Şimdi Ara

SVS SOUND CLUB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SEvgili dostlar merhaba hepinize.Bugüne dek birçoğunuzun bildiği ve hepimizin yaptığı gibi şükürler olsun ki birçok marka ve model deneme,dinleme ve sahip olma şansı yakaladım.Ancak SUBWOOFER hastalığımı herkes bilir.Fakat zaman içersinde,malesef hepsini elden çıkarmak zorunda kaldım çok ciddi özel maddi sebeplerden dolayı...Hele ki aşkla alıp kullandığım Fathom F113'ü satarken hissttiklerim...Ama hep vardır bir hayır dedim...Burada yazmadığım türlü sağlık sebepleri ve bu sebeple bir yakınıma yardımcı olmam gerektiğinden dolayı en son Fathom'u da satmam gerekti.Bu sebeptendir ki bana söylenen hiçbirşeye karşı mümkün olduğu kadar polemiğe girmemeye çalıştım,forumdakiler de haklı olarak durumun önemini bilmedikleri için...Türlü tecrübeler edindik bu aşamada.Forumda da hep yazmışımdır,bir de şu SVS'yi deneyebilsem nolur sanki,gözüm açıp öleceğim yoksa derken,şükürler olsun ki bir anda hayatımız da düzene girdi,ciddi değişiklikler yaşanmaya başladı.elbet hep dediğim gibi,bunlar dünyevi şeyler en nihayetinde,bir hobi...Herşeyden öte sağlık,huzur ve mutluluğ önem veren bir yapım olmuştur.Ama ne zaman ki imkan olsun,insan yeniden almak istiyor.
    Tam da bu aşamada müjdeli bir durumdan haberdar oldum ve SVS'nin ülkemize SRC Elektronik vesilesiyle gireceğinin haberini aldım.Biliyorsunuz ki,SVS PB13 Ultra hayranıyım ve hiç deneme ve kullanma şansım olmamıştı.FATHOM dahi kullanırken merak etmiştim hep..Şükür,SVS PB13 ULTRA siparişi verdim,geriye denenmedik sadece PARADIGM SUB 1&2 kalmış olacak ama sanırım zaten onları hiçbir zaman deneyemem fiyatları dolayısıyla...

Şimdilik çok yoğun bir işi durumundyım,gün içersinde,benim kadar bu işe tutkulu dostlar için yurtdışındaki bazı kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları da buraya koyayım ortalık biraz şenlensin.
    Ürün elime ulaşınca seve seve buradan fotoğraf ve video paylaşabilirim,biliyorsunuz bu uğurda az mesai harcamadım forumda,ancak şu sırlr ki iş yoğunluğundan dolayı korkarım ki ilk zamanlar ürünü kutusundan dahi çıkaramayacağım Hem taşındığımız evin salonu 20 M2 ve ürünü koyacak yer yok,ama virüs böyle birşey işte
    Sertaç Bey telefonda en azından PB12 al,PB13 Ultra dev gibi,salona çok fazla gelir dese de ,kendisini dinlemedim ve hep dediğiniz gibi SIZE DOES MATTER dedim ve siparişi verdik

Hoşçakalın,saygılar.Sağlıklı,huzurlu ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim.Hepinize işlerinizde iyi çalışmalar,kolay gelsin.

• problemlerin duzelmesine sevindim ve yeni oyincaginiz hayirli olsun :) video ve incelemeyi merakla bekliyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarthSidious kullanıcısına yanıt
    Nezaketinize teşekkür ederim İnşallah herkes, sağlıklı,huzurlu ve mutlu günlerde daha nice oyuncaklara sahip olur.
    Yurtdışında da FATHOM F113 ile kıyaslanan ama fiyat olarak neredeyse yarı yarıya olan,forumlardan okuduğum ve fotoğraflarından da gördüğüm kadarıyla ciddi seviyede bir işçiliği de olan iddialı bir ürün olduğu kanaatindeyim F/P olarak.Türkiye'ye doğru fiyat politikasından girdiğini düşünüyorum.Aksi halde ulaşması imkansız olurdu.JL Audio E serilerine baktım E112 düşünüyordum,ancak SVS gelince son anda hayalim gerçeğe dönüştü.JL Audio E112 bile 9000 TL iken PB-13 ULTRA Almamak saçmalık olacaktı biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 20 Ekim 2015; 13:27:22 >

• Affan A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel marka hayırlı olsun..

liste fiyatları pahalı gözüküyor yurtdısına göre..
  • Altuğ abim çok teşekkür ederim,sizinle birlikte tecrübe etmek isterdim,sizin gibi isin ustadindan fikir almak beni mutlu ederdi

Nuri'cim çok teşekkürler Fiyat olarak bana normal geldi ülkemiz fiyat politikasina rağmen.Çünkü 2000$ yurtdışında,TL olarak zaten sadece o 6000 TL yaklaşık,bir de kdv ve ötv ve ulaşım bedeli eklenince sanirim zaten tutar 10.000'e epey yaklaşıyor,üzerine bir de kar eklenince,rakam ülkemiz fiyatlarina oranla bana iyi geldi.Yanlış anlaşılmasın,normalde 10.000 TL elbet ciddi bir rakam,ancak mevcut ürün ve muadillerine bakip,bir de ekmegin bile ötv si olan ülkemize bakinca,ona göre kiyasla fena rakam degil diyorum bu ürün için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 20 Ekim 2015; 21:17:09 >

• Ilave olarak bir de gümrük bedeli var

• nuribaras kullanıcısına yanıt
    bu sub u fuarda denemiştim 30 m2 de bile çok aman aman bir olayı yok uğultudan bir adım öte de degil bizim trdeki ev yapılarına uygun bir cihaz degil zaten kocaman 70 mt salonda nasıl çalar denemek lazım

Fiyat olayı tr dağıtıcısı tarafından düzenlenirse
    2200 USD civarında tutulursa ancak alıcı bulacak heybetli bir cihaz ama kesinlikle kabın yapısı bir jl ile mukayese etmek çok yanlis gryphone da anfi emotivada anfi kalite farkı jl ile aynen boyle neyse alan arkadaslara hayırlı olsun

Gerçi yapısı gereği zaten uğultu yapması da çok normal o refleksler le

Fiyatına gelince 1800 USD ye Zürih'den Almanya'dan her Hangi bir Avrupa ilkesinden zaten nakit olarak. Alınıyor birde bizdeki anlayışıda ben hic anlamıyorum arkadas bunu alan Alman İngiliz isvicre buna hic kimse navlun vermiyor mu vergi ödemiyor mu kar koymuyor mu bizim Türkler herhalde bunu satan bayi gidip orda 1800 1900 USD ye dükkandan alıp geldiğini mı sanıyorsunuz burdaki bayi de 1000 USD ye alıp kar koyup vergi koyup yol koyup 1900 e olmadı 2000 e vermesi lazım Alman'da İsveç'te herkes aynı cunku fabrika herkese aynı fiyattan satıyor geçin bu ordaki marketten 1900 e alıp burda 3500 e maketim ısını Yurtdışın dan hic çekmedi isem bu güne kadar 100 konteyner mal çektim oyle dediğiniz gibi degil mevzu

Burdaki esnaf desinki ben az mal satıyorum ancak bu kurtarıyor anlarım da ordan buna aldım maliyet bu demesin çok itici oluyor cidden

Birde jl rel g1 velodyne dd varken yanında bu sub konuşmak cidden tuhaf her fuarda hepsi var deneyin arkadaslar imkanlar dahilinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 20 Ekim 2015; 22:54:33 >

• Birde yeni aldigim mx 350 nin yeni seri ismi x12 ve 4000kusur USD jl de o fiyat ama benim sun jl nin tırnağı olamaz akıl var mantık var

Benim çekincem 50 m2 altında çok sıkışacak olması ...malum Amerikalıların devasa evleri için üretilmişse benziyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Eraycelik, kısaca çöp diyorsun sanırım
  • SertaçS kullanıcısına yanıt
    Tabiki degil zaten benin dememle hic degil

Sadece gördüğüm yerde Yaşadığım seyi yazdım insanlar alacaksa m2 olarak bilinmeli sıkıntısı

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    diger yazdıkların hakkında yorum yapamıyacagım dinlemedim çünki , fakat fiyatlandırma hakkında söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.
  • Ben olsam o m2 de PB yerine SB13 modelini tercih ederdim. O bile fazla ama Aynı driver aynı amfi kapalı kutu dizayn ... hem de daha ucuz... Boyut farkı resimden görülebilir...

Driver yaklaşık 21 kg !

SVS SOUND CLUB SVS SOUND CLUB

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Ben olsam o m2 de PB yerine SB13 modelini tercih ederdim. O bile fazla ama Aynı driver aynı amfi kapalı kutu dizayn ... hem de daha ucuz... Boyut farkı resimden görülebilir...

Driver yaklaşık 21 kg !

SVS SOUND CLUB SVS SOUND CLUB

Altuğ abim benim de en çok ikilemde kaldığım durumdu bu ve evet dediğinizde haklısınız.Portlu sistem,küçük alanda sıkıntı yaratabilir,portsuz olanı daha keskin ve tatmin edici sonuc verebilir ve boyutu da daha kullanışlı.Ben her ne kadar devasa sevsem de,kullanamayacak olduktan sonra kiymetini anlayamayacagim.Hatirlarsiniz,JL F113'de cok fazla gelmisti ilk etapta,epey zaman harcamistim doğru ayar ve yer ile ilgili.Benim SVS nin kalitesiyle ilgili zerre kadar kuskum yok zaten,sabahlara kadar okudum araştırdım ve ciddi setuplarda kullanıldığını da gördüm genelde.
    Ben bir SRC ile bir goruseyim,onlar da siparis topluyorlardi zaten lansmana özel,henüz gecmedilerse siparisi,SB 13 ile degistireyim Gelismelerden haberdar edeceğim.Ilgilendiginiz ve degerli düşünceleriniz için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 21 Ekim 2015; 12:35:14 >

• Tamda SVS üzerine yazı yazayım derken bu konu başlığının açılmış olduğunu gördüm.
    Uzun araştırmalarımdan sonra "Bic Acoustech PL-200" ile "SVS PB-1000" arasında kalmıstım.

SVS'yi Almanyadan kargo dahil alabiliyordum ve aldım, Kargo dahil 499 Euro + 370 TL'de gümrük vergisi ödedim.
    Ürün 21 Kg ağırlığında.

Daha önce, Polk Audio, Yamaha, Magnat 302 vs sub kullandım, ancak bu svs başka bir alem hakikaten anlatılmaz yaşanır.
    Bas sesler çok çok net, bunun yanında alt frekanslarda rahatsız edici sesi duymuyorsunuz ama abartmıyorum bildiginiz paçalaranız sallanıyor, yer sallanıyor cigerleriniz titriyor.

Daha önce izledigim filmleri test etmek için açtığımda Filmlerde duymadığım sesleri duymaya basladım.

Apartmanda dinliyemezsiniz diye düşünmeyin, evde 16 aylık bebegim var salondan 2 oda ötede, bası açıp salonun kapısını kapattım ve diger odaya geçtim rahatsız edici bass vınlaması yok, sadece sesi duyuyorsunuz ama herhangi bir vınlama veya titreme yok. Ama salona geldiginizde salonun içi sallanıyor oda içiresinde ciddi bir hava basıncı yaratıyor ve heryer titriyor.

Özetle; Bu sub dan çok çok çok memnunum ve şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealX11 -- 21 Ekim 2015; 13:04:21 >

Sen gene de f113 performansı bekleme...

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Sen gene de f113 performansı bekleme...

SB-13 fiyati ile F113 zaten yari yariya abim.Ve anladım ki,mevcut alan yeterli değilse,o alanin dengi olan ürün daha çok memnun ediyor.Sunfire mesela benim odam için harikaydi ve yeterliydi.Ayni odaya daha büyük hacimli cihaz koyunca,mesela Fathom vb..gibi,cihaz kendini gösteremiyor,alt frekanslar diledigim gibi yayilmiyordu o aletin karşılığı olarak,ama cok ayar yaptim,doğru konunlandirma vb..ile yaratik oldu
    .Ama Fathom'u yada PB-13 Ultra'yi yada Velodyne DD15-18 gibi ürünleri büyük alana koyunca o zaman nimetlerinden yararlanilabiliyor.Ayni alanda mesela örnek olarak,Definitive Superkup 1 ,Superkup referans modelinden 2 gömlek üstün calmisti dinledigim alanda.Yani evet,doğru alan doğru yerlesim ve doğru ürün kombinasyonu,asıl istediğimiz sonucu bize veriyor.SVS'nin beni ucuracagini düşünüyorum,çünkü Sunfire bile inanilmaz caliyordu,ki SVS 2 gömlek üstün Sunfire'den.Gelince tecrübe edecegiz hayirlisiyla ama icim rahat çok,acaba düşüncesi yok hic kafamda,çünkü inanlmaz araştırmada bulundum.Allah hepinize daha iyilerini nasip etsin inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: RealX11

Tamda SVS üzerine yazı yazayım derken bu konu başlığının açılmış olduğunu gördüm.
    Uzun araştırmalarımdan sonra "Bic Acoustech PL-200" ile "SVS PB-1000" arasında kalmıstım.

SVS'yi Almanyadan kargo dahil alabiliyordum ve aldım, Kargo dahil 499 Euro + 370 TL'de gümrük vergisi ödedim.
    Ürün 21 Kg ağırlığında.

Daha önce, Polk Audio, Yamaha, Magnat 302 vs sub kullandım, ancak bu svs başka bir alem hakikaten anlatılmaz yaşanır.
    Bas sesler çok çok net, bunun yanında alt frekanslarda rahatsız edici sesi duymuyorsunuz ama abartmıyorum bildiginiz paçalaranız sallanıyor, yer sallanıyor cigerleriniz titriyor.

Daha önce izledigim filmleri test etmek için açtığımda Filmlerde duymadığım sesleri duymaya basladım.

Apartmanda dinliyemezsiniz diye düşünmeyin, evde 16 aylık bebegim var salondan 2 oda ötede, bası açıp salonun kapısını kapattım ve diger odaya geçtim rahatsız edici bass vınlaması yok, sadece sesi duyuyorsunuz ama herhangi bir vınlama veya titreme yok. Ama salona geldiginizde salonun içi sallanıyor oda içiresinde ciddi bir hava basıncı yaratıyor ve heryer titriyor.

Hayırlısı olsun,iyi günlerde sağlık,huzur ve mutlulukla kullanin inşallah.Dedigim gibi,bence fiyat politikası başarılı bu sefer.Ayni sizin aldiginiz ürün burada 2600 TL mesela,arada 600-700 TL fark var toplamda.Sadece garanti durumu için bile o farka değer bence,üstelik uğraşma derdi yok,risk yok.Bunu genel olarak yazdim,sizin alisverisinize istinaden degil
    Zaten o sirada burada Distribütörluk olsaydı degerlendirirdiniz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affan

quote:

Orijinalden alıntı: RealX11

Tamda SVS üzerine yazı yazayım derken bu konu başlığının açılmış olduğunu gördüm.

Ürün 21 Kg ağırlığında.

Hayırlısı olsun,iyi günlerde sağlık,huzur ve mutlulukla kullanin inşallah.Dedigim gibi,bence fiyat politikası başarılı bu sefer.Ayni sizin aldiginiz ürün burada 2600 TL mesela,arada 600-700 TL fark var toplamda.Sadece garanti durumu için bile o farka değer bence,üstelik uğraşma derdi yok,risk yok.Bunu genel olarak yazdim,sizin alisverisinize istinaden degil
    Zaten o sirada burada Distribütörluk olsaydı degerlendirirdiniz sanırım.

Distribitör olsaydı kesin olarak TR'den alırdım.

Hatta o dönem çok arastırdığım için TR distribitörü benmi olsam diye düşünmedim degil :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.