Şimdi Ara

Suyu daha yükseğe nasıl çıkarabiliriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar "elektrik motoru" kullanmadan SUYU BİR NOKTADAN DAHA YÜKSEĞE ÇIKARAN bir düzenek hazırlamam lazım. kafamda bazı şeyler var ancak sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. bu şekilde daha iyisini ortaya çıkarabileceğime inanıyorum. düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

• Tek aklıma gelen lisedeki bitkilerde taşımadan hatırladığım terleme kohezyon kuvveti. Bir şekilde uyarlayabilirsen işe yarar belki
  • nası bir şey lazım, ortam nasıl? Söylersen yardımcı olmaya çalışırım yoksa çok havada kalacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Tek aklıma gelen lisedeki bitkilerde taşımadan hatırladığım terleme kohezyon kuvveti. Bir şekilde uyarlayabilirsen işe yarar belki

evet haklısın doğada her şey en mükemmel şekilde var söylediğin buna bir örnek. ancak kohezyon kuvveti yerine geçecek bir alet şimdilik kafamda canlandıramadm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

nası bir şey lazım, ortam nasıl? Söylersen yardımcı olmaya çalışırım yoksa çok havada kalacak.

dostum bu projede amaç elektrik ve yakıtla çalışan motor kulllanmadan suyu daha yükseğe çıkaran bir düzenek ortaya çıkarmak. mesela buharla,basınçla,mekanik bi sistemle vs hiç farketmez.
  • Piston kullanıp yapabilirsin pistonlardan birinin alanını diğerine oranla daha küçük yaparsan daha kolay çıkar.
  • kas gücü +
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantasy7

quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

nası bir şey lazım, ortam nasıl? Söylersen yardımcı olmaya çalışırım yoksa çok havada kalacak.

dostum bu projede amaç elektrik ve yakıtla çalışan motor kulllanmadan suyu daha yükseğe çıkaran bir düzenek ortaya çıkarmak. mesela buharla,basınçla,mekanik bi sistemle vs hiç farketmez.

Hmm

Şu mekanizma direk sana hareket sağlayabilir. İsmi parabolik güneş kollektörü. İçerisindeki mekanizma sana sıcaklık da sağlayabilir veya isteğine göre stirling motoru ile %30a kadar verim de sağlar.

Stirling motoru elektirk veya yakıtla değil ısının kendisini kullanır bu yüzden tanımına uygun gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entropi Canavarı -- 15 Mart 2012; 2:52:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_OriON

kas gücü +

kas gücünü olabildiğince geri planda tutmak istiyorum yine de önerin için teşekkürler
  • durdukça gaz oluşturan birşey bulabilirsin (mesela bir çeşit meyve)

sonra tüpün içine su koy ve tüpü de meyveye bağla. gaz çıktıkça su yükselecektir.
  • Kılcal bir borunun içinde su kendiliğinden yükselir fakat o kadar ince cam bir borudan geçen suyla nasıl bir enerji üretebilirsin bilmiyorum .
  • Pisagorun bardağı Adalet kabını araştır.
  • piston kullan en basitini öyle yaparsın ama projen ne boyutta ve hangi seviyede olucak bilmediğim için bir örnek vermek istemiyorum kafanı karıştırmamak için
  • ---- Yükseğe çıkan su----
    .................| |
    ................ | |
    ................ | |
    Su girişi - |
    ................ |
    ................ |
    ................ |
    ................ |
    ................ |-- su çıkışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erich Fromm -- 19 Ağustos 2017; 23:31:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler, konu eski yalnız. Şimdi yavaşça ellerinizi o klavyeden çekin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer olurda birinin gerçekten böyle bir şeye ihtiyacı olurasa su koçu'nu araştırabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • içine taş at

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zibidi Gonzales -- 19 Ağustos 2017; 23:40:23 >
  • Merhaba,
    Uzun zaman olmuş;
    Önce konuyu açan arkadaşı kutlamak lazım. Beyim fırtınası yapmak için güzel konu seçmiş.
    Katılan sayısına bakınca beyni yerine parmağını kullananlar rast gelmiş.
    Katılan çok olsaydı ve iyi fikirler çıksaydı; Bana da faydalı olacaktı.
    Benim de suyu 50 mt yukarı çıkartmak gibi bir sorunum var. Tabiki bedava olursa bingo:
    sEvgiler,
  • 22ece 2 kullanıcısına yanıt
    suyu ısıtarak bu şekilde su buharlaşır üst tarafta artık rüzgarin cereyan etkisinimi kullanacaksın bilemem sogutursan olabilir bence .
  • u borularını düşün. borunun bir tarafına fazla ağırlık koyarsan diğer taraftan su yükselecektir. buradan yürü istediğin düzeneği elde edersin. düzeneğin bir tarafına ağırlık bastıkça su aynı kuvveti direkt iletmeye çalışacak önüne hiçbirşey çıkmadığı için yükselecektir borudan. tabi çok yükseğe çıkması zor olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.