Şimdi Ara

TABLET PIYASASI BITTI MI ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araştırmalar büyük ekran cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla tabletlere olan ilginin azaldığını gösteriyordu. Görülen o ki artık tabletler de netbooklarun kaderini paylaşacak.
    Eskiden piyasaya çok sık tablet markası ve büyük markaların yeni modelleri çıkardı ama artık foruma bakıyorum ne yeni çıkan guzel tabletler var ne de başlıklara eski ilgi ..
    Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

• Bilgi
  • Galaxy tab 5 serisi hâlâ duyurulmadı mesela.beklemedeyim ama hiçbir haber yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen öyle bende oyle dusunuyorum artik eskisi kadar ilgi yok

• fatih projesi oldugu surece tablet ureticilerine daha cok ekmek var.

artik tabletler cocuklar icin oyuncak haline geldi tablet piyasasi buradan devam eder gibi...

• 2-3 yıl öncesine kadar tabletler zirvedeydi. Piyasada her marka her boy tablet görnek mümkündü. Hatta tableti olmayanı dövüyorlar gibi bir durum bile olmuştu bir ara. Ancak son bir yıldır tablet piyasasında bir gerileme olduğunu ben de gözlemliyorum. Teknomarketlere girince zaten bu durum belli oluyor. Bir dönem furya halinde millet tabletlere saldırdı. Büyük boy akıllı telefonlar ilk etapta çok kabul görmedi. Fakat artık insanlar kocaman telefınlara alıştı, fablet denen tablet telefon arası cihazlar daha fazla tutuluyor. Piyasa da bu yöne kaydı. Kısacası tabletler artık cebe girdi olay bu. Yani önceki 10 inç tabletler yerini günmüzde 5-6i nç tablet telefonlara bıraktı. Yine de tablet piyasası tamamen bitmez. Netbook ayrı bir olaydı. Performansı yetersiz cihazlardı. Web sitesi gezmek ve hafif ofis işleri dışında bir şeye yaramıyorlardı. HD video bile izlenemiyordu onlarla. Oysa tabletlerle pek çok şey mümkün. Markette bir sürü uygulama ve oyın mevcut. Taşınabilirlikleri önemli bir avantaj sağlıyor. Çocuklar için halen önemli bir eğlence aracı. Çok ciddi kullanım için işe yaradıklarını söyleyemem. Benim için windows ile çalışan bir notebook halen olmazsa olmazımdır mesela. Ama tablet de oldukça işime yarıyor kimi zaman. Bu piyasa bitmez de yerini farklı modellere konseptlere bırakır bence.

• Üretkenlik için windowslu notebook
    Eğlence ve multimedya için tablet

bu kadar basit bir denklem var ortada

sadece windowsta çalışan teknik ya da finans uygulamaları olduğu sürece windowslu notebooklar vazgeçilmez olacaktır
    ancak tablet ile spesifik olmayan işler yapılabileceğinden tamamen bitmez diye düşünüyorum
  • Tablet e rağbet kalmadı eskisi gibi taşınabilirlik artik her şeyde arttı telefon lar büyüdü laptoplar küçüldü ve hafifledi tabletler yavaş yavaş piyasadan kaybolur 2 3 sene ye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

Üretkenlik için windowslu notebook
    Eğlence ve multimedya için tablet

bu kadar basit bir denklem var ortada

sadece windowsta çalışan teknik ya da finans uygulamaları olduğu sürece windowslu notebooklar vazgeçilmez olacaktır
    ancak tablet ile spesifik olmayan işler yapılabileceğinden tamamen bitmez diye düşünüyorum

demek istedigimiz de o zaten aslında.. tabletler zaten eğlence ve multimedya için vardı ama artık o amaçlar için bile tercih edilmiyor çünkü telefonların boyutu buyudukce o amaçlar için alınan tabletler ya cekmecelere kaldırıldı ya da bebelere oyuncak oldu.
  • Millet artik her isini tek cihazda halletmeyi istiyor. E phabletlerde bu is icin bicilmis kaftan.
    Ancak ipadin uzun sure olecegini dusunmiyorum cunku telefonda kessen ios kullanmayacak bir suru insan,tablet olarak ipad tercih ediyor. İpadde parasinin hakkini veriyor hani.

• Biter tabiki adam 5.5 6" lik telefon kullanıyor daha napsın ki tableti bence şu saatten sonra tablet alan çoluğuna çocuğuna alıyordur

• Yazılanlara katiliyorum. Telefon özellikli tablet cok aradim Huawei X1 bulamadim Asusunkiler ekranı begenmedim kızdim Note 3 aldim. Tablet olarak da 8 inc windows tablet var windows 8 li. Canavar gibi. android tablet isi artik cocuklar haricinde yas gibi, aynen..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.