Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.397
Cevap
84
Favori
184.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın. Türkiye üretimleri Maceristan. Bahsettiğiniz donanımların bir kısımı yurt dışında var. Türkiye paketleri malesef zayıf. Mesela otomatik far var. Anahtarsız calıştırma var. Dijital klima var. Tr deki bazı manuallerde de dijital klima vardı. Bende yukarıda tüketim miktarını paylaştım fikir verebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakinci

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın. Türkiye üretimleri Maceristan. Bahsettiğiniz donanımların bir kısımı yurt dışında var. Türkiye paketleri malesef zayıf. Mesela otomatik far var. Anahtarsız calıştırma var. Dijital klima var. Tr deki bazı manuallerde de dijital klima vardı. Bende yukarıda tüketim miktarını paylaştım fikir verebilir.

Teşekkür ederim. Ağız tadıyla. Birde borcunu ödersek inşallah.

Bluetooth ile ilgili aklınızda bir çözüm var mı? Navigasyon ekran eklemesi olmadan ama. Orjinal bluetooth u direksiyondan kumandalı. çok hoş ama yok. Bir tek balenoya koymuşlar.
  • vmutaf kullanıcısına yanıt
    Allah ödeme kolaylığı nasip etsin. Malesef, ben bluetooht a çok sıcak bakmadığım için hiç araştırmadım. Ama formun önceki sayfalarında bu durumla ilgili bir beyin fırtınası yapılmıştı. O sayfalardaki detaylara bakabilirsiniz.

• Bluetooth arayan arkadaşlar aşağıdaki link i bir inceleyin isterseniz. Aracın USB portuna takılıyor.

https://www.carid.com/sondpex/stereo-bluetooth-usb-dongle-mpn-im-et53.html

• bakinci B kullanıcısına yanıt
    Özellikle neden bu?
    Buradan sipariş verebiliyor muyuz?

Düzeltme:

üyelik oluşturdum. 7 dolar ürün için 60 dolar nakliye ücreti çıktı

Tabii ki almadım.

başka önerisi olan paylaşım yaparsa sevinirim. Usbden yapmak güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vmutaf -- 4 Aralık 2016; 0:8:30 >
  • Özellikle değil ekstra donanım takmak yerime basit bir çözüm gibi göründü bana. Sipariş bilmiyorum veriliyor mu detaylı bakmadım. Bu sitede araç model seçme kısmı var onu seçince seçeneklerde bu da vardı ve kolayca adapte ediliyor.

Masallah az istemişler şöyle 200 usd isteseymiş soygun resmen.

• Aylardır sıfır km swift alma kararimdam vazgeçtim,evliyim bir çocuğum var,2011 model clio III stationwagon 1.5DCİ 90 hp 41 000 kmde en full donanımlı bir araç buldum 40 000 tl sanırım bunu alacağım.
    Siz ne dersiniz arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin hoşgeldiniz.

Söylediğiniz eksiklerin birçoğu bu fiyata alabileceğiniz araç olmamasına rağmen, fiyat olarak yakın rakiplerinde dahada eksikler var, mesela Opel corsa da sis farı, yolcu güneşliğinde ayna, arka cam otomatiği saydığınız konfor eksikleriyle beraber yok, corsada sadece standart bluetooth var diğerleri yok, Nissan Micraya gelince dijital klima, sis farı ve Bluetooth var ve ikiside bu fiyatlarda değil, yinede en azından donanım seçeneği olarak bile olsa güzel olurdu, 49 bin yerine 52-53 bin verilebilirdi belkide. Önümüzdeki yıllarda distribütör desteğinin artması dileğiyle. Hayırlı ve güvenli yolculuklar.

• Arkadaşlar merhaba,
    Kafama takılan bi soru var bir çocuğun oluşuyla bagaj sorunu yaşanmasını bir türlü çözemiyorum,(iki arkadaşım yıllardır ikiz bebekleriyle polo kullanıyor ) evet geniş bagaj çok güzel birşey ancak benimde bir bebeğim var 9 aylık Maclaren bebek arabası bagaja sığıyor, kenarlarada birşeyler koyabiliyorum, şehir içi eş ve çocukla gayet yeterli çok ihtiyaç olursa ön koltuk önünü kullanıyoruz. Çocuk büyüdükçe yeni ihtiyaçlar mı oluyor, swift gibi küçük bagajlı bir araba alarak yanlış karar mı verdim. Biraz konu dışı gibi ama bu konuda bilgi paylaşımı yapabilir miyiz?

• Arkadaşlar merhaba. Aracım 6200 km de otomatik. Ve gerçekten nedense 1 depo ile 450-500 km arası yol yapıyorum. Ortalama Litre olarak araba 11.4 gösteriyor. Sizce de bir sorun yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Femto F kullanıcısına yanıt
    Selam. İlk çocugumda bizde öyle düşünduk. Ama puset veya oto koltuğunun yanındaki koltugu yatırınca hiç sıkıntı cekmedik. Sonra ikinci çocuğum oldu, dedim bittik... Sonra thule ye baktım. Pahallı bir seçim oldu ama iki bavul 1 park yatak, 2 sırt çantasını alıyor. Veya 3 bavul alıyor. Bu çözümden sonra araba satma fikri hile kafamda yok. Forumda 8. Sayfaya giderseniz orada aracımın bir görüntüsünü paylaştım. Bakabilirsiniz. Sonuçta port bagaj daha sonraki alacağınız araca da takabilirsiniz.

• jarjaryan J kullanıcısına yanıt
    Selam, Bu ortalamayı düzgün ölçmek için benzin aldığınızda ortalamayı sıfırlayın. Ondan sonra bakın. Yine 11 lerde çıkıyorsa biraz kullanım ile alakalı birazda güzergahınızda (iş - ev) bayır ağırlıklı bir yol durumu söz konusu olabilir. Araçta yeni, biraz daha kurum bağladıkca motor biraz daha düşer. Son olarak, eşler kullanınca bu ortalama artabiliyor.

• 1 çocuk va bagaj hakkında daha önce bende bir yazı yazmıştım sanırım biraz yanlış anlaşıldı :) Mesele 1 çocuk veya daha fazla olması değil aslında. Swift e baktım. Şehir içi kullanım için yeterli bir araba. Ama şehir dışı yıla gittiğinizde bagajın alabileceği kapasite belli. Tabi çocuk eşyaları da olunca haliyle diğer eşyaları koltuklara yerleştirmek gerekiyor yada bakinci arkadaşımız gibi port bagaj çözüm sağlıyor. Ama memlekete gittiğinizde illaki fazladan erzak vs. bir yükleme oluyor. O durumda biraz daha büyük bagaj olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Ve bu para civarında bagajı biraz daha büyük Baleno veya Stepway bakmamın sebebi budur aslında. Ama bir yandan da Swift aklımı çelmiyor değil :) Sıfır alıp en az 4-5 yık kullanmayı düşündüğümüz için doğru bir karar verip sonradan keşke dememek istiyorum. Yoksa istedikten sonra herşeye çözüm bulunur. Yenş aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun. Saygılar

• Femto F kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorım. Ama @bakinci usb bluetooth ile ilgili bi fikir verdi. Şimdi internetten bunu araştırıyorum. Sizinde bir fikriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Hatta şöyle ürünler var

www.dx.com/p/car-nfc-bluetooth-hands-free-3-5mm-audio-receiver-black-435047#.WEPpiXSDPqA

Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim. Almayı düşünüyorumda...

İhtiyacınızı karşılıyorsa alınabilir. Benim pek ihtiyacım olmuyor, telefon için kulaklık, müzik içinde en ucuz USB belleklerden birkaç tane faklı müzik arşivleri oluşturdum onları kullanıyorum.

• Herkese merhabalar

Bu hafta içinde 1998 model klimalı 1.3 GLX swift almayı düşünüyorum. Plaka sorgulama da aracın iki tane kazası görünüyor, 2014'te 1620TL, 2012 de çarpma yazıyor hasarın miktarı yazmıyor. 2016 muayenesinde 51986 km, 2014 muayenesinde 41355 km olarak kaydedilmiş, önceki muayeneden bugüne ya 10000 km ya da 110000 km yol yapıldığını düşünüyorum. Satıcının dedikleri "tavanda ve 4 parça da boya yok, iç kısımlarda boya veya düzelen yok, klima faal, döşemeleri sağlam, masrafsız, lastiklerin durumu çok iyi"

Bu aracı alabilirsem 13000 liraya almaya çalışacağım, deneyimli arkadaşlar tavsiye eder mi acaba? ayrıca özel mesaj yolu ile arabanın bakımını ve satın almadan önceki raporlarını alabileceğim İzmir'de güvenilir bir usta var ise yazarsanız çok sevinirim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakinci

Selam,

Daha önce Ankara'ya giderken ki tüketim değerlerimi paylaşacağımı söylemiştim.

Aşağıdaki şartlar altında tükentim değerlerini değerlendirmek lazım. Biliyorsunuz ki her 80-90 kg artış, aracın 100 km deki tüketim değerini arttırır.

Port bagajın boş ağırlığı = 15 kg
    Port bagaj çıtıları ve bisiklet taşıyıcı = 8 kg
    Valizler = 2x20 kg = 40
    Oto koltuğu = 2x10 kg = 20
    Ben hariç ailemin kalan üyelerinin ağırlığı = 70 kg

Toplam Ağırlık = 153 kg.

Bu değerlerle İstanbul Parkshop arası 165 Km yi 5.0 LT ortalama ile gittim. Ankara'ya vardığımda ise bu ortalama 5.5 LT di. Benzin çubuğu ise yarım depo'nun 1 mm üzerinde. Bu değerlere göre Swiftlerin ne kadar az yaktığını düşünebilirsiniz. Yani tek kişi ve araç tamamen boşken ( port bagaj vs.. olmadan ) 4.4 LT rahatlıkla görebilirsiniz.

165 km gidilen yol
    500 km kalan yakıtla gidilebilecek yol
    5.0 ortalama tüketim değeri.

Swift almak isteyen ve kullananlara hitaben...

SUZUKI SWIFT FUN CLUB SUZUKI SWIFT FUN CLUB
     SUZUKI SWIFT FUN CLUB

hız sabitleme 92 km sabitleyip gidersen en fazla 4.5 lt yakıyor. ankara bursa arasını bu şekilde 4.3 ortalama ile gidiyor. daha ne olsun . marmaris bursa arasınıda yine 92 km sabitleme ile ortalama 4.5 yaktı. bursada şehir içi 6-7 lt arası yakıyor. üstelik çok fazla yokuş var. ama sakin kullanıyorum . sadece arada bir gazlarım .
  • selim82 S kullanıcısına yanıt
    Keşke 2011 ler de de hız sabitleme olsaydı. Tamamen ayak bileği ile hallediyorum 😁

• Arkadaşlat merhaba, gece kullanımlarında vites önündeki konsol malum birazda derin, karanlık ve bişey gözükmüyor.

Aşağıdaki ürünü almak istiyorum. Başka bir fikri olan ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

http://m.n11.com/usb-cakmak-girisli-led-lamba-beyaz-12-volt-P111100924?cid=604001&gclid=CNuD-qaE29ACFesMcwodLIoCkg&gclsrc=aw.ds

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.