Şimdi Ara

Tagan bz-700 garip sesler geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tagan bz-700 güç kaynağımdan oyuna girince garip ve yüksek derecede ses geliyor ekran kartı olarak 8600gts kullanıyordum onda bukadar olmuyordu ama hd7870 ile değiştirdim resmen güç kaymağı oyuna girince çıldırıyor sizce acaba bu bir sorunmu bunu değiştirmelimiyim birde örnek vermek istiyorumhttp://www.youtube.com/watch?v=wBbCHlajtHQ aynen buradaki gibi ama oyunda oynuyorken sürekli yüksek seviyede o cırıltı sesini çıkartıyor...

• HD7870 kart 175 watt 8600 GTS 75 watt.

100 watt fark 700 watt bir PSU için önemsizdir.
    Diğer bileşenler nedir bilmiyorum ama toplamda sistem tüketimi 600 watt vb sınırlarda olmadıkça PSU fanı aşırı dönmemesi lazım. Yani güç artışı o kadar ses yapmamalı.

PSU tozla dolmuş veya fanı artık eskimiş olabilir.
  • Bu ses fandan kaynaklı bi ses değil onu anlık durdurarak dendim gelen ses içerden biryerden diğer bileşenler

amd fx 8120
    remler corsair vengeance 8gb
    anakart asus sabertooth 990fx
    ekran kartı olarak hd78070
    hdd dvd rom
    ek olarak ses kartı hdd fan kontrol cihazı bunlar var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet_Amet -- 24 Şubat 2013; 18:40:58 >
  • hocam power sizlere ömür olabilir kapasitörlerine bakın birinde şişlik varmı ? içini açıp bir bakın derim zira anlıyamayız yoksa..
  • Arkadaşlar güç kaynağını çıkartıp baktım kapasitörlerde şişme görünmüyor toz bile neredeyse yok gibi acaba bu tagan garantisi kaç yıl ben aldığım zaman sanki 5 yıl garanti vardı yalnış hatırlamıyorsam başka bir güç kaynağı alıcaktım garantisi yüzünden bunu seçmiştim...

Düzeltiyorum 3 yıl imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet_Amet -- 24 Şubat 2013; 19:21:36 >
  • Fan haricinde içerden vınlama türü bir ses geliyorsa sistem ölüyordur.

Büyük ihtimal dalgalanan voltaja göre transformatör girişini seçen anahtar ünitesi gümlemek üzere.
    Diğer ihtimal transistörün ve dalga düzenleyici kapasitörlerin ölmek üzere olması. Bunlardaki uygun olmayan gerilim parçalarda girişim yapıp ses çıkarabilir.
  • daha yeni ayni sorundan dolayi psumu garantiye gonderdim... bende de ekran karti degisiminden sonra basladi sorun...
  • arkadaşlar zaten alalı uzun zaman oluyor yeni almaya karar verdim bir sorun çıkartıp kasada diğer bileşenlere sorun yaratmasın OCZ PPCMK2S750 SILENCER MK II 750W bunda karar verdim fiyatı biraz pahalı geliyor ama verdikleri garantiye bakıyorum 7 yıl garantisi var iyi olduğunu düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet_Amet -- 24 Şubat 2013; 23:51:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Fan haricinde içerden vınlama türü bir ses geliyorsa sistem ölüyordur.

Büyük ihtimal dalgalanan voltaja göre transformatör girişini seçen anahtar ünitesi gümlemek üzere.
    Diğer ihtimal transistörün ve dalga düzenleyici kapasitörlerin ölmek üzere olması. Bunlardaki uygun olmayan gerilim parçalarda girişim yapıp ses çıkarabilir.

melikulupinar@ evet vınlamayı geçtim yukarıda linkte verdiğim sesin aynısı oyun girince pc yüklenince bu sesi çıkarmaya başlıyor rahatsız edici olmasa neyse ama gerçekten sanki güç kaynağı kasadan çıkıcakmış gibi oluyor...
  • Ghost_Warrior yeni psu alma işini aceleye getirme, Ankara Firebal firması psu tamir desteği veriyordu onlarla iletişime geç istersen.
  • sorunu çözdünmü ,?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.