Şimdi Ara

Syma X5C Quadcopter (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
16
Favori
28.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1600 tl verip alacaksın bir tane djı phantom benim yaptığım gibi ne uğraşıcaksın böyle markalarla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 24 Temmuz 2014; 22:01:18 >
  • Ben de araştırırken bu Quadcopter'e denk geldim, fiyat olarak uygun gözüküyor. Biraz daha araştıralım bakalım belki daha güzel şeyler bulurum
  • 916gr fırçalı motorlar için çok fazla bir ağırlık. Memnun etmeyecek çok fazla sorun çıkaracak bir urundur. Gimbal olmadığı için cihaz nereye yatarsa kamerada onunla beraber hareket eder. İzlerken muhtemelen mideniz bulanır hareketlerden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinsahin

916gr fırçalı motorlar için çok fazla bir ağırlık. Memnun etmeyecek çok fazla sorun çıkaracak bir urundur. Gimbal olmadığı için cihaz nereye yatarsa kamerada onunla beraber hareket eder. İzlerken muhtemelen mideniz bulanır hareketlerden

Sattım bile, F450 topluyorum :)
  • Az önce f450 konulu bir başlığa cevap yazdım senin miydi o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Az önce f450 konulu bir başlığa cevap yazdım senin miydi o

Yok, bir başkası da topluyor. Ben de cevap yazdım oraya..
  • http://www.yousky7.com/SYMA-X5C-Quadrocopter-SYMA-X5C-parts-battery/Index.html

bu sayfadaki resmin üzerinde Real Time Video Transmission yazıyor. O halde eş zamanlı olarak video kamerasını izlemek mümkündür. Ama yanlış yazılmış olabilir mi?
  • Merhaba arkadaşlar,
    Syma X5C'ye ait kutu açış ve test uçuşu videolarımı paylaşıyorum.

• Merhabalar bende bir syma x5c aldım çok güzel ucuyor ama kamerasını çalıştıramadım bilmedigim birşeymi var acaba.
    ilk açışta kırmızı yeşil yanıp sönütor sonra yeşilde sabit kalıyor sorun yok gibi görünüyor kullanım klavuzuna göre gel gelelim bi türlü ne resim çekiyor ne video. hatta ve hata video çıksin diye sag daki butona basınca takla atıyor camera baglı degil gibi algılıyor. ama kamera ilk açılış ışıkları cameran normal calışıyor diye bilgi veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: momentmc

quote:

916gr fırçalı motorlar için çok fazla bir ağırlık. Memnun etmeyecek çok fazla sorun çıkaracak bir urundur. Gimbal olmadığı için cihaz nereye yatarsa kamerada onunla beraber hareket eder. İzlerken muhtemelen mideniz bulanır hareketlerden

Ne durumda şu an quadınız ? Gelişme var mı ?

Bir de meraktan soruyorum popüler kontrolcü ve setler yerine neden openpilot gibi seçenekleri kullanmıyorsunuz ? Uğraşmamak için mi teknik bilginizden dolayı mı ?

Benim de bu dönem fiyatı sebebiyle openpilot ile bir projem var. Çok fonksiyonlu bir quad yapmayı düşünüyorum da kontrolcü olarak ne kullansam diye araştırıyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

quote:

quote:

Bir de meraktan soruyorum popüler kontrolcü ve setler yerine neden openpilot gibi seçenekleri kullanmıyorsunuz ? Uğraşmamak için mi teknik bilginizden dolayı mı ?

Benim de bu dönem fiyatı sebebiyle openpilot ile bir projem var. Çok fonksiyonlu bir quad yapmayı düşünüyorum da kontrolcü olarak ne kullansam diye araştırıyorum.

Teşekkürler.

Şuan UKİM'de gümrüğe takıldı sanırım, bekliyorum bakalım. Gelir 2-3 güne kadar..

Popüler kontrolcüden ziyade, stabil kontrolcü kullanmayı tercih ettim diyelim. Kendini ispat etmiş, arge vs sürekli geliştirilmeye devam eden bir kontrolcüden bahsediyoruz.

Elbette openpilot geliştirmeye açık bir kontrolcü ama sıkıntı yaşadığımda forum forum bunun çözümü ne yerine gerçek destek alabileceğim, sıkıntı yaşadığımda eğer kontrolcüden kaynaklı sorun varsa ücretsiz değişime kadar gidebileceğim birşeyi tercih etmek istedim. Zaten bilmeyenler için karmaşık bir hobi, elevator, rudder, x1,x2 - gain knoblar vs ama aynı zaman da araştırıldığında basit.. İngilizce olduğu sürece çok korkulmamalı..

Proje ise evet ama keyif aynı zaman da FPV yaparım. İyi görüntüler yakalarım, stabil olsun gibi istekler varsa Naza'yı tercih etmekte fayda var.

Kolay gelsin,
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

quote:

quote:

Teşekkürler.

Şuan UKİM'de gümrüğe takıldı sanırım, bekliyorum bakalım. Gelir 2-3 güne kadar..

Popüler kontrolcüden ziyade, stabil kontrolcü kullanmayı tercih ettim diyelim. Kendini ispat etmiş, arge vs sürekli geliştirilmeye devam eden bir kontrolcüden bahsediyoruz.

Elbette openpilot geliştirmeye açık bir kontrolcü ama sıkıntı yaşadığımda forum forum bunun çözümü ne yerine gerçek destek alabileceğim, sıkıntı yaşadığımda eğer kontrolcüden kaynaklı sorun varsa ücretsiz değişime kadar gidebileceğim birşeyi tercih etmek istedim. Zaten bilmeyenler için karmaşık bir hobi, elevator, rudder, x1,x2 - gain knoblar vs ama aynı zaman da araştırıldığında basit.. İngilizce olduğu sürece çok korkulmamalı..

Proje ise evet ama keyif aynı zaman da FPV yaparım. İyi görüntüler yakalarım, stabil olsun gibi istekler varsa Naza'yı tercih etmekte fayda var.

Kolay gelsin,

Anladım siz uğraşmaktan ziyade elde edeceğiniz sonuçla ilgileniyorsunuz. FPV performansı, stabilite gibi. Bu sonuçlar için bahsettiğiniz modeller daha uygun tabi. Kolay gelsin başarılar dilerim

• Bende Futaba T8J'm ile uzun süre uçak uçurduktan sonra quada yöneldim hubsanlar walkeralar derken şuanda elimde f450 fram e300 propolsion system ve tabi uçak hobimden bir sürü 3s-4s bataryalarım var

siz değerli quadseverlere sorum şu olacak Naza m lite adlı modülü Gps siz mi almalıyım gpslimi birde artık yurtdışına arkadaşlar gidemediği için, ve tabi artık sabırsızlandığım için türkiyede Naza M lite ı bulabileceğim fiziksel yada sanal bir mağaza varmıdır bildiğiniz ve güvendiğiniz (yoksa google a naza m lite türkiye yazmayı bende biliyorum) :)

Okuduğunuz için teşekkürler ayrıca üstad naza m lite yaramaz şunu al bunu al diyenleride memnuniyetle sebebleriyle bekliyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar. 3 4 ay kadar önce ladybird v2 mi sert bir düşüşten sonra kenara kaldırmıştım. zaten ladybird konusunda çekimlerim de konum da var. bugün bari ana gövdeyi alayım diye banggood a girince bu modeli gördüm. kumandasız kutusu 40 dolar ladybird yerine bu alet 60 dolardı. sanıyorum büyüklüğü ladybirdden daha iyi. ayrıca ladybirdde harici kamera bağlamam gerekiyordu bunda o dert de yok. tavsiye edermisiniz model olarak? zaten fazla uçurmaya zamanım olmuyor. arada keyif için düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

merhabalar. 3 4 ay kadar önce ladybird v2 mi sert bir düşüşten sonra kenara kaldırmıştım. zaten ladybird konusunda çekimlerim de konum da var. bugün bari ana gövdeyi alayım diye banggood a girince bu modeli gördüm. kumandasız kutusu 40 dolar ladybird yerine bu alet 60 dolardı. sanıyorum büyüklüğü ladybirdden daha iyi. ayrıca ladybirdde harici kamera bağlamam gerekiyordu bunda o dert de yok. tavsiye edermisiniz model olarak? zaten fazla uçurmaya zamanım olmuyor. arada keyif için düşünüyorum.

Aynı durumdayım tavsiye edilir mi?
  • Merhaba şuan itibari ile sipariş vermiş bulunmaktayım batarya ve yedek parçaları ile 188,60 TL ye geldi.
    Ödeme yaparken paypaldan kur farkı ödemeye dikkat edin arkadaşlar kur farkı ile 198 tl ye geliyordu paypal da çakal olmuş.

Umarım sağlam ve kısa sürede elime ulaşır ilk deneyimim olacak umarım pişman olmam gönül fpv istiyordu ama onlarda pahalı ve bu işi sevip sevmeyeceğim de kesin değil diye bu modeli tercih ettim.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

merhabalar. 3 4 ay kadar önce ladybird v2 mi sert bir düşüşten sonra kenara kaldırmıştım. zaten ladybird konusunda çekimlerim de konum da var. bugün bari ana gövdeyi alayım diye banggood a girince bu modeli gördüm. kumandasız kutusu 40 dolar ladybird yerine bu alet 60 dolardı. sanıyorum büyüklüğü ladybirdden daha iyi. ayrıca ladybirdde harici kamera bağlamam gerekiyordu bunda o dert de yok. tavsiye edermisiniz model olarak? zaten fazla uçurmaya zamanım olmuyor. arada keyif için düşünüyorum.

Cok fazla beklentiniz yoksa, bos zamanlarda evde bile ucururum derseniz evet yeterli olur. Forumda vardi birisi disarida 50 metre havalandirmis sonra gozden kaboldu diye aman diyim 50 metreyi pek gecmemeye ozen gosterin

• quote:

Orijinalden alıntı: extinct

Merhaba şuan itibari ile sipariş vermiş bulunmaktayım batarya ve yedek parçaları ile 188,60 TL ye geldi.
    Ödeme yaparken paypaldan kur farkı ödemeye dikkat edin arkadaşlar kur farkı ile 198 tl ye geliyordu paypal da çakal olmuş.

Umarım sağlam ve kısa sürede elime ulaşır ilk deneyimim olacak umarım pişman olmam gönül fpv istiyordu ama onlarda pahalı ve bu işi sevip sevmeyeceğim de kesin değil diye bu modeli tercih ettim.

saygılar.

Mutlaka seversiniz, ama lanet bir hobi, incir agaci diker gercekten, mutlaka ust modele gecmek isteyeceksin.

Hayirli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amcho

Bende Futaba T8J'm ile uzun süre uçak uçurduktan sonra quada yöneldim hubsanlar walkeralar derken şuanda elimde f450 fram e300 propolsion system ve tabi uçak hobimden bir sürü 3s-4s bataryalarım var

siz değerli quadseverlere sorum şu olacak Naza m lite adlı modülü Gps siz mi almalıyım gpslimi birde artık yurtdışına arkadaşlar gidemediği için, ve tabi artık sabırsızlandığım için türkiyede Naza M lite ı bulabileceğim fiziksel yada sanal bir mağaza varmıdır bildiğiniz ve güvendiğiniz (yoksa google a naza m lite türkiye yazmayı bende biliyorum) :)

Okuduğunuz için teşekkürler ayrıca üstad naza m lite yaramaz şunu al bunu al diyenleride memnuniyetle sebebleriyle bekliyorum...

Turkiye Naza-M fiyatlari ucuk durumda.. Banggood uzerinden GPS anteni dahil 169$'a satin alabilirsiniz. Hatta %5 indirim yapan bir kupon var onu da kullanirsaniz ortalama 7 dolar indirim alirsiniz. Turkiye fiyatlari 500₺ civarinda..

GPS antenli olarak almaniz yarariniza olur. Zaten amaci ve mantigi da budur. Sinyal kesildiginde go home olmasi adina havada yuzlerce dolar saydiginiz urun kaybolup gitmesin, size geri donsun. Bunun icin gps antenine ihtiyac var :)

Daha iyisi tabii ki Naza v2 onun fiyati da 310$ civarinda indirim kuponuyla 305$'a alirsiniz. Ama m lite yeterli simdilik..

Yok ben octocopter sahibiyim derseniz dji. A2 kontrolcusunu almalisiniz.

TR'den almayinda nereden alirsaniz alin :) Banggood guvenilirdir, ortalama 10-15 is gunu icinde gelir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: extinct

Merhaba şuan itibari ile sipariş vermiş bulunmaktayım batarya ve yedek parçaları ile 188,60 TL ye geldi.

saygılar.

Mutlaka seversiniz, ama lanet bir hobi, incir agaci diker gercekten, mutlaka ust modele gecmek isteyeceksin.

Hayirli olsun.

uzun süredir ilgimi çeken ama bir türlü paraya kıyamadığım bir hobiydi = ) sonunda kıya bildim.
    Banggood perşembeden beri kargoya veremedi bir türlü bir gariplik mi var acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.