Şimdi Ara

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
2
Favori
44.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haklısınız sn black. zaten aldıgınız alıntı yazımdada belirttiğim gibi kia riodaki ses sistemi mükemmel. yerli aracların hiçbirinde öyle bir ses sistemi görmedim. gerçekten tebrik etmek lazım kiayı . ama kia sw de benzer başarı varmı bilmiyorum. araçta müzik sisteminin iyi olması çok önemli özellikle uzun yolda iyi bir ses sistemiyle yolculuk hiç bitmesin istiyorsun. renault always ses sistemi yapacağına adam bir markayla anlaşıp iyi bir müzikçalar koysa sorunu çözecek ama. sanırım duygusal olarak işlerine gelmiyor. 32 volume kadar açılan müzik çalarlar koymakta ısrar ediyor ne hikmetse. şu övdükleri alwaymıdır nedir ilk dinleyenlerden hiç iyi yorumlar almıyorum zaten. Black editöre forumumuza renk kattığı için teşekkür ediyorum. yeni yorumlarınızı bekliyorum sn balck...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 27 Ağustos 2009; 0:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

haklısınız sn black. zaten aldıgınız alıntı yazımdada belirttiğim gibi kia riodaki ses sistemi mükemmel. yerli aracların hiçbirinde öyle bir ses sistemi görmedim. gerçekten tebrik etmek lazım kiayı . ama kia sw de benzer başarı varmı bilmiyorum. araçta müzik sisteminin iyi olması çok önemli özellikle uzun yolda iyi bir ses sistemiyle yolculuk hiç bitmesin istiyorsun. renault always ses sistemi yapacağına adam bir markayla anlaşıp iyi bir müzikçalar koysa sorunu çözecek ama. sanırım duygusal olarak işlerine gelmiyor. 32 volume kadar açılan müzik çalarlar koymakta ısrar ediyor ne hikmetse. şu övdükleri alwaymıdır nedir ilk dinleyenlerden hiç iyi yorumlar almıyorum zaten. Black editöre forumumuza renk kattığı için teşekkür ediyorum. yeni yorumlarınızı bekliyorum sn balck...

Ben size teşekkür ederim,üslubunuzdan ötürü.Güzel araçların,bu şekilde ufak detaylarla harcanması,insanın canını ciddi anlamda sıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

haklısınız sn black. zaten aldıgınız alıntı yazımdada belirttiğim gibi kia riodaki ses sistemi mükemmel. yerli aracların hiçbirinde öyle bir ses sistemi görmedim. gerçekten tebrik etmek lazım kiayı . ama kia sw de benzer başarı varmı bilmiyorum. araçta müzik sisteminin iyi olması çok önemli özellikle uzun yolda iyi bir ses sistemiyle yolculuk hiç bitmesin istiyorsun. renault always ses sistemi yapacağına adam bir markayla anlaşıp iyi bir müzikçalar koysa sorunu çözecek ama. sanırım duygusal olarak işlerine gelmiyor. 32 volume kadar açılan müzik çalarlar koymakta ısrar ediyor ne hikmetse. şu övdükleri alwaymıdır nedir ilk dinleyenlerden hiç iyi yorumlar almıyorum zaten. Black editöre forumumuza renk kattığı için teşekkür ediyorum. yeni yorumlarınızı bekliyorum sn balck...

Bahsettiğiniz galiba Arkamys 3D ses sistemi, ben gayet başarılı olduğunu duymuştum demek ki farklı görüşler de varmış.

Megane SW için tanıtıcı bir video görmüştüm, linkini ekliyorum:

http://www.renault.tv/fr_FR/Index#/autotainment/videos/141119/test-megane-sport-tourer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyky -- 27 Ağustos 2009; 18:48:53 >

• Arkadaşlar bu renaultun yeni ses sistemi "Arkamys 3D" inşallah iyidir. Anlaşılan renaultun 4x30 W olanını (sanırım full donanımlılarında var) tercih etmek lazım. yoksa baz versiyonlarında sunulan 4x15 Wt ses sistemlisi pek iyi olmasa gerek. En azından idare ediyor diyebilmek için full tom tom nevigasyonla birlikte sunulan 30 watlık ses sistemlisini tercih edeyim diyorum. Full olanı alınca da mercedes parası vermiş gibi olacgız renaulta ya ... neyse artık...

Arkadaşlar eğer renault 3 SW tercih edersem, aklıma takılan diğer konuyu size arzedeyim. Geçen aylarda antalyaya ucakla gitmiştim bir iş gezisi için... havaalanında 2007 model clio dizel kiralamıştım. mubarek arac hakikaten cok ekonomik. Tek depu ile yaklaşık 900-950 km yol yaptım. bu çok iyi ancak beni üzen tarafına gelince; clio ile 600-700 km yol yapınca insanın bir canı cıkmadığı kalıyor. arac insanı öyle bir yoruyorki sanki kamyon kullanmışım. direksiyon hissiz hantal, devraj ve frenler çok sert süspansiyon diye bişi yok. yani 4 gün kullanımdan sonra teslim edip istanbul a döndüğümde. giderken havaalanına parkettiğim rio ma binince dünya varmış dedim. o ne araba öyle , inşaaşah tüm renaultlar öyle değildir. bana hırpalanmış araç denk gelmiş olsun diyorum. mazallah ya tüm renaultların direksiyonları hissiz, freni debriajı sertmi diye endişelenir oldum. şuan kullandığım arac mercedes değil kia rio. buna rağmen attan inip eşege binmişe benzedi clioya binince... halbuki her ikiside aynı fiyatlara satılan b sınıfı araçlar. inşallah bu konuda yanılıyor olayım.
    Arkadaşlar bu konuda sizlerinde varsa tespitleri paylaşalım. belkide ben arabama alışkanlığımdan dolayı rahat geliyor olabilir diyecem ama.. yok, benim araca binenler den de bugune kadar rahat oldugu konusunda yorumlar alıyorum. (Bu arada istemeden rio reklamı yapmış gibi olduk ama kusura bakmayın. o kdarda memnun olsak gidip başka araçlar aramazdık heralde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 28 Ağustos 2009; 19:36:55 >

• hey millet! yine nereye koyboldunuz ya. ben Sw aracımı belirleyene kadar kimse gitmesin lütfen... SW alacağız diye Sw kasaları övmek zorunda değilsiniz. Asıl öğrenmek istediğim SW lerin olumsuz yönleri. Birisi çıksın "arkadaş uzak dur bu Sw den, aklını başına devşir. alırsan SW olursun sivri... vs. demeyecekmi yav" hazır yarın pazar günüyken biraz ilgi lütfen kunumuza.

Bu arada herkesin Ramazanı şerifleri ve yarınki 30 Ağustos zafger bayramını kutlarım. atamızın bizler için kazandığı bu günün kıymetini bilelim arkadaşlar hepinize iyi akşamlar....
  • Hocam gecenin bir yarısı sahibinden.com da son 30 gün içinde çıkan ilanlarda küçük bir araştırma yaptım. Sonuç Sw ler tarafında içler acısı. 2005-2010 model, Abs, sürücü ve yolsu hava yastığı, 0-100bin km aralığı ve 15-45 bin tl fiyat aralığında gelen ilanların sonuçları şöyle; HB 3-5 Kapı 5.584, Sedan 4.936, SW 150, Toplam 10.670 Gelen ilanlarda da sw diye geçen çoğu araç genelde Scenic, Verso gibi Mpv zaten. İşin ilginç tarafı artık hb araçlar sedanlardan daha çok alınıp satılıyor sanki. Artık ülkemizde sw nin yerini hafif ticariler aldığı için sw ye talep çok azalmış durumda.
  • MEgan harika gorunuo fakat
    307 sw de gercekten harika araba detaylara önem vermişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

308 in arkası iğrenç olmus bence megane güzel duruyor ama onunda ıcı dandık

Hemfikiriz...
  • Sn.tergener in araştırması türkiyede Sw lerin geldiği noktayı bilimsel olarak ortaya koyuyor. Son yıllarda, sizin de belirttiğiniz üzere, SW'lere olan talep ticarilerin çıkışıyla bitmiş durumda. avrupa insanı ticarileri bizim kadar sevmedi ne hikmetse. büyük ihtimal ticarilerin güvenlik konusunda yetersiz olmalarından kaynaklanıyordur. Ancak ben ısrarla bu durumun bu yıllardan itibaren tersine döneceği inancındayım. Nedenine gelince bence, ticari araç tercih edenlerin bir çoğu kamyonet aldığının farkında olmadan, üyük bir otomobil aldıklarını sanıyorlar. ancak yavaş yavaş, her yıl muayeneden geşmesi, yüksek vergi, otoyollardaki otomobil hız sınırlarından daha az olan 20 km hız sınırı (ki artık radarlar bile bilgisayarla tespit yapıp cezayı ayını gün postaya veriyorlar. bu durumda bu hız sınırı farklılığı baya ciddi bir kısıtlamadı), konforda otomobili yakalayamaması, güvenlik konusunda daha zayıf olmaları, ist. fatih koprusunden gecememe (6-7 yıl sonra sadece 3. kopruden gececekler denilirse kimse sasırmasın) vb. bir çok nedenden dolayı ticarilerden SW'lere dönüş başlayacak diye düşünüyorum. bu durumda ben bu yıl SW alsam ve en azından 6-7 yıl kullansam satacağım zaman bu millet SW'nin kıymetini anlar diye düşünüyorum. zaten benim genelde tanıdıklara gider. Sebebi, aracı hor kullanma, servisi aksatmadığım gibi uzun yolculuk öncesinde çoğu kez extra bakım yaptırırım. araçta sigara içmem ve içirmem, vs. bu nedenlerden dolayı kamyon kullansam araç yenileyeceğim zaman etrafımda eş dost kuyruga giriyor. Şimdi SW ile ilgilendiğimi duyan arkadaşlar benim şuanki aracım için teklifler yağmaya başladı. şimdiden parasını sana verelim yeni arabanı alınca teslim edersin diye 5-6 ay önceden parayı verip bağlamak istiyorlar sağolsunlar. yani diyeceğim 6-7 yıl sonra SW para bugunki durumundan daha iyi talep görür diye ümit ediyorum. bu görüşüme katılmayanlar veya katılanlardan fikirler rica ediyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Hocam gecenin bir yarısı sahibinden.com da son 30 gün içinde çıkan ilanlarda küçük bir araştırma yaptım. Sonuç Sw ler tarafında içler acısı. 2005-2010 model, Abs, sürücü ve yolsu hava yastığı, 0-100bin km aralığı ve 15-45 bin tl fiyat aralığında gelen ilanların sonuçları şöyle; HB 3-5 Kapı 5.584, Sedan 4.936, SW 150, Toplam 10.670 Gelen ilanlarda da sw diye geçen çoğu araç genelde Scenic, Verso gibi Mpv zaten. İşin ilginç tarafı artık hb araçlar sedanlardan daha çok alınıp satılıyor sanki. Artık ülkemizde sw nin yerini hafif ticariler aldığı için sw ye talep çok azalmış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 30 Ağustos 2009; 15:33:16 >

• güncel.Özellikle kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Listeye AStra Sw yi eklersek sevinirim.
  • sami bey hoşgeldiniz...
    valla önerdiğiniz opel Sw yi opelin web sitesinde binek araçlar listesinde göremedim. opel sw satışı yapmıyormu ne anlayamadım... Eğer siz resim ve teknik özellikle ile ilgili bilgi verirseniz. karşılaştırmaya koyalım onuda. piyasa da görüyoum opel sw yi ama opel listesinde niye yok anlamadım. sizden bilgi rica ediyoruz
  • Sn. Uskudarlı

bilmiyorum ilginizi çeker mi (çünkü tam sw değil mpv sınıfına giriyor ama)

megane III sw 'a göre daha düşük seviye bir otomobil olmasına rağmen Yeni Clio Grand Tour da gözüme hoş gözüktü. Size uyar mı bilmiyorum ama bir göz atmaktan da zarar gelmez diye düşünüyorum

İlgili sayfa için
    http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=562
  • Dayanıklılık diyip Kia'yı eliyosun ve yerine Renault ve Peugeot bakıyosun.Değişik bir bakış açısı.

Makyajlı Ceed SW'leri takip et derim.Ben de manuel vites kullanan ve otomatiğe karşı olan biri olarak artık yavaş yavaş bu düşünceyi bırakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.Özellikle yeni nesil otomatik vitesler son derece verimli.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Forumdan bir arkadaşın emaili üzerine ben de forumunuza katkı yapmak istedim.

Öncelikle imzamdan da görebileceğiniz gibi aracım 2010 Ceed SW concept. Yani bu serinin en donanımlı versiyonu.

Aracı alalı yaklaşık 20 gün oldu, bu süre zarfında yaklaşık 850 km yol yaptım. Bunun yaklaşık 300 km'si şehirlerarası (otoyol+devlet karayolu) oldu.

İzlenimlerime gelince:

Aracın dış görünümü makyajla birlikte çok çekici oldu.Yolda giderken komşu sürücülerin başlarını çevirerek bakmaları ilginç oluyor. İç tasarım da dış tasarımla uyumlu ancak kokpitte Fransız arabalarında gördüğünüz uzay çağı gizmoları bulamazsınız. Kokpit oldukça sade ve fonksiyonel. Jan janlı ışıklı şeyler yok. Ancak bence bu bir eksiklik değil avantaj. Zira Koreliler Japonların izini iyi takip ediyor. Her zaman denenmiş ve sağlamlığı kanıtlanmış teknolojiyi kullanıyorlar.

Aracın boyutları önceki aracımla (99 corolla) karşılaştırıldığında bir hayli büyük. İlk başlarda biraz ürkmüştüm ama sonra çabuk alıştım. İç hacmi, özellikle arka koltuklardaki diz mesafesi çok güzel. Bagajı ise büyük ve fonksiyonel. 530 litrelik bagaja ek olarka bagaj zeminine yerleştirilmiş 60 litrelik avadanlık mevcut.

Yol tutuş olarak bir sorun yok. Ancak corolladan sonra bu araçta hızı hissedemiyorum. 140la giderken 90la gidermiş gibi oluyor, yol sesi ve motor sesi (yüksek hızlarda duymak çok zor) çok çok az. Uzun yolda oldukça konforlu bir seyir imkanı var. Hız sabitleyicinin varlığı uzun yol seyirlerini çok kolaylaştırıyor.

Motorun performansı bana göre çok iyi. ESP yi devreden hiç çıkarmadım ama herhalde çıkarsam her kalkışta patinaj çekebilir. Şanzıman motora güzel tepki veriyor, kick-downda ivmelenme çok çok iyi. Aracın ağırlığının 1509 kg olduğunu hissetmek olanaksız. Tüketim verileri daha tam oturmamakla beraber şehirler arası tüketimim: otoyolda Hız sabitleyici ile 140 km hızda 6.2 lt/100 km. Devlet karayolunda hız sabitleyici 95 km hızda 4.8-5.2 litre. Aynı yolun dönüşünde trafik yoğunluğu nedeniyle dur-kalk ve 150-160 km hızlara çıkmak zorunda kaldığımdan tüketim ortalam tüketim 6.6 lt/100 km olarak gerçekleşti. Şehir içi tüketimim ise gittiğim güzergah üzerinde uzun düzlükler olmaması, çok fazla yokuş ve dur kalk olması nedeniyle 10.5 lt/100 km. Ancak bence bu bir kıstas değil zira aynı güzergahta eski aracım corolla da 12 lt LPG yakıyordu. Tabi aracın da daha 850 kmde olduğunu unutmamak gerekir.

Sorularınız olursa zevkle yanıtlarım,

İyi forumlar dilerim

• Sn. Danışman hoşgeldiniz... Aldığınız araç tekrar hayırlı olsun... güle güle kullanın...

Karşılaştırdığımız, üç araçtan birisini kullanan biri olarak, tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız çok önemli, su sebepten ilginize teşekkür ederim.

Benim SW araclar konusunda aklıma takılan birkaç nokta var. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Birincisi;
    Sw aracınız viraja girdiğinşizde savrulma hissi veriyormu ?
    İkincisi: Sw lerin bağaj kısmından çok ses aldığı, arka koltukata yolculuk edenler rahatsız edecek seviyede olabiliyordu (Eski tip SW lerde), halen böyle bir durum varmı acaba,
    Üçüncüsü; klimayı açtığınızda aracın SW olmasından dolayı ortamın daha geç soğuması, arka kapı camının buğulanması vb. (gerçi genelde kışın olur bugu ama) söz konusu oldu mu? bunlarla ilgili ve kullandığınız arcla ilgili diğer deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 5 Eylül 2009; 20:23:59 >

• Sn.Similato Eklediğiniz astra fotografları cok kucuk. buyuk boy olarak mesaja ekleyebilirmiziniz acaba...

quote:

Orijinalden alıntı: samilto

güncel.Özellikle kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Listeye AStra Sw yi eklersek sevinirim.
  • Astra SW opelin sayfasında neden yok arkadaşlar... Bileniniz varmı???
  • bugun opel SW ye baktım. ve listeye eklemekten vazgeçtim. Nedenine gelince hoş bir görüntüsü yok. hemde 1,3 dize lmotor o kasaya az gelir. bide oepl çok fazla sorun çıkartıyor diye duyumlarım olmuştu. bu sebeple öneren arkadaşa teşekkür ederim.
  • güncel
  • Arkadaşlar... Yeni öneriler ve mevcut SW ler ile ilgili görüşlerinizi rica ediyorum... Özellikle Megane 3 Grand Tour ile ilgili görüş ve bilgilerinizi rica ediyorum... İlgi ve alakanıza teşekkürler... Ama hala endişeliyim yanlış araç seçme komnusunda.

Birde konu başlığını nasıl değiştirebilirim bilgi veren olursa sevinirim. biraz eksik anlatım olmuşta?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.