Şimdi Ara

Tablet İlk Şarj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
35.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dh, Exper Easypad p10man aldım, ilk şarjı nasıl olmalı? Dolunca çıkaracak mıyım, yoksa 12 saat mi?

• bende merak ediyorum cevabı, takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T1ME -- 18 Nisan 2012; 3:51:58 >
  • takip
  • Valla benim cihaz geldiğinde şarj yüzde 45deydi zaten kargolamadan önce android yükseltme ve market yükleme uygulama yükleme gibi şeylerle şarjı harcıyorlar ve ben hiç 12 saat şarjda tuttuklarını zannetmiyorum. Dolayısıyla cihazınız geldiğinde ilk kez şarj eden siz olmayacaksınız. Bu yüzden anlamsız 12 saat şarjda tutmak bana göre.
  • Hali hazırdaki şarjını tamamen bitirdikten sonra tam şarj edilmesi gereklidir diye düşünüyorum.

ayrıca ilk defa aldığınız elektronik cihazlar için 3 - 5 defa tam doldur boşalt yapmak pilin ömrünü uzatacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_dikmen

Hali hazırdaki şarjını tamamen bitirdikten sonra tam şarj edilmesi gereklidir diye düşünüyorum.

ayrıca ilk defa aldığınız elektronik cihazlar için 3 - 5 defa tam doldur boşalt yapmak pilin ömrünü uzatacaktır.

evet katılıyorum.
    her ne kadar li-ion için hafıza taşımıyor deseler de bu biraz da pazarlama stratejisi...
    ayrıca dolum tamamlandıktan sonra da şarjda tutmamak, tamamen bitik halde çok bekletmemek, şarj olmaktayken kesintiye uğratmamak gibi detaylara ilk şarjlarda dikkat ederseniz batarya performansı teorik limitine yaklaşır...

Buarad ilk şarj dan kasıt, tabii ki de, sadece ilk başta yapılan tek şarj değildir. Önemli olan ilk şarjların hepsidir.

Yukardaki kuralları bozdukça bataryanız her dolumdaki kapasitesinden yavaş yavaş ödün vermeye başlayacaktır.

Arkadaşlar,
    konuyu tekrar araştırdım, yukarda yazdıklarımın bir kısmı yanlışmış.
    Doğrusu şöyle:
    1- li-ion bataryalarınızı şarj etmek için tam bitmesini beklemeyin.
    2- tamamen bitirererek yaptığınız şarjlar ömürden çalacaktır
    3- tamamen dolmasını veya dolu iken şarjda kalmasını beklemeyin.
    4- kısa aralıklarla, sık sık şarj etmeniz sorun değil, doğru şarj ve kullanım şeklidir. Bataryanız tam bittikten sonra yapılan şarjları saymaktadır. Ara şarjşar sayılmıyor! bu çok ilginç...
    5- Asla boş olarak kalmasına izin vermeyin, hatta uzun süre boş kalırsa bir daha şarj tutmayabilir
    6- sıcak sevmezler, soğukta saklayın (bu bir telefon veya tablet ise demekki buzdolabına koyacağız geceleri tabii dondurucu kısma deil

Gördüğünüz gibi ilk yazdıklarım bataryalarla ilgili genel kanılardı, sadece küçük bir kısmı doğru gibi duruyor.
    Yukardaki 6 maddeyi yabancı ve bilimsel literatürden derledim, kaynak belirtmeye gerek duymuyorum ama bilimsel literatürü araştırırsanız bir sürü makale bulacaksınız...

Bu durumda ben de şarj tabletimin şarj stilini değiştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 18 Nisan 2012; 17:23:11 >
  • Teşekkürler, şarj meselesini geçtik şimdi ard arda başka soru(n)lar ortaya çıkıyor.

Mesela arkada açık olan uygulamaları kapatamıyorum. Var mı bu aleti kullanan? Yardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geberiyolog

Teşekkürler, şarj meselesini geçtik şimdi ard arda başka soru(n)lar ortaya çıkıyor.

Mesela arkada açık olan uygulamaları kapatamıyorum. Var mı bu aleti kullanan? Yardım edin.

market'ten taskkiller isimli uygulamayı indirin. Açık olan istediğiniz tüm uygulamaları kapatabilirsiniz.
  • Arkadaşlar cihaz ne olursa olsun tüm cihazlarda geldiğinde içinde ne kadar şarj vaarsa ilk şarjı TÜKETİN. şarj bitince şarja takın TAKTIKTAN SONRA ELLEMEYİN FULL DOLASIYA KADAR full dolunca çıkarın ve şarjı tam bitmeden asla birdaha şarja takmayn cihazınızı ve ilk 1 ay'a yakın böyle kullanınki ileride şarj ömrü uzun olsun.

Cep telefonu tablet vb. her cihaz için geçerlidir.
  • Alehar kullanıcısına yanıt
    Alehar bey: ben samsung tab 4 10.1 aldım fakat hiç şarja takmadan direk açtım şimdi ise şarjım çok az gidiyor ne yapmalıyım sizce
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.