Şimdi Ara

Suya dayanıklı telefon kullanıyorsanız mutlaka okuyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum şuan Xperia Z5 Premium kullanıyorum bundan önce Z3 ve daha öncesinde uzun süre Xperia Z kullandım

Forumda sony bölümünde suya sokma ile ilgili çok yanlış şeyler görüyorum suya sokmadan önce mutlaka okuyun

Kim ne derse desin eğer telefonunuzun yan taraflarında bulunan kapakçıkları çok sık kullanıyorsanız ve telefonunuz 1-2 senelikse suya sokmayın o contalar dayanmıyor. Ama ben şarj için dock kullanıyorum kapakları nerdeyse hiç kullanmam derseniz sorun yok

Telefonunuz Servise gittiyse arka kapak mutlaka açılmıştır ve bir kere açıldığında asla eskisi gibi suya dayanıklı yapışkan silikonu oturmuyor. Arka kapak eskisi kadar kasayı tutmuyor buna emin olun. Arkada gözle görülen bir kasa açıklığı yoksa bile suya sokmayın,varsa zaten suya sokmanız delilik olur.

Ek olarak ikinci el cihaz kullanıyorsanızda dediğim gibi telefonun daha önceden başına ne geldiğini bilemezsiniz su ile temas etmesini tavsiye etmem.

Xperia Z Serisi Eğer Xperia Z kullanıyorsanız suya sokmadan önce tüm kapakçıkların kapalı ve yıpranmamış olduğundan emin olun. Sonuçta 3 yıllık telefon sürekli kulaklık takıp çıkaran sürekli şarj kapağını açıp kapatan biriyseniz kesinlikle suya sokmanızı tavsiye etmem.

Z1 - Z2 Serisi Bu iki cihazın herhangi bir serisini kullanıyorsanız aynı şekilde dock kullanın çünkü şarj etmek için kapağı açmanız gerekiyor bu nedenlede kapakçıkta bulunan conta eskidiği için suya dayanmayabilir.

Z3 - Z3+ ve Z5 Serisi Bu serilerde çok sık kapakçık kullanımı olmadığı için sorun yok ama telefon ikinci el veya servis muamelesi görmüşse suya sokmayın.

NOT: Özellikle xperia z z1 ve z2 kullanıyorsanız mutlaka ama mutlaka şarj için manyetik kablo veya dock kullanmanızı tavsiye ediyorum tavsiye biraz hafif kalır kesin alın benden söylemesi.
    1 seneye kalmadan şarj kulaklık girişindeki kapaklar artık kapanmamaya başlarsa bu lafım aklınıza gelir. Uyarmama rağmen arkadaşlarımın başına geldi, O kapaklardaki contalar en kaliteli malzemeden bile yapılsa dayanmıyor bir süre sonra

Son olarak aklınızda bulunsun Z5 Serisi kullanıyorsanız basınç testi yapılıyor mutlaka yapın kasada açıklık olup olmadığı belli olur en azından

Suya sokan arkadaşlar cihazda bir sıkıntı yoksa 15-20 dk en geç 1 saat içinde telefon tam kullanıma hazır olur. Ses kırılması vs gibi olağan durumlar oluşur bunlar normaldir.

Çevremde çok fazla sorun yaşayan gördüm bu yüzden yazmak istedim,İyi forumlar arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• her zaman diyorum, suya dayanıklı dense bile telefonunuzu bile bile suya sokmayın, sonra garantide kullanıcı hatası diyorlar
  • Yıllardır xperia serisi kullanıyorum su geçiren cihazlar genelde bahsettiğim durumlar nedeniyle oluyor ama dedigin gibi kullanıcı hatası sayıldığı için emin olmadan suya sokulmasını bende tavsiye etmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5 yıldır z1 kullanıyorum kapaklardan şarj ederim hep 2 yıldır suya baya suya soktum ama geçen gün fena düştü kapaklar dağıldı (kamera içi toz aldı)garanti bitmesine az kala kasa değişimi onaylandı geldiğinden beri hiç yemedi suya sokmak
    açıkcası biraz şans işi diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.