Şimdi Ara

Suzuki SX4 S-Cross (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
726
Cevap
16
Favori
75.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle dilerim arkadaşlar mail atar ben başka sayfalarda da paylaştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yıl birlikteliğimizden sonra aracımı sattım. GL+ benzinli modeli idi.
    Kendisiyle 95 bin km yol yaptım.İçinde bir sürü anılarımız hatıralarımız oldu.Atmosferik motoruyla yokuşlarda pek gitmek istemese de dağ tepe gezdirdi bizi.Bir gün olsun yolda bırakmadı kahrımızı çekti. Cvt hissizliği ve süspansiyonların sert olması dışında hiçbir şikayetim olmadı .Lpg uyumluluğu ve sağlamlığı nedeniyle tercih etmiştim.Ki çok doğru bir tercih yaptığımı km yaptıkça anladım.

Yalnız bunun yeni modelini getirmeyip daha küçük model olan vitara'ya mahkum bırakan distribütör doğan holdinge saygılarımı iletiyorum. Suzuki'de aradığımı bulamadığım için ilk defa avrupa menşeili araç aldım.Tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinadangelencerez -- 20 Kasım 2019; 0:1:59 >
  • kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah

• erkinalp E kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim

• kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun benzer bir durum bende de var yeni kasa gelmediği için S Cross hakkını alamıyor piyasadan,

Size lpg ile kaç bin km yol yaptınız hangi marka kit vardı onu sorayım

• turan54 T kullanıcısına yanıt
    Evyallah.
    Lovato yağlayıcılı sistem vardı.Lpg taktırdıktan sonra yaklaşık 65-70 bin km yol yaptım.Uzun yolda benzin-lpg karışık gittim.Tam km veremem ama lpg'de sıkıntı olmadığını söyleyebilirim.Şu an dizel aracım lpg'den fazla yakıyor.Bu devirde lpg can.
  • Merhaba, bugün aracın aküsü bitti. 4 aydır aktif kullandığım dizel 4*2 glx aracımda aküye dair hiçbir sorun yaşamamıştım. Ta ki bugüne kadar. Enteresan olan şu ki yarım kontak aracın içinde 10 dk kadar oyalandım ve çalıştırmak istediğimde çalışmadı. 2 farklı araçtan yine 2 farklı kablo ile takviye yapmayı denedik ancak başarılı olamadık. Nihayetinde akücüyü çağırmak zorunda kaldım ki gelir gelmez bizim yapamadığımız takviyeyi anında yaptı. ( bu Arada eski aracımda ihtiyacı olan diğer arkadaşa birkaç defa akü takviyesi yapmıştım ) neyse siz değerli kullanıcılara sormak istediğim şunlar ki; aracın aküsü fabrika çıkışlı hiç değişim görmemiş varta 60 amper akü idi. Gelen akücü aracı stop ettirmeden 60 yerine 72 amper varta akü taktı. İkisi arasında 150 TL fark var. 72 amper olanı 500 TL o da zar zor o fiyat. Her iki olayı sorduğumda araç 72 amperi kaldırır dedi. Fabrika çıkışlı 60 ampere bakma. Onlar güçlendiriyor bu taktığımız fabrika çıkışlı olmadığından buna tekabül ediyor dedi. Stop ettirmeden akü değişimine ise araç elektronik olduğu için hafıza sıfırlanmaması için yaptığını söyledi. Yolda kalmıştım ve dediklerine tamam dedim. Yeni akünün garanti belgesindeki seri no yu ilgili markanın sitesinden sorguladım. 2017 üretimi çıktı. Yorumlarınızı rica ediyorum.
     Suzuki SX4 S-Cross

• yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Üstad öncelikle bizim araçlarda sıfırlama gibi birşey yok 72 lik daha iyi bende öyle taktiracaktim lakin akünün tablasina sığmadı bu nedenle 45 lik taktılar bizim araclar özellikle GLX olanlar iyi akım çekiyor çalışırken özetle 72 lik taktirmakla İyi yapmışsın geçmiş olsun

• Arkadaşlar piyasada satılık s-cross kalmamış resmen hele GLX paket hiç yok ne oldu böyle

• LPG 4x4 otomatikler de yakıt tüketiminiz nasıl arkadaşlar, bende şehir içi şehir dışı karışık 7.9 8.0 göstergede

• quote:

Orijinalden alıntı: eqorem

LPG 4x4 otomatikler de yakıt tüketiminiz nasıl arkadaşlar, bende şehir içi şehir dışı karışık 7.9 8.0 göstergede
    Gösterge benzine göre ölçer.Muhtemelen lpg'de +2 lt daha fazla yakıyordur.İstanbul şehir içi/şehir dışı agresif kullanımda en fazla 33 kuruşu görmüştüm.Valla bu değerleri çok nazik kullanmama rağmen dizelde şuan yakalayamıyorum.Kıymetini bilin
  • Arkadaşlar Merhaba,

İngiltere'de yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta 2016 Model SX4 S-CROSS otomatik araç satın aldım. Araçta telefonu bluetooth ile rahatlıkla kullanıyorum.

Ama telefonu tamamen bağlamak da mümkün olmasına rağmen ben beceremedim. Kitapçıkta USB'den bağlanabileceği yazıyor ama denedim olmadı. Telefonum Android.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba?
     Suzuki SX4 S-Cross Suzuki SX4 S-Cross Suzuki SX4 S-Cross

• Bizde bu ekran satılmadı maalesef uyduruk bir ekran geldi bize, genelde usb kablo kaliteli yada orjinal olması lazım eğer otodaki cihaz android auto var ise aynı şekilde telefonda da android auto yuklemeniz lazım o şekilde algılıyor.
  • Merhaba arkadaşlar s cross aracımı ötv indirimli araç alacağım için satıyorum 110bintl pazarlığa açık
     Suzuki SX4 S-Cross

Sx4 S-CROSS 2013 CVT Otomatik 8 ileri 105binkm
    ön VE ARKA PARK SENSÖRÜ
    ISITMALI YAN AYNALAR
    DERİ VE ISITMALI KOLTUK
    CAM TAVAN SUNROOF 
    ELEKTRİKLİ YAN AYNALAR
    9 HAVA YASTIĞI
    GÖZLÜK KABI 
    KOL DAYAMA 
    ARKA SİLECEK VE SU POMPASI
    FAR YIKAMA
    HIZ LİMİTLE VE CRUZE KONTROL
    BLUETOOTH AUX VE USB CD ÇALAR DİREKSİYON DAN KUMANDA 
    Cvt 7 KADEMELİ SONSUZ VİTES 
    1.6 120HP
    4 TEKER DİSK FREN
    OTOMATİK KARARAN DİKİZ AYNASI
    ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA
    F1 DİREKSİYON DAN VİTES
    ARKA KOLTUK KOLDAYAMA 
    ESP
    LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ
    YAN AYNALARDA SİNYAL LAMBALARI
    Yükseklik ayarlı emniyet kemerleri 
    4 cam renkli filmAracimda toplamda 6bin tl kadar hasar kaydı var değişen yoktur. Bir iki parçada boya mevcut. Kaza fotoğrafları var basit kazalar Atiker gold lpg sistemi vardir. 101 nota expertiz yapılmıştır. Motor %90 civari çıktı. Bununla birlikte 4 lastik 4 mevsim yeni akü yeni şanzıman ve motor yağ v kayışı klima kayışı fren hidroliği degisti. Lpg filtreleri değişti Afr ayarı yapıldı ... Toplamada 6bin tl kadar bakim yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkinalp -- 19 Şubat 2020; 11:28:59 >

• Hayırlı olsun.. inş değerinde satarsınız

• Dizel kullanan Arkadaşlar. Bir sualim var. Ben aracımı yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. İlk kullandığımdan beri takıldığım bir konu var. Motorda harici bir ses oluyor. Kompresöre bindiğinde bir ses. Bu zamana kadar 4 farklı ustaya gösterdim. Normal dediler. Birisi, bu motorların özelliği böyle. Fiat doblo kullanırsanız o da öyle dedi. Diğer usta ise bu ağlama sesidir. Bu motorlar böyle dedi. Normal birşey hiçbir sorun yok dedi. Merak ediyorum siz de aynı mı durum

• Selamın aleykum Arkadaşlar,
    Suzuki sx4 S cross 1.6 DDIS GL+ all grip aldım yeni aranıza katıldım.
    Aracın sahibi trigerini değiştirmemiş.
    İnternette ki yaptığım aramalarda.Doğru dürüst bir Suzuki parçası satan bir site yok olandada parça yok.

Triger seti arka balata ve filtre grubu parçaları lazım .
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Selam ve saygı ile Duyurulur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroarkan -- 21 Ekim 2020; 14:30:13 >
  • yazı-yorum Y kullanıcısına yanıt
    Benim araçta benzer ses yok yeni aldım aracı.
    Sesin kaynağını iyi tespit etmek lazım.
    Geçmiş olsun ben acemiyim.
    Araca en son bakım yaptırdığınızda oluşan bir problem olabilir mi? USTA hatası filan yoksa tamire gitmeden kendiliğinden mi? Ses yapmaya başladı.
    Bu gibi soruları sorarak iyi bir usta çözer sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

Ben Adanada cumartesi günü dizelini test ettim.Yol bilgisayarı 5,1 gösteriyordu.Araç gerçekten çok hoş,çok seri,ara hızlanmalar gayet iyi.Kapı açma -kilitleme gayet akıllıca.Anahtarı cebinden hiç çıkarmadan kapıdaki dügmeye basıyon araç açılıyor.Star stop düğmesine de basınca çalışıyor.Çok pratik bir araç.Neredeyse eksiksiz.Süspansiyon önceki sx4 le aynı gibi sesli çalışıyor.Yol sesi düz yolda az geliyor.3.viteste 120 kısa sürede görülüyor.Direksiyon yumuşak.Benim sx4 ü verip dizelini alasım geldi.Babamda ford kuga var.Bu araba varken o tarz araçlara gerek yok bence.Genişliği,pratikliği,yol tutuşu,freni,kullanım maliyeti daha iyi.Kuganın yag değişimi 400-500 civarı.Şanzuman yagı değişimi 1000 tl.Lastiği 2000 tl.
    Mersin deyim aracın parçaları lazım teşekkür ederim yardımlarınız için selamlar.

• Mersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroarkan -- 21 Ekim 2020; 14:31:9 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.