Şimdi Ara

TAI yerli savaş uçağı için mühendis arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TAI yerli savaş uçağı için mühendis arıyor 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ tarafından yapılan duyuruda çoğunlukla yerli ve milli imkanlarla üretilmesi planlanan muharip savaş uçağı projesinde çalışmak üzere farklı dallarda mühendisler arandığını duyurdu.

TUSAŞ bu kapsamda sistem mühendisi, uçuş kontrol sistem mühendisi, yapısal tasarım/analiz mühendisi, uçak sistemleri mühendisi, itki sistem mühendisi, görev sistemleri mühendisi, yer ve destek sistemleri mühendisi, beka mühendisi, uçuş bilimleri mühendisi, elektromanyetik tasarım mühendisi, silah entegrasyonu tasarım mühendisi, modelleme ve simülasyon mühendisi ve proje mühendisi pozisyonlarında başvuru alacak.

Başvurmak isteyen adayların TAI'nin resmi web sitesine uğramaları gerekiyor.

• Her şey bir hayal ile başlamaz mı?

Belki elimize yüzümüze bulaştırıcağız ama idealimiz ve hedefimiz var. Tutku olmadan havacılıkta nasıl başarılı olunur?

Çok büyük bir hedef Muasır Medeniyetlere bizi yakınlaştıracak bir hedef.

Paramız çöpe gidecek diye mi endişeleniyorsunuz?

Bu güne kadar çöpe gidenlere bir bakın.

Teknolojik atılım risk almadan gerçekleşir mi?

Kabiliyet ve tecrübeyi parayla alabilir miyiz?

Yapmak zorundayız bugün olmasa elbet yarın.

İktidar şov yapıyor diyenler

Uçağın prototipinin ilk uçuş yılı 2023 envantere girme tarihi 2030 olarak belirlenmiş durumda.

2019 daha belli değilken niye Siyasilerin prestijine prestij katacak proje 2023 yılına uzatılsın?

Velev ki durumlar değişti başka biri geldi o zaman da "hükümet oy topluyor proje hayal" diyecekler mi?

Temel Kotil ile Tai ya kimlik degistirip büyük bir MARKA olacak ya da offset ile hayatını devam ettirecek ortası yok.
    quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

Hayal satıyorlar. Bu pamuk ipliğine bağlı ekonomide.

Savaş uçağı tasarlamak ve üretmek, otomobil üretmekten daha pahalı ve zor bir süreçtir.

Rekabet edebilecek model üretmek için süre ve ciddi miktarda nakite ihtiyacımız var.

Savaş uçağından bahsediyoruz, hele ki böyle bir ortamda düşmanlarınızla rekabet edebilecek model ortaya koymak zorundasınız.

Suriyelilere harcanan paralarla çok rahat yapılırdı aslında. 30 milyar doların üzerinde bir para az değil.
    İşe alınacak mühendislerimize ve TAI çalışanlarına Allah şimdiden kolaylık versin. (amin).

Çünkü çelme takmak isteyenler çok olacak. Hatta içimizden, bu vatanın evlatlarından bile hakaret ve umutsuzluk fışkırtacak çok kişi çıkacak.

Dualarımız ve yüreğimiz TAI'de, Aselsan'da, Havelsan'da, Roketsan'da ve diğer savunma şirketlerinde. Şimdiden yolunuz açık olsun, en kısa zamanda hedeflerinize başarıyla ulaşırsınız inşallah.
  • Ne acayip mühendislikler var hepsini ilk defa duydum; ben anca inşaat makina elektrik biliyorum.
  • İsmini bile ilk defa duydum böyle Mühendislikler var mıymış.
    Not: Ben İnşaat mühendisiyim, bizim fakültede vardı da biz mi okumadık.
  • aradiklari muhendisler aslinda:

-makina muhendisi

-havacilik ve uzay muhendisi

-elektrik elektronik muhendisi

-proje muhendisi kismi icin: herhangi bir muhendislik
  • Koşul 1: malum partiye üye olacaksın.
  • Bunlari turkiyede zor bulursunuz.

Ha hosaf kaynatma muhendisi olsa zibil gibi.
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Boş konuşmuşsun başka bir şey değil, muhalefet olmak için kendinizle çelişiyorsunuz üretirsin niye böyle, üretmezsen oooo türkiyede hiç teknoloji gelişmiyor, zırvalıklar zırvalıklar zırvalıklar
  • Amerika da arayın hepsi oraya göç etti
    Her şey bir hayal ile başlamaz mı?

Belki elimize yüzümüze bulaştırıcağız ama idealimiz ve hedefimiz var. Tutku olmadan havacılıkta nasıl başarılı olunur?

Çok büyük bir hedef Muasır Medeniyetlere bizi yakınlaştıracak bir hedef.

Paramız çöpe gidecek diye mi endişeleniyorsunuz?

Bu güne kadar çöpe gidenlere bir bakın.

Teknolojik atılım risk almadan gerçekleşir mi?

Kabiliyet ve tecrübeyi parayla alabilir miyiz?

Yapmak zorundayız bugün olmasa elbet yarın.

İktidar şov yapıyor diyenler

Uçağın prototipinin ilk uçuş yılı 2023 envantere girme tarihi 2030 olarak belirlenmiş durumda.

2019 daha belli değilken niye Siyasilerin prestijine prestij katacak proje 2023 yılına uzatılsın?

Velev ki durumlar değişti başka biri geldi o zaman da "hükümet oy topluyor proje hayal" diyecekler mi?

Temel Kotil ile Tai ya kimlik degistirip büyük bir MARKA olacak ya da offset ile hayatını devam ettirecek ortası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

Hayal satıyorlar. Bu pamuk ipliğine bağlı ekonomide.

Savaş uçağı tasarlamak ve üretmek, otomobil üretmekten daha pahalı ve zor bir süreçtir.

Rekabet edebilecek model üretmek için süre ve ciddi miktarda nakite ihtiyacımız var.

Savaş uçağından bahsediyoruz, hele ki böyle bir ortamda düşmanlarınızla rekabet edebilecek model ortaya koymak zorundasınız.

Suriyelilere harcanan paralarla çok rahat yapılırdı aslında. 30 milyar doların üzerinde bir para az değil.
  • TAI yerli savaş uçağı için mühendis arıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

İsmini bile ilk defa duydum böyle Mühendislikler var mıymış.
    Not: Ben İnşaat mühendisiyim, bizim fakültede vardı da biz mi okumadık.

elektronik mühendisliği de mi yoktu
  • F35 e bile burun kıvıran forumdaki fahri uçak mühendislerimizi hemen işe alsınlar bence.
  • bir yerlerden başlamak lazım yine karşı olanlar var.bir uçak üretmek için en az 20 yıl gerek tamamen bitmesi için gerek.sadece motor testleri var en az 5 yıl sonra uçuş testleri v.s yapmayalımda abd ye mi verelim parayı.sonra abd yle savaşırsak kullanamayalım uçakları aynı şekilde rusyadanda alsak aynısı olucak en ufak bir şeyde kullanamıycaz.benim tavsiyem abd ve diğer ülkelerde bu bölümlerde çalışanlar ülkelerine dönüp devlete vatana yardımcı olmaları sonuçta onlarda bilgi var bu bilgiyi vatanı için kullansınlar belki orda yaşıyorlar yerleşmilerdir ama sonuçta burası vatanları.
  • Türkiye mühendis mi arıyormuş

Şu videoyu izleyin arkadaşlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoid -- 6 Kasım 2017; 11:27:14 >

• Evrimi ders kitaplarından çıkaran ülke, evrim geçirmeye çalışıyor.
    Spin atıldığı doğrudur.

Ekonominin durumu da ortada. Kabul etmemek hata olur.

Turboprop eğitim uçağı Hürkuş ve üzerinde çalışılan jet uçak (eğitim) ile Tai'de kıpırdama var. Atak, T625 ve Atak II ile helikopter alanında da niyetlerini açıkça belli ediyorlar

Büyük bir hedef var ortada Tai'deki mühendislerimizi bu işe koşturmak istiyorsak motivasyonumuz kuvvetli olmalı diye düşünüyorum.
  • oray kullanıcısına yanıt
    Aslında üç dört tanesi bilgisayar mühendisliği ama assembly tarafı türkiyede bu yazılım dilini bilen 1000 kişi anca vardır. Bu dil aslında elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliğinin kesişim noktası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tstctstc

quote:

Orijinalden alıntı: Flag_Ship_Killer

Amerika da arayın hepsi oraya göç etti

o gotlek muhendis takimi amerikada ne yapiyor?
    kendi toplumlarini yok etmekle meskul olan devlete mi hizmet ediyorlar?
    o gotlek muhendis takimi sahsi cikarlarini milletin cikarlarindan ondemi tutuyor?
    muhendis olursunuz bilmem ne olursunuz ama adam asla olamazsiniz.

Öyle demeyin lğtfen Microsoft apple nvidia gibi yerlerde çalışan mühendislerin röportajlarını dinledim bir gün buraya dönüp öğrendiklerini anlatmak istiyor çoğu.
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    konu nvidia subu degil savunma sanayisinde calisanlar savas ucagi/
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.