Şimdi Ara

Tahmin Ediyoruz YÜZDE KAÇ Evet/Hayır olacak? 16 Nisan (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
796
Cevap
1
Favori
29.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ala alla bu bir ekip işi

Yani hiç bir yabancıyla mı çalışmadınız ne muaazzam adamlar var halen Türkiyede bile

Yahu tek kelime türkçe bilmeden Türkçe öğretim yapılan bölümde efsane olan adam var

İş hayatını hiç bilmiyorsunuz muhtemelen

Adama bilgi verme yasağı mı var

Yabancı kaç yönetmen etkiledi beni - belki burada da ağlatır

Duygulandırır belli mi olur

İnsan olduğu için canım kardeşim

Öğrenebilen gelişebilen, adapte olabilen bir varlık olarak bilinir insan

Şu yapıştır saçmalığını da kesin artık Allasen kıymet veren yok diye habire kıymet vereceksin işte diye tepinme gibi geliyor bana

Bir de aynı bağın gülüyüz biz şarkısı tüm analizlerden sentezlerden daha çok puan toplayabilir - belki bu adam da güldürecek ağlatacak - diyorum ya yetersiz bilgiyle yorum yapmayalım - adamın rolünü bilmiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 20 Şubat 2017; 23:51:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Ala alla bu bir ekip işi

Yani hiç bir yabancıyla mı çalışmadınız ne muaazzam adamlar var halen Türkiyede bile

Yahu tek kelime türkçe bilmeden Türkçe öğretim yapılan bölümde efsane olan adam var

İş hayatını hiç bilmiyorsunuz muhtemelen

Adama bilgi verme yasağı mı var

Yabancı kaç yönetmen etkiledi beni - belki burada da ağlatır

Duygulandırır belli mi olur

İnsan olduğu için canım kardeşim

Öğrenebilen gelişebilen, adapte olabilen bir varlık olarak bilinir insan

Şu yapıştır saçmalığını da kesin artık Allasen kıymet veren yok diye habire kıymet vereceksin işte diye tepinme gibi geliyor bana

Bir de aynı bağın gülüyüz biz şarkısı tüm analizlerden sentezlerden daha çok puan toplayabilir - belki bu adam da güldürecek ağlatacak - diyorum ya yetersiz bilgiyle yorum yapmayalım - adamın rolünü bilmiyoruz

Şair biri Fizik ekibinde ne kadar başarılı olur tartışılır.

Yabancı ile çalıştım, çalışıyorum ama hepsinin çalışılan konu ile iligili uzak yakın en azından bir ilgisi var. Gidip bir Alman hukukçudan bana iran edebiyatındaki kasideleri anlatmasını hiç isteyemem, dalga geçerler benimle.

Yabancı bir yönetmen filmleri ile etkiler sizi ama gelip gerekçeleri ile neden "Hayır" demeniz gerektiğini ikna edici şekilde size nasıl anlatsın madde madde? Hukuki ve siyasi bir bakış açısı ile.

Bahsettiğimiz kişi 65 yaşında bir Film Yönetmeni, reklamcı değil, politik değil, hukuki değil... Tek ortak yanı 40 yıl önce "Hayır" isimli bir film çekmiş olması. Bu saatten sonra Türk milletini mi öğrensin? Ben 27 yıldır çözemediğim halde. Ya da 21-24-62 ve 82 Anayasalarını mı çalışsın?

Yapıştır saçmalığını kesmem için o maddelerin çürütülmesi gerek ama. Çünkü hala gerekçesiz "Hayır" çıkacak deniliyor. Buna cevap veren kimse çıkmadığı için fikirlerimi paylaşıyorum farklı kişilere sadece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Madde 8 Haziran seçimi öncesi seçmenin en çok canını sıkan olaylardan biri de Erdoğan'in vatandaşla alay eder gibi "memlekette işsizlik yok, iş beğenmeme sorunu var" derken daha bir sene önce geldiği makamı beğenmeyip bu kez başkan olmak istemesi idi.Vatandaş kendi üniversite mezunu çocuğuna asgari ücret ile dahi iş bulamaz iken bütün kabine üyelerinin çocuklarının şirketleri, gemi filoları var.

Erdoğan genel seçim çalışmalarından ayrı bir de sarayın örtülü ödeneğini muhtarlara yemek ziyafeti çekmek için kullanıyor, sırf iktidarını güçlendirmek için.

Bu astronomik yükselişe vatandaş bir dur diyecektir elbet.

Sarayımızın 2017 yılı bütçesi 650 milyon tl bu sadece ayrılan bir de dünyanın üstü örtülü gölge gideri var ki siz düşünün.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/sarayin-butcesi-dudak-ucuklatti-149598h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 21 Şubat 2017; 0:18:19 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Akademik çalışmak başka şey

İş hayatı başka şey

Patron olarak yabancı çalıştırdınız mı hiç ya da bir patronun altında yabancı ekip elemanlarınız - ekip liderleriniz yöneticileriniz oldu mu

İş hayatına aşırı yabancı olduğunuzu düşünüyorum.

Ayrıca tekrar ediyorum çok ırkçı Mesajlar yazdınız ve özür dileyip hatadan dönmek yerine kendinizi haklı çıkarmak için destanlar yazdınız

Yazık

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Madde 8 Haziran seçimi öncesi seçmenin en çok canını sıkan olaylardan biri de Erdoğan'in vatandaşla alay eder gibi "memlekette işsizlik yok, iş beğenmeme sorunu var" derken daha bir sene önce geldiği makamı beğenmeyip bu kez başkan olmak istemesi idi.Vatandaş kendi üniversite mezunu çocuğuna asgari ücret ile dahi iş bulamaz iken bütün kabine üyelerinin çocuklarının şirketleri, gemi filoları var.

Erdoğan genel seçim çalışmalarından ayrı bir de sarayın örtülü ödeneğini muhtarlara yemek ziyafeti çekmek için kullanıyor, sırf iktidarını güçlendirmek için.

Madde 7 nerede?

En son 6. Maddeyi yani elektrikten hükümeti suçladığınız maddeyi konuşuyordu, Elektrik gitti diye millet "Hayır" oyu verecek diyordunuz.

Bence tüm maddeleri bir araya getirin çünkü sayamıyorsunuz.

Bu grafik ne grafiği? Bütçe açığı mı yoksa Cumhurbaşkanlığına ayrılan Bütçe mi? Örtülü ödenek olan bir ödemeyi nasıl bilip de oran veriyorsunuz orası tartışılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Madde 8 Haziran seçimi öncesi seçmenin en çok canını sıkan olaylardan biri de Erdoğan'in vatandaşla alay eder gibi "memlekette işsizlik yok, iş beğenmeme sorunu var" derken daha bir sene önce geldiği makamı beğenmeyip bu kez başkan olmak istemesi idi.Vatandaş kendi üniversite mezunu çocuğuna asgari ücret ile dahi iş bulamaz iken bütün kabine üyelerinin çocuklarının şirketleri, gemi filoları var.

Madde 7 nerede?

En son 6. Maddeyi yani elektrikten hükümeti suçladığınız maddeyi konuşuyordu, Elektrik gitti diye millet "Hayır" oyu verecek diyordunuz.

Bu grafik ne grafiği? Bütçe açığı mı yoksa Cumhurbaşkanlığına ayrılan Bütçe mi? Örtülü ödenek olan bir ödemeyi nasıl bilip de oran veriyorsunuz orası tartışılır.

Örtülü ödenek rakamlarının açıklandığını bile mi bilmiyorsunuz

İçeriği açıklanmaz totali açıklanır

• quote:

Akademik çalışmak başka şey

İş hayatı başka şey

Patron olarak yabancı çalıştırdınız mı hiç ya da bir patronun altında yabancı ekip elemanlarınız - ekip liderleriniz yöneticileriniz oldu mu

İş hayatına aşırı yabancı olduğunuzu düşünüyorum.

Ayrıca tekrar ediyorum çok ırkçı Mesajlar yazdınız ve özür dileyip hatadan dönmek yerine kendinizi haklı çıkarmak için destanlar yazdınız

Yazık

Evet bir İtalya ve Finlandiyalı olarak 3 kişi çalışıyoruz. Ama 3'ünün de bir ilgisi var.

Sağlıkla ilgili bir program yapıyoruz telefonlara. İtalyan doktor, bunun satışını yapacağız Finlandiyalı işletmeci, teknolojik desteği de ben vermeye çalışıyorum. İlahiyatçı olsam da programcılığı ekstra olarak yapıyorum. Yani bir geçmişim var.

Ama bu Şilili Film yönetmenin hiç bir reklam geçmişi yok, kendisinden reklam yapması isteniyor. Yapabilir tabi, kamera sonuçta, yabancı değil buna. Ama çekeceği reklam filmi bir tanıtım filmi değil, duysual veya politik bir film de değil. Neden "Hayır" demek üstüne yapılacak bir propaganda.

Ben Şili halkını küçümsedim mi? Nereden çıkardınız ırkçı mesaj yazdığımı? Hangi ifademden?

• quote:

quote:

quote:

Madde 7 nerede?

Örtülü ödenek rakamlarının açıklandığını bile mi bilmiyorsunuz

İçeriği açıklanmaz totali açıklanır

Örtülü ödenek rakamları hangi kuruma ne kadar olarak açıklanmaz ama. Toplam bir rakam vardır, ne kadarı Mit'e ne kadarı operasyonlara ne kadarı Cumhurbaşkanlığına ayrılıyor belirtilmiyor.

Total açıklanır ama kim nereye ne kadar harcamış açıklanmaz.

• Konu inanılmaz dağılmış...
  • quote:

quote:

Ekmek kampanyasını Şili'li reklamcı mı yaptı
    Cevap verdiğin mesajımı okur musun
    Ama daha önemlisi anlamaya çalışır mısın lütfen

Ekmek kampanyası ile bunun ilgisi ne dedin...

Ben de durum daha feci çünkü bu sefer Şili'den bir filmin yönetmenini transfer etmişler dedim. 1960'larda çekilen bir film ile ünlü olmuş, filmin adı da "No" yani hayır. Buna mı umut bağlıyor diye de eleştiriyorum. Çünkü kendi reklam şirketlerinden en fazla "Ekmek için Ekmeleddin" çıkıyor. Şimdi ise "Hayırlısı için Hayır" cidden bu sloganlar işlemiyor toplumda. Ben daha kaliteli olmasını bekliyorum, çünkü muhalefete ihtiyaç var.

Birilerinin "Hayır"ı anlatması lazım ama "Hayırlısı Hayır" diyerek hiç bir şey değişmez.

Film 2012 yili yapimi olup, 1988 yilindaki referandumu anlatmaktadir. 1960 nerden cikti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 21 Şubat 2017; 0:26:22 >

• Teolog kardeş kusura bakma, enerji bakanı mı kesiyor elektriği adamın elinde şalter mı var dediğinden beri bloklusun mesajlarını görmüyorum.

Şimdi yazmamın sebebi cemsinan kardeşimin alıntı yapınca yedinci maddeyi sormuş olmanı görmem.

7.madde Erdoğanın vatandaşa dövizini bozdurup zarar ettirmesi ;)

Bizim en büyük şansımız senin Erdoğan'a muhalif olman galiba, acaba bir de yandaş olsan halimiz nice olurdu. Can hıraç öyle bir savunuyorsun ki bazen acaba Bilal ile mi konuşuyorum diyorum.

• quote:

Teolog kardeş kusura bakma, enerji bakanı mı kesiyor elektriği adamın elinde şalter mı var dediğinden beri bloklusun mesajlarını görmüyorum.

Şimdi yazmamın sebebi cemsinan kardeşimin alıntı yapınca yedinci maddeyi sormuş olmanı görmem.

Bizim en büyük şansımız senin Erdoğan'a muhalif olman galiba, acaba bir de yandaş olsan halimiz nice olurdu. Can hıraç öyle bir savunuyorsun ki bazen acaba Bilal ile mi konuşuyorum diyorum.

Madde madde sıralamıyorsun ki. Ayrıca en başında bu yana ne etiketliyor en alıntı yapıyorsun ama nedense tam olarak bana cevap veriyorsun. Bu nasıl bloklamak anlamış değilim.

Öyle bir madde görmedim yazdıkların arasında, muhtemelen yine kendi kendine bir şey sayıyorsun.

Ben savunmuyorum sadece gerekçeler getiriyorum, onlara cevap vermiyorsunuz. Şimdi kendiliğinden madde yazıyorsun ama blokladığın için karşılıklı konuşamıyoruz bile. Ben senin şimdiye kadar tüm maddelerinin geçersiz olduğunu dayanakları ile saydım, iki gündür sadece 8 madde çıkarabilmiş olmana rağmen.

Elektrik gitti diye istifa eden bir hükümet örneği göstermeni rica ediyorum dünya tarihinde.

• Boşluktan vakit öldüren bebeler, sıkıcı serinin en yeni konusu. İlgi görmedi, kendi aralarında güldü konustu eglendiler..Sonuç değişmedi.

Bu konular da olmasa neye güleceğim bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 21 Şubat 2017; 1:3:26 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şilideki no kampanyasını gördünüz mü

Ekmek için kampanyası ile ne alakası var

O madde direkt çürük işte örneğin

Dış mihrak sonuçta her hükümete vardı

Ha günün sonunda benim sevgili yurttaşım bir takım sonuçlara illa varır - o kadar da hafife almayın

Suriyelilerin dükkanları konusunda nasıl koydu postayı belediye başkanına esnaf arkadaş-

Kara propaganda var ama - o konuda haklısın

Şili seçmeni ile bizim seçmeni bir tutmak ne kadar akılcı?

Ayrıca ithal kampanya ile işler yürür mü? CHP'nin hiç mi kendine ait kampanyası olmayacak?

Ekmek için Ekmeleddin de bir reklam firmasına yaptırılmış bir kampanya, tamam bu kadar düşük kalitede bir teklif ile geldiler, neden CHP içinden bunu kabul edenler çıktı da Ekmek için Ekmeleddin gibi bir kampanya yaptılar ki? Çünkü kazanacağı varsa da bu Ekmek meselesi yüzünden ciddi düşüş yaşadı.

O madde direk çürük mü? Şu an "Ekmek için Ekmeleddin" kampanyasından daha iyi bir kampanya mı var?

"Hayırlısı ile Hayır" ile "Ekmek için Ekmeleddin" arasında bir fark göremiyorum

Haksız mıyım?

Yani bu kadar bilgi eksikliği ile yorum yapılır mı
    Bu reklamcının müthiş bir reklamcı olup olmadığına dair bir bilgin var mı - benim yok. Ben bilgisiz bilgisiz konuşmayı da konuşanları da sevmiyorum.
    İthal kötüdür diye ön kabul olur mu. Diyanet işleri başkanının bindiği milyonluk mersedes kötü mü- nefis süper bir araba.

Bill Gates çocuk ölümlerini Afrika'da inanılmaz boyutlarda engellerken bu adam Afrika'ya ithaldir mi dendi

Alman gençlerinin yaptıklarını burada yapmaya yaptırmaya çalışmak illa ki ithal diye kötülensin de müslüman mahallesinde salyangoz mu densin

Te Allam

Bu bir ürün değil, halka ülke içindeki siyasi durumu anlatma...

Yani ülke ile ilgili bir meseleyi dışarıdan transfer yaparak göstermezsiniz. Çünkü konu, özne, hedef, kitle, mesele, maddeler tamamen ülke ile ilgili.

Ayrıca Reklamcını'nın kötü olduğunu şuradan görebilirsiniz.

Yani AMATÖR birine yaptırılmış ucuz bir propaganda. Yapan da Özlem Gürses adlı bir tecrübe eksikliği olan yayıncı. Bilgisiz yapmadım yorumu kısaca.

Maalesef Türkiye gibi üçüncü dünya ülkeliğine koşan ülkelerde sistemler değil kişiler ön plana çıkar.

Şimdi ekmellettinin reklam kampanyası olsa ne olur olmasa ne olur. Karşısına aday ben çıksam ben kazanacaktım o derece bir adaydı.

Tayyip Erdoğan, Ekmelettin İhsanoğlu gibi alakasız ve Demirtaş gibi basiretsiz adaylar arasında ön plana %52 lik oyla çıktı. Asla asla ezici bir oy değildi.

Bu sonuç bile referdumun genel çizgisini gösteriyor, anlayacağınız her şey ortada.

Dün Mhp İstanbul'da miting yaptı Bahçeli katılmadı, Erdoğan posterleri açıldı.

Bahçeli Mhp'yi Sultan Vahtettin'in Osmanlıyı yönetmesi gibi yönetiyor. Tepede ama boyun eğmiş.

Alt tabakası tamamen koptu. Ben liberal ortada bir insanım son iki dönemdir Kılıçdaroğlu'na oy vermemek için Mhp'ye yöneldim ama bu sefer pes! Nefret ettim Bahçeli'den.

Bir daha oy falan bu adam gidene kadar vermem.

Neyse olaya dönecek olursak yalan anketler ve Akp&Mhp kardeşliği sizi yanıltmasın, Mhp'de oy falan kalmadı.

Mhp'de iki taban vardır. Dindar(içanadolu-doğu) ve Atatürkçü(Ege-akdeniz), Dindar kesim yıllar önce Akp saflarına geçip akkurt olmuştu.

Şimdi Atatürkçü kesimde lideri değişmez ya da muadili yapılanmazsa Chp'ye geçecek.

Ayrıca Erdoğan'ın sözleri kararsız insanların kararını hayır olarak değiştirmesine sebep oluyor.

Neyse arkadaşlar tepemizdeki para babaları kutuplaşmış olsada bizler kutuplaşmayalım. Bu ülke hepimizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleThings

Hileli oyları eklersek evet kesin kazanacaktır. Biliyorsunuz Allah bile akpden yana

Üzülerek katılıyorum.
  • 7 haziran'da akp %43 demiştim 2 puan yanılmıştım.

Şimdide gözlemlerime göre 55 hayır 45 evet.

• quote:

quote:

Teolog kardeş kusura bakma, enerji bakanı mı kesiyor elektriği adamın elinde şalter mı var dediğinden beri bloklusun mesajlarını görmüyorum.

Madde madde sıralamıyorsun ki. Ayrıca en başında bu yana ne etiketliyor en alıntı yapıyorsun ama nedense tam olarak bana cevap veriyorsun. Bu nasıl bloklamak anlamış değilim.

Öyle bir madde görmedim yazdıkların arasında, muhtemelen yine kendi kendine bir şey sayıyorsun.

Ben savunmuyorum sadece gerekçeler getiriyorum, onlara cevap vermiyorsunuz. Şimdi kendiliğinden madde yazıyorsun ama blokladığın için karşılıklı konuşamıyoruz bile. Ben senin şimdiye kadar tüm maddelerinin geçersiz olduğunu dayanakları ile saydım, iki gündür sadece 8 madde çıkarabilmiş olmana rağmen.

Elektrik gitti diye istifa eden bir hükümet örneği göstermeni rica ediyorum dünya tarihinde.

Beni yanlış anlama ama boş zamanın çok mu fazla?
    O kadar madddeyi yazmaya üşenirim ben, zamanım da yok. Üstelik sen günlerdir onlarca mesaj atıyorsun burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

quote:

quote:

O kadar madddeyi yazmaya üşenirim ben, zamanım da yok. Üstelik sen günlerdir onlarca mesaj atıyorsun burada.

Önümde 6 ekran var...

Ana ekranımda Tell Me More var, İngilizce üstünden Almanca eğitim.
    Diğer ekranda Rosetta Stone var onda da Almanca eğitim, genel eğitim bitti yazı kaldı sadece,
    Sol ekranda Youtube var çoğu zaman Ünsal Ünlü açık, ayrıca Bluestacks ve Memu'da açık, onlardan da sosyal iletişim aktif,
    Diğer ekranda Coucsurfing ve Donanımhaber aktif, sürekli interaktif.
    Bir diğer ekranda VisualBasic aktif, aklıma geldikçe projeye devam ediyorum
    En son ekranda ise Teamviewer ekranı var onda da müşterilerin bilgisayarına erişiyorum. Ayrıca akademik tez için de araştırmalar açık.

Sürekli yazmıyorum foruma ama yazmadığım zaman başka bir iş mutlaka oluyor. Hava çok kapalı şimdilik, dışarıda pek kimse yok.

O maddeler dün bir oturuşta aklıma geldi, emin olun üstünde düşünülürse yüzlercesi çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 21 Şubat 2017; 2:32:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: to let myself go

quote:

quote:

Önümde 6 ekran var...

Ana ekranımda Tell Me More var, İngilizce üstünden Almanca eğitim.
    Diğer ekranda Rosetta Stone var onda da Almanca eğitim, genel eğitim bitti yazı kaldı sadece,
    Sol ekranda Youtube var çoğu zaman Ünsal Ünlü açık, ayrıca Bluestacks ve Memu'da açık, onlardan da sosyal iletişim aktif,
    Diğer ekranda Coucsurfing ve Donanımhaber aktif, sürekli interaktif.
    Bir diğer ekranda VisualBasic aktif, aklıma geldikçe projeye devam ediyorum
    En son ekranda ise Teamviewer ekranı var onda da müşterilerin bilgisayarına erişiyorum. Ayrıca akademik tez için de araştırmalar açık.

Sürekli yazmıyorum foruma ama yazmadığım zaman başka bir iş mutlaka oluyor. Hava çok kapalı şimdilik, dışarıda pek kimse yok.

O maddeler dün bir oturuşta aklıma geldi, emin olun üstünde düşünülürse yüzlercesi çıkar.

Benim de zamanım olsa o maddelerin çoğu hakkında halkın tam tersi düşündüğünü ifade etmek isterdim ama dediğim gibi o kadar vaktim olmuyor.

Eğer hayır çıkarsa ne düşünürsün?

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Theo ,

Almanya da yaşadığını belirtmistin daha önce , ne kadar zamandır gurbette yaşıyorsun .

Şişli ile Bağcılar arasında bile Türkiye gerçekleri farklı algılanmakta.

Tahminin benim tahminim ile aynı olmasına rağmen senin 40 maddelik gerekçelerin bir çoğu yandaş medya söylemlerinden ibaret olan ve AKP seçmenini ikna eden söylem ve düşünceler.

Eeee bu seçmenin genel profili belli , kayıtsız şartsız itaat etmek , " ben bilmem beyim bilir" anlayışı. Şike davasının dikkatini çekerim " usulden bozulduğu" akabinde Fetö tezgahına dayandığı , Reza ve ayakkabı kutuları şüphe götürmez bir şekilde tezgah olduğu , ak pak tertemiz olduklarınını düşünen bir seçmen kitlesi var . Bu kitleden bir birey seçip ticarette borç istesen senetsiz ve vade farkını koymadan borç vermez , işini sağlama alır , dönüş olmayacağından şüphe duyar hemen. Fakat oy verdiği adam dan asla şüphe duymaz.

Mevcut siyasi iktidar seçmeni üzerinde bu bam telini yakalamış ve aynı notayı çalıyor , fareli köyün kavalcisi gibi.

Sonuç olarak aynı tahminleri yapıyoruz , sadece gerekcelerde ayrılıyoruz. Keşke diğer senin açtığın başlık silinmeseydi de bu başlıkta konular iç içe girmemiş olsaydı.

Silinmiş olması ile ilgili olarak , tek adam ile çoklu yönetici durumu ile ilgili cevap hakkım saklı , savunman 40 madde yazacak kadar akıllı biri için çok zayıftı.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.