Şimdi Ara

TAAHHÜTLERE İLİŞKİN DÜZENLEMELER YAPILDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdaşlar işte dikkatinizi çekecek bir haber.. KAYNAK=https://tuketici.btk.gov.tr/haber/?id=84

TAAHHÜTLERE İLİŞKİN DÜZENLEMELER YAPILDI [GÜNCELLEME]

Taahhütlere ilişkin tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetler dikkate alınarak 03.01.2013 tarihinde alınan 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı'nın yürürlük tarihi, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 sayılı Kurul Kararı ile 01.07.2013 olarak belirlenmiştir.. Söz konusu Kurul Kararı ile;
    1- Aboneler, taahhütlerini sonlandığı ay itibarı ile;

— almış oldukları indirimlerin toplam bedelleri,

— kalan ayların toplam bedelleri

seçeneklerinden hangisi abone açısından daha avantajlı ise yalnızca bu tutardan sorumlu tutulabilecektir.

2- İşletmeciler taahhüt süresi boyunca belirlenen tarifeler, hizmet şartları vb. tüm hususlarda “açık ve somut bir şekilde abone lehine olmayan” hiçbir değişiklik yapamayacaktır.
    3- İşletmeciler taahhüdün ne kadarının tamamlandığına (tüketicinin taahhüdünün hangi ayında olduğuna) ve taahhüdün ne zaman biteceğine ilişkin bilgilendirmeyi faturalarda belirteceklerdir.

KAYNAK=https://tuketici.btk.gov.tr/haber/?id=84

• 12 ay taahhütlü, aylık normal fiyatın 63 TL ve taahhüt kapsamında indirimli fiyatın 39 TL olduğu bir abonelik son iki ay kala iptal edilince ceza olarak 24*10=240 TL yerine 63*2=126 TL ödenecek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen öyle olacak..ama yanılmıyorsam bu tarihten sonra yapılan taahhütleri kapsıyor galiba ama tam emin değilim..belkide önceki işlemleri de kapsayabilir..bununla ilgili btk ya mail atıcam ya da telf.dan ararım cevabı burada paylaşırım.
  • tlf la aradım cvp veren olmadı bende bilgi edinme maili attım..01 temmuz 2013 tarihinden sonraki işlemleri mi yoksa daha önce yapılan işlemleride kapsıyor mu diye sorudum..örnek olarak ta bitmesine 6 ay kalmış bir taahhütün bundan nasıl etkileneceğini sordum bakalım artık ne zaman mail yollarlarsa bekliycez
  • arkdaşlar bilgi edinme mailime btk dan cvp geldi..sizlerler paylaşıyorum.. 1 temmuzdan önce yapılan taahhütleri de kapsıyormuş..bilginiz olsun..

GELEN CEVAP=

Sayın ..........................

03.01.2013 tarihinde alınan 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı'nın yürürlük tarihi, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 sayılı Kurul Kararı ile 01.07.2013 olarak belirlenmiş ve aynı gün yürürlüğe girmiş olup, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 Kurul Kararının 5.maddesi haricindeki tüm maddeleri, 01.07.2013 tarihinden sonra imzalanan taahhütnameler için geçerli olduğu gibi, daha önce imzalanan ve halen devam eden taahhütnameleri de kapsamaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.