Şimdi Ara

Tak-Gez olarak 24-105 Sigma vs Canon Sizce Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tak gez olarak düşündüğüm bir lens vardı Canon 24-105 f4 L serisi. Fakat araştırma yaparken Sigmanın da böyle bir lensi olduğunu farkedip kıyaslamasını yaptım.Bununla alakalı Youtube linkindeki kıyaslamayı da incelediğimde Sigma'nın daha keskin bir lens üretmiş olduğunu gördüm. Bunun üzerine the-digital-picture sitesinden linkteki lens kalitesi incelemesini yaptım sonuç olarak Sigma'daki renk sapmalarının muadil Canon L serisi lense nazaran çok daha az olduğunu söylemeliyim. 24mm-50mm arası Sigma başarılı sonuçlar veriyor.50-105 arası neredeyse ikisi aynı sonuçları ortaya koyuyor fakat 105mm de Canon bir miktar daha iyi denebilir.

Fiyat olarak Fotografium fiyatı Sigma 24-105mm F/4 DG OS HSM Lens 2.599,00 TL , Canon EF 24-105mm f/4L IS USM Lens 2.499,00 TL

Benim gelmek istediğim asıl nokta şu, Canon lensi peşin 1799TL gibi bir fiyata internet üzerinden bulabiliyoruz, Sigmayı o civarda fiyatlara bulamadım açık konuşmak gerekirse.Sizlerin düşünceleri önerileri nedir bu konuda? Ne çekiyorsun diye sormayın ne olsa çekiyorum :) maksadım kit lensten sonra standart yükseltmek ve uzun süre keskinlik aramamak. Ek olarak; elimde şu an 50mm lens yok onu da almayı planlıyordum ve bu lenslerin 50mm lerini EF 50mm f1.8 ile de kıyasladım sonuç olarak daha keskin bir görüntüsü var 24-105 lerin. Her aralıkta başarılı sonuçlar ortaya koyuyorlar. Yani portre ihtiyacı zum ihtiyacı olsun tatmin edecek lensler olduğu kanısındayım.Gidip de 900TL ye Sigma 18-250 almaktansa biraz daha para biriktirip bunlardan birini alma taraftarıyım.

Not: Canon 550D kullanıcısıyım.En kısa zamanda Body değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fmetin94 -- 5 Kasım 2014; 1:40:34 >

• 10-22 + 28-300 daha iyi tercih olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

10-22 + 28-300 daha iyi tercih olur.

hocam çok tutar o ikisi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fmetin94 kullanıcısına yanıt
    ikinci el alin hocam.. gercekten cok temiz lensler oluyor 2.eldede..

• quote:

Orijinalden alıntı: zeroshut

hocam ikinci el almak konusunda kendime pek güvenemiyorum açıkçası.nelere dikkat edilmesi gerektiğini hiç bilmiyorum.

• 2. El canon alırım ben olsam. Hem piyasası daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fmetin94

quote:

hocam ikinci el almak konusunda kendime pek güvenemiyorum açıkçası.nelere dikkat edilmesi gerektiğini hiç bilmiyorum.

lensin icinde toz var mi diye bakin hocam.. zoom ve netleme halkalari cok yalama olmus mu olmamis mi ona bakin sonra 1 -2 de cekim yapin ohh miss.. tabi bide aldiginiz adama bakin sorun yoksa alin gitsin:)

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

2. El canon alırım ben olsam. Hem piyasası daha iyi.

Canonda renk sapmaları olduğu için biraz cekimserim hocam.ikinci elleri ne kadar bilginiz var midir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fmetin94

quote:

lensin icinde toz var mi diye bakin hocam.. zoom ve netleme halkalari cok yalama olmus mu olmamis mi ona bakin sonra 1 -2 de cekim yapin ohh miss.. tabi bide aldiginiz adama bakin sorun yoksa alin gitsin:)

valla temizinden Art Sigma bulunsa alinabilir hocam.Sigma çok harika lens üretmiş valla helal olsun diyorum

• fmetin94 kullanıcısına yanıt
    Pek bilgim yok ama kontrastlı ve renkleri güzel bir lens. Renk sapmasina bence çok takılmayın raw da kolay giderilebiliyor.
    Sigma da güzel ama 2. Elde canon kolay bulunur kolay satılır, yoksa sigma tercih edilmeli tabiki. Fiyat olarak temizleri 1200 civarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Pek bilgim yok ama kontrastlı ve renkleri güzel bir lens. Renk sapmasina bence çok takılmayın raw da kolay giderilebiliyor.
    Sigma da güzel ama 2. Elde canon kolay bulunur kolay satılır, yoksa sigma tercih edilmeli tabiki. Fiyat olarak temizleri 1200 civarında.

raw ile pek ugrasmiyorum ama madem öyle f/p olarak ikinci el Canon L daha iyi gibi duruyor.inşallah temizinden bulurum bir tane

• canon 24 105 fp olarak en guzel lenslerdwn ilerde ff e gecincede kullanirsin crop icin aslinda en guzel zoom 17 50 tamron ama onunda ff uyumlulugu yok uzun vadeli canon 24 105 tas gibi lenstir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.