750i symbian dışında 6630u gç 6681den ilerde
    bunu ben demiyorum telefonları yan yana getir incele görürsün
    k750i için laf söyleyenlerin çoğuda k750i sahipleri değil,ne hikmetse başka telefon kullananların k750i leri bozuk çıkıyor hep
    ve bu durumada k750i kullanıcıları gülüp geçiyor

durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 7 Ağustos 2005, 16:16:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gren

evet artada bir takıntı var
    o da nokia takıntısı
    %70 i nokia kullanan ülkede bu takıntı olması genede bana normal gelmiyor
    çünkü nokiadan başka siemens-samsung-se-motorola-lg vb hepsine bozuluyor diyorlar
    peki bunu kim diyor %90 u nokia kullanıcısı söylüyor bunu
    her markanın telefonu bozulur ve servise gider düzelir tamam ama sanki nokia dışındaki markalar bozulur demek çok çok komik,bu yazıları yabancı bir foruma yazsanız size tuhaf tuhaf bakarlar kesin
    k750i symbian dışında 6630u gç 6681den ilerde
    bunu ben demiyorum telefonları yan yana getir incele görürsün
    k750i için laf söyleyenlerin çoğuda k750i sahipleri değil,ne hikmetse başka telefon kullananların k750i leri bozuk çıkıyor hep
    ve bu durumada k750i kullanıcıları gülüp geçiyor

durum bu

Gren kardeş farkında değilsin ama K750i' de sende takıntı yapmış.

• ben w800i alıcam
  • Ben siemens A65 kullandım hiçbir sorun yaşamadım ama birçok siemenste ne yazıkki bu problem yaşanıyor.Sony ericcson ve nokia da bu problemler daha az yaşanıyor.Ben şahsen nokiacıyım ama sony ericsonnu da beğeniyorum.K750i de çıkan hatalar yeni olduğu için olabilir,firmware upgrade ile yakında düzeleceğine inanıyorum.Eskiden telefon diyince Nokia tek isimdi ama şimdi 2 isim var Sony Ericsonn ve Nokia,ne yazıkki Siemensi dahil etmiyorum çünkü çoğu telefonunda yazılım sorunu var ve birçok kullanıcı bu yüzden çok mağdur durumda.Almak için acele etme derim ben,yakın zamanda Nokia nın N serisi çıkıcak ve K750i deki hatalar düzeltilicek.Kararını o zaman verirsin.Bir de şu var,ben bir telefona mp3 çalsın,fotoğraf çeksin diye çok yüksek miktarlar verme taraftarı değilim.Çünkü hiçbir telefon beni digital kamera ve mp3 çalar kadar memnun edemez.(Ses kalitesi ve görüntü kalitesi olarak)ve bu olaylar şarjı çok çabuk bitiryior,en ihtiyacım olduğu zamanda şarjım bitecekse ne yapayim o telefonu?(yeri geliyo yedek pil taşımak bile çözüm olmuyor)Mp3 çalsın ve fotoğraf çeksin diye paramı dökmem ama görünüşü güzel,ekranı büyük,kullanımı rahat,şars süresi iyiyse paramı döekerim çünkü bir kere alıcam ve beni en az 3-4 sene götürecektir.Kalan paramla da dijital fot. makinesi bir de mp3 çalar alırım gene de son teknoloji telefonlardan daha ucuza gelir ama bu benim düşüncem,zevkler ve renkler tartışılmaz isteyen 1.5 milyar da verir telefona,bu bir zevk meselesidir,kimseyi ilgilendirmez,adamın parası varsa canı istiyorsa 2milyar da verir kime ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: gren

ben w800i alıcam

• eger firmware sorunlari var ise sadece sizce ne kadar zamanda bu sorunu se halleder_? almak için ne kadar beklemeliyim_?
  • nokianın türkiyede çok tutulmasının nedeni 2. el fiyatlarının hep tutulabilir olmasıydı.
    yani nokia yı satarken diğerleri gibi fazla zarar etmiyodun
    ama özellikle son zamanlarda kullanıcıların bilinçlenmesi ve son çıkan şu kaçak telefon yasasından sonra artık kimse kötü telefonlara eskisi gibi para vermiyor.
    ben şimdiye kadar nokia kullandım
    bir kaç gün önce k750 aldım ve çokta memnunum.
    çünkü ben fotoğraf çekmek istiyordum
    sık sık seyahat ettiğimden dolayı otobüste filan müzik dinlemek istiyordum
    k750 bunların hepsini karşılıyor
    alışamam diyordum ama kullanımına da alıştım
    çok şirin ve kolay bi telefon (tuş takımının sert olması haricinde)

ihtiyacımı karşıladığı için ben memnunum
    geçen sene siemens cx65 aldım ve ancak 1 hafta dayanabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berden -- 7 Ağustos 2005, 21:31:06 >
  • bn de n90 bn t630 kullanıcısıydm ama bilmiorm çok eksiini gödm telefon olarak deil mesela program indirmek istiodm müzik fln dinlemek istiodm we de fiyatı çok çabuk düştü ondn böle düşünüorm bn o telefonu aldıım zmn 750 ydi ondn sonra bi baktm 2 ay içinde 650 fln oldu bn böle oha fln dedm ondn sonra da böle oldu bn de bi daha se almıycam dedm bi de bn aldıım zmön türkiye ye yeni gelmşti
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Kimde hangi marka varsa onu savunuyor. Nokia kullanırken nokia' ya toz kondurtmuyor, belli bir süre sonra aynı kişi SE alınca bu defada SE' ye toz kondurtmuyor. Sonuçta insanın doğasında var bu: çekişme ve çekememezlik... Şu anda K50i kullanıyorum, özellikle bluetooth kullanırken 2-3 kere donma yaptı. Radyosu ve kamerası çok iyi. Ben Nokia' nın daha problemsiz ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Buna örnek olarak 6230i' yi verebilirim.

Beyler bu iş aslında çok da şans işi değil gene olarak kullanıma göre değişiyor. K750 hiç kullanmadım ama yeni çıkan tellerde bazı ufak tefek sorunların olması oldukça normal. Arkadaşın dediği 6230i modeli de sorunsuz değil. Nokia larda bt den bişi alırken veya göndeririken çok donmalar oluyor. Özellikle 6230 da bilinen bir durum bu.

Daha sonra 6630 sormuş arkadaş. Ben bir süre kullandım eğer adam gibi kullanmassan başına dert olur o telefon. Ben oyunlar uygulamalar kurup kaldırıyordum özellikle karta format atmak istediğimde reset atıyordu. Kilitlenme olmadı hiç ama yok ugulama kapandı yok sistem hatası yok reset atmalar filan symbian cihazlar biraz kastırır iyi kullanmazsan. Bence sen k750i al ben olsam 6630 alırım çünkü o tip hatalarla uğraşmak hoşuma gidiyor.

• ben en bastan beni nokia taraftariydim ve ilk telefonumdan itibaren nokiaya alistim ve baska marka telefon almak hic aklima gelmedi. suan nokia 6680 im var bazi sikayetlerim de var tabiki buyuk olmasi, hafizanin daha kapasiteli olmasi felan. gene de bu markadan yeterince hostunum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.