Şimdi Ara

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
2
Favori
44.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)
  •  SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)

Sadece payşaşmak istedim.
  • megane şahane ..
  • hayal ötesi be hocam o mersedes... yinede paylaşımın için teşekkürler... Ben megane SW ile ilgilenmeye devam ediyorum. önümüzdeki günlerde öok agresif bir durum ortaya çıkmazsa eğer bu koşullar altında sanırsam Megane SW alcağım. Ama hala canlısını görme imkanım yok.
    Megane 3 Sw yi ilk hangi bayide olduğunu bana haber verene. o arabanın 50 TL maketini hediye edeceğim. (Birebir aynı görüntüde)

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 19 Ağustos 2009; 19:57:27 >

• 308 in geniş ve ferah hacmi bence çok etkileyici.
  • sn uskudarlı

diğer araçları araştırmadığım için onlar hakkında kötü yorum yapmak istemem eminim ki hepsi de muhteşem araçlardır. geçenlerde passat variant modelini araştırdım ancak fiyatı da bir hayli yüksek. bu aralar megane 3 sport tourer i araştırıyorum ancak Türkiye'ye gelip yaygınlaştıktan sonra daha net yorum yapabiliriz kanısındayım.

bagaj konusuna değinilmiş hacim konusunda fikir verebilir düşüncesiyle aşağıdaki resmi ekliyorum

Tabi eğer koltuklar yatırılırsa daha çok hacim oluyor doğal olarak ama bunu baz alacak bir kriter olarak göremeyiz tabi ki...

Ayrıca eğer sport tourer modeli de serinin diğerleri ile aynı iç konsol ile gelecekse (ki Türkiye üretimlerinde dijital göstergeyi analog ile değiştireceklermiş diye duydum) çok hoş bir dizaynı var bence

Eylül- Ekim ayı gibi bayilerde görmeye başlarız diye düşünüyorum. Ancak göz ardı edilmemesi gereken konular var mesela ESP vs standart olacak mı yada ek olarak opsiyonlar neler sunacak? Tabi ki bekleyip göreceğiz ama umarım Renault Mais bu konuda bizi üzmez diyorum...

• Hocam merak etmeyin, M3-Hb te nasıl üzdülerse M3-SW ile de üzerler. Avrupa da standart olan donanımlar ki bunların başında ESP geliyor mutlaka bize ya opsiyon olarak gelecek yada bunlara fazla diye opsiyon bile
    sunulmayacak. Ayrım yapmadan bize de Avrupa daki donanımları veren çok az firma var malesef. Bu arada "Minimum Load Volume (Litres or dm3) 479" diyor. Bagajı sportmen gözükmek adına biraz küçültmüşler sanki.

quote:

Orijinalden alıntı: omarr35
    Eylül- Ekim ayı gibi bayilerde görmeye başlarız diye düşünüyorum. Ancak göz ardı edilmemesi gereken konular var mesela ESP vs standart olacak mı yada ek olarak opsiyonlar neler sunacak? Tabi ki bekleyip göreceğiz ama umarım Renault Mais bu konuda bizi üzmez diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 20 Ağustos 2009; 3:04:31 >
  • Sn.Omarr arkadaşımız dijital göstergeyi Türkiye ye gelecek araçlarda olmayacağını duymuş. İnşallah öyle değildir eğer öyleyse hayal kırıklığı doğrusu benim için, beğendiğim yararlı bir ayrıntıydı. Bu sayede otomobilinizin hızını çok daha kolay ayarlayabilirdik. Bununla ilgili yaşadığım bir sıkıntıdan bahsedeyim size; Bir süre önce adresime trafik cezası geldi. Bundan 2-3 ay kadar önce Çanakkale-İzmir arasında giderken yolda radar vardı. Radarı farkettim ancak hızım 100 km civarındaydı. hız sınırını aşmadığımı sanmıştım. ancak daha sonra adresime gelen cezada 109 km hızla radara girdiğim tespiti vardı ve ceza kesmişlerdi. Anlayamadığım, ya benim analog gösterge dogru değildi. yada radar cihazında bir ........... vardı. Veyahut benim gözümde anormallik vardı. her neyse artık... yedik 130 TL cezayı oturduk yerimize sırf şu analog gösterge yüzünden. halbuki hızımı 100 e ayarlayabilseydim cezaya girmemiş olacaktım. Anlayacağınız arkadaşlar bu göstergeyi görünce aklıma bu ceza gelmişti. bu yüzden dijital olması sevindirmişti. sizden ricam bu dijital göstergenin TR ye gelecek araclarda olmayacağını nerden duydunuz acaba. inşallah yanlış bilgidir. (Acaba bir gerekçelerimi var, türkiye yollarında doğru çalışmayacağından, bozulacağında vb. korkuyor bu fransızlar.)

Ayrıca eklediğin bağaj fotoları için teşekkür ederim. çok anlatıcı olmuş durumu. Konumuza gösterdiğin ilgiye teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 20 Ağustos 2009; 20:34:23 >

• Valla tergener bey. reno donanımdan çalar, dijital göstergeden çalar, şurdan çalar-burdan çalarsa.... kendisi bilir. Bende gider 308 SW alırım. (Zaten beni al diye bakıp duruyor köpekbalığı grisi renkte olanı.)
    Renault oldum olası turk milletini ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıyor. Ancak birgun satacak avrupalı bulamazlarsa o zaman görürüm onları. (Bir zamanlar kuş serisi aracları satanlar şimdi de satsınlarda göreyim. onlarda aynı olacakl
    İşte tamda bu markalardan kazık yememek için 3-4 ay önceden siz duyarlı arkadaşlardan fikirlerine başvuruyorum. Birşey yapmadan önce sorarak, sizlerle paylaşıyorum ki, karşımızdaki cambaz satıcıların ürünlerine hakettiğinden daha fazla bedel ödemeyelim diye. Bilgi Bilgiye Bilgi katar arkadaşlar. Bilgi de paylaştıkça artığına göre bu forumlar oldukça yararlı diye düşünüyorum. Benim bu 3. sıfır arac almam olacak inşallah. bu nedenle gözümden kaçan bazı ayrıntılar yüzünden yanılmak istemiyorum. bu kadar detaylı şeklide konu üzerinde durduğum için mazur görmenizi rica ederim... SW leri konuşmaya devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 20 Ağustos 2009; 21:50:39 >

• Türkiye'ye gelecek modellere digital gösterge konmayacak olarak değil de Renault Türkiye fabrikasında üretilecek modellerde digital gösterge olmayacak diye okumuştum Megane III ana konusunda.
    http://forum.donanimhaber.com/m_26414432/mpage_28/key_//tm.htm#31223134

Ama sport tourer (sw) modeli bundan ne şekilde pay alır bilemiyorum belki ilk gelecek ithal modellerde bulunur şu anda piyasada bulunanlar gibi. Yada bulunmaya da bilir ama umarım digital gösterge kullanmaya devam ederler gerçekten şık duruyor çünkü ön panelde. Ya da gelecek sw araçlar ithal olur da digital göstergeli olur umarım diyelim...

• Sn. Omar iyi akşamlar... Megane 3 SW ler sanırsan türkiyede üretilmeyecek. Dolaysı ile Slovakyadaki fabrikanın sırf türkiye için üretim bandında küçük ayrıntıya giripte değişiklik yapmaz diye düşünüyorum. (Daha doğrusu ümit ediyorum.) Şuan gelen megane 3 hb lerin dijital göstergeleri var. (Sanırsam baz modellere analog gösterge vardı.) ben hb nin full olanı inceledim. gösterge dilitaldi. her neyse bu SW ile ilgili yeni ayrıntılar bulursanız paylaşmanızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 20 Ağustos 2009; 20:51:02 >
  • Yeni Scenic te sizin için güzel bir alternatif olabilir belki. Yüksek sürüş pozisyonu, düz arka zemin, geniş ve kullanışlı bagaj, Renault un piyasa üstünlüğü, geniş ve ferah iç mekan
  • quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

Yeni Secenici de biraz web den inceledim. içi megane 3 ile aynı sayılır. ancak kasa biraz hantal gibi geldi bana.
    gerçi eskisine göre daha modern bir görünüşe kavuşmuş ama. birde görüntü fazla sportif degil,
    megane 3 sw görüntüsü sportif, hem genc ruha hemde aileye hitap ediyor. bilmem yanılıyormuyum.
    Artık Ekimi bekliyeceğiz, ikisinde yakından göreceğiz.
    Ama gönlüm sanki megane 3 SW diyor. (1,5 dci 105 BG düz vites, sanırsam 6 ileri)

Ayrıca rakadaşlar maganların bu 3. nesillerinin hepsinde yeni bir ses sistemi varmış.
    (Arkamys ses sistemi) bu ses sistemini dinleyenler varsa begenilerini lutfen yazsınlar

yüksek seste bas + degerlerdeyken pörtlemeye başlıyor . düşük ses seviyelerınde bas tatmın edıcı ancak sesi acıyım gümlesin diyince gümlüyecegine pötleme yapıyor

• Evet haklısınız... Yeni secenic bagajı sanırsam 750 lt gibi devasa buyukluğe sahıp. 1.5 dizel motoru varsa secenekler arasına girdi bile. Tergener bey bu scenic ticari sınıfa girmiyor değilmi? bağaj dev olunca aklıma geldi birden, vergisi falan faklı degil inşallah. bilgi verirseniz sevinirim... Bu arada yeni secenic in iki tipi var sanırsam normal secenic değilde grand secenicten bahsediyordunuz değilmi. (Megane 3 Sw ile birlikte Ekimde gelecekmiş.) İlgin için teşekkür ederim tergener bey...
    siz söyleyince Fransa sitesininde bağaj videsounu izledim. (Grande Seceniz videosunu aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz. (Acılan sayfada sağ tarafındaki video kısmına tıklayın)
    Grande secenic in turkiyede 2. eli hiç tutulmuyor galiba. megan 3 SW 2. eli daha sansı olur diye düşünüyorum. bu konudada fikrinizi belirtirseniz sevinirim arkadaşlar...
    www.renault.com/en/Vehicules/Pages/nouveau-scenic-et-grand-scenic.aspx?initCO2=239

Orijinalden alıntı: Tergener
    Yeni Scenic te sizin için güzel bir alternatif olabilir belki. Yüksek sürüş pozisyonu, düz arka zemin, geniş ve kullanışlı bagaj, Renault un piyasa üstünlüğü, geniş ve ferah iç mekan ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 22 Ağustos 2009; 0:29:39 >

• Yavuz kardeş neler söylüyorsunuz siz!!! Öve öve okuz ettliler bu ses sistemini... acaba 4 hoparlör, 4 tiweter yetersizmi geldi? yoksa mp3 çalarmı dandik dersiniz. Valla benim rio da bir ses var, kullananlar bilir, sanki woower li özel sistem dersiniz. sesi bozmadan 100 e kadar açtığımda secim mitingi var sanırsınız. Alman marka (Blackauot) mp3 çalar var. ondanmı yoksa kolonların başarısımı bilemiyorum ama mukemmel memnunun. megan 3 lerin ses sistemi rio kadar yoksa yazıklar olsun. o kadar caka sattılar. özel ses sistemi diye.... yeni bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim yavuz bey... iyi aksamlar size...

Orijinalden alıntı: yavuzazgin
    yüksek seste bas + degerlerdeyken pörtlemeye başlıyor . düşük ses seviyelerınde bas tatmın edıcı ancak sesi acıyım gümlesin diyince gümlüyecegine pötleme yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 21 Ağustos 2009; 22:41:50 >
  • Arkadaşlar nereye kayboldunuz??? Daha SW ler ilgili hiç bişi konuşmadık ya. foruma ilgisiz kalmayalım lütfen...
  • Hocam hafta sonu 30 bin bakımına gidince Yeni Ceed lere de baktım. Özellikle Ceed Sw çok hoşuma gitti. Düz vites olarak 1.6 crdi 90 hp 6 ileri düz getirmişler. Donanımı çok zengin olmasa da ABS , klima, ses sistemi, bagajda 12v güç çıkışı, Michelin Energy lastikler falan standart. Tketim değerleri de bizim araçlarımızdan iyi gözüküyor. Herhelde 6 ileri yeni tip şanzumanın da etkisi vardır. Şehir içi 5.4, şehirdışı 4.1 ve karma 4.6 gözüküyor. 35 bin liste fiyatı var ama tahminimce 32-33 e alırsınız. Çelik jant, sis farı, otomatik klima falan yok. Keşke Hız sabitleme ve Esp si en azından opsiyon olsaymış. Buna rağmen çok şık bir fiyat/performans aracı olmuş. Arabaya çok fazla para bağlamak istemiyorsanız kesinlikle gidip bakın derim.
  • evet yakından görmedim henüz ceed SW yi. gidip bakcam ama. motorun 90 hp olması canımı sıktı. şuan kullandığım rio 110 hp. Attan inip esege binmek gibi oluyor. birde bu otomobil odul aldı diye sısınde söylediğiniz gibi donanımdan baya zayıf bırakmışlar. Buna rağmen fiyatı birkaç opsiyon koyunca 40.000 tl oluyor. yoksa görüntüsü güzel. özellikle koyu gri renk çok güzel. Belkide ilk seferdeki gibi olacak. clio ııı çıktığında tam dört türkiyeye gelmesini bekledim. geldiğinde hayal kırıkklığına uğramıştırm gidip aynı gün rio yu almıştım. korkarım aynı durum olacak. şimdide megane 3 sw bekliyorum ama megane gelince ondan vazgeçip gidip Ceed SW alırsam hiç şaşırmayın..
  • Passat variant'ı hiç düşündünüz mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

Yavuz kardeş neler söylüyorsunuz siz!!! Öve öve okuz ettliler bu ses sistemini... acaba 4 hoparlör, 4 tiweter yetersizmi geldi? yoksa mp3 çalarmı dandik dersiniz. Valla benim rio da bir ses var, kullananlar bilir, sanki woower li özel sistem dersiniz. sesi bozmadan 100 e kadar açtığımda secim mitingi var sanırsınız. Alman marka (Blackauot) mp3 çalar var. ondanmı yoksa kolonların başarısımı bilemiyorum ama mukemmel memnunun. megan 3 lerin ses sistemi rio kadar yoksa yazıklar olsun. o kadar caka sattılar. özel ses sistemi diye.... yeni bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim yavuz bey... iyi aksamlar size...

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin
    yüksek seste bas + degerlerdeyken pörtlemeye başlıyor . düşük ses seviyelerınde bas tatmın edıcı ancak sesi acıyım gümlesin diyince gümlüyecegine pötleme yapıyor...

Sanırım siz "Kia" markasını,pek tanımıyorsunuz.Bunu söylemek istemem fakat,Renault'un Kia'dan üstün olduğunu düşünmeyin.Kia'da kullanılan ses sistemi Mercedes'te kullanılan sistemle aynı.Şuanki aracımımda,ses 35 seviyesini geçtiğinde arka plakalık titriyor(cızırtı yapıyor),iç dikiz aynası,camlar titriyor.Bunda kullanılan "xbass" özelliğinin katkısı büyük.Gerçi anlatmakla olmaz,inanmayanlar gidip bir galeride aracı inceleyebilirFırsatını bulursam aracımın ses sisteminin fotoğraflarını çekerim

Bu arada bilmeyenler için kullanılan marka Blaupunkt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AssistForte -- 26 Ağustos 2009; 17:30:17 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.