Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
809.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • suzuki grand vitara'nın Transfer yağı kapasitesi Nedir?
    transfer yağı kapasitesi 1.6 L' dir
    iyi günler
  • suzuki grand vitara'nın Yakıt kapasitesi nedir?
    GV. 3k 55 L
    Gv. 5k 66 L yakıt alıyor
    iyi günler
  • suzuki Grand vitara'nın
    sıvı kapasitelerinin
    her biri,
    seviye göstergelerine
    göre ayarlanmalıdır.
    bu veriler yinede
    yaklaşık kabul edilmeli.
    iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemaltrk34 -- 5 Eylül 2011; 1:21:46 >
  • buda dizel suzuki lüks
    yeni Suzuki Grand Vitara
    1.9 DDis Luxe 5 kapı (x-30)
    seyredin.
    beğenecekmisini?

• işte tekrar
    suzuki grand vitaranın,
    arazi kabiliyeti (4HL Lock konumu)
    ve
    süspansiyonlarının
    arazide
    nasıl davrandığını
    gösteren iyi bir video,
    dizel Suzuki Grand Vitara 1.9 DDis

• İşte suzuki GV.
    Şehirde ve
    yolun bitdiği her yerde,
    safkan 4X4
    suzuki GV. gerçek bir
    macera keyfi yaşatabilir
    reklam gibi mi oldu?
    Biz Suzuki severleriz napalım.
    (subjektif bir davranış)
    seyredin GV.'yı
    hergününüz iyi olsun

• kemal bey bilginize saygı duymamak elde değil..gerçekten çok güzel bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.. bu arada kendi aracımla ilgili sorunu sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüm..yardımcı olursanız çok sevineceğim. daha önce başka suzuki forumlarında paylaştım. 2006 eski kasa 2.0 dizel GV aracımın uzun rampalarda hararet sorunu var. sadece uzun rampalarda oluyor bu sorun...radyatörü şişletmem sorunu çözmedi...sırada fan müşürü ve termostatın değişimi olacak sanırım..aracı çok sevsem de can sıkıyor bu sorunlar..ayrıca bir anı mı paylaşmak isterim; tatilde bu hasta canavar kumsalda batmış bir rav 4 ü çekti çıkardı..sahibinin hayran bakışlarını görmeliydiniz:)) yardımınz için şimdiden teşekkür ederim..saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

kemal bey bilginize saygı duymamak elde değil..gerçekten çok güzel bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.. bu arada kendi aracımla ilgili sorunu sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüm..yardımcı olursanız çok sevineceğim. daha önce başka suzuki forumlarında paylaştım. 2006 eski kasa 2.0 dizel GV aracımın uzun rampalarda hararet sorunu var. sadece uzun rampalarda oluyor bu sorun...radyatörü şişletmem sorunu çözmedi...sırada fan müşürü ve termostatın değişimi olacak sanırım..aracı çok sevsem de can sıkıyor bu sorunlar..ayrıca bir anı mı paylaşmak isterim; tatilde bu hasta canavar kumsalda batmış bir rav 4 ü çekti çıkardı..sahibinin hayran bakışlarını görmeliydiniz:)) yardımınz için şimdiden teşekkür ederim..saygılarımla

sayın drakyuz,
    teşekkürederim.
    ancak bu bilgiler benim
    meraklı yapımdan ileri geliyor
    Suzukileride bikere sevdik.
    sevince daha çok soru soruyor insan
    soruncada kendiliğinden
    araştırıyoruz.
    ve bu süreç insanı bilgi sahibi yapıyor.
    ailede suzuki kullanınca bu bilgilerin
    yarısını görerek öğreniyorsun.
    işte böyle
    bunlar kendi çapında şeyler
    bende bunları paylaşıyorum suzuki severler ile

sizin sorununuz yağlama sistemende de kaynaklanıyor olabilir.
    belkide yağ filitresi XL7 için küçükte takılmış olabilir.
    genelde yağ (suzuki stantardlarında bi yağ)yada yağlama iyi olamadığında
    ısı artışı rampada kendini gösterebiliyor.
    siz diğer sorun yaratabilecek seçenekleri kontrol etdiğiniz için.
    sizin sorununuza birde bu açıdan bakılabilir diye düşünüyorum şimdilik.
    bikerede yağ- yağlama sistemini kontroledebilirsiniz.
    iyi günler

• Sevgili Arkadaşlar;

Herkese Merhabalar

Ben Suzuki Grand Vitara 5 kapılısından almayı düşünüyorum. Benzinli ve otomatik. Bu konuda fazla bilgim yok
    Bana yardımcı olurmusunuz.. 5 kapılılarda hangisini tavsiye edersiniz..

İlk etapta aşağıdaki linkteki bir aracı gördüm sizce nasıldır..
    Eğer Grand Vitara'ya alırsam bol bol görüşürüz burada

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=341994
  • kemal bey merhaba öncelikle paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim bende sizin gibi bir G.V aşığıyım nerde bir vitara görsem dönüp hayran hayran bakarım bu heralde henüz bir vitaramın olmamasından kaynaklanıyor... :( ben ewlı ve 27 yasındayım 1.6 3k ile 2.0 5k (2004-2005) modellere bakıyorum gücüm şu aşamada 1.9ddis e yetmiyor 1.6 3k lar ufak gibime geliyor malum bagajı birde Lpg uyguLanırsa yoksaymak zorunda kalıcam ileride çoçuk oLunca daha da küçük gelirmi endişesi yaşamıyorum değil.O yüzden 2.0 5K larını tercih etmek zorundaymışım gibi geliyor ve onlara bakıyorum he bide otomatik arıyorum mecburiyet eşimde G.V çok sevdi yüksek oluşundan dolayı bi güven duyuyor araca birde bursa yolları iyi ama eşim bilecikli olduğundan orada yollar biraz dandik ve sağa sola gezmeye gittinizde mutlak bir 4x4 gerekiyor köy yolları dağ yolları vs gibi bu modeller (2004-2005) hakkında bilğiniz bilileri kısada olsa paylaşırsanız sevinirim yakıt tüketimi yol tutuş bayan için ve en önemlisi aile için...benim önceliğim ailemin güvenliği sonrası da tamamen zevk için ufak çapta off road tecrubesını ucundan da olsa tatmak azıcık da olsa çamurlansa bize yeter =) şimdiden tesekkur ederım iyi günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: serkann16

kemal bey merhaba öncelikle paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim bende sizin gibi bir G.V aşığıyım nerde bir vitara görsem dönüp hayran hayran bakarım bu heralde henüz bir vitaramın olmamasından kaynaklanıyor... :( ben ewlı ve 27 yasındayım 1.6 3k ile 2.0 5k (2004-2005) modellere bakıyorum gücüm şu aşamada 1.9ddis e yetmiyor 1.6 3k lar ufak gibime geliyor malum bagajı birde Lpg uyguLanırsa yoksaymak zorunda kalıcam ileride çoçuk oLunca daha da küçük gelirmi endişesi yaşamıyorum değil.O yüzden 2.0 5K larını tercih etmek zorundaymışım gibi geliyor ve onlara bakıyorum he bide otomatik arıyorum mecburiyet eşimde G.V çok sevdi yüksek oluşundan dolayı bi güven duyuyor araca birde bursa yolları iyi ama eşim bilecikli olduğundan orada yollar biraz dandik ve sağa sola gezmeye gittinizde mutlak bir 4x4 gerekiyor köy yolları dağ yolları vs gibi bu modeller (2004-2005) hakkında bilğiniz bilileri kısada olsa paylaşırsanız sevinirim yakıt tüketimi yol tutuş bayan için ve en önemlisi aile için...benim önceliğim ailemin güvenliği sonrası da tamamen zevk için ufak çapta off road tecrubesını ucundan da olsa tatmak azıcık da olsa çamurlansa bize yeter =) şimdiden tesekkur ederım iyi günler...

sayın serkann16
    öncelikle suzuki GV.2005 5k
    bu vitaralar arazi ve şehir içinde iyi araçlar.
    bunlarda SQ420 tipi motor kullanılır
    yeni kasa
    grand vitaralarda
    bu tip motorların
    modifiye edilmiş halini
    kullanıyor.
    alacağınız aracın kazası olmasın.
    birde bakımları zamanında mı yapılmış
    iyi inceleyin.
    iyi günler

• tesekkur ederım sonuc ıtıbarı ıle 5k dıyosunuz yanı kronık her hangibi sorunları yok sanırım bu aracların bu güne kadar duymadım da yakıt vs ı de aldıgımızda kendımız gorucez ozamana kadar aracın fıyatı bıraz daha duser heralde ben 100 bın ın altında almak ıstıyorum o yuzden bıraz kasıyorum ınce eleyıp sık dokuyorum hersey ıcın tesekkur ederım takıp etmeye dewam edıcem yazılarınızı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkann16

tesekkur ederım sonuc ıtıbarı ıle 5k dıyosunuz yanı kronık her hangibi sorunları yok sanırım bu aracların bu güne kadar duymadım da yakıt vs ı de aldıgımızda kendımız gorucez ozamana kadar aracın fıyatı bıraz daha duser heralde ben 100 bın ın altında almak ıstıyorum o yuzden bıraz kasıyorum ınce eleyıp sık dokuyorum hersey ıcın tesekkur ederım takıp etmeye dewam edıcem yazılarınızı....

2004-2005 5k grand vitaralarda
    genelde düz vitesin
    şöför gibi kullanılmadığı durumlarda,
    debriyaj sorunu olabiliyor.
    otomatik viteslerde ise
    önerilen yağ kullanılmadığı zamanlarda
    sorun cıkabiliyor.
    bu neden ile aracın bakımlarının
    nasıl olduğunun öğrenilmesi
    önemli
    yakıtlarıda,
    biraz fazlaca olabilir
    iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemaltrk34 -- 6 Eylül 2011; 9:06:47 >

• Kemal Bey, Merhaba

Ben Suzuki Grand Vitara 5 kapılısından almayı düşünüyorum. Benzinli ve otomatik. Bu konuda fazla bilgim yok
    Bana yardımcı olurmusunuz.. 5 kapılılarda hangisini tavsiye edersiniz.. Hangi Modeli almalıyım. Kaç model almalıyım..
    Aile arabası olarak kullanacağım ve ilk kez jeep'e bineceğim... Burada yazılanları okudum yine de biraz bilgi verirmisin..

Grand Vitara (5 k) çok hoşuma gitti.. Artıları ve eksileri nedir, yakıt durumu falan

• quote:

Orijinalden alıntı: ikizler2

Kemal Bey, Merhaba

Bana yardımcı olurmusunuz.. 5 kapılılarda hangisini tavsiye edersiniz.. Hangi Modeli almalıyım. Kaç model almalıyım..
    Aile arabası olarak kullanacağım ve ilk kez jeep'e bineceğim... Burada yazılanları okudum yine de biraz bilgi verirmisin..

Grand Vitara (5 k) çok hoşuma gitti.. Artıları ve eksileri nedir, yakıt durumu falan

sayın ikizler2
    2. el araç almak
    herzaman risk taşır.
    ancak alacağınız aracı,
    yetkili bir suzuki servisinde
    kontrol etdirdikten sonra
    karar vermelisiniz.
    yetkili servis raporu bu riskleri en aza
    indirecektir.
    tercihiniz olan 2008 model otomatik sanzımanlı
    grand Vitara henüz 40.oookm'de
    yani motor yeni açılmış gibi,
    araçta bir sorun yok ise,
    en az 60.000 km sonra
    kapsamlı bakımı ve
    periyodik bakımlarını
    düzenli yaparsanız
    (yaklaşık 7 yıl )
    size hiç bi sorun cıkartmaz.
    açıkcası sanayiye hiç uğramayabilirsiniz.
    Bu açıdan bakıldığında
    günümüzde bu fiyata hangi araç
    az bakım maliyeti ile
    ve standart üstü
    konforuyla
    bu kadar süre kullanılabilir?
    bu sorunun karşılığında
    çok az SUV bulunabilir.
    Suzuki Grand vitara 5k
    kazasız ve roparları iyi ise
    bence iyi tercih.
    şehir içinde GV.kullanabilirsiniz ancak
    yakıt yükselecektir.
    ayrıca şehir içinde sürekli kullanımda
    yıpranmayı hızlandırabilir.
    süre 7 değil de 5 yıl olur
    buda az değildir
    tekrar ediyorum 2. el herzaman
    risk taşır
    iyi günler

• Çok Teşekkür ediyorum Kemal Bey..

Ben işim gereği fazla km yapmayan birisiyim. Sadece izin günlerimde iki gün araba kullanıyorum. İşe gidiş-gelişte servis kullanıyorum.. Arazi ile de işim olmuyor.. Arada sırada ormana (O da düz fazla engebeli değil) pikniğe gidiyorum..

Benim sizden Grand Vittara'ların 5 kapı olanların hangi modellerini tavsiye ettiğinizdir. Yani Grand Vitara'nın uzantısında yazanlar varya ben onların hangisinin iyi olduğunu anlayamadım. Bir de sizin dediğiniz gibi zaten ikinci el aldığım zaman mutlaka bir ustaya götürürüm. Sizin İstanbul'da bildiğiniz birisi var mı ?..

Bilmiyorum ne iş yapıyorsunuz ama bu kadar ilgilendiğinize göre Ya da 1-2 gündür okuduğuma göre siz çok iyi anlıyorsunuz bu işte aracı alacağım zaman size gösterebilirmiyim.

İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikizler2

Çok Teşekkür ediyorum Kemal Bey..

Ben işim gereği fazla km yapmayan birisiyim. Sadece izin günlerimde iki gün araba kullanıyorum. İşe gidiş-gelişte servis kullanıyorum.. Arazi ile de işim olmuyor.. Arada sırada ormana (O da düz fazla engebeli değil) pikniğe gidiyorum..

Benim sizden Grand Vittara'ların 5 kapı olanların hangi modellerini tavsiye ettiğinizdir. Yani Grand Vitara'nın uzantısında yazanlar varya ben onların hangisinin iyi olduğunu anlayamadım. Bir de sizin dediğiniz gibi zaten ikinci el aldığım zaman mutlaka bir ustaya götürürüm. Sizin İstanbul'da bildiğiniz birisi var mı ?..

Bilmiyorum ne iş yapıyorsunuz ama bu kadar ilgilendiğinize göre Ya da 1-2 gündür okuduğuma göre siz çok iyi anlıyorsunuz bu işte aracı alacağım zaman size gösterebilirmiyim.

İyi günler

ikizler2
    çok iyi anlamıyorumda
    biraz haberim var bu suzukilerden
    mesleğimde inşaat
    Suzuki grand Vitara 2.0 cc JLX benzinli
    iyi araclardır.
    aile içinde güvenli ve konforludur.
    çağdaş her türlü donanımı vardır.
    haftada 2 gün binecekseniz,
    suzuki grand Vitara
    yaklaşık 15 yıl size sorunsuz
    hizmetedebilir.
    benim tanıdığım iyi suzukiciler var
    fakat
    2. el aracı siz suzuki yetkili servisinde
    en yeni donanımlı araçlar ile kontrol ettirmelisiniz.
    benim ustalar tam anlamıyla usta,
    tamir yaparlar,parca değiştirmezler.
    servistende iyidirler.
    ancak
    donanımları kontrol için yeterli olmayabilir
    bu nedenle kontrol raporu için,
    yetkili bir servise gitmelisiniz.
    iyi günler

• Çok çok teşekkür ediyorum...

Mesajınız çok net alınmıştır.. Ben yine de bir araç da karar kılarsam.. Size buradan ulaşır veya mesaj atarım.. Sizin fikirlerinizi alırım. Ustalar konusunda da yardımınızı alabilirim..

Ama öncelikle benim şu Opel Combo'yu bir elimden çıkartmak gerekiyor. Hayırlısıyla bir satayım ondan sonra Grand Vitara'yı alalım..
    İyi günler
  • örneğin geleneksel
    usta bir aracın boyalımı? boyasız mı?
    olduğunu sıklık ile el ile
    yada araç kullanacakca mıknatıs yardımı
    yada ışık hareketleri ile anlıyor.
    oysa günümüzde bunun dijital aletleri var.
    ve bu alet yanılmıyor
    elektirik sistemindeki herhangi bir arızada
    bu aletler ile tespit edilebiliyor.
    Peki bu gelişmiş aletleri kim kullanmak zorunda?
    Yetkili Servisler
    bu nedenle tamir içinde değilde
    kontrol raporu için her zaman Yetkil servisler
    tercih edilmeli düşüncesindeyim
    2.el araç alacaklar riskleri bu şekilde azaltabilirler
    hergününüz iyi olsun

• Suzuki ile ilgili başka forumlar var mı bildiğiniz ?.. Yanı fun club tarzında falan...

Bir de yanlış görmediysem makyajlı kasa falan deniliyor hangi modellerde bunlar..
    Ne gibi farklılılaklar var örnek verebilirmisiniz fotoğraflı falan

İyi günler
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.