Şimdi Ara

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (dxgmms1.sys) mavi ekran

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
16
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (dxgmms1.sys) mavi ekran
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    416 Mesaj
    Arkadaşlar bilgisayar yük altına girdiği an bu hatayı vermeye başlıyor. Nedeni nedir?

minidump dosyalarım:https://yadi.sk/d/JKc-JW2_CeGUdQ

|
    |
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 23 Mayıs 2020; 9:11:5 >
    Ryzen 7 3700X / Wraith Prism RGB / MSI B450 Gaming Plus Max / HyperX Fury Black 2666mhz 2x8GB (3333cl15 OC) / Zotac Gtx 1080 Mini Edition / XPG SX8200 Pro 256GB / Transcend 240GB 220S / Seagate Skyhawk 1TB / FSP Hydro 700W / Silverstone Primera 01 / Asus VG248QE 144hz
  • Teğmen
    246 Mesaj
    Bence hiç gerek yok çok başıma geldi hata pcyi güzel temizleyip macunu yenileyip gıcır gıcır yaptığım zaman eski haline geldi format bile atmadan dediğimi yapsın sorun çözülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4423 Mesaj
    Ben aynı hatayı ramlerden dolayı alıyordum ramlerde overclock varsa normal haline getirin düzelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: max_style

Bence hiç gerek yok çok başıma geldi hata pcyi güzel temizleyip macunu yenileyip gıcır gıcır yaptığım zaman eski haline geldi format bile atmadan dediğimi yapsın sorun çözülür
    Hocam zaten 1 ay olmadı termal macunu süreli. İşlemciyi değiştirdikten sonra oldu. Xeon aldım biosu da modladım ama anlamış değilim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Farklı farklı sebeplerden olabilir. Önce sistem stabil mi tüm parçaları tem tek yüke sokarak onu kontrol edin.
    Her şeyi teker teker test ettim hocam sadece oyunlarda atıyor ve uygulamalar kapanıp açılıyor.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Ben aynı hatayı ramlerden dolayı alıyordum ramlerde overclock varsa normal haline getirin düzelebilir.
    OC yok hocam yapmadım hiç.
    |
    |
    Bahsedilenler: Draqonn , Buneyabyll

Yük ne tarafta iken düşüyor görmeli.

Eğer bu testlerde arıza vermez ise o zaman tam yük altında güç durumuna bakılabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    416 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Sırasıyla furmark, prime95 ve sonrasında memtest yaparak deneyebilir misiniz.

Yük ne tarafta iken düşüyor görmeli.

Eğer bu testlerde arıza vermez ise o zaman tam yük altında güç durumuna bakılabilir.
    Hepsini yaptım sistem herhangi bir hata vermedi. OCCT ile de tam yüke soktum, PSU'yu test ettim yine sorun vermedi. Google Chrome'da dolaşınca bir anda çöküyor. Oyunlarda ise 10-15 dakika sonra hata vermeden masasütüne atıyor, kapanıyor oyun.

Orijinalden alıntı: Ainaynth

Hepsini yaptım sistem herhangi bir hata vermedi. OCCT ile de tam yüke soktum, PSU'yu test ettim yine sorun vermedi. Google Chrome'da dolaşınca bir anda çöküyor. Oyunlarda ise 10-15 dakika sonra hata vermeden masasütüne atıyor, kapanıyor oyun.

Alıntıları Göster
    ben hala şansımı sıcaklıktan yana kullanmayı istiyorum bios ayarlarında veya anakartın programında sıcaklık bölümü vardır orada yük altında max sıcaklık limiti tarzı birşey olur örneğin sıcaklık 65 derece oldumu bende direk kapanırdı max sıcaklıgı arttırrım herdaim 80 çekerim varsa sende öyle bir ayar bi kontrol et biraz karışık anlattım kusura bakma

• Binbaşı
    1715 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ainaynth

Alıntıları Göster
    Bu hataların en garip yanı stres testlerinde, ram hata testlerinde belirti vermemesi. Uygulamalarda belli ediyor kendini.

Bu tip hataları ben de bir süredir alıyorum, nette baktığımda çok sık olan hatalar değil. Bazen hataların adı değişiyor. Ramlerde hata vardır diye kardeşimin bilgisayarına taktım hiç problem yaşamadı 2 aydır da bifiil o ramlerle çalıştırıyor pc yi üstelik. Ancak ben farklı ram kiti denediğimde de bu hataları alıyorum, bazen hatanın adı değişiyor sizde de böyle mi bilmiyorum. Sanki anakart - işlemci kaynaklı gibi geliyor. Bu arada farkettim ki ekran kartı 8x de çalışıyor 16x yerine. Bu durumu daha önce intel sistemde anakarttaki işlemci pinlerini farketmeden yamulttuğumda yaşamıştım. Düzeltince ortadan kalkmıştı.

İşlemciniz ne ben 1600 af kullanıyorum.

• Yüzbaşı
    416 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: max_style

ben hala şansımı sıcaklıktan yana kullanmayı istiyorum bios ayarlarında veya anakartın programında sıcaklık bölümü vardır orada yük altında max sıcaklık limiti tarzı birşey olur örneğin sıcaklık 65 derece oldumu bende direk kapanırdı max sıcaklıgı arttırrım herdaim 80 çekerim varsa sende öyle bir ayar bi kontrol et biraz karışık anlattım kusura bakma

Alıntıları Göster
    bios ayarlarımda hiç detay yok hocam herhangi bir ayar yapamıyorum ince. MSI afterburner ile baktığımda oyunda 70’i geçmiyor sıcaklık.

|
    |

• Yüzbaşı
    416 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Bu hataların en garip yanı stres testlerinde, ram hata testlerinde belirti vermemesi. Uygulamalarda belli ediyor kendini.

Bu tip hataları ben de bir süredir alıyorum, nette baktığımda çok sık olan hatalar değil. Bazen hataların adı değişiyor. Ramlerde hata vardır diye kardeşimin bilgisayarına taktım hiç problem yaşamadı 2 aydır da bifiil o ramlerle çalıştırıyor pc yi üstelik. Ancak ben farklı ram kiti denediğimde de bu hataları alıyorum, bazen hatanın adı değişiyor sizde de böyle mi bilmiyorum. Sanki anakart - işlemci kaynaklı gibi geliyor. Bu arada farkettim ki ekran kartı 8x de çalışıyor 16x yerine. Bu durumu daha önce intel sistemde anakarttaki işlemci pinlerini farketmeden yamulttuğumda yaşamıştım. Düzeltince ortadan kalkmıştı.

İşlemciniz ne ben 1600 af kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    Core 2 Duo E4500 kullanıyordum. Xeon E5405 aldım ve anakarta da modlu bios yükledim. Bu hatalardan dolayı eski işlemcimle kullanıyorum hocam. Herhangi bir hata olmuyor ama 2 çekirdek işte, yetmiyor :)

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.