Şimdi Ara

Synava gireceklere son tavsiyeler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkada?lar synava 2013 yylynda girdim Ege Üniversitesinde okuyorum.Zamanynda bu forumun altyny üstüne getirmi?tik ?imdi synava girmeden sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istedim daha do?rusu nedense bulunma ihtiyacynda hissettim :)

Lafy fazla uzatmak istemiyorum ygsde türkçeyi fullemi?tim sosyal 32-8 matematik 12-4 gibi bir ?eydi.Sözel ö?rencisiydim.Sayysal yapacak arkada?lara çok tavsiyede bulunamayaca?ym ama sözel kysmy da yapacak olanlar okuyabilir tabii ki.Synava çok az bir zaman kalmy? olsa da deneme çözün arkada?lar.Yanly?ynyz do?runuz önemli de?il sadece çözmeye çaly?yn soru görün.Kendinizi bir futbol takymy gibi dü?ünün maça 4 gün var ya da 1 gün var diye kendinizi soyutlamak olmaz.Futbol takymlary bile maç sabahy ter antrenmany yapar ilgili olanlar bilir :) Türkçe'de sykyntysy olan arkada?lar mutlaka geçmi?e dönük ALES sorularyny çözsünler.Çözdü?ünüz tüm denemelerden daha güzel sorular var hatta türkçeyi full yapmamy buna borçluyum diye dü?ünüyorum.Herkesin kendine göre bir soru çözme yöntemi vardyr ben nasyl rahat çözebiliyorum? sorusunu kendime synavdan aylar önce sordum ve girdi?im denemelerde bu yöntemi uygulayarak sistemime aly?tym.?öyle ki ilk önce türkçe testindeki sorulara baktym cümlede anladym kelimede anlam sorularyny bulup ilk önce onlary çözdüm.Daha sonra paragraf sorularna geçtim.Onlaryda paragrafta anlam sorusundan ba?ladym anlatymy bozan paragraf sorularyny falan çözdüm.En sonra dil bilgisi sorularyna bakmy?tym.Ben bu ?ekilde rahat çözebildi?imi fark etmi?tim ve sonucunu da aldym do?rusu 30 dakikada türkçe bitmi?ti.Varsa böyle bir sisteminiz muhakkak uygulayyn her soruyu syrasyyla çözmeniz gerekir diye bir kural yok.Bir de ?unu kendinize kabul ettirin lütfen: Sorulary ayny sizin gibi insanlar hazyrlyyor.Sorular jüpiterden gelmiyor.Do?up büyüdü?ünüz andan itibaren konu?tu?unuz ve duydu?unuz bir dilin synav sorulary sizi nasyl zorlayabilir ki?

Sosyal ile alakaly beni yakan co?rafya olmu?tu ki çok güvenirdim co?rafyama.E?er güvendi?iniz herhangi bir bölüm varsa onu kafanyzdan çykaryn.Zaten yapabiliyorum manty?yyla bakarsanyz ya gerçekten fullersiniz ya da cidden batarsynyz ve moraliniz bozulur.O yüzden hepsine ayny zorluk derecesindeymi? gibi bakmanyzy öneririm.Gördü?ünüz üzere tecrübeyle onayly.

E?er vicdanynyz rahatsa synav ak?amy rahat uyuyun arkada?lar.Ben yapaca?ymy yaptym artyk çykacak sorulara ba?ly diyip rahat bir uyku çekin.Yapaca?ynyzdan daha az my çaly?tynyz? Hiç sorun de?il daha önünüzde lys var.Bunda yapaca?ynyzy yapar lys kasarsynyz.Bahar gelince çaly?ylmyyor falan derler ama bence tam tersi.Ky?yn karanly?ynda kasvetinde çaly?maktan bin kat daha iyidir.Kendinizi motive edin.Korkarsanyz yapamazsynyz bunu unutmayyn lütfen.Hepinize cany gönülden ba?arylar diliyorum, synavyn iyi geçti?ini ve sonra nasyl rahat bir nefes aldy?ynyzy dü?ünün di?er dü?ünceler sizi ba?arysyzly?a sürükler.Sorularynyz varsa sorabilirsiniz.

Edit: İmla neden böyle oldu bilemedim klavyede sorun yok ama forumdan sanırım neyse anlarsınız nasıl olsa fazla karışık değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incrediblemann -- 9 Mart 2016; 16:02:09 >

• Kardeş ı harfine ne yaptın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incrediblemann kullanıcısına yanıt
    Denemelerinde sosyal bilimler kaçtı ozellıkle son 2 3 denemende? Sınavdakıyle paralel mıydı. Bende sözelım ve Sosyalde en son denememde 31.75 cıktı.. Sınavda 25 26 bıle yeterlı olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: izobaba18

Denemelerinde sosyal bilimler kaçtı ozellıkle son 2 3 denemende? Sınavdakıyle paralel mıydı. Bende sözelım ve Sosyalde en son denememde 31.75 cıktı.. Sınavda 25 26 bıle yeterlı olacak..

Paralel sayılır hocam o civarda çıkıyordu merak etme sosyal oynamaz fazla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.