Şimdi Ara

Symbianlarda %80 hız artışı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce verildi mi bilmiyorum. verildiyse kusura bakmayın
    Alıntıdır...

quote:

Merhaba arkadaşlar.

1) "Yapılacak" kısmına gidin... "seçenekler/yeni yapılacak notu "dedikten sonra "Konu" kısmına "Speed" ,
    Bitiş Tarihi kısmına "29.01.2005", Öncelik "yüksek" değerlerini giriyorsunuz.Tamam diyorsunuz.

2) Tekrar aynı kısımdan bir yeni yapılacak notu daha giriyorsunuz, bu sefer konu "Qoukie", Bitiş Tarihi
    "29.01.2005", Öncelik "Düşük" diyor ve tamam diyorsunuz.

3) Henüz bu kısımdan çıkmıyor ve "yapılacak" kısmında, önce "Speed" notunun üzerine gelip "seçenekleri" tıklayıp
    "yapıldı işaretleyi" seçiyorsunuz. Sonrada "Qoukie" notunun üzerine gelip yine "seçenekler" den "yapıldı
    işaretleyi" seçiyor ve buradaki işinizi bitiriyorsunuz...

4) Makineye restart(kapatıp tekrar açıyorsunuz)

Bazılarınız neden 29.01.2005 diye sorabilir. sybian telefonlar için şanslı tarih miş..
    özellikle 3230 için...

Birde ilave olarak:

5) Menü/İşlem Kaydı/Seçenekler/Ayarlar dan "işlem kaydı süresini" 1 gün olarak değiştirin

6) Ve tema olarak default temalardan birini kullanın ..
    Dehşet hız farkı yaratıyormuş..

Yazan arkadaş denemiş çalışıyormuş.

• Başka deneyenler oldu mu acep şimdi telefonu sakatlamayalım ....
  • ben denedim hiç hız artışı farketmedim ama sanki açılış biraz hızlandı gibi. ben temayı default kullanıoyorum bu yüzden biraz hızlanmış olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuHiZaKa -- 7 Kasım 2006; 5:17:08 >
  • Zaten telefonun default temasını kullanınca gözle görülür bi hız artışı oluyo. Diğer kısımlar biraz sallama gibi geldi
  • ya bırakın bu işleri 1 deli 1000 akıllı muhabbeti gibi geldi bu
    ne alaka yapılacak işler menüsüyle hızın hadi onu geçtim madem hızlı oluyo bunu nokia akıl edemiyomu hızlandırmak için hafızayı genişletiyolar işlemciyi hızlandırıyolar...
    topik için
  • Valla hocam Smartphone larda Overclock olayı var.
    Ama bu olayın tabiiki overclock la alakası yok. İlk başta bende saçma demiştim ama uygulayan arkadaşım fark ettigini söyleyince bende paylaşayım dedim.
  • Felaket kolpa 1-2-3-4 5 hadi belki bi nebze ama gerisi...

Şanslı gün ne abi ya
  • telefonun default temasını kullanın, arkaplan resmi kullanmayın. telefon hafızasına hiçbir şekilde yükleme yapmayın. bundan gerisi ?!? şanslı tarih falan inanmayın bence
  • gercekten boyle birsey varsa deneyipte kullanan deneyimlerini payöassin durup dururkrn sakata gelmeyelim
  • ben N70 te denedim arkadaşlar.Fosssss

Hiçbirişe yaramadı
  • Şanslı tarih
  • o zaman neden boyle sacma seyleri yazarlar anlamiyorum teknik servislerin tuzagida olabili
  • Bu aynen regeditte ayar yapmaya benzedi cep telefonları için tamamen saçmalık ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Felaket kolpa 1-2-3-4 5 hadi belki bi nebze ama gerisi...

Şanslı gün ne abi ya

• quote:

Orjinalden alıntı: Miex
    Bu aynen regeditte ayar yapmaya benzedi cep telefonları için tamamen saçmalık ...

arkadasinda dedigi gibi regedit mi bu, hem baska ayar kalmadida tarih - saatlemi olacak. bir kac kod yazsaydik bari.
  • sürpriz yumurta olsa neyse de %80 performans artışı demek garip
  • herkese merhaba

öncelikle belirtmek isterimki bu işlem daha evvel birçok kullanıcı tarafından ve benim tarafımdan denendi ve farkedilir bir hız değişimi gözlendi ancak;

bu arkadaşı alıntı yaptığı kişi işi birazda fıkralaştırarak yazmış olmalı çünkü yapılacak kısmındaki işlemlerin hepsi geyik tir

inandırıcı bulmayanlar için biraz daha açıklayıcı anlatayım

symbian teefonlarda tıpki pc ler gibi belli bir mhz hıza sahiptir ve pc lerin çalışma mantığındaki sebepler burdada geçerlidir

hal böyle iken yukarda yazılan birkaç değişiklikle örneğin işlemkaydı nın ayarını 1 gün yapmakla telefonun yükünü ciddi ölçüde hafifletebiliriz yada telefona gerekli gereksiz yüklediğimiz programlar veya çoksayıda arkaplanda kalan programları düzenli olarak kapatarakta yine hızı artırabiliriz

bir 6600 kullanıcısı olarak telefon hızını azaltan faktörler ve bence olması gerekenler

1 - işlem kaydı ayarlarının 1 ay gibi uzun süre tutulması ( bu süre 1 hafta gibi bir süre idealdir)

2 - telefonun dahili hafızasının 1 mb den az kalacak şekilde dolu olması (500 kb den aşağı olursa telefon kafayı yer.. ideali yarısının boş olması)

3 - hafıza kartının boyutunun referans değerlerden büyük olması (6600 128 den fazlasını kaldıramaz.. ben kaldırtıyorumda vay efendim şöyle yapıyomda diyenler hikaye uydururlar, onu diyenler örneğin 512 lik karta 128 den fazla program oyun atsınlarda göreyim..)

4 - zırt pırt program yüklemek ( bu işi sürekli yapanlar şunu bilsinlerki çoğu crackli program kullanıyordur ve sen istediğin kadar hafıza kartına at sonuçta programlar .dll .rsc gibi uzantılı dosyaları telefon hafızasında libs bootdata gibi yerlere atar ve sen o proyu silsende kırıntı dosyası hep orda kalır.. ideali her bulduğunu yüklememektir.. silsen bile)

5 - tema olayını arkadaşta söylemişti olmaması en ideali

başka ne kaldıııı... sanırım kalmadı.. haaaa tamam bence en önemlisi

6 - telefonda sürekli oyun oynayan ve gece gündüz kapatmayan arkadaşlar hiç olmazsa hftada 1 restart yapsınlar

bunlar kilit taktikler aklıma geldikçe yazarım

• ilk 4 madde super sallama olmus, ama log tarihi olarak max 1 gun tutmak, telefonu hizlandiriyor. 6600 dan beri bilinen bir uygulama bu.
    tema olarak da yine telefonun kendi temasini kullanmak da menulerde gezinirken bir nebze hiz artisi saglayabiliyor.

ve evet, microsoft'a kizardik ama, bu telefonlari da en az haftada bir kapatip acmak, aleti kendine getirebiliyor
  • bunlari yaptiktan sonra ici bos cihaz dahi daha hizli calisir
  • hepsini yaptim birakin hizlanma yavasladi telefon boyle asilsiz seyleri paylasmayalim arkadaslar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.