Şimdi Ara

SYM Fiddle 3 125'i' Nasıldır? i motoru Tecrübe eden varmı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
152
Cevap
3
Favori
39.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Ben 1.81 boy 90 kiloyum, yani motorun üstünde bir ağırlığım var ama boyut olarak rüzgarın etkisini de artırıyorum :) bu nedenle çok defa rüzgardan etkilendim yollarda :)

çok şiddetli rüzgarlarda (fırtına) geçmedim ama köprüden sağlam rüzgar olduğu zamanlarda çok geçmişliğim vardır, motor mutlaka yandan rüzgar aldığı için bir ters yöne atma oluyor, bu tecrübe ile ilgili yani beni atsa da ben motoru rüzgar yönünde toparlayıp devam ediyorum... sende tecrübe ettikte çok daha rahat geçeceksin diye düşünüyorum.

rüzgarlı zamanlarda köprüden yavaş ve eğer çok kontrolü tutamıyorsan bir aracı kendine siper alarak onunla birlikte geç, bu seni çok daha rahatlatır.

Sert bir rüzgara Kavacıktan kozyatağına giden yol üzerinde veya bir üst geçitten geçerken de aniden maruz kalabiliyorsun bu zamanlarda ne yapıyorum diye bir düşündüm bazen motoru toplamak için gazı kesiyorum bazende gazı artırıp motoru istediğim yol güzergahına tekrar sokuyorum.
    Eminim sende ani rüzgara yakalanmışsındır, o anlarda nasıl atlattıysan bunda da atlatır, tecrübe ettikçe daha rahat gider gelirsin
    Ya bu ara düz yolda bile savuruyor ama , ya hava cok rüzgarlı ya da lastik ya da bir ayarı bozuk sanırım motorun :(
  • volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim Volkan dileklerin için !

Mesajini okudum ve tartismaya açik çok konu var, o yuzden fazla laf eklemiyecegim.

Bu post Fiddle 3 leri ilgilendiriyor, o yuzden Fiddle 3 uzerinden konusacagim.

Fiyatlar yukseldigi icin ehliyetimi almadan once motoru aldim :) Simdi yatiyor ve arada bir calistiyorum :)

Plaka ruhat isleri tmaam, Tournee lastikler de geldi. ( Dun komsum ile konusuyordum bana dedi ki taktirinca balans yaptirmayi unutma ) Bu gerçekten gerekli mi ?

Iyi gunler
  • zagor94 kullanıcısına yanıt
    Motorla ilgili lastik degisimi tecrubem yok ama arabamim her mevsim değiştiriyorum. Jantlara lastik takildiginda balans yapilmasi gerekir tabiki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sifirindan-farki-fiyati-800-km-de-ekstrali-kacirmayin-855964897/detay

Arkadaşlar, İlandaki motor bana ait, özel nedenlerden satıyorum.

bu forumu okuyupta ilgilenen çıkarsa görüşürken mutlaka forumdan bahsetsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sifirindan-farki-fiyati-800-km-de-ekstrali-kacirmayin-855964897/detay

Arkadaşlar, İlandaki motor bana ait, özel nedenlerden satıyorum.

bu forumu okuyupta ilgilenen çıkarsa görüşürken mutlaka forumdan bahsetsin :)
    Satildi.

Elinizdeki motorlara sahip cikin arkadaslar, fiyatlar surekli artiyor, artmaya da devam edecek...

Bugunleri arayacak almayanlar.

• merhaba Arkadaşlar

• Bende ehliyet alma asamasındayım ve 1 adet fiddle 3 alacağım
    lütfen bu forda iletişim devam etsin
    tecrübelerinizi duymak önemli

• Merhabalar,

1ay önce 2020 fiddle 3 aldım. Gp kompozit uzun füme cam + Givi B37 topcase aldım. Ayrıca orjinal lastikleride michelin ile değiştirdim. İzlenimlerim. 105 kiloyum. Motor yokuşta da dahil gayet iyi ivmeleniyor. Ben max 100 km hıza çıktım ki bu motor ve şehir içi için yeterli. Ön siperlikten memnunum zira rüzgarı oldukça kesti. Frenler kombin ve gerçekten çok iyi. Lastikleri değişince yol tutuş daha güvenli hissiyat verdi. Arkama 65kg bir kişi daha alarak toplamda 170 kg ağırlıkla rahat rahat dolaşabiliyorum. Süspansiyon haliyle biraz sert. Şehir içi kullanım için oldukça başarılı. Tabi bütçeniz varsa elbette x-max 😊

SYM Fiddle 3 125"i" Nasıldır?  i motoru Tecrübe eden varmı ?
  • Arkadaslar, sizden yardim istiyorum. Fiddle 3 125 de sair renkli motor ikaz lambasi yaniyor. Bu arada motor yeni 15 km de. Ne olabilir acaba ? Yardim edebilen varsa çok sevinirim. Iyi aksamlar

• selamlar,

hemen aldığınız bayiyi arayın. Motor ikaz lambası yanıyorsa bir arıza vermiştir, durumu anlatın, yağına suyuna bakın motorunuzun, zaten onlar sizi yönlendirir...

Bende de oldu iki defa, ilkinde panikle aradım servisi, kronik olarak arıza veriyor dediler, kontağı 5 defa aç kapa yapınca arıza ışığı sönüyor...

Sanıyorum yokuşta kalkış yapınca olmuştu, ikincisinde de dik yokuşta ışıklarda durdum, kalkıp bir süre gidince yandı onda da motoru kenara cektim, calışmasında bir sorun yok, yağı suyu tam, bende yine kontakt aç kapa yaptım yola devam ettim....

Yukarıda yazdıklarım kendi tecrübelerim, sizde mutlaka servisi arayın, farklı bir durum olabilir...

motorunuzu ilk 1.000 km zorlamamanız, iki kişi binmemeniz gerektiğini zaten biliyorsunuzdur ama ben hatırlatayım, (zorlamak derken yokuşta durup kalkmak, yokuşta hızlanmak ve çok yükle kullanmak...)

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 17 Ekim 2020; 18:45:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem1998

Merhabalar,

1ay önce 2020 fiddle 3 aldım. Gp kompozit uzun füme cam + Givi B37 topcase aldım. Ayrıca orjinal lastikleride michelin ile değiştirdim. İzlenimlerim. 105 kiloyum. Motor yokuşta da dahil gayet iyi ivmeleniyor. Ben max 100 km hıza çıktım ki bu motor ve şehir içi için yeterli. Ön siperlikten memnunum zira rüzgarı oldukça kesti. Frenler kombin ve gerçekten çok iyi. Lastikleri değişince yol tutuş daha güvenli hissiyat verdi. Arkama 65kg bir kişi daha alarak toplamda 170 kg ağırlıkla rahat rahat dolaşabiliyorum. Süspansiyon haliyle biraz sert. Şehir içi kullanım için oldukça başarılı. Tabi bütçeniz varsa elbette x-max 😊

Selamlar

Bu arada bende Hem ehliyetimi hemde motorumu aldım.

2 gün önce acemilik işte.Koltuk altındaki kontak kesici açıkken motoru 8/10 kere çalıştırmayı denedim.Eyvah dedim patladık.Şimdi uğraşdur!.

Sonrasında hatırladım ve çalıştırdım bu sefer motor uyarı ışığı sönmedi.Kontak olayını bilmiyordum ama zaten motoru 300 km bakıma götürecekdim. Servise söylemedim ama bakım sonrası birdaha o sorunla karşılaşmadım.

Hazır alıntı yapmışken konuma dönşm,

Dostum bende ön siperlik bakıyorum siz nerede taktırdınız ve fiyat bilgisi verirmisiniz.

Ayrıca lastik içinde aynı bilgiye ihtiyacım var nerde ve kaça taktırdınız

• grkmsncn kullanıcısına yanıt
    Fiddle 3 gp kompozit die aratırsanız ön camı bulabilirsiniz lastik içinde michelin city grip 2 ve anlas tournee lastiklerinden birini tercih edebilirsiniz para hiç problem değil derseniz city grip 2 alabilir cok para harcamak istemiyorum derseniz aşa yukarı aynı performansa sahip olan anlas tournee marka modelli lastkleri alabilirsiniz ikiside orijinal lastiklere göre çağ atlatır ben 3.800km deyim henüz değiştirmedim ama kullanılmasını önermiyorum heleki yeni başlayan biri için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDose34 -- 26 Kasım 2020; 16:57:8 >
  • teşekkürler

• erdem1998 E kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Bu cami nereden aldigini bizimle paylasir misin lutfen ?

Saygilar,

• Selamlar,

Fiddle 3 gp kompozit diye aratırsanız ön camı bulabilirsiniz.

Sancaktepe de bir firma üretiyor GP kompozit adı, füme ve renksiz olarak satıyor. gidebilirsen git yerinde montajını yaptır, gidemezsen N11 de mağazası da vardı hatırladığım kadarı ile...

• Tesekkur ederim cevap için:

GP Composit biraz pahali geldi, tercihimi ZEUS cam dan kullanacagim, Zeytinburnun'da:

• zagor94 kullanıcısına yanıt

Hocam bu ön cam olayı sağladığı fayda kadar sıkıntılı da bir durum, Allah göstermesin bir kaza durumunda kırılması ile sürücüye zarar verebilir, bu nedenle orjinal olanların boyutları çok ufak oluyor,

Çok faydalı özellikle rüzgar ve yağmur durumlarında çok işe yarıyor ama Ben kendi motoruma taktırmadım ...

Kişisel fikrimi yazıyorum, sende iyice bir araştır ve takıracaksan da kaliteli olan ve bu soruna mantıklı cevap verebilecek bir markanın ürününü taktır...

• Selamlar Volkan

Ben aldim ZEUS motordan fume olanini. Taktirmamim sebebi tamamen ruzgari kesmesi cunku belli bir hizdan sonra ruzgar gerçekten hissediliyor, bir de gogus kisminii korumak için.

Henuz taktiramadim cunku piyasada, takma kiti yokmus SYM Fiddle 3 125"i" Nasıldır?  i motoru Tecrübe eden varmı ? 

• Bu arada ANLAS TOURNEE lastiklerini herkese oneririm, ben çok memnunum.

• Herkese selamlar, uzun süredir hevesim olan motor işine 1 hafta önce ani bir şekilde tekrar niyetlenip kursa yazıldım. Ay sonunda almış olacağım inşallah. 1 haftadır kendime başlangıç motoru bakıyorum. Hergün gözüme yeni bir model marka çalınıyor bugün de bu modeli gözüme kestirdim. Forumda konusunun olmasına sevindim. Genel anlamda olumlu görüyorum yorumları. Başlangıç motoru olarak ne dersiniz arkadaşlar? Kronik sorunları var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.