Şimdi Ara

Tag (Graff) Atmanın cezası nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
2.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Psikokinezist Sensei

quote:

Orjinalden alıntı: lCracKl

quote:

Orjinalden alıntı: Arukard

quote:

bi adet tag la cevap veriyimmi?

Çok güzel bi söz var bak:
    Cahillerle tartışmaya girmeyin, ilk önce sizi kendi seviyelerine indirirler, sonra da tecrübeleriyle ezerler.
    Tam sana uygun,
    NOT:aslında o cahiller değil biraz değişiklik yaptım.Ama aynı şeyi ifade ediyo.

[simage] herkese en uygunu şuan:
     Tag (Graff) Atmanın cezası nedir?

Eylem yapınca noluyor?Konuyu çarpıtmak istemem sadece bir örnek olarak algılayın 3 senedir başörtüsü eylemleri düzenli olarak yapılıyorda noluyor?buda bir tür eylem!

başörtüsü eylemlerinde gidip devletin parasıyla yapılan duvarlara sanat diye zarar verilmiyor

bunda ise duvarlar mahvediliyor..

• @Psikokinezist Sensei

Eylem ne güzel eylem. Eylem yaparsan bütün Türkiye duyabilir sesini hatta dünya bile ama oraya duvara yazı yazarsan mahalledekiler dışında kimse göremez. Bu durumda eylem daha etkilidir. Ama şunu söyliyim bu da bi eylem demişsin. İnsanların mallarına zarar vermek eylem değildir. O adam senin yaptığın saçma sapan şeyler için o apartmanı boyatıyo bile olabilir. Boşa para harcatıyosun yani o adama.
  • Dostum söylemeye çalıştığım şu!Graffiti'nin yapılma amacı eylemdir.Hem oradaki örnekte eylemin işe yaramadığını kasettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamlipervane -- 9 Nisan 2008; 18:42:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Psikokinezist Sensei

quote:

quote:

quote:

Alakaya gel. Biz savaş mı çıkardık. Yok diyosan bakın bunları iyi niyetle yapıyolar diye. İyi niyetle alakası yok oraya barış yazanların yarısı özentilikten yazıyo. Bir çoğunun barışla işi yok küfür yazıyo ya da takım ismi falan yazıyo. Ya da rap, hip hop falan gibi şeyler... Barışı çok savunuyosan duvarlara yazma git eylem yap toplan barış isteriz diye eylen yap o graffitynide pankartlara yap. Gayet mantıklı bence.

graffiti kitlelerin afyonudur!

Muhaha olayı çektiğin yere bak. Madem afyonu olarak görüyosun yapma o zaman. Niye yapıyon kendin diyon graffity kiltelerin afyonudur diye. Niye yapıyosun. Çıkıpta başkalarının sözlerini değiştirerek kullanmakla olmuyo bu işler ki kullandığın yerde saçma kendi içinde çelişki yasıyon.

Bizim köyde ona yaşıyorsun deniliyor...
    (Graffity'yi hiç saymıyorum bile!"

bi önceki postumu okuyun konuyada daha bişey yazmaıyn .. graffiti den haz etmeyenler ne poh yemeye yorum yazıyolarsa..

• Ben kimseye hakaret etmedim. Ama şunu söyliyim ben küfür ya da Rap Hip Hop ya da bi takımın adının yazmadığı bir graf görmedim gittiğim yerlerde. Burda rapçiler grafçı demiyorum öyle saçma şeyler yazıp duvarları kirletiyolar diyorum. Sende öyle yapıyosun. Devletin malına zarar veriyosun ki o zararları yaptırmak için devlet vergi alıyo vatandaştan. Belki sırf bunları düzelttirmek için vergiler arttırılıyo ve senin yüzünden bütün Türkiye daha fazla vergi ödüyo olabilir. Hiç bunudüşündün mü?
  • quote:

Ben kimseye hakaret etmedim. Ama şunu söyliyim ben küfür ya da Rap Hip Hop ya da bi takımın adının yazmadığı bir graf görmedim gittiğim yerlerde. Burda rapçiler grafçı demiyorum öyle saçma şeyler yazıp duvarları kirletiyolar diyorum. Sende öyle yapıyosun. Devletin malına zarar veriyosun ki o zararları yaptırmak için devlet vergi alıyo vatandaştan. Belki sırf bunları düzelttirmek için vergiler arttırılıyo ve senin yüzünden bütün Türkiye daha fazla vergi ödüyo olabilir. Hiç bunudüşündün mü?

arkadaşım imzandaki CHE degilmi yoksa ben mi yanlış gördüm.. neyse .. yorum yapmıyorum kimseye de laf atmıyorum..
  • Konuda alakasızlıklara yer yok madem buna karşısın gider bi tane konu açarsın graffiti sevmiyenler fan club diye yandaşlarınla orada tatmin olursunuz.senin burada ben sevmiyorum yok devlet malına zarar felan bu benim bi daha yapmıyacağım veya burada graffı savunanların bunu yapmıyacağı anlamına gelmez.Daha fazla konuyu kirletmeyin sorumun cevabını aldım ben size artık yol almak düşer gidin konunuzu açın orada eğlenin.Ne derseniz deyin ben graffiti yapmaya devam edeceğim güzel oluyor insanların hoşuna gidiyor, despot , at gözlüklü , örümcek beyinli , sanatsal gözleri kapanmış kişiler hariç
  • Graffiti bencede sanattır ama yapılış şekli ve yerine göre...

Bende bi ara yaptım ama legal aldım genellikle ama illegalin zevkide ayrı (yakalanma korkusu, hadi hadi bitireyim gideyim yakalanmadan muhabbeti :)

Mesela tag atarsın ama siyah 4 lük kalemi alıp gider ne bileyim bir dükkanın kapısınıa camına ne yazarsın al spreyini markerini güzelce legal al anlaş yap....

Ama yinede illegalin zevki başka:)

Ama legal alın

Bana göre sanat olan graffiti budur.

O salak salak siyah marklerle atılan taglar bence graffiti değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 10 Nisan 2008; 18:48:19 >

• Çok fazla bilmediğim için ve amatörce yapıtğım bir tane grafiti.

• quote:

Orjinalden alıntı: CashRulez

Konuda alakasızlıklara yer yok madem buna karşısın gider bi tane konu açarsın graffiti sevmiyenler fan club diye yandaşlarınla orada tatmin olursunuz.senin burada ben sevmiyorum yok devlet malına zarar felan bu benim bi daha yapmıyacağım veya burada graffı savunanların bunu yapmıyacağı anlamına gelmez.Daha fazla konuyu kirletmeyin sorumun cevabını aldım ben size artık yol almak düşer gidin konunuzu açın orada eğlenin.Ne derseniz deyin ben graffiti yapmaya devam edeceğim güzel oluyor insanların hoşuna gidiyor, despot , at gözlüklü , örümcek beyinli , sanatsal gözleri kapanmış kişiler hariç

• quote:

quote:

Ben kimseye hakaret etmedim. Ama şunu söyliyim ben küfür ya da Rap Hip Hop ya da bi takımın adının yazmadığı bir graf görmedim gittiğim yerlerde. Burda rapçiler grafçı demiyorum öyle saçma şeyler yazıp duvarları kirletiyolar diyorum. Sende öyle yapıyosun. Devletin malına zarar veriyosun ki o zararları yaptırmak için devlet vergi alıyo vatandaştan. Belki sırf bunları düzelttirmek için vergiler arttırılıyo ve senin yüzünden bütün Türkiye daha fazla vergi ödüyo olabilir. Hiç bunudüşündün mü?

arkadaşım imzandaki CHE degilmi yoksa ben mi yanlış gördüm.. neyse .. yorum yapmıyorum kimseye de laf atmıyorum..

O da ne alaka...

@CahshRulez

Sadece yaptığklarınızın yanlış olduğunu bir de benim söylediğim açıdan düşünmenizi istedim. Belki o zaman daha farklı düşünürdünüz ki o da herkes için en hayırlısı olurdu. Neyse...

• quote:

@Psikokinezist Sensei

Eylem ne güzel eylem. Eylem yaparsan bütün Türkiye duyabilir sesini hatta dünya bile ama oraya duvara yazı yazarsan mahalledekiler dışında kimse göremez. Bu durumda eylem daha etkilidir. Ama şunu söyliyim bu da bi eylem demişsin. İnsanların mallarına zarar vermek eylem değildir. O adam senin yaptığın saçma sapan şeyler için o apartmanı boyatıyo bile olabilir. Boşa para harcatıyosun yani o adama.

bence Graffiti kötü bir eşy değil. yani saçmasapan duavrları boyamaktan sözetmiyorum buradaki gibi bir şey tabi bunu Türkiye'de Türkçe yazmak gerekir.
  • sen okula yazara dur bız trene gectıkhttp://www.spcrew.azbuz.com/viewVideo.jsp?videoId=41000000000797806

istediginiz şeyi yazın çemkirin cvp gelmıcek

• bizim burda bir okulun duvarında
    grafiti günahdelidir yazıyo
    ss sini de aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: |Mustafa|

quote:

Orjinalden alıntı: LurtzStrenuous

quote:

E bnde Metal Şarkılarını istemiyorum hatta Metal Kelimesinden bile nefret ediyorum o zaman kimse metal demesin...

Metal şarkılarını sevmemen normal olabilir dinlemessin zorla dinleten yoktur.Varsa zorla dinleten git şikayet et komşun falan olabilir arkadaşın olabilir.Ama okulun duvarlarına grafiti yaparak diğer insanların görmesini istemediği şeyleri onlara göstermiş olabilirsiniz.Eğer seviyorsanız deftere yapabilirsiniz.Bizde kulaklık ile dinliyoruz zaten.

E bizde size Zorla göstermiyoruz Graf. Görünce kafanı çevir olsun bitsin...

manzaramı bozma hakkın yok ama.

• quote:

manzaramı bozma hakkın yok ama.

quote:

Orjinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

bizim burda bir okulun duvarında
    grafiti günahdelidir yazıyo
    ss sini de aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roofie Casanova -- 9 Nisan 2008; 18:52:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: droll

Graffiti bencede sanattır ama yapılış şekli ve yerine göre...

Bende bi ara yaptım ama legal aldım genellikle ama illegalin zevkide ayrı (yakalanma korkusu, hadi hadi bitireyim gideyim yakalanmadan muhabbeti :)

Mesela tag atarsın ama siyah 4 lük kalemi alıp gider ne bileyim bir dükkanın kapısınıa camına ne yazarsın al spreyini markerini güzelce legal al anlaş yap....

Ama yinede illegalin zevki başka:)

Ama legal alın

Bana göre sanat olan graffiti budur.

O salak salak siyah marklerle atılan taglar bence graffiti değil.

Burda bu arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum. Gider sahibinden izin istersin istediğin yere yaparsın. Böyle oldumu güzel olur. Graf kötü bir şey demiyorum izinsizce devlet malına zarar vermek kötü sadece.

• quote:

Burda bu arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum. Gider sahibinden izin istersin istediğin yere yaparsın. Böyle oldumu güzel olur. Graf kötü bir şey demiyorum izinsizce devlet malına zarar vermek kötü sadece.

Baştaki Adam resmen sömürüyo oğluna gemicikler falan bizim vereceğimiz zarar mı koyucak bu millete ...
    Uyan Türk Gençliği Uyan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |Mustafa| -- 9 Nisan 2008; 19:01:20 >
  • quote:

quote:

Baştaki Adam resmen sömürüyo oğluna gemicikler falan bizim vereceğimiz zarar mı koyucak bu millete ...
    Uyan Türk Gençliği Uyan...

bunlar uyanana kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roofie Casanova -- 9 Nisan 2008; 19:04:08 >

• Grafitiler milleti uyandırcaksa bende yapayım bi yerlere hemen.

Yani konuyu nerden nereye çektiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardStarr -- 9 Nisan 2008; 19:06:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.