Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
3.403
Cevap
86
Favori
185.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oguzhantezel92 kullanıcısına yanıt
    ben universal paspas aldım ama guzel olmadı.
    swiftte aksesuar sıkıntısı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende ağustos ayında antalyadan 2011 swift aldı 58 bindeydi araç biraz hor kullanmış ilk sahibi bende yağ bakımlarını bursada burak oto da yaptırdım. Ön takımda bir ses vardı z rotlar değişti lakin yine bir ses var ve bu ses için usta bana direksiyonda boşluk var bu ses git gide artacak o zaman geleceksin yine dedi bana direksiyon kutusu sökülecek 500 tl masrafın var dedi ben rotçuya götürdüm oda. Ana direksiyon kutusunda tıkırtı mili ses yapıyor dedi ustanın cevabı ile aynı başına böyle bir durum gelipte yaptıran. Varmı varsa nerde kaça yaptırdınız ben servisle görüştüm komple değişim için bana 3500 tl fiyat çektiler arkadaşlar aracım 1.2 at dir. Latikler 185*55*16 yeni daha lastik taktırdım 4 adet riken marka araç varya resmen çok değişti eski lastikler bildiğiniz kalas olmuş şuan ki riken markadan çok memnunum ses konusunda da çok iyi fren ve performansta da denedim gayet yeterli geldi bana bu sorununla ilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: b_kenshin

Arkadaşlar bende ağustos ayında antalyadan 2011 swift aldı 58 bindeydi araç biraz hor kullanmış ilk sahibi bende yağ bakımlarını bursada burak oto da yaptırdım. Ön takımda bir ses vardı z rotlar değişti lakin yine bir ses var ve bu ses için usta bana direksiyonda boşluk var bu ses git gide artacak o zaman geleceksin yine dedi bana direksiyon kutusu sökülecek 500 tl masrafın var dedi ben rotçuya götürdüm oda. Ana direksiyon kutusunda tıkırtı mili ses yapıyor dedi ustanın cevabı ile aynı başına böyle bir durum gelipte yaptıran. Varmı varsa nerde kaça yaptırdınız ben servisle görüştüm komple değişim için bana 3500 tl fiyat çektiler arkadaşlar aracım 1.2 at dir. Latikler 185*55*16 yeni daha lastik taktırdım 4 adet riken marka araç varya resmen çok değişti eski lastikler bildiğiniz kalas olmuş şuan ki riken markadan çok memnunum ses konusunda da çok iyi fren ve performansta da denedim gayet yeterli geldi bana bu sorununla ilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Aynı sıkıntı benim arabamda da vardı. Bozuk yolda direksiyon bölgesinden tıkır tıkır ses geliyordu. Arabanın garantisi devam ediyor diye servise götürdüm. Bakımları serviste yapılmadığı için garantiye sokmadılar ve 4000₺ masraf çıkardılar. Biraz uğraştım, mailler attım ve 2 gün sonra 1500₺'ye yapalım dediler ama samimi gelmediği için yaptırmadım. Ama benimki öyle rahatsız edici değildi. Bozuk yolda müziği kapatıp camları da kapatınca duyuluyordu. Kafaya takmadan kullandım ama maalesef 2 ay önce sattım arabayı. Bence çok takmadan gittiği yere kadar kullanın.

• Arkadaşlar bende ağustos ayında antalyadan 2011 swift aldı 58 bindeydi araç biraz hor kullanmış ilk sahibi bende yağ bakımlarını bursada burak oto da yaptırdım. Ön takımda bir ses vardı z rotlar değişti lakin yine bir ses var ve bu ses için usta bana direksiyonda boşluk var bu ses git gide artacak o zaman geleceksin yine dedi bana direksiyon kutusu sökülecek 500 tl masrafın var dedi ben rotçuya götürdüm oda. Ana direksiyon kutusunda tıkırtı mili ses yapıyor dedi ustanın cevabı ile aynı başına böyle bir durum gelipte yaptıran. Varmı varsa nerde kaça yaptırdınız ben servisle görüştüm komple değişim için bana 3500 tl fiyat çektiler arkadaşlar aracım 1.2 at dir. Latikler 185*55*16 yeni daha lastik taktırdım 4 adet riken marka araç varya resmen çok değişti eski lastikler bildiğiniz kalas olmuş şuan ki riken markadan çok memnunum ses konusunda da çok iyi fren ve performansta da denedim gayet yeterli geldi bana bu sorununla ilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• Mesajınız için teşekkür ederim bosch servisini duydum birde oraya baktıracam bakalım benimde dediğiniz gibi aynen camlar kapalı ve bozuk yolda oluyor ama can sıkıcı başka bir probleme yol açarda masraf büyürse kötü

• Aynı sıkıntı bende de var. Artı araba sogukken tümsekten falan geçince bi cayırtı kopuyor. Ses konusunda cok takintili bir eşim var. Ben ciddi bir problem oldugunu düşünmediğimden müziğimi açıp devam ediyorum. Bozuk yollara da girmemeye dikkat ediyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaratmadı yaratıcağını da düşunmüyorum açıkçası. Sonucta metal ve kul yapımı hatchback bütün araçlarda mutlaka biryerlerden ses geliyor motordan değilse çok takılmamak lazım
  • b_kenshin B kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba forumdan bir arkadaş sizin yaşadığınız sorunun bir benzerini yaşamıştı ve bir kaç yere göstermiş size ifade edilen ücrete yakın bir fiyat istemişlerdi. Aracını birkaç ustaya daha götürmüş en sonunda düzgün bir rot ustasına götürüp cüzi bir rakama aracını yaptırmıştı. Sanırım bu konuda daha önce ki mesajlar da paylaşmıştı. O arkadaşımızın paylaşımını göz önünde bulundurarak hemen bu fiyatları vermeyin bir kaç ustaya daha göstermenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medal7777

Yeni suzuki swiftin broşürü sızdı...

Nerde hocam?

• arkadaşlar bir sorum olacak arac 5. vitesden ve geri vites den çıkarmak zor oluyor diğer viteslere uyguladığım güçten fazla güç uyguluyorum sizde de aynı mı?
  • Katlanır anahtar olarak 7 dolara şu ürünü sipariş etmek istiyorum, ücretsiz kargoymuş.

Ne düşünüyorsunuz?

https://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-for-2button-Blank-Modified-Flip-Folding-Remote-Key-Shell-for-Suzuki-Swift-with-best/32296479049.html?spm=2114.49010208.4.2.GnfANW
  • Bu arada bi konuda dert yanmak istedim.

Yukarıda yazdığım ürüne ürünün aynısına internette 120 TL istiyorlar, bir aksesuarcıya gitsen 200 TL'den aşağıya vermez.
    2-3 dakikada monte edilen 5 dolarlık park sensörüne 400 TL diyen fırsatçılarla dolu ortalık.

Araba almaya gittiğimiz gösterişli lüks galerilerin, bakımlı hosteslerin, kocaman binaların parası nerden gelecek başka?
    Birileri üç kuruş maaşa deli gibi çalışırken, insanlar kolay yoldan, hiçbir şey üretmeden zengin oluyor.
    Ve kimse de bilinçli davranmıyor, millet araba alıp bu park sensörlerini taktırıyor, 5-10 TL maliyetli spreylere, plastik filmlere yüzlerce lira para veriyor.

Akıl alır gibi değil ya.

• naizen N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Anahtarlık alırken, montaj sorunu olacak mı onu hesaplayın derim. Bizim anahtarlıkta immobilizer çipini tuş takımının içine gömmüşler, çıkaramıyorsun, sonra da yeni anahtarlığa geçince çip uzak kalıyor ve o zaman da tam okumuyor. Ama denemekten de zarar gelmez. Bir tane de bana alır mısınız :)

Diğer konuda bir kaç yorum yazmak istiyorum. Arabayı almaya gittik. Herkes bahşiş peşinde. Yahu kardeşim, ben para babası değilim ki? Galeriye gidip "şunu sarın ahanda bu da parası" demedim ki? Çok küçük bir kısmı peşin, kalanı da yıllarca kredi ve faiz... Sigortası, kaskosu, vergisi, yattığı yerde para... Hani ben de sizden farklı bir insan değilim ki, cebimdeki para belli. Maaş yatıyor, 10 dk sonra bitiyor.

Araba üzerinden insanı sömürmeye çalışan insanlardan NEFRET EDİYORUM. Zaten dikkat ederseniz, kul hakkına çok girilen bir sektör olduğu için pek de düzen tutmaz... Otomotiv sektöründe, en üstten en alt çırağa, aksesuarcı, tamirci hepsine kadar, huzur içinde bir tane insan göremezsiniz. Kandırılan araç sahipleridir, dünya kazık yer, ama en azından biraz mutludur. Bence... :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar yakın zamanda sıfır swift alan oldu mu? Olduysa fiyat hakkında bilgi verebilir mi? 2. el yerine sıfır alıp yıllarca binmek istiyorum.
  • Ali Yüksel arkadaşımıza katılıyorum. 2012 model swiftime sustalı anahtar almıştım ben de. Çip gömülü olduğu için sustalıya anahtar içini takınca çip uzak kalıyor. Kontak veriyorsun ama ateşleme yapmıyor araç. Motoru çeviriyor sadece :) Başıma geldi. O yüzden dikkat edin derim...

• aliyuksel06 kullanıcısına yanıt
    merhabalar.
    yeni Swift kullanıcılarına ve katılımcılara tekrar hayırlı olsun.
    Uzun zamandır beri katılamamıştım.2012 model aracım şuanda tam 18.000 km de... :)
    Ali beyin söylediklerine katılıyorum.
    Bende forum ilk sayfasındaki ilan ve videodan etkilenerek Uzak doğudan 1 ay önce sipariş verdim. 27.12.2016 da geldi neredeyse 1 ayda. Ürün güzel sağlam.. Dün iş çıkışı anahtarcıya gittim ucunu çektirmeye 10 TL ama aynı anahtarcıda aynı sustalıda varmış 20 TL (Çektirme ve dış kabı...) Gel gelelim anahtarcı deneme yaparken bu olmayabilir dedi. Cipi arka tarafa düşüyormuş. sitelerdeki videolar hep cipin ayrı olduğu gösteren videolar ama SWİFT teki cip leyimli ve alınan sustalı anahtarlar takınca.... şöyle oldu..
    Akşam üzeri eve geldim büyük bir heyecan ile sutalı anahtarımdan kapıyı açtım... anahtarı oturttum ha bismilla ceçirdim tüm sensörler yanddı.... Dedim oldu... Son nokta atışı yaptım marş bir türlü almadı. 2-3 kez denedim yine aynı durum. yani hayallerim heyecanım bir anda eski haline geldi...
    Diyeceğim o ki; eski anahtarı taktım şimdi.. Elimiizde patladı kıssanın özü. anahtar:20 TL Anahatrcı;10 açma + 5 TL pil

Linkide vereyim;https://tr.aliexpress.com/item/Cocolockey-1pcs-lot-For-Suzuki-Swift-Igins-Grand-Vitara-2-Button-Modified-flip-remote-key-shell/32663659143.html?spm=2114.13010608.0.0.TzLOLr

• Değerli arkadaşlar,
    Bu ürünü almayın; çünkü ön kapıya oluyor ama arka kapı eşiği kısa kalıyor yani yerine oturmuyor bilginize,
    https://tr.aliexpress.com/item/free-shipping-Suzuki-swift-Stainless-Steel-Scuff-Plate-Door-Sill-4pcs-set-car-accessories-for-Suzuki/32364415635.html?spm=2114.13010608.0.0.TzLOLr&detailNewVersion=&categoryId=200000486

Bu ürünü tavsiye ederim. Çok şık oldu ve 12 günde geldi.;https://tr.aliexpress.com/item/Suzuki-Swift-SX4-Alto-Jimny-Door-Lock-Buckle-Car-Door-Lock-Protective-Cover-4pcs-lot/1703114782.html?spm=2114.13010608.0.0.D7c1JR

• Arkadaşlar halı paspas isteyenhttp://www.vipotopaspas.com/kategori/suzuki-paspas/suzuki-swift-3rd-gen-2010-sonrasi/ buradan alabir, ben 1500 gr olandan aldım birebir uyumlu.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.