Şimdi Ara

Switch ile ağ kurma ve yönetme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şirtemize 3 tane masaüstü, 2 tane leptop olmak üzere ağ bağlantısı kurmak istiyoruz.
    tp-link tl-sf1048 yani 48 lik switch miz var. Ama yeni aldık. Şimdi sadece modemle bağlantımız var.

Sizden öğrenmek istediğim şu;
    1) Bu switch e modemi nasıl bağlayacağım?
    2) Modemi ve diğer ethernet kablolarını switch e taktıktan sonra, nasıl ağ bağlantısı kurarım?
    3) Bu ağ bağlantısı sırasında modeme wireless ten girenlerde dahil bu bilgisayarları nasıl kontrol ederim, izlerim?
    4) Bu bahsettiğim olay için bir program var mı? (mesela uzaktan erişime sahip) Varsa kısaca özetler misiniz?

cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım bana yardımcı olursunuz. Bunun için rip mi teşekkür mü ne nasıl veriliyorsa veririm. :)

• 1)Modemden çıkan ethernet kablosunu switch e takın, ağ kullanmak istediğiniz bilgisayarların kablolarınıda switch e bağlayın..
    2)Ağ Bağlantısı zaten kurulmuş olucak fakat siz Ağ üzerinden dosya paylaşımı gibi bir şey istiyorsanız işletim sistemine göre bazı ayarlamalar yapmak zorundasınızı bunu internetten bakabilirsiniz bir sürü kaynak var.
    3)Bunun için bazı programlar var Radmin, AkınSoft bunlardan birini kullanabilirsiniz..

Son cümleniz güldürdü
  • Shultz'un söylediklerine ek olarak switch'i modeme cross kablo ile bağlamanız gerekir ki nete çıkabilesiniz.

Tabii ben switch görmeyeli modemler gibi otomatik tanır hale geldilerse cross'u düzü orasını bilemicem :)
  • BEYLER HAZIR KONU AÇILMIŞKEN BENDE SORAYIM DEDİM BEN ŞİMDİ MUHASEBE BÜROSUNDA ÇALIŞMAKTAYIM OFİS PROGRAMI OLARAK MİKRO KULLANIYORUZ YEREL AĞ ÜZERİNDEN İP KULLANIYORUZ 10 0 0 1 10 0 0 2 DİYE SIRAYLA NUMRA VERİYORUZ 3 PC YEDE BU İP OTOMATİĞE ALINCA ANA PC HARİÇ DİĞER MASALARDA MİKRO PROGRAMI AÇILMIYOR AMA OTOMATİK İP ALMADANDA İNTERNETE GİREMİYORUM NASIL BİR IP VERMEM LAZIM YADA NE GİBİ BİR Yol İZLEMEM LAZIM YARDIM LÜTFEN. İP VERSEM İNTERNETE GİREMİYORUM İP VERMESEM OTOMATİKE ALSAM MUHASEBE PROGRAMINA NE yapACAM BEN ŞİMDİ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: addictive
    Shultz'un söylediklerine ek olarak switch'i modeme cross kablo ile bağlamanız gerekir ki nete çıkabilesiniz.

Tabii ben switch görmeyeli modemler gibi otomatik tanır hale geldilerse cross'u düzü orasını bilemicem :)

Ohhhooo hocam sen nerede ikamet ediyorsun. Auto Tx/Rx cikali asir olacak. :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68
    BEYLER HAZIR KONU AÇILMIŞKEN BENDE SORAYIM DEDİM BEN ŞİMDİ MUHASEBE BÜROSUNDA ÇALIŞMAKTAYIM OFİS PROGRAMI OLARAK MİKRO KULLANIYORUZ YEREL AĞ ÜZERİNDEN İP KULLANIYORUZ 10 0 0 1 10 0 0 2 DİYE SIRAYLA NUMRA VERİYORUZ 3 PC YEDE BU İP OTOMATİĞE ALINCA ANA PC HARİÇ DİĞER MASALARDA MİKRO PROGRAMI AÇILMIYOR AMA OTOMATİK İP ALMADANDA İNTERNETE GİREMİYORUM NASIL BİR IP VERMEM LAZIM YADA NE GİBİ BİR Yol İZLEMEM LAZIM YARDIM LÜTFEN. İP VERSEM İNTERNETE GİREMİYORUM İP VERMESEM OTOMATİKE ALSAM MUHASEBE PROGRAMINA NE yapACAM BEN ŞİMDİ..

Modem 192 clasinda ip dagitiyordur modemden dhcp server uzerinde gerekli ayarlari yaparsan sorun kalmaz.
  • Sevgili arkadaşlar terimsel konuşmasak nasıl olur?
    Ben hala sorularıma cevap alamadım ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesimsalincak

Sevgili arkadaşlar terimsel konuşmasak nasıl olur?
    Ben hala sorularıma cevap alamadım ki

Mesajımda hiç terimsel konusmadım fakat açık konusmak gerekirse sizin yapabilceğiniz bir işlem değil bunları 3. ve 4. maddeler için söylüyorum
    İyi forumlar
  • Switch yönetmek için bir çok kod bilmek gerekiyor sanırım youtube tan izlemeye çalıştım kuracağım internet kafede ihtiyacım olabilir diye hiç birşey anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.