Şimdi Ara

SUV Tavsiyesi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
4.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai ix35 ve Kia Sportage arasında kaldır arkadaşlar hangi fiyat aralığında alınmalıdır nasıldır lpg'li tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellentwarrior -- 20 Mart 2017; 16:35:52 >
  • Hyundai ix35 ve Kia Sportage arasında kaldır arkadaşlar hangi fiyat aralığında alınmalıdır nasıldır lpg'li tavsiye eder misiniz?
  • 2008 model Honda CR-V' yi tavsiye ederim, sıkıntı çıkarmaz bakımlarını yaptırır binersiniz.

Düşünüreniz Güvenlik paketi olanlara bakın, işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intermed

Captivadan uzuk durun bence.

arkadaşımda captiva'nın ikizi opel antara vardı. 2 kez yakıt hortumu çıkınca kızıp sattı. pek kaliteli araçlar değil. ama tip-genişlik olarak çok güzel. iç konsolu malesef benim eski aracım stilo'nun bile yanında hacı murat gibi kalıyor. o fiyata 2.0 dizel suv yapıcam diye fena kasmışlar. ordan burdan kırpmışlar.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    Bi aralar bende takmıştım captivaya gerek görüntüsü gerek donanımı beni cezbetmişti ancak çevremde kullanan herkes şikayetçiydi arabadan.

Yani konunun uzmanı değilim ama ben soğudum arabadan. Ama hala gördüğümde iç geçiririm. SUV da şahsi favorim CRV.

• excellentwarrior kullanıcısına yanıt
    Bende ix35 var, sportage kullandım özelden yaz anlatim

• Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt
    Hocam onların kilometreleri çok yüksek ve hasar kayıtlı oldukları halde çok yüksek fiyatlara satılıyorlar. Yinede teşekkürler.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Kırpmalarına rağmen pahalı hala.
  • Intermed I kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam zaten sportage düşünüyoruz. Crv'ler çok pahalı kilometre yapmış ve hasar kayıtlı olmalarına rağmen.
  • xpowex X kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdım bakar mısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpowex

Bende ix35 var, sportage kullandım özelden yaz anlatim

özelden yazacağınıza buradan yazın herkese açık bir bilgi olsun. Başka arayan yada araştıran olursa da referans olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sportage kullanıyorum. Gayet kaliteli ve dolu bir araç.
    Yakıt konusu abartıldığı gibi yüksek değil. Neyle kıyasladığınıza bağlı.
    Bugün gidin yeni kasa Honda Civic alın. Onun yakacağı 9 litre ise Sportage 10 litre yakar.
    Benim aracım manuel vites ve 9 litre ortalama yakıyor.
    Önceki aracım da benzinli hatcback bir araçtı. 7,3 litre ortalama yakıyordu, ve performans olarak Sportage'dan çok daha kötüydü.

LPG konusunda bu araçlarda iki alternatif sistem var.
    1. si karma sistem denen ve bir miktar benzin de tüketen sistem. Bunlar daha ucuz olmakla birlikte tasarruf oranı düşüktür. 3000 - 4000 lira gibi fiyatları var.
    2. sistem sıvı sistem deniliyor. Sadece LPG tüketiyor. Tasarruf anlamında daha iyi. Ancak fiyatlar çok değişken. Yerli Marjet marka 4.500 tl civarı. Prins ve BRC 7.500 civarlarında.

Direk enjeksiyonlu motor olduğundan kit fiyatları biraz yüksek.

Ben LPG olayına bir türlü sıcak bakamayanlardanım. Ama LPG'li kullanan çok var.

Sportage tabi ki bir dizele göre çok yakıyor. Ama benzinli bir SUV için normal bir tüketimi var denebilir bence.

Dezavantajı şu. Benzinli atmosferik bir otomobil ile 90'a sabitleyip giderseniz 5-6 litre arası bir tüketim görürsünüz.
    Ama sportageda 7,5 - 8 litre yakarsınız.

Ancak hızlar yükseldiğinde bu makas kapanıyor. Yani iki aracı da 140 - 150 gibi hızlarda sürerseniz aradaki fark 1 litreye düşer.
    Böyle enteresan bir motoru var.

Yani ekonomik kullanayım derseniz sportage'da pek mümkün değil.
    Ha siz zaten performanslı kullanıyorsunuzdur. O zaman çok bir fark olmayacaktır.

Sportage'ın çok yakma hadisesi budur. Ne kadar kasarsanız kasın 8 litre ortalamanın altına inmez.

Dümdüz kaymak gibi yollarda 70-80 ile giderseniz anca 6 litreye düşer ki böyle bir sürüş tarzı mümkün değil.

Bir süre sonra şöyle oluyor. Ulan basmayınca 8 basınca 9 litre yakıyorsa bas gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: excellentwarrior

Kırpmalarına rağmen pahalı hala.

2.0 motor, kocaman kasa ancak o kadar ucuz olabilirdi.
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    Hocam cok tesekkurler, ic mekan kalitesi kaporta kalitesi nasil cabuk yipranma durumu var mi? Cam tavan problem yaratiyor mu? Son bir soru olarakta 1 depo benzin ile ka kilometre yol yapiyorsunuz?

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz ama ortalama 6-7 yaslarina gore pahali fiyat araligi.

• Ssangyong kyron nasildir? 2.eli yok sanirim elimizde kalir mi?

• Kadjar 1.2 touch manuel 2016 modeller 60-65 civarında

• excellentwarrior kullanıcısına yanıt
    Benim araç daha 1 yıl olmadı. 20 bin kmde. O yüzden yıpranma konusunda bir şey söyleyemem. Ama ikinci el ilanlarındaki araçlar eski model bile olsa gayet güzel görünüyor.

Ön konsolda ve orta konsolda gri boyalı plastikler çizilebilir gibi duruyor. Onun haricinde plastik kalitesi gayet iyi.

Bende cam tavan yok. Her açılır cam tavanda olduğu gibi tozdan çamurdan sıkışma yapabiliyor.

1 depo ile 550 km gider karma tüketimde.

• Amerika veya Kanada'da oturmuyorsan benzinli suv alınmaz. Yakıt fiyatları nedeniyle kesinlikle dizel almak lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.