Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
809.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lastik havalarını düşürmek yakıtı arttırıyor ne yazık ki, 32-38 ps arası daha ekonomik.
    yerde 1 karıştan fazla kar var, 2 gündür gv3 ile karda denemeler yapıyoruz, performansı gayet iyi, yokuşlarda da rahatlıkla çıkıyor, hatta kimsenin geçmediği yokuşlarda da denedik, o kadar eğlendik ki bu kadar olacağını tahmin etmiyordum, yokuşta gaza fazla yüklenmeden rahatlıkla çıkıyor, ama agresif kullanmaya kalktığınızda patinaja düşüyor, drift yapıyor, dik bir yokuşta yarım saat denedik, en dik yerde durup kalkmaya kaktığınızda bazen çıkıyor bazen ise geri salmak gerekiyor. aslında olay lastikle alakalı, bridgestone dueler lastikler değilde kar veya çamur lastikleri olursa şehirde çıkamayacağı gidemeyeceği yer yok.
    tüm bunları insanların olmadığı, trafiğin olmadığı geniş alanlarda yaptık, nihayetinde kimsenin başkalarını tehlikeye atmaya hakkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganss

lastik havalarını düşürmek yakıtı arttırıyor ne yazık ki, 32-38 ps arası daha ekonomik.
    yerde 1 karıştan fazla kar var, 2 gündür gv3 ile karda denemeler yapıyoruz, performansı gayet iyi, yokuşlarda da rahatlıkla çıkıyor, hatta kimsenin geçmediği yokuşlarda da denedik, o kadar eğlendik ki bu kadar olacağını tahmin etmiyordum, yokuşta gaza fazla yüklenmeden rahatlıkla çıkıyor, ama agresif kullanmaya kalktığınızda patinaja düşüyor, drift yapıyor, dik bir yokuşta yarım saat denedik, en dik yerde durup kalkmaya kaktığınızda bazen çıkıyor bazen ise geri salmak gerekiyor. aslında olay lastikle alakalı, bridgestone dueler lastikler değilde kar veya çamur lastikleri olursa şehirde çıkamayacağı gidemeyeceği yer yok.
    tüm bunları insanların olmadığı, trafiğin olmadığı geniş alanlarda yaptık, nihayetinde kimsenin başkalarını tehlikeye atmaya hakkı yok.

Evet hocam dualer ler yerine kar lastiği olsa çok acayip bir keyif verir.

Ancak tabi kar lastiklerinede o kadar para vermek için epey düşünmek lazım.

Bu arada benim lastik ihtiyacım var senin stepnedeki dualer sıfırsa satın alabilirim yada bendekini satabilirim.

Zira benim arka lastikler çok aşınmış önler iyi o yüzden bir çift ihtiyacım var stepnedeki lastiğim sıfır ve ona eş arıyorum.

• Buda benim satışa çıkarttığım arabam.
    Selamlar.

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya
  • arkadaşlar selam 3k vitaraya cam tavan olabiliyormu bunu yapan bir usta tanıyormusunuz ?
  • yaw arkadaşlar forumda hiç ses seda yok havalar karlı buzlu o yüzdenmi dondu forum ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: parvizi

yaw arkadaşlar forumda hiç ses seda yok havalar karlı buzlu o yüzdenmi dondu forum ??

havalar ısınmaya başladı ama giden gelen yok :)
  • burdayız hocam, ama sohbet yavaş gidiyor..
  • EVET "4H" KONUMU KARLI VE BUZLU YOLLARDA %60 ARKADAN İTİŞ NEDENİ İLE HIZLI GAZ VERDİĞİMİZDE KAYDIRIYOR, DRIFT YAPMAK İÇTEN BİLE DEĞİL...

TAMAMEN LASTİK İLE ALAKALI, BİZİMKİLER ASFALT VE HAFİF ARAZİ İÇİN YAPILMIŞ... KAR LASTİĞİ DEĞİL...

ANCAK BUNU 4H LOCK İLE KISMEN ÇÖZMEK MÜMKÜN, UĞRAŞSAN DA 4H GİBİ KAYMIYOR...

TABİİ FRENLEYİNCE GENE LASTİKLER SAĞOLSUN; BUZ ÜZERİNDE KAYMAYA DEVAM....
  • merhaba
    1998 model 2 tane grand vitara 2.5 v6 arasında kaldım farkları otomatik ve 220000 de olması diğerinin manuel ve 150000 de olmaları, ikisinde de sıralı tip lpg var. arkadaşlar bu araç için yorumlarınız nedir, ortalama yakıt tüketimi bilgilerini nedir servis maliyetleri hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maktas35 -- 26 Şubat 2010; 1:02:12 >
  • http://www.gezenbilir.com/index.php?board=179.0
    Yukarıdaki linkdeki konuları sabırla, baştan sona tarayın. Muhtemelen sorunuzun cevabını bulacaksınız.
    EDIT: İşinizi kolaylaştırayım:
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=12663.0
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=24316.0
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11685.0
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32913.0
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=37332.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 26 Şubat 2010; 6:10:56 >

• Merhaba arkadaşlar;
    Sitede konuyla ilgili yorumları okudum,genel olarak vitara'nın yakıtı ile ilgili bilgi aldım.Ben de 14.000 tl civarında olan bir suzuki vitara 1.6 almayı düşünüyorum.Genelde herkes of road kullanımı için tercih ediyor ancak ben ailemle normal kullanım için sağlam,güvenilir ve de geniş bir araç olması sebebiyle vitarayı düşündüm.Kapadokyada yaşıyorum ve Türkiyedeki yolların durumu da malum .Araçla ilgili çok fazla da bilgi edinemedim.Sizin bu konudaki bilgilerinizden faydalanmak isterim.
    Aile için normal kullanımda tavsiye eder misiniz?
    14.000 tl civarında 5k,bana masraf çıkarmayacak bir araç bulabilir miyim?
    Kia sportage ile kıyaslarsak olumlu ve olumsuz yönler nedir?
    beni bilgilendirirseniz sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.
  • herkese selam,
    ben belçiktan bir vatandas, 2008 model bir suzuki grand vitaram var, 1.9ddis, 130ps, derili, navigation GPS televiziyon dvd ..., xenon, tavan cam, direction komand, cruis control, clima koltuk isitmali, cam siyah, 17" teker, ceki demiri, özel ses sstemi, bugune kadar yasadigim tek sorun yag kaçirmasi idi , allahatan garantim hala var, 1hafta önce suzuki servisine gittim, motorun altinda sanziman ile alakali olsa gerek bir contadan kaciriyormus (pilastik conta iki yerden ezilmis) degistirdiler simdilik yag kaçirmiyor,
    bunu haricinde hiç bir sorunum olmadi, satin almak istiyenlere tavsiye ederim.

SUNUDA BELIRTMEK ISTERIM GRAND VITARADAN ÖNCE GOLF 4 1.9TDI 150cv kulandim, yani ister istemez golf 4te kiyas ediyorum

kendi sahsi görusumu söyliyecek olursam:

eksikler: ../10
    -motordan kabine fazla ses sizintisi var, dusuk viteselerdede titreme kabinin içerisinde hisediliyor (tömsekli yollarda kicirti sesleri var ön dösemede), 6/10
    -sanziman kutusu sert sanki vitesler arasi gemikleme var ama abartilacak birse yok 7,5/10( servise sordugmda, normal dediler butun grand vitaralarda böyle dediler) gerçektende öyleymis 2010 grand vitarayi surdum ayni sekilde vites kutusu sert

ARTILAR : ../10
    - Arabanin dis Görunusu super, japon jeeplerin arasindaki en guzeli 10/10
    -Araazi modunda surus super, çikamadigi inemedigi bayir yok, çamur çaltak dinlemeden hepsini çok basarili bir sekilde geçiyor 10/10
    - iç döseme super dizayni çok havali ama abartisiz 9,5/10
    - oltuklarin derisi guzel çok orijinal, vede isitmali olursa kisin çok ise yariyor 10/10
    - klima guzel calisiyor, isitmasida sogutmasida guzel, simdeye kadar bir sorun yasamadim 9/10
    - yakiti bir jeep için guzel sehir disi 110km/saate 7,5l, sehir içi tabik suruse bagli (ben biraz canli suruyorum) 100km'de 8l ile 9 arasi, grand vitaranin rakiplerine bakacak olursak yakiti cok guzel 8,5/10
    - arabada istediginiz butun özelikler var (tabiki istediginiz muttetçe), arka ön sensörler, otomatik cam ilecegi, xenon lambalar, iç deri, koltuk isitmali, cam tavan, buyuk ekran televiziyon navigasiyon ile 35ulke dahil, hiz limiti, elektirik cam, siyah camlar, yan camlar isitmali, ceki demiri, özel ses sistemi, kolluklar, yakit göstergesi, guçlu sogutma klima sistemi, galiba hepsini söyledim 9/10
    - motor 1.9ddis (renault megan 2'nin motoru fransiz) olmasina ragmen çok guzel çekici var, 9,5/10
    - ve son olarak fiyati rakiplerine bakarak en cazipleri 8,5/10

fotograf isteyen varsa bildirsin yuklemeye çalisirim, hepinize hayirli gunler diliyorum

• selam yine ben ;), yakitla ilgili sehir disi, 110km/saate 6,9litre ile 7,5litre arasi 100km için (bayirli bir yol ise 7,5litreye daha yakin.
  • ya arkadaşlar herkez bu aracı off road içinmi alıyor yani biz bu güzel arabarlara hele 2008 2009 2010 modelleri ile asfaltta gidemeyecekmiyiz hiçmi modifiye yapan yok ??
    bu arada fikirler tabiki farklılık gösterebilir ancak şahsi görüşüm 3k vitarının lastiklerini arazi lastikleri ile değiştirdiğiniz zaman her türlü off road yapabiliyorsunuz yani illa araç yükseltmek vs.vs gibi abartmaya gerek yok japonlar bu araçları arazi taşıtı diye piyasaya sürdüler zaten bir lastik değişimi ile tam bir arazi canavarı oluyor eninde sonunda..
  • Yol dışına çıkmayacaksanız, hele hele asfalt dışına da çıkmayacaksanız, boş yere 4x4 arazi taşıtı almayın.
    Geniş iç hacim ve bagaj + karayollarında konforlu yolculuk isteniyorsa diğer seçeneklere bakın.
    İster suzuki, ister diğer markaların jeepleri, araziye yönelik sert süspansiyona sahiptir, otoyolda yüksek hızlar için de uygun değildir. Saatte 130km hızı aşmamak lazım. Fiat Fiorino, Ford TransiConnect geniş hacimli, aile ve asfalt YOL araçları olarak BENCE daha uygun seçeneklerdir.
    HA, ille de asfaltta-düzgün zeminli yollarda kullanım için; geniş iç ve bagaj hacimli, JEEP benzeri bir araç isteniyorsa; benim naçizane tavsiyem 2. el temiz ve sorunsuz bir Nissan Qasqai 1,5 dCi (dizel) 4x2 (2 çeker) olurdu. "2. el" diyorum, çünkü sıfır Qasqai 1,5 dCi'nin fiyatına rahatlıkla temiz bir SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDiS alınır.
    Yine de; soğuk, karasal, uzun süren, bol karlı ve buzlu kış mevsimine sahip, dağlık-tepelik, veya bol engebeli yollları olan bir yerde yaşıyorsanız, emniyetli-güvenli bir seyir için 4x4'ler düşünülmeli. O da ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 29 Mart 2010; 7:06:53 >

• ticari araçların aile aracı olarak iyi olmadıklarını düşünüyorum, hem konfor hemde güvenlik açısından. suvlar güvenlik açısından daha ideal. suvlarda konfor sedan araçlar gibi değil ama yine de uzun yolda çok rahat aynı sedan gibi. suvların donanımları ticari araçlardan daha üstün.
    illaki offroad için alınmaz bence 4x4, aynı zamanda türkiyenin asfalt yolları da offroad kıvamında. bu yollarda altı yüksek ve 4x4 aracın çok faydası var. sedan araçla yollarda düştüğüm çukurlarda içim acıyordu, şimdi hissetmiyorum bile.
    10 günlük kar döneminde bir kere bile zincire ihtiyaç duymadan her yere gidebilmek, normal araçların tırmanamayacağı yerlere çıkabilmek çok güzel. dağa veya pikniğe giderken hiç birşeyi umursamadan gidilebilecek araçlar.
    böyle bir araçla hız yapmak zaten hata olur, ama hız yapanların çoğu ticari araç ve şirket aracı.
    nissan qashqai çok çok güzel bir araç, 4x2sini yakınımda kullananlar da var ve söyledikleri tek şey 4x4 sisteminin kıymetini bil oluyor. 4x2 olunca suv görüntüsünde bir hatchback oluyor ve sınırları zorlamak istediğinizde yapabileceğiniz birşey yok.
    4x4 suzuki bir yaşam biçimi bence.

• standart bir vitara - grand vitara, nissan qashqai 4x4 veya yeni daihatsu terios da arazide gayet güzel iş çıkartıyorlar, parvizi arkadaşın dediği gibi, bu konuyla ilgili youtubeda bakabileceğiniz onlarca video var. tabiki çamur lastiği olması çok önemli, olmayanlar zaten zorlanıyorlar.
  • 2004 gv almayı düşünüyorum, amaç arazide kullanmak değil hatta genelde şehirde kullanacağım, araç 2.0 5 kapı lpg li, görüşlerinizle biraz yardımcı olabilirmisiniz ???
  • Bende 2 yıldır 2500 v6 kullanıyorum yağ değişiminden başka masrafı olmadı. Bunlara lpg siz binilmez. Şehir dışında 90 ı geçmezsen çok fazla yakmaz. 100 km de 12-13 litre lpg tüketiyor benimki. Şehir içinde tam bir ölçüm yapamadım ilk çalıştırmada benzinle çalıştığı için.
  • Aracımı istemeyerek te olsa ihtiyaçtan dolayı satlığa çıkardım. İlgilenen arkadaşlara linkini veriyorum.

http://www.sahibinden.com/ilk_gelen_alir_goturur_-87WQQaXQQ23006230WQQpXQQdisplayitem
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.