Şimdi Ara

TAIS’ten Hindistan’a 2.3 milyar $ ihracat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TAIS’ten Hindistan’a 2.3 milyar $ ihracat

https://www.savunmasanayist.com/tais-hindistan-2-3-milyar-ihracat//

Askeri gemi üreten bir grup özel tersanenin kurduğu TAIS, Hindistan Donanması için yapılacak 45 bin tonluk 5 filo destek tankeri üretimini kapsayan 2.3 milyar dolar değerindeki iş birliği ihalesini kazandı.

Ürettiği deniz platformlarıyla Deniz Kuvvetlerinin gücüne güç katan Türk tersaneleri, tasarım ve üretim konusunda geldikleri seviyeyle uluslararası başarılara imza atıyor. Askeri gemi üreten bir grup özel tersanenin kurduğu TAIS, Hindistan donanması için yapılacak 5 gemiyi kapsayan 2,3 milyar dolarlık ihalede tercih edildi.

SAHA İstanbul üyesi TAIS, proje kapsamında yerel bir tersaneyle birlikte gemilerin üretimini Hindistan’da gerçekleştirecek.

TAIS, projede tersanenin modernizasyonu, gemilerin tasarımı, mühendislik hizmetleri, üretimin planlanması ve yönetilmesi, gemi inşa malzemeleri şartnamelerinin hazırlanması, ana malzemelerin sağlanması görevlerini üstelenecek.

TAIS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan’ın yönetiminde olduğu Sedef Tersanesi’nde Türkiye’nin helikopter ve uçak gemisi TCG Anadolu’nun, Yönetim Kurulu Başkanvekili Demir Koloğlu’nun Üst Yöneticisi olduğu Sefine Tersanesi’nde ise Türkiye’nin Denizde İkmal ve Destek Gemisi’nin (DİMDEG) üretimini sürdüklerini belirten Ürkmez, Anadolu Tersanesi’nde TCG Bayraktar, TCG Sancaktar ve 8 çıkarma gemisinin Türk Deniz Kuvvetleri için inşa edildiğini söyledi. Ürkmez, yine Anadolu Tersanesi’nde Katar Deniz Kuvvetleri için 2 eğitim gemisi üretiminin devam ettiğini bildirdi.

Bu sorumlulukların yanında özellikle yurt dışı pazarlara yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlatan Süalp Ürkmez, Hindistan özelinde bu çabaların meyvesini verdiğini dile getirdi. Ürkmez, “Dünyanın en zor pazarlarından birinde, en büyük global rakiplere karşı, tasarım yeteneklerimiz, teknik yeterliliğimiz, kararlılık ve cesaretimizle bu ihaleyi kazandık. Türk özel sektörünün neler yapabileceğini tüm dünyaya kanıtlamış olduk.” dedi.

Yabancı ortaklarının sorumlulukları arasında yer alan diğer ikmal konularında Türkiye’de uzun yıllardır çalıştıkları başarılı yan sanayi şirketleri ve SAHA İstanbul üyelerinin projede yer almalarını koordine edeceklerini vurgulayan Doğan Beşcan, şöyle konuştu:

“Bu çok önemli projenin, Türk gemi inşa ve savunma sanayilerinin geleceği için başarılı bir referans proje olması amacıyla tüm ekiplerimizle inançla çalışmaya devam edeceğiz. Bu başarıdan aldığımız güçle başka ülkelerde takip ettiğimiz projelerde de benzer sonuçlar almak için tasarım, mühendislik ve iş geliştirme ekiplerimizle devletimizin verdiği ihracat hedefleri doğrultusunda, tutkuyla çalışacağız. Ülkemize hayırlı olsun.”

Son olarak kümelenme üyesi TAIS’in Hindistan’da önemli bir başarıya imza attığını belirten SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, şunları kaydetti:

“Gurur Kaynağı”

“Bundan 20 yıl önce yerli tersanelerimiz yabancı ana ortak olmaksızın savunma sanayisinde iş alamıyordu ancak ülkemizde gerçekleşen milli ve özgün üretim modeliyle tersanelerimiz hem ana yüklenici olarak sorumluluk üstlenmeye hem de mühendislik hizmetlerini ihraç eder hale geldi. Bu, sektörümüz ve ülkemiz adına gurur kaynağı.”

• bu haberi gören pakistanlılar şok

• hindistan neden Türkiye ye yalakalık ediyor olabilir çinden mi korktu Pakistan dan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

hindistan neden Türkiye ye yalakalık ediyor olabilir çinden mi korktu Pakistan dan mı?

Nerede yalakalık etmişler ki? Türkleri hiç sevmezler benim bildiğim. Pakistan'la yakın olduğumuz için

• Oha ya bu haber bile yalan aslında.

Şakacı'yı özellikle takip ediyorum. Doğru haber asla çıkmıyor

Ortadaki iş danışmanlık. 2.3 milyar toplam danışmanlık yapılacak iş. Ülkeye katkısı 100 milyon TL falan maksimumdur. Şartname, mühendislik hizmeti bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 23 Şubat 2021; 20:56:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birileri sanıyorki ben yalan yazdım değince yalan oluyor. Ben paylaşımlarımda kendi kelamımı kullanmıyorum haber paylaşımı yapıyorum kaynak gösteriyorum. Yalan olduğunu düşünen varsa kaynak göstererek yalanlar olur biter.

• La kendi verdiğin kaynak zaten proje için danışmanlık işi diyor. Ne ihracat var ne bir şey.

Adam verdiği kaynağında okumuyor.

Cidden bu kadar kalitesizlik şakacı için ble fazla. Bir insan evladının bir tane doğrusu olmaz mı ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Nerede yalakalık etmişler ki? Türkleri hiç sevmezler benim bildiğim. Pakistan'la yakın olduğumuz için

Alıntıları Göster

hintliler ganj deresinin suyu ile kafayı bulmuşlar övündükleri taç mahal dahi aslı mümtaz mahaldir Türk hükumdarlarının eseridir. abd nin mühendislik ve teknoloji transferi ile çini dengeleme politikasının mahsülü.

İhaleyi Türk firmaya vermeleri büyük bir adım hatta yalakalık.

• quote:

hintliler ganj deresinin suyu ile kafayı bulmuşlar övündükleri taç mahal dahi aslı mümtaz mahaldir Türk hükumdarlarının eseridir. abd nin mühendislik ve teknoloji transferi ile çini dengeleme politikasının mahsülü.

İhaleyi Türk firmaya vermeleri büyük bir adım hatta yalakalık.

Alıntıları Göster

Afganı pakisi hepsi öyle asya'da Türk,Rus,Çin dışında medeniyet mi var? Çok büyük bir pazar sırf pakiler için hintlilerle arayı bozmak iyi olmaz. Onlara mal satmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsen Buga -- 24 Şubat 2021; 0:17:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Afganı pakisi hepsi öyle asya'da Türk,Rus,Çin dışında medeniyet mi var? Çok büyük bir pazar sırf pakiler için hintlilerle arayı bozmak iyi olmaz. Onlara mal satmalıyız.

Alıntıları Göster

Hocam isminizden alakadar olduğunuzu sanıyorum rus tarihi kanuni döneminde başlar bir millet değiller eski sovyet coğrafyasının büyük çoğunluğu tatar Peçenek Kıpçak Türkü.

hatta putin biyografsini yazan rus vatandaşı bir Türkolog kgb ajanı tarafından sahiplenilmiş evlatlık olduğunu babasının bunu Kuman Tatar asıllı diye tanımladığını söylermiş.

• wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Rusyada etnik kimlige bakılmaz tıpkı çin Türkiye Fransa İngiltere vesaire gibi ulus devlet ama eski imparatorluk
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyroSemi

Rusyada etnik kimlige bakılmaz tıpkı çin Türkiye Fransa İngiltere vesaire gibi ulus devlet ama eski imparatorluk

Çin ve Türkiye için yanılıyorsunuz bunlar gerşek ırk Devletleri iken fransa ingiltere ve rusya siyasi konjonktür devletleri.

• quote:

Hocam isminizden alakadar olduğunuzu sanıyorum rus tarihi kanuni döneminde başlar bir millet değiller eski sovyet coğrafyasının büyük çoğunluğu tatar Peçenek Kıpçak Türkü.

hatta putin biyografsini yazan rus vatandaşı bir Türkolog kgb ajanı tarafından sahiplenilmiş evlatlık olduğunu babasının bunu Kuman Tatar asıllı diye tanımladığını söylermiş.

Alıntıları Göster

Rus tarihinin geç başladığının farkındayım ama bugün orta asya Türklerinin özendiği hakim kültür olduysa uzay yarışında yıllarca Abd'ye kafa tuttuysa bana göre büyük kültürdür.

Bunu Japonya güney kore gibi abd vassalı olarak abd'den para ve teknoloji yardımı alarak değil tamamen kendi imkanlarıyla yaptı.

Shostakovich'ten prokotiev'e nobelli bilim adamlarına teknolojik önderliklerine kadar Türkleri geçtiği herkesin malumu. Kafkasya ve orta asyaya medeniyet de getirmiştir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.