Şimdi Ara

...T Sınıfı Tripath Stereo Ampliler Hakkında Herşey... (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
38
Favori
62.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim önereceklerim kendimce birkac model olabilir.

Ama forumda degerli bu işin piiri hoparlör kablo amp ....vs tecrübeli üstadlar var. ( @eraycelik80 , @atalayalper , @the_cantan ....,)

müsait olduklarında cevaplarlarsa sizin için daha yararlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 29 Ağustos 2017; 19:8:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spor911

Benim önereceklerim kendimce birkac model olabilir.

Ama forumda degerli bu işin piiri hoparlör kablo amp ....vs tecrübeli üstadlar var. ( @eraycelik80 , @atalayalper , @the_cantan ....,)

müsait olduklarında cevaplarlarsa sizin için daha yararlı olabilir.

hoparlör ve kablo olayı kesinleşti. sağolsun yardımcı oldu forumdan arkadaşlar. fakat bu amfi hocam lp 268 amazon.de üzerinde amazon tarafından satılmıyor. o yüzden sorun cıkar gibime geliyor. LX-2, 6 ohm'a 20-100w istiyor. 2020a+ var. acaba idarelik sürer mi LX-2'yi. yanında 3A'lık bir adaptör geliyor. Acaba 5A 12V adaptör de mi alsam..
  • Geçen zamanlara kadar bende mission eski bir modeli olan

Mission m71i kullanmiştim. Eve geldiginde bu yumruk kadar

Hoparlörden ne çıkar diye serzenişte bulunmuştum. Ama cok yanılmışım. Okadar etkili çalmıştıki ben etkilemeyi başarmişti.
    Belki fikir olur diye yazma geregi duydum.

daha önce topping vx1 dac lı modelinde elimden kalma adaptörünü kullanıyorum. Tüm lepai serileri için resimde

14V DC 4A adaptörünü kullandım.

Ben ebay.den almıştım. Amazona baktım bir link var oda pahalanmış sanırım.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CEFRZW4/ref=mp_s_a_1_3?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1504032103&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=lp+268&dpPl=1&dpID=51ET%2BRC75pL&ref=plSrch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 29 Ağustos 2017; 22:9:51 >

• Adaptör bu, laptop sarjı gibi birsey. Bu cıhazlarda az cok sesde verim için besleme cok önemli.

...T Sınıfı Tripath Stereo Ampliler Hakkında Herşey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 29 Ağustos 2017; 22:11:5 >
  • Mission lx-2 orta segmentteki yeni f/p şampiyonu raf tipi hoparlör fakat bu hoparlörleri 10 euro'luk lepai ile beslemeye çalışmak çok sağlıklı olmayacaktır eğer bu çok sağlıklı bir sonuç olsaydı herkes ampli işini 10euro verip çözerdi. Cyrus, Rega, Naim, Arcam, Rotel, Roksan gibi markaların giriş seviyesi modellerine bakın derim eğer hoparlörün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak istiyorsanız. Diğer türlü hep bir şeyleri eksik olarak dinleyeceksiniz / duyacaksınız.

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    atalay üstad konu t sınıfı giris basit cihazlar diye önerildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Mission lx-2 orta segmentteki yeni f/p şampiyonu raf tipi hoparlör fakat bu hoparlörleri 10 euro'luk lepai ile beslemeye çalışmak çok sağlıklı olmayacaktır eğer bu çok sağlıklı bir sonuç olsaydı herkes ampli işini 10euro verip çözerdi. Cyrus, Rega, Naim, Arcam, Rotel, Roksan gibi markaların giriş seviyesi modellerine bakın derim eğer hoparlörün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak istiyorsanız. Diğer türlü hep bir şeyleri eksik olarak dinleyeceksiniz / duyacaksınız.

yorumlar için ayrı ayrı teşekkürler. ileride yavaş yavaş yükseltirim. sorun yok.
  • hoparlorun hassasiyeti 86.5 görünüyor.yani yüksek güç isteyecek.sorun olur gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Tabi ki yeterli gelir ama amperin ani yük gereksinimlerini karşılayabilmesi için her zaman yüksek olması genelde bizim hobide tavsiye edilir. Adaptörün amper değeri cihazın olması gereken amper değerinden az olursa da adaptörünüz ısınıp yanabilir. Amper olması gerekenden düşük olmasın da büyük olmasının bir zararı yok. Castle knight2 bir süre kullandım.. Devasa bookshelfler, gerçekten çok iriler.. Alt frekans oldukça etkileyici ama size tavsiyem böyle devasa bir standmount hoparlörü daha kaliteli ve güçlü bir amplifier ile beslemeniz yönünde olacaktır. 2024 de işinizi görür ama knight2'nin tam olarak gerçek performansını alamazsınız 2024 ile.. Güle güle kullanın.

Merhabalar,

Wherfedale 8.3 serisi 86 db hassasiyete sahip 6 ohm isteyen 100 w bir cihazı sürmekte 5 amper ile de zorlanır mı acaba?

• Topping tp60 ı alıp deneyen oldumu? Ses çıkış gücü yuksek bir tripath amfi alıp denemek istiyorum. Şu ana kadar kullandıklarım beni doyurmadı. Yada direk class d olanlaramı yönelsem diyede düşünmüyor değilim. Class d deneyimi olan varmı? Şöyle 2 x 70 & 80 wattlık olanlardan? Tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fremens

Topping tp60 ı alıp deneyen oldumu? Ses çıkış gücü yuksek bir tripath amfi alıp denemek istiyorum. Şu ana kadar kullandıklarım beni doyurmadı. Yada direk class d olanlaramı yönelsem diyede düşünmüyor değilim. Class d deneyimi olan varmı? Şöyle 2 x 70 & 80 wattlık olanlardan? Tşk.

Forumdaki Allo Volt+ incelememe bakabilirsin.

• Fremens F kullanıcısına yanıt
    Ben Topping tp22, tp30 ve pa3 kullandım. En güçlüleri pa3 idi. Tp60 biraz eskidi ve hantal kaldı.

• Teşekkürler pa3 ü takibe alayım.

• Bende SMSL AD18 modeline bakıyorum ama hiçbir yorum yok. Dahili DAC ve bluetooth var. İnceleyen var mı ? Yada gören duyan.
  • Su an iki t amfim var, biri kendinden kasali sure ta2024, su an onu kullaniyorum( allo volt vardi dayton dta-1- sonic impact modeli alinca alden cikardim)

Dta-1 gecen gun kendi kasasindan soktum, panasonic fm cap,audyn mkp plus cap, neutrik rca ve binding post aldim, kablolama icin shielded belden cabla, yuasa 12v 7a aku, aku sarj devresi

Cal lar gelince hepsini bir kutuda toplayip bunu kullanmayi dusunuyorum, pot icin kararsizim, allo step 50k olsa alirdim zira onerilen 50 veya 100k potlar, tkd goldpoint vs stepler pahali, pot yerine step dusunuyorum, belki allo step alip pasif pre yapip t-amp i power amp olarakta kullanabilirim,

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Kondansator değişimi nasıl sonuç verdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: stakanar

Kondansator değişimi nasıl sonuç verdi?

Daha yoldalar, gelince bakicam artik

Ama yorumlar iyi tabiki, michesl mardis le yazistik ondan fsydali bilgilerde aldim mod konusunda

Tr ama kondansator switch pot bulmak imkansiz, hep vergi giriyo 😀

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Sonuçları paylaşırsınız artık. Bende şunu alıp kurcalamayı düşünüyorum.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32808965873.html?pid=808_0011_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.32808965873

• stakanar S kullanıcısına yanıt
    odun gibi sesi olduğu duyumu aldım.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.