Şimdi Ara

SUZUKİ'YİDE KAYBETTİK! BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7 Mart 2011

HACO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ural Hakverdi’nin 1984 yılında Türkiye’ye getirdiği Japon Suzuki’nin Türkiye temsilciliği, Doğuş Grubu’na geçiyor.

Böylece, Türkiye’de ilk kez Turgut Özal tarafından test edilip ithalat izni verilen Suzuki markası için 27 yıl sonra yeni bir sayfa açılıyor. Volkswagen’den Audi’ye, Lamborghini’den, Bentley’e kadar 15 otomotiv markasını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv, Japon Suzuki’yi de bünyesine katarak otomotiv sektöründeki 16’ıncı markasına ulaşıyor.

Cenevre’de resim çektirdiler

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk liderliğinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda temaslarda bulunan Doğuş Otomotiv, Suzuki’nin Türkiye temsilciliğini almak için düğmeye bastı. Fuar sırasında Suzuki modelleri önünde fotoğraf çektiren Doğuş Grubu yöneticilerinin en geç 1 hafta içinde imza atması bekleniyor. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, resmi anlaşmanın henüz yapılmadığını, görüşmelerin bu hafta içinde başlayacağını belirtti.

2.5 milyar dolara aldı

Doğuş Grubu’nu Suzuki’nin Türkiye temsilciliğine iten, Alman Volkswagen Grubu’nun 2009 yılı sonunda 2.5 milyar dolara Japon Suzuki’nin yüzde 20’sini satın alması oldu. Amerikan General Motors (GM) 2008 yılında içine girdiği mali kriz nedeniyle Suzuki’deki hisselerini satmıştı. Suzuki, GM’in hisse satışının ardından yeni ortak arayışına girmiş ve 2009 yılı sonunda VW Grubu, yüzde 20’lik hisseyi almıştı. VW Grubu’ndan yapılan açıklamada, yüzde 20’lik Suzuki hisselerini yüzde 10 artırıp özellikle Suzuki’nin güçlü olduğu Hindistan pazarındaki etkilerini artırmak istedikleri belirtildi.

Sadece VW markalarını alıyor

VW Grubu ve Suzuki arasında ortaklık hızla büyürken, Türkiye cephesinde ise son yıllarda model azlığı nedeniyle sıkıntı yaşayan ve satışları düşen Suzuki’nin Doğuş Grubu bünyesine girmesine karar verildi. 1984 yılından bu yana Türkiye’de Haco Şirketler Grubu’nun bünyesinde yer alan Suzuki, kısa süre içinde Doğuş Otomotiv’in bünyesinde faaliyet gösterecek. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, daha önce yaptığı açıklamada VW Grubu markaları dışında yeni bir otomotiv markasının temsilciliğini düşünmediklerini belirtmişti.

15 markası var

Doğuş Oto’nun temsil ettiği markalar şöyle: Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Porsche, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania, Krone, Meiller, Thermo King ve Scania Engines.

Şahenk yeni markasının önünde resim çektirdi

DOĞUŞ Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ve ortağı Altur’un sahibi Abdürrahim Albayrak ile Cenevre’de Suzuki’nin yeni modeli Kizashi’nin önünde fotoğraf çektirip, bir anlamda bünyesine aldığı yeni markayı kutladı.

• Suzukiyede çeker fiyatları
  • Suzuki alıyorsunuz beyefendi!
  • Hayırlı olsun
  • ilk iş havayastığı ve muhtelif donanım sayısını azaltıp, fiyatlara güzel bir zam yaptılar mı bir de istediğiniz her araca "o elimizde yok 8-12 haftaya gelir ancak yerine şunu verelim" dediler mi , tamaaam
  • Highline swift
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Suzuki alıyorsunuz beyefendi!

Ayrıca zddnin dediği yine insaflı..Yeni jetta siparişlerini yaz sonuna kadar sürdüğünü duymuştum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: desoto

Highline swift

önce boşline'ıyla tanışırız
  • vw kolaydı, mabadları yiyorsa suzuki satsınlar bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

vw kolaydı, mabadları yiyorsa suzuki satsınlar bakalım.

1-2 seneye kadar TSİ ile DSG yerleştirirse birazda premium serperse bak gör o zaman Suzuki yi.
  • SUZUKİ ttutulmuyordu saten türkiyede
  • Klimasız swift
  • Pazarlık yok son araç elimdeki. Konuşmamız uzarsa yandaki arkadaşım bilgisayarından kapatabilir aracı. İndirim yapamam ama arabaya paspas atarım.
    Suzukide bu tip konuşmalara şahit olur muyuz acaba
  • pek talep edilen araba değil
  • otomobil bölümüde konu dışına döndü artık
  • Hemen gidilip bir suzuki alınmalı..2 ay sonra doğuş çatısına girdiğinden mütevellit 10 bin fiyatı artar..10 binlik fark ile en az 2-3 senelik mazut masrafı çıkarılır
  • Skodanın distribütörlüğü Yüce Otoda değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukeya

Skodanın distribütörlüğü Yüce Otoda değilmi?

Yüce Oto yönetiminde ancak esas çatı Doğuş Otomotiv. %50 ortaklık olarak açıklanmış.
  • Hayırlı olsun:)yakında bos swift ıde 50den satarlar:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.