Şimdi Ara

Suzuki Jimny 5 kapılı versiyona kavuşabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: LC70

Avustralya fiyatlarına baktım, en full vitara (1.4 turbo, awd, otomatik şanzıman) otomatik jimny'den %20 daha pahalı. Şu an Suzuki Türkiye'nin fiyat listesi ortada yok, eklendiğinde bakarız ama tahminen benzer fiyatlardadır.

Jimny'de olup Vitara'da olmayan şeyler de var. Merdiven tip şasi, arazi şanzımanı gibi ve tahminim süspansiyon ve alt takım normal Vitara'nın sahip olduğundan daha güçlüdür.

Alıntıları Göster

Haklısınız şu anda suzuki sitesinde fiyatlar yok ama üstte 3 ay önceki fiyatı var en dolusu 197 bin lira 25. Dakikada bakabilirsiniz. Ve o dönemde baktığımda da jimny vitaradan pahalı idi.

Jimny de olup da vitarada olmayan dediğiniz şeyler eski teknoloji ve maliyet arttırmayan aksine düşüren şeyler yoksa yaklaşma uzaklaşma ve tepe acılarının daha iyi olduğunu da biliyorum. Dayanıklı olsun diye turbo koymadığını 4 ileri otomatik vites koyduğunu da biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

Haklısınız şu anda suzuki sitesinde fiyatlar yok ama üstte 3 ay önceki fiyatı var en dolusu 197 bin lira 25. Dakikada bakabilirsiniz. Ve o dönemde baktığımda da jimny vitaradan pahalı idi.

Jimny de olup da vitarada olmayan dediğiniz şeyler eski teknoloji ve maliyet arttırmayan aksine düşüren şeyler yoksa yaklaşma uzaklaşma ve tepe acılarının daha iyi olduğunu da biliyorum. Dayanıklı olsun diye turbo koymadığını 4 ileri otomatik vites koyduğunu da biliyorum

Alıntıları Göster
    Merdiven tip şasi daha pahalı, monokok şasi hem daha ucuz hem çarpışma testlerinde daha güvenilir sonuçlar verdiği için tüm binek otomobillerde (ve neredeyse tüm suv modellerde) bu tip şasiye dönüldü. Şu an sadece gerçekten arazi için yapılmış suvlarda ve pikaplarda var sadece bu tip şasi.

Arazi şanzımanı da ilave bir özellik, normal asfalt suvlarında (4 çekerde olsa) olmaz.

Dediğim gibi tahminimce süspansiyon ve alt takımdaki bütün parçalar daha kaliteli olmalı yoksa arazide dağılırdı bu araç.

Motoru ve otomatik şanzımanı eski nesil olabilir, buna birşey diyemem. zaten arazi için kullanılacak araç manuel şanzımanlı olmalı.

• LC70 kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizin çoğuna katılıyorum merdiven şasi ayrıca aracın altını yükseltmek istediğinizde de izin veriyor ayrıca süspansiyonlara daha fazla çalışma alanı da sağlayabiliyor.
    Arazi şanzımanının yanında bir de mekanik kilitli diferansiyel olsa çok iyi olurdu ama onun yerine elektronik allgrip sistemini seçmişler.

Benim itirazım olan ve kanıtlayamadığım nokta bu aracın vitaradan pahalı yada aynı fiyatta olması. Ya vitaranın satışını yükseltmek için jimny yi pahalı satıyorlar yada ellerinde az sayıda jimny olduğu için fiyatı yüksek tutuyorlar. Aklıma başka açıklama gelmiyor. Ne iç mekan kalitesi ne donanımı vitaraya yetişmez jimynin. Zaten dünyadaki pazarlama stratejisi de uygun fiyatlı gerçek arazi aracı(suvcuk değil yani) olarak satmak ama ülkemizde durum öyle değil maalesef.

• porsche911gt2 kullanıcısına yanıt
    Eski bir konuda arka kilit bulunan araçlar hakkında bir mesajınız vardı, ona da cevap yazdım. Piyasada fabrikasyon olarak mekanik arka kilit sunan araçlar mevcut.
  • Kasa değişmeden önce fiyatı 64 bin idi. Yeni kasa geldi 150 binle girdiler sonra kademe kademe 250 bine kadar çıkardılar dediğiniz gibi. Millet afedersin mal olunca olacağı bu. Kimse almasın o araçları fiyatları bak nasıl indiriyorlar ama insanımız hala gidip 250 bini üç kapılı küçücük araca veriyor hayret ediyorum. Araba güzel arazi için ama 250 bin etmez. Ederi şu piyasada 130-150 bindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attorney58 -- 2 Nisan 2020; 18:8:26 >
  • güzel gözüküyor

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 20 Nisan 2021; 12:54:31 >
  • Jimny pek alternatifi olan bir araç değil, ne aldınız onun yerine?

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 20 Nisan 2021; 12:54:26 >
  • musetea kullanıcısına yanıt
    Jimny ile yapacaklarınızı Sportage ile yapamazsınız. Bir de Sportage 4x2 demezsiniz inşallah.

Gerçi Sportage ile yaptıklarınızı da Jimny ile yapamazsınız. Tamamen farklı araçlar.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 20 Nisan 2021; 12:54:23 >
  • musetea kullanıcısına yanıt
    Arazide kullanmayacaksanız iyiki almamışsınız. Asfaltta kullanılacak araç değil.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.