Şimdi Ara

T500-T700 Arasında Kaldım ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yakın tarihte foto mak. almayı düşünüyorum. sony dsc t500 ile t700 arasında kaldım, t700 tasarım olarak daha ön planda benim için ama t500'ün video çekim kalitesi de dikkatimi o yöne doğru çekiyor.

Fiyat olarak aralarında çok fark yok, özellik olarak da sony yine yapacağını yapmış ve birine verdiğini diğerine vermemiş. Deneyim ve bilginizi paylaşır mısınız ?

• t500 de 4gb dahili bellek olmadığı halde şu an bir sony bayisinde t700 ile aynı fiyata satıldığından yola çıkarsak t500 ün bazı artıları var gibi görünüyor teoride...
    bazı forumlarda da t500 ün görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu duymuştum. Fakat t700 de karizma. onun gibisi yok...
    T900 da çıktı bu arada, ilk çıkış fiyatı biraz yüksek olabilir. Onun da ekranı kaliteliymiş sanırım...
    Firmalar bunu hep yapıyor. Ben de bu makinalar arasında kalmıştım, son kararım panasonic tz7 oldu ve mevzuyu kapadım... tavsiye ederim, tam tatil makinesi, ayrıca daha iyi video çeken kompakt bir fotoğraf makinası yok. 12x zoom ve her açıdan görülebilen 460k lık 3" lik ekran, bu da diğerlerinde yok.
    fuji f100fd ve f200exr de iyi kompaktlar.
  • bende t500 ve t700 var
    t500 ü kullanıyorum çünkü hd çekim yapıyor
    neden hd çekim şartmı dersiniz ? plazmada handy cam leride denedim pullu gösteriyor görüntü dağıldığı için hd li bir kayıt hoşuma gidiyor ve komlike bir alet olduğundan kullanıyorum 7 aylık bebeğim var her anını kayıt etmeye çalışıyorum
    t700 yetmez mi derseniz oda yeter ama normal tv lerde görüntüsü iyi
    bence t500 ün + sı 1280X720 hd kayıt yapması - si ise bunu mp4 (avc) formatında kayıt etmesi mp4 oynatan bir dvd playerda deneyemedim bende philips var divx oynatabiliyor bende fotmat değiştiren programları deneyerek divx yani avi formatına çeviriyorum ama hala başarılı olamadım dvd player ım desteklemiyor çözemedim mevzuyu sony moff ve modd uzantılı 2 küçük dosya ile mp4 (avc) formatında kayıt ettiğinden çözemiyorum
    t700 üz + ise çok ince ve şık oluşu içinde bir çok program var fotoğrafla oynayabiliyorsunuz birde smile detektör var yani gülümsediğinizde çekim yapıyor 2. bir kişiye yada fotoğraf çekeninde fotoğrafta olmasını sağlamışlar :) gerçi her 2 makinadada 10 saniye özelliğide var ama smile detektör eğlenceli
    birde t700 t500 den hızlı çünkü 4gb kendi hafızası var bunu açık olarak farkettim - si ise hd çekim yapmıyor( bu bana göre yetersiz) mov uzantılı çekim bir çok kişiye yeterli gelecektir bunu da belirteyim

bence video çekim yapacaklar t500 alsın
    yok ben fotoğraf ağırlıklı çekim yapacağım diyenler t700
    t500 alanlar extra bir batarya daha alın şarj biraz az gidiyor

isteyen olursa t700 de satılık elimde bir tane var ve hediyesi de var

umarım yeterli bir açıklama yapabilmişimdir?

• quote:

Orjinalden alıntı: estamemuchoo

bende t500 ve t700 var
    t500 ü kullanıyorum çünkü hd çekim yapıyor
    neden hd çekim şartmı dersiniz ? plazmada handy cam leride denedim pullu gösteriyor görüntü dağıldığı için hd li bir kayıt hoşuma gidiyor ve komlike bir alet olduğundan kullanıyorum 7 aylık bebeğim var her anını kayıt etmeye çalışıyorum
    t700 yetmez mi derseniz oda yeter ama normal tv lerde görüntüsü iyi
    bence t500 ün + sı 1280X720 hd kayıt yapması - si ise bunu mp4 (avc) formatında kayıt etmesi mp4 oynatan bir dvd playerda deneyemedim bende philips var divx oynatabiliyor bende fotmat değiştiren programları deneyerek divx yani avi formatına çeviriyorum ama hala başarılı olamadım dvd player ım desteklemiyor çözemedim mevzuyu sony moff ve modd uzantılı 2 küçük dosya ile mp4 (avc) formatında kayıt ettiğinden çözemiyorum
    t700 üz + ise çok ince ve şık oluşu içinde bir çok program var fotoğrafla oynayabiliyorsunuz birde smile detektör var yani gülümsediğinizde çekim yapıyor 2. bir kişiye yada fotoğraf çekeninde fotoğrafta olmasını sağlamışlar :) gerçi her 2 makinadada 10 saniye özelliğide var ama smile detektör eğlenceli
    birde t700 t500 den hızlı çünkü 4gb kendi hafızası var bunu açık olarak farkettim - si ise hd çekim yapmıyor( bu bana göre yetersiz) mov uzantılı çekim bir çok kişiye yeterli gelecektir bunu da belirteyim

bence video çekim yapacaklar t500 alsın
    yok ben fotoğraf ağırlıklı çekim yapacağım diyenler t700
    t500 alanlar extra bir batarya daha alın şarj biraz az gidiyor

isteyen olursa t700 de satılık elimde bir tane var ve hediyesi de var

umarım yeterli bir açıklama yapabilmişimdir?

yaww iki fotograf makinasın'dan siz'de varsa gece gündüz çekimlerin'den bol miktarda, buraya foto ekleseniz'de makinayı alacak arkadaşlara ve bizlere'de makina hakkın'da referans olsa.

• fotoğraf nasıl ekleniyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.