Şimdi Ara

Sym Jet 200 mü Honda Pcx 125 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
31.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır pcx 150 cc yok 125 cc var.
  • Alex_De_Souza_10 A kullanıcısına yanıt
    Bu işler biraz da şans işi demek,size sorunlu bir üretim denk gelmiş.Jet 14 de kafa sallama probleminden bahsediliyor,alırken de bundan dolayı tereddütte kaldım ancak aldığım motorda sorun çıkmadı çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutay86 -- 26 Aralık 2019; 11:13:57 >
  • kutay86 K kullanıcısına yanıt
    Anlamadım kafa sallama proplemi ne oluyor.Titreşim mi kastettin ?
    Bazı motosikletlerde yüksek hızlarda gidonda sallanma meydana geliyor,lastik veya jant değişince sorun düzeliyor,titreşim değil.
    Anladım kardeşim neyse önemli olan kazasız belasız olması.Sende emin ol sym jet 14 motorları gerçekten iyidir ben pcx almadan önce jet 14 125 cc almayı dusunuyordum ve cevremde en az 3 tane nasıl memnunmusundiye sordugum tanıdıklarım var ve bana memnunum cok diyorlar tabi onların jet 14 125 cc ama 200 cc de eminim yine ayni . Kazasız belasız kullanmak dileyiği ile birde senden ricam benzin tüketimini sürdüğün zaman hesaplarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex_De_Souza_10 -- 27 Aralık 2019; 23:29:55 >
    iyi dileklerin için teşekkür ederim,motor 102 km ye geldi ve depo yarıya kadar yaklaştı,depoyu doldurunca tüketim miktarını buraya yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutay86

iyi dileklerin için teşekkür ederim,motor 102 km ye geldi ve depo yarıya kadar yaklaştı,depoyu doldurunca tüketim miktarını buraya yazacağım.
    hocam merhaba. bende aynen sizin gibi pcx ile sym jet 200 arasında kaldım. tabi sizin karar aşamanızda pcx 17 bin iken malesef şimdi 20 bin lirayı aştı fakat sym fiyatı halen aynı ve aradaki fiyat farkı neredeyse 5 bin lirayı buldu. sizin kullandığınız süre içerisinde olumsuz bir yanını gördünüz mü? titreşim ve yakıt tüketimini çok merak ediyorum. vereceğiniz cevaplar karar vermemde çok etkili olacak. vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.
  • Pcx akar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alex_De_Souza_10

Anladım kardeşim neyse önemli olan kazasız belasız olması.Sende emin ol sym jet 14 motorları gerçekten iyidir ben pcx almadan önce jet 14 125 cc almayı dusunuyordum ve cevremde en az 3 tane nasıl memnunmusundiye sordugum tanıdıklarım var ve bana memnunum cok diyorlar tabi onların jet 14 125 cc ama 200 cc de eminim yine ayni . Kazasız belasız kullanmak dileyiği ile birde senden ricam benzin tüketimini sürdüğün zaman hesaplarsan sevinirim.
    Bugün depoyu doldurdum,ortalama tüketim 3.2 litre çıktı.İlk depo olduğu için tüketimin yüksek olduğunu düşünüyorum,önceki motorum Sym Orbit 50 cc nin ilk depo ortalaması 3 litre iken üçüncü depoda 2.5 litreye inmişti.
  • pcx çok güzel bir motosiklet. kullandığım için biliyorum biraz. start stop sistemi özellikle çok hoşuma gitmiştim. sym kullanmadım. honda honda'dır. ben pcx alırdım sanırım.
    Kardeş yakıt tüketimini ölçmüşsün ortalama 3.2 çıktı.Peki bundan sonra başka ölçme fırsatı bulabildin mi.Birde hırçın mı kullanıyorsun ?Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutay86

Bugün depoyu doldurdum,ortalama tüketim 3.2 litre çıktı.İlk depo olduğu için tüketimin yüksek olduğunu düşünüyorum,önceki motorum Sym Orbit 50 cc nin ilk depo ortalaması 3 litre iken üçüncü depoda 2.5 litreye inmişti.

Alıntıları Göster
    Çok bence :(

Enjeksiyonlu ve 200 cc motor da normal kullanımda 2,5 litre yi geçmemeli ki bir anlamı olsun...

PCX'in gözünü seveyim ya... nasıl bir motor yapmışlarsa... tek kişi kullandığım süreler boyunca 100 km de 2 litre yi aştığını hatırlamam....

• quote:

Orijinalden alıntı: Alex_De_Souza_10

Kardeş yakıt tüketimini ölçmüşsün ortalama 3.2 çıktı.Peki bundan sonra başka ölçme fırsatı bulabildin mi.Birde hırçın mı kullanıyorsun ?Teşekkürler
    Hava soğuk olduğu için gezemiyorum pek.Bu arada hız yapan biri değilim,40-50 km ortalama hızla gidiyorum.Jet 200'ün gerçek tüketimi üçüncü,dördüncü depoda belli olur bence,benzin aldıkça ortalamayı yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutay86 -- 21 Ocak 2020; 14:10:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Çok bence :(

Enjeksiyonlu ve 200 cc motor da normal kullanımda 2,5 litre yi geçmemeli ki bir anlamı olsun...

PCX'in gözünü seveyim ya... nasıl bir motor yapmışlarsa... tek kişi kullandığım süreler boyunca 100 km de 2 litre yi aştığını hatırlamam....

Alıntıları Göster
    İlk depo olduğu için yüksek çıktığını düşünüyorum,bence km yaptıkça düşecektir.
    Tamamdır kardeşim senden yakıt tüketimi konusunda bizleri bilgilendirmeni istiyoruz teşekkürler.Allaha emanet ol
    Bu arkadaş motorun debriyaj yayını değiştirmiş,uzun yolda 2.3 litrelik bir tüketim elde etmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=CszWFMO78rA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutay86 -- 30 Ocak 2020; 8:19:31 >
  • Sym jet 14 200i 18000 tl mi olmuş ben mi yanlış gördüm acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • *EKSeLaNS* kullanıcısına yanıt
    Fiyatı 20 bin lira oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutay86 -- 18 Mayıs 2020; 14:34:37 >
  • Merhaba, bende motosiklet almayı düşünüyorum 20-22 gibi ikinci el 2018 ve üzeri pcx mi alsam sym jet 200i sıfır veya temiz ikinci el mi alsam bilemedim, fiyatlarda çok artmış, eylül sonuna kadar sürecek olan %10 luk ek gümrük vergiside fiyatları ayrıca yükseltti. 1 ekim itibari ile bu ek %10 luk gümrük vergisi kalkacak fiyatlar biraz daha iner mi acaba aynı kalır veya dahada yükselir mi bilemedim, ne dersiniz dostlar. Bu fiyatlara bu motorlar alınır mı?
  • İmkanınız varsa Pcx alın,Jet 200 fiyatına göre iyi ancak bir Honda ve Yamaha kalitesinde değil.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.