Şimdi Ara

sy_organizasyon mağduriyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, yaklaşık 10 yıldır forumdayım ilk defa mağduriyet başlığı açıyorum, biraz uzun olabilir bir alt paragrafta özet geçeceğim, 1 kişi bile burayı okuyup vazgeçse kurtarmış olurum.

Özet: nişan törenimiz için 1 ay önce sipariş verdiğimiz hediyeliklerin anlaştığımız tarihte gönderilmemesi, yanlış ve kalitesiz gönderilmesi, iade ettiğimiz ürünlerin parasının iadesinin yapılmaması ve satıcın dalga geçer gibi olan üslubu.

12 ağustostaki nişan törenimiz için herkes gibi üzerinde isimlerin tarihin yazdığı hediyelik yaptırmaya karar verdik. Ve bu tarz ürünlerin yapıldığı instagram sayfalarına baktık ve bu instagram sayfasını gördük yaptığı ürünleri beğendik ve kısmen de takipçi sayısına güvenerek buradan ürün yaptırmaya karar verdik.

[link=http://https://instagram.com/sy_organizasyon?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==]instagram sayfası[/link]

11 temmuzda, yani törenimizden 1 ay önce istediğimiz ürünü seçip, yetişip yetişemeyeceğini sorduk, nişanımızdan 1 hafta öncesinde elimizde olacağını söyledi ve fiyatın tamamını (1400 tl)gönderip sipariş verdik. (Malesef hepsi bu şekilde çalışıyor, ücretinin tamamını göndermeden sipariş almıyor.) 3-4 gün bile kargoda beklese bizim törenimize yetişeceğinden sipariş verip beklemeye başladık.

Teslim tarihinden önce kontrol için iletişime geçtiğimizde hazırlanıyor olduğunu söyledi.

Teslim tarihinden bir önceki gün kargolandığını söyledi fakat takip numarası paylaşmadı. Kargonun gelmesi üzerine tekrar iletişime geçtik hem instagram hem de whatsapp üzerinden ve de farklı hesap ve teşefon numaralarından. Fakat yanıt alamadık.

İki gün sonra yani törenimize 5 gün kala geri dönüş yaptı, söz verdiği tarihte göndermediği için özür borçluyken, “bir kuruş iade etmeyiz, gidin isteğiniz yere başvurun paşa paşa geri çekersiniz” diye terbiyesiz bir üslupla cevap verdi.

Takip numarası verilecek diyip yine vermedi.

3 gün kala hala kargolamamış olacak ki yeni adres istedi.

2 gün kala şube geldiğini söyledi.

Fakat sürat kargo şubesine gidip kontrol etmek istediğimizde kargo ücretini ödemeden bakamayacağımız söylediler. Biz de mecbur ödeyip teslim aldık. Kutuyu açıp baktığımızda ürünlerin cam değil (siparişten önce cam mı diye sorup teyit almamıza rağmen) plasik olduğunu, kolonya değil mum olduğunu ve üzerindeki süslerin de gelişi güzel yapıştırılmış dandik olduğunu farkettik. Hatta mumlar paketinden bile çıkarılmadan toplu halde konulmuştu, plastik kaplar ve kapakları da dağınık bir şekilde konulmuştu hiç beğenmediğimizden kırık mı değil mi diye bile kontrol etmeden iade ettik, tekrar iletişimde geçtiğimizde cam kolonya farkı olan 400 tl yi iade etti 1000 tl yi iade etmedi.

Güzel günümüzde bizi mağdur etti ve dolandırdı, böyle ticaret ahlakı olmayan saygısız insanların başkalarını da mağdur etmemesi adına paylaşıyorum.

Sy_organizasyon

Sy organizasyon

SY organizasyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okurken elim ayağım titredi sinirden. Hatta bir an fake sandım.

Sanırım Şikayet Var'a bakmadan sipariş vermişsin.

Sy Organizasyon - Şikayetvar (sikayetvar.com)

• OptikForm kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef sonradan gördük orada yazılanları

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ahlaksızlık başka bir şey değil
    Sayfayı şikayet ediyorum. Konuya girenler de şikayet ederse belki işe yarar.

Geçmiş olsun,
    Canınızı sıkmayın, malesef böyle aksilikler olabiliyor ama instagram alışverişini asla önermiyorum. Arkadaşlarımdan da çeşitli maduriyet yaşayan oldu instagram satıcılarından.

Edit: şikayet ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 14 Ağustos 2023; 21:19:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hayvanların üslubu nedir ya. Şikayet vara baktım da yukarda link atmış arkadaş. En özel gününde bir iki araştırsaydın kardeşim. Ortalık it çakal dolu malesef.

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam. Kapanır umarım baskaları da mağdur olmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.