Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben de dün izmir'de verilmiş olan 2000 km de 2010 model 2 çeker 20500 TL çamurluk değişen swift ilanı için üşenmedim istanbul'dan kalktım gittim ve ilk aracıma sahip olmuş oldum. swifte bir kaz daha önce binmiştim o yüzden kalitesi hakkında sizin de yazdıklarınız çerçevesinde bilgi sahibi idim. ama dün izmir'den İstanbul'a gelirken emin oldum:) gerçekten çok şık, çok oturaklı ve kullanması büyük keyif olan bir araç. ilerde izlenimlerimi yine paylaşıcam. tavsiyeleriniz olursa zevkle dinlerim. ve istanbul anadolu yakasında oturuyorum hangi servisi tavsiye edersiniz?
  • Güle güle kullanın, Allah her türlü kötülükten korusun, hayırlı olsun. İstanbul'daki servisler konusunda İstanbul'da ikamet eden arkadaşlar yardımcı olacaktır.
  • DEVİLSADCOVADE ARKADASIMA YANIT

BENCE BUYUK HATA YAPMISNIZ SUZUKI ALMAKLA AMA NEYSE OLAN OLMUS HAYIRLI OLSUN ANADOLU YAKASINDA ZATEN 3 TANE SERVİS VAR
    1-CAN OTO DUDULLU
    2-GOKSENLER ACIBADEM
    3 AYKON PENDİK
    GOKSENLER FENA DEGILDIR TAVSIYE EDERIM

SUZUKI 4X2 SIFIR 2008 DE BEN ALMISTIM NIE TAVSIYE EDEMEDIGIMI ANLATIM SIZE

1-ARACIN KAPORTA BOYASI COK KOTU
    2- SES YALITIMI VASAT DISARDAKI BUTUN SES ICERDE
    3-BENZIN COK YAKIYOR 1.3 OLMASINA RAGMEN
    4-YOKUS YUKARI ARAC GITMIYOR
    5-BAGAJ COK KUCUK
    6-1328 MOTOR OLDUGUNDAN 13300 VE USTU MOTOR HACMI ICN YUKSEK MTV ODEMEK ZORUNDASINIZ
    7- SERVİS AGI KOTU IST DE TOPLAM 7 SERVIS VAR
    8-IKINCI ELI SATMAKTA ZORLANIRSIZNI IKINCI ELI COK VASAT

DİYECEKSINIZ NIE ALDIN OZMAN SUZUKI

BUNLARI BILSEYDIM ALMAZDIM ACIK SOYLIM SIZE SAYGILAR HAYIRLI OLSUN
  • demir,

Valla biz okumaktan sıkıldık sen yazmaktan sıkılmadın.

6-7-8'inci maddeleri sayarken "bilsem almazdın" demen bana samimi gelmiyor. Bir insan Suzuki gibi bilinmeyen(!) bir markayı alırken bunları araştırmaz mı?

Bagajının küçük olduğunu da arabayı incelerken görmüş olmalıydın. Benzin tüketiminin fazla olduğuna ve yokuş yukarı gitmediğine ise 4x2 Swift kullanıcısı olarak kesinlikle katılmıyorum. İstanbul şehir içi ortalamam 6.5 Lt / 100 Km. Bu mu çok?

Ses yalıtımı için kıyaslayabileceğim bir örnek yok elimde. Ama B sınıfı ortalamasında olduğunu tahmin ediyorum. Kaporta boyası konusunda henüz bir sıkıntım olmadı, ilerki yıllarda olursa bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 8 Ocak 2011; 8:48:05 >
  • quad_65'e katılıyorum. Ben 4x4 kullanıcısıyım ve 4x2 ile 4x4 arasında yokuş yukarı gitmek konusunda bir fark olacağını zannetmiyorum. Herhalde 2000 devirde 3. viteste araç zorlandı diye öfkelendiyseniz, size V12 bir model lazım. Benim aracıma özel bir mühendislik mi eklediler de ben önümdeki araçların yavaşlığından yakınıp, rampalarda sol şeride geçmek zorunda kalıyorum? Lütfen biraz daha düşünüp, tartıp, araştırarak yorum yapın. Aracını yeni almış birisi için çok üzücü yorumlar bunlar. Kendisi de deneyimlerini paylaşacağını yazdı, bakalım o neler diyecek?
  • Benim arabanın 10000km/yıllık bakımı yaklaşıyor.(daha 5500de ama).İlk defa bir arabayı servise götürücem.Acemiyim.Ufak çaplı panik başladı.10Bin bakımda araç serviste bırakılıyor mu yoksa bekleniyorsa ne kadar sürede yapılır bakımı?Neresine bakılıp,değiştiriliyor.Benimki Splash ama Swift'le hemen hemen aynı olur sanırım bakım ücreti,Otomatik Swift'in 10bin bakımı ne kadara mal oluyor?Serviste,bakımda pazarlık ediliyor mu yoksa fiks fiyatlar mı var?Yapılıyorsa başlamadan önce mi ödeme sırasında mı yapmak lazım?Son olarak İzmir'deki Oto Işık servisini bilen var mı?Varsa nasıllar,ilgililer mi?,kazıklamaya yönelik mi yaklaşıyorlar?Bekleme odası falan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

Benim arabanın 10000km/yıllık bakımı yaklaşıyor.(daha 5500de ama).İlk defa bir arabayı servise götürücem.Acemiyim.Ufak çaplı panik başladı.10Bin bakımda araç serviste bırakılıyor mu yoksa bekleniyorsa ne kadar sürede yapılır bakımı?Neresine bakılıp,değiştiriliyor.Benimki Splash ama Swift'le hemen hemen aynı olur sanırım bakım ücreti,Otomatik Swift'in 10bin bakımı ne kadara mal oluyor?Serviste,bakımda pazarlık ediliyor mu yoksa fiks fiyatlar mı var?Yapılıyorsa başlamadan önce mi ödeme sırasında mı yapmak lazım?Son olarak İzmir'deki Oto Işık servisini bilen var mı?Varsa nasıllar,ilgililer mi?,kazıklamaya yönelik mi yaklaşıyorlar?Bekleme odası falan var mı?

Dostum aracın benzinlimi dizelmi olduğunu belirtmemişsin, buna rağmen bir takım şüphelerine cevap vereyim bilgim kadarı ile.öncelikle yıllık bakımı yapılıyor ise km oldukça az. splashın polen ve hava filtre fiyatı swift e göre biraz pahalıdır.bunun nedeni araç piyasaya yeni sürüldüğü için distrübütör tarafından filtre grubunda henüz muadil parça üretimine geçilmemiştir.Bu sebeple aracın km az olduğu için hava ve polen fitresinin kontrol edilmesini ve kesinlikle değiştirilmesi gerekmediği takdirde temizletim taktırabilirisin.aracın garantisini etkilemez. zaten asfalt yolda kullanıyorsan toz olmamıştır filtrelerin ve müşterisini kollayan bir servis bunu seninle paylaşacaktır.10,000 km araç bakımı için randevu alırsan maksimum bekleyeceğin süre 1 saattir.bu bakımda suzuki fabrikasının bakım listesinde kontrol edilmesi gereken ve değiştirilmesi gereken aksamların işlemleri yapılır.ve araç yeni olduğu için değiştirilmesi gereken bir parça olmayacaktır muhtemelen.buda bakım zamanını kısaltacaktır.bakım ücretin tüm filtrelerin değiştirilirse yaklaşık 220-250 tl gibi bir maliyet tutar.+ işçilik olabilir.swift ile aynı olan tek parçası eğer benzinli ise yağ filtresidir.oda 13,50+kdv.otomatik swiftin bakım maliyeti 180 tl dir.ancak işçilik saati fabrika normlarında uygulanır ise rakam yükselir.serviste pazarlık şansınız pek yoktur.yapsanızda maksimum %5 gibi bir isk.olur oda 10 tl gibidir.pazarlık için önce servise gittiğinde neler yapılacağını ve fiks bakım ücretini sor.daha sonra polen ve hava filtresinin kontrolünü iste yaklaşık 1,5 dk sürer akabinde değiştirilecek veya değiştirilmeyecek ise pazarlığını ona göre yaparsın bence.çünkü bakımı yaptıktan sonra pazarlık pek birşey ifade etmez.adam zaten işi bitirmiştir.ne şekilde olursa olsun parayı alacaktır isk. yapsada yapmasada.oto ışık çok eski bir servistir.ustaları deneyimlidir.kazıklama gibi bir sorunun olmasın fiyatlar tüm servislerde aynıdır.ama sen tam garanti istersen örnğ.ist servisinin birinden bir teklif iste bakım için.sana parça ve işçilik bazında dökümanı fakslasında.daha bilinçli olarak gidersin servise.bekleme odası olmasada olur bence :) ben ce yapılan işinkalitesi benim sıcak bir yerde beklememden daha önemlidir.kendi bilgimce verebileceğim bilgiler bunlar.ancak aracın çok güzel bir araç güle güle kullan.

arkadaşlar bu forumda bir hava var.nedense bilen bilmeyen hertürlü yorumu yapıyor.buna anlam veremiyorum.bir insan bilmediği, test etmediği bir konuda, neden bukadar saygısızca, insanların alın terini, çoluğunun çocuğunun rızkını kısarak aldığı malları bu kadar acımasızca kötülerler.yazık günah ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasancob

quote:

Benim arabanın 10000km/yıllık bakımı yaklaşıyor.(daha 5500de ama).İlk defa bir arabayı servise götürücem.Acemiyim.Ufak çaplı panik başladı.10Bin bakımda araç serviste bırakılıyor mu yoksa bekleniyorsa ne kadar sürede yapılır bakımı?Neresine bakılıp,değiştiriliyor.Benimki Splash ama Swift'le hemen hemen aynı olur sanırım bakım ücreti,Otomatik Swift'in 10bin bakımı ne kadara mal oluyor?Serviste,bakımda pazarlık ediliyor mu yoksa fiks fiyatlar mı var?Yapılıyorsa başlamadan önce mi ödeme sırasında mı yapmak lazım?Son olarak İzmir'deki Oto Işık servisini bilen var mı?Varsa nasıllar,ilgililer mi?,kazıklamaya yönelik mi yaklaşıyorlar?Bekleme odası falan var mı?

Dostum aracın benzinlimi dizelmi olduğunu belirtmemişsin, buna rağmen bir takım şüphelerine cevap vereyim bilgim kadarı ile.öncelikle yıllık bakımı yapılıyor ise km oldukça az. splashın polen ve hava filtre fiyatı swift e göre biraz pahalıdır.bunun nedeni araç piyasaya yeni sürüldüğü için distrübütör tarafından filtre grubunda henüz muadil parça üretimine geçilmemiştir.Bu sebeple aracın km az olduğu için hava ve polen fitresinin kontrol edilmesini ve kesinlikle değiştirilmesi gerekmediği takdirde temizletim taktırabilirisin.aracın garantisini etkilemez. zaten asfalt yolda kullanıyorsan toz olmamıştır filtrelerin ve müşterisini kollayan bir servis bunu seninle paylaşacaktır.10,000 km araç bakımı için randevu alırsan maksimum bekleyeceğin süre 1 saattir.bu bakımda suzuki fabrikasının bakım listesinde kontrol edilmesi gereken ve değiştirilmesi gereken aksamların işlemleri yapılır.ve araç yeni olduğu için değiştirilmesi gereken bir parça olmayacaktır muhtemelen.buda bakım zamanını kısaltacaktır.bakım ücretin tüm filtrelerin değiştirilirse yaklaşık 220-250 tl gibi bir maliyet tutar.+ işçilik olabilir.swift ile aynı olan tek parçası eğer benzinli ise yağ filtresidir.oda 13,50+kdv.otomatik swiftin bakım maliyeti 180 tl dir.ancak işçilik saati fabrika normlarında uygulanır ise rakam yükselir.serviste pazarlık şansınız pek yoktur.yapsanızda maksimum %5 gibi bir isk.olur oda 10 tl gibidir.pazarlık için önce servise gittiğinde neler yapılacağını ve fiks bakım ücretini sor.daha sonra polen ve hava filtresinin kontrolünü iste yaklaşık 1,5 dk sürer akabinde değiştirilecek veya değiştirilmeyecek ise pazarlığını ona göre yaparsın bence.çünkü bakımı yaptıktan sonra pazarlık pek birşey ifade etmez.adam zaten işi bitirmiştir.ne şekilde olursa olsun parayı alacaktır isk. yapsada yapmasada.oto ışık çok eski bir servistir.ustaları deneyimlidir.kazıklama gibi bir sorunun olmasın fiyatlar tüm servislerde aynıdır.ama sen tam garanti istersen örnğ.ist servisinin birinden bir teklif iste bakım için.sana parça ve işçilik bazında dökümanı fakslasında.daha bilinçli olarak gidersin servise.bekleme odası olmasada olur bence :) ben ce yapılan işinkalitesi benim sıcak bir yerde beklememden daha önemlidir.kendi bilgimce verebileceğim bilgiler bunlar.ancak aracın çok güzel bir araç güle güle kullan.

arkadaşlar bu forumda bir hava var.nedense bilen bilmeyen hertürlü yorumu yapıyor.buna anlam veremiyorum.bir insan bilmediği, test etmediği bir konuda, neden bukadar saygısızca, insanların alın terini, çoluğunun çocuğunun rızkını kısarak aldığı malları bu kadar acımasızca kötülerler.yazık günah ya.

Çok teşekkür ederim.Hepimiz kazasız,belasız kullanalım inşallah.Araç benzinli,otomatik.Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Hiç bilmediğim bir konuda çok yardımcı oldu,fikir verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 9 Ocak 2011; 10:07:11 >

• hasancob; ellerine sağlık. Hem servis konusunda her daim faydalanabilinecek bir yazı yazmışsın hem de altına düştüğün notla konuya da nokta koymuşsun, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

DEVİLSADCOVADE ARKADASIMA YANIT

BENCE BUYUK HATA YAPMISNIZ SUZUKI ALMAKLA AMA NEYSE OLAN OLMUS HAYIRLI OLSUN ANADOLU YAKASINDA ZATEN 3 TANE SERVİS VAR
    1-CAN OTO DUDULLU
    2-GOKSENLER ACIBADEM
    3 AYKON PENDİK
    GOKSENLER FENA DEGILDIR TAVSIYE EDERIM

SUZUKI 4X2 SIFIR 2008 DE BEN ALMISTIM NIE TAVSIYE EDEMEDIGIMI ANLATIM SIZE

1-ARACIN KAPORTA BOYASI COK KOTU
    2- SES YALITIMI VASAT DISARDAKI BUTUN SES ICERDE
    3-BENZIN COK YAKIYOR 1.3 OLMASINA RAGMEN
    4-YOKUS YUKARI ARAC GITMIYOR
    5-BAGAJ COK KUCUK
    6-1328 MOTOR OLDUGUNDAN 13300 VE USTU MOTOR HACMI ICN YUKSEK MTV ODEMEK ZORUNDASINIZ
    7- SERVİS AGI KOTU IST DE TOPLAM 7 SERVIS VAR
    8-IKINCI ELI SATMAKTA ZORLANIRSIZNI IKINCI ELI COK VASAT

DİYECEKSINIZ NIE ALDIN OZMAN SUZUKI

BUNLARI BILSEYDIM ALMAZDIM ACIK SOYLIM SIZE SAYGILAR HAYIRLI OLSUN

yaklaşık bir ay oldu kullanmaya başlayalı aracı. saydığınız maddelere ilişkin ben de fikrimi vereyim.

1.Acemi olmama rağmen her yere kolaylıkla girip çıktığımdan arabayı çizme şansım olmadı dolayısıyla boyayla da ilgili bir sıkıntım olmadı.
    2.Motor sesini yüksek devirlere çıkmadıkça neredeyse duymuyorum. yol sesi ise her araçta olduğu kadar var. Ve müzik ses sistemi çok başarılı.
    3.Benzin fabrika verilerinin biraz üzerinde gibi şimdilik ama daha 3.500 km de araç sanırım düşecektir. zaten fabrika verileri oldukça az.
    4.Yokuş yukarı devri arttırırsanız canavar gibi gidiyor.
    5.Bekar olduğumdan bagajla ilgili sıkıntım yok. 3 büyük valizi gayet rahat alıyor ama iki çocuklu bir aileye tavsiye etmem tabi bagajı.
    6.keşke bir alt segmentte olsaydı vergi dilimi ama aracı almamak için bir sebep değil elbette. 92 beygirlik canavar gibi bir motora sahip:)
    7.Toplam 7 servis muhtemelen yılda bir uğrayacağınız sorunsuz bir araç için yeter de artar bile:)
    8.Benim aldığım swiftin ilanı 1 günlüktü. ben aracı almak için gittiğimde 4-5 kişi daha aradı araç için. sahibinden.comun sapık fiyatlarıyla satmak isterseniz elbette zorlanırsınız.

Bunları bilerek aldım çünkü neyse ki forumda doğru dürüst bilgi veren bir çok kullanıcı var. onların sayesinde daha uzun yıllar zevkle binebileceğim sorunsuz bir otomobile sahibim:)

• bak arkadasım ınsan bındıgı aracı zorla kotulermı varsa eksıklıgı soyler ben bunları gozlemledım ve soyluyorum ınsallah yanılmassın dıyım ben burdayım
    uzun yıllar ınsallah bınersın ama bence oyle olmuycak
  • merhaba arkadaşlar.çok kararsız kaldığım için sizlere danışmak istediğim bi kaç şey var.27000 TL ye kadar otomatik ve ekonomik bir araç arıyorum uzun zamandır.açıkcası düz vitesi pek kullanamıyorum ve ilk aracım olacak.peugeot 107 ve citroen c1 leri araştırdım çok küçük gibi geldi.bugün suzuki altoyu bayide inceleme fırsatı buldum biraz kalitesizdi sanki.satıcı swifti önerdi dizel 2010 model 28500 tl.ama düz vites :( çok beğendim artık düz vitese katlanacağım.sizce bu araç nasıldır? ve suzuki splash ile kıyaslanabilir mi? biraz uzun oldu ama yardımcı olacağınızı umuyorum.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: melekselin

merhaba arkadaşlar.çok kararsız kaldığım için sizlere danışmak istediğim bi kaç şey var.27000 TL ye kadar otomatik ve ekonomik bir araç arıyorum uzun zamandır.açıkcası düz vitesi pek kullanamıyorum ve ilk aracım olacak.peugeot 107 ve citroen c1 leri araştırdım çok küçük gibi geldi.bugün suzuki altoyu bayide inceleme fırsatı buldum biraz kalitesizdi sanki.satıcı swifti önerdi dizel 2010 model 28500 tl.ama düz vites :( çok beğendim artık düz vitese katlanacağım.sizce bu araç nasıldır? ve suzuki splash ile kıyaslanabilir mi? biraz uzun oldu ama yardımcı olacağınızı umuyorum.teşekkürler

Swift'in ay sonu,mart başı gibi yeni kasası gelecek.Sanırım bayiler ellerindeki swiftleri bitirmeye çalışıyorlar.Alto bence 107 ve C1'den biraz daha kaliteli ve daha sevimli.107 ve c1 tiptronik vitestir yokuşta kayar.Alto ise tam otomatik.Ama tabi ki swift'e ve splash'a göre malzeme kalitesi ve donanımı daha düşük.Şahsen ben splashın içini daha çok beğendiğim için,vergisi,tüketim düşük olduğu için,tipi değişik olduğu için swift yerine splash aldım.Çok km yapmıyorsanız dizel daha masraflı oluyor diye duymuştum.Bakımı ve arızası benzinli araçlara göre daha pahalıymış.Donanım olarakta splashla çok büyük farkları yok.Dediğim gibi 1 ay içinde eski kasa bir araç olmasını dikkate almıyorsanız,hangisi içinize siniyorsa onu alın.

• HACO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ural Hakverdi’nin 1984 yılında Türkiye’ye getirdiği Japon Suzuki’nin Türkiye temsilciliği, Doğuş Grubu’na geçiyor.

Böylece, Türkiye’de ilk kez Turgut Özal tarafından test edilip ithalat izni verilen Suzuki markası için 27 yıl sonra yeni bir sayfa açılıyor. Volkswagen’den Audi’ye, Lamborghini’den, bentley’e kadar 15 otomotiv markasını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv, Japon Suzuki’yi de bünyesine katarak otomotiv sektöründeki 16’ıncı markasına ulaşıyor.

Cenevre’de resim çektirdiler

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk liderliğinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda temaslarda bulunan Doğuş Otomotiv, Suzuki’nin Türkiye temsilciliğini almak için düğmeye bastı. Fuar sırasında Suzuki modelleri önünde fotoğraf çektiren Doğuş Grubu yöneticilerinin en geç 1 hafta içinde imza atması bekleniyor. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, resmi anlaşmanın henüz yapılmadığını, görüşmelerin bu hafta içinde başlayacağını belirtti.

2.5 milyar dolara aldı

Doğuş Grubu’nu Suzuki’nin Türkiye temsilciliğine iten, Alman Volkswagen Grubu’nun 2009 yılı sonunda 2.5 milyar dolara Japon Suzuki’nin yüzde 20’sini satın alması oldu. Amerikan General Motors (GM) 2008 yılında içine girdiği mali kriz nedeniyle Suzuki’deki hisselerini satmıştı. Suzuki, GM’in hisse satışının ardından yeni ortak arayışına girmiş ve 2009 yılı sonunda VW Grubu, yüzde 20’lik hisseyi almıştı. VW Grubu’ndan yapılan açıklamada, yüzde 20’lik Suzuki hisselerini yüzde 10 artırıp özellikle Suzuki’nin güçlü olduğu Hindistan pazarındaki etkilerini artırmak istedikleri belirtildi.

Sadece VW markalarını alıyor

VW Grubu ve Suzuki arasında ortaklık hızla büyürken, Türkiye cephesinde ise son yıllarda model azlığı nedeniyle sıkıntı yaşayan ve satışları düşen Suzuki’nin Doğuş Grubu bünyesine girmesine karar verildi. 1984 yılından bu yana Türkiye’de Haco Şirketler Grubu’nun bünyesinde yer alan Suzuki, kısa süre içinde Doğuş Otomotiv’in bünyesinde faaliyet gösterecek. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, daha önce yaptığı açıklamada VW Grubu markaları dışında yeni bir otomotiv markasının temsilciliğini düşünmediklerini belirtmişti.

15 markası var

Doğuş Oto’nun temsil ettiği markalar şöyle: Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Porsche, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania, Krone, Meiller, Thermo King ve Scania Engines.

Şahenk yeni markasının önünde resim çektirdi

DOĞUŞ Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ve ortağı Altur’un sahibi Abdürrahim Albayrak ile Cenevre’de Suzuki’nin yeni modeli Kizashi’nin önünde fotoğraf çektirip, bir anlamda bünyesine aldığı yeni markayı kutladı.

• selamla 2008-9 1.3 4x4 ariyorum dusuk km ve uygun fiyat tabi satan varmidir aranıza katilcam yakinda
  • quote:

HACO Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ural Hakverdi’nin 1984 yılında Türkiye’ye getirdiği Japon Suzuki’nin Türkiye temsilciliği, Doğuş Grubu’na geçiyor.

Çok ilginç bir haber. Ne düşüneceğimi bilemedim doğrusu. Bu olay Suzuki'nin Türkiye'de popülerleşmesi ile mi sonuçlanacak yoksa fiyatların artması ile mi; yoksa ikisi birden mi olacak. Göreceğiz bakalım.
  • Yeni gruba geçiş ile mi ilgilidir yoksa bahar geldi diye midir bilemedim ama
    mesela manuel vites Altonun liste fiyati 23.750'den - 24.150 TL'ye yükseltilmiş.
  • yeni swift türkiye'ye ne zaman gelir ??? içi çok güzel olmuş, en üst donanımlı ve 1.3 dizel olanın fiyatını merakla bekliyorum.Merak edenler suzuki'nin ingiltere sayfasından bilgi alabilir
  • Şubat sonu gelecek deniliyordu ama ses yok.Bu,Doğuş Oto'ya geçme işinden dolayı ertelenmiş olabilir.Yeni distribütör getirir belki.
  • quote:

Şubat sonu gelecek deniliyordu ama ses yok.Bu,Doğuş Oto'ya geçme işinden dolayı ertelenmiş olabilir.Yeni distribütör getirir belki.

Doğuş Oto demek ;

• Donanım olarak kırpılmış ancak fiyat olarak haddinden fazla fiyata satılan araçlar demek...!!!
    • Her yetkili servise gittiğinde , kıldan tüyden masraflar çıkarıp , periyodik bakım fiyatlarını da ekleyerek cüzdanı söğüşlemek demek.
    • Araç almak için showroom a gittiğinde diğer markalar her türlü indirimi , ekstra hediye yi verirken , kibirli satış temsilcilerinin bırakın araç yanında hediye yi , liste fiyatından indirim olarak sadaka tarzında tutarları indirim olarak göstermesi demek

Suzuki Doğuş a geçerse , öyle Dizel Swift felan beklemeyin... Adamlar bomboş donanımlı 1.2 TDI Poloyu 36.000 TL ye satıyorlar , gidip Dolu aksesuarlı Dizel Swıft ı o fiyata satarlar mı hiç....

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.