Şimdi Ara

Suudi yazar, minarelerden okunan ezanın yasaklanmasını istedi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
63
Cevap
0
Favori
3.653
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Suudi yazar, minarelerden okunan ezanın yasaklanmasını istedi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2086 Mesaj
    Suudi Arabistan’ın Şura Konsey üyesi olan yazar İsa El Ghaith, artık günümüzde teknolojik ekipmanlar ve ezan vakitlerini haber veren web sitelerinin yaygın olmasından dolayı, minarelerde yüksek sesle ezan okuyarak insanların rahatsız edilmesine gerek kalmadığını söyledi.

Suudi Arabistan'ın Şura Konsey üyesi olan yazar İsa El Ghaith, minarelerde yüksek sesle ezan okuyarak insanların rahatsız edilmesine gerek kalmadığını söyledi.

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın yönetimin başına geçmesinden sonra Suudi Arabistan'da ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Prens Selman'ın ‘Ilımlı İslam' adı altında hayata geçirdiği uygulamalar tepki toplarken; Riyad yönetimine yakınlığı ile bilinen yazar İsa El Ghaith'ten tepki çekecek açıklama geldi.

Suudi Arabistan'ın Şura Konseyinin üyesi ve ülkenin en önde gelen gazetelerinden El-Watan gazetesi yazarı olan Ghaith, günümüzde ihtiyaç kalmadığı için ezan sesini kesme çağrısı yaptı.

Suudi Arabistan'da yayınlanan El-Watan gazetesindeki makalesinde skandal konuya değinen İsa El Ghaith, ezan esinin tüm camilerden aynı anda okunduğunda vatandaşlara rahatsızlık verdiği gerekçesiyle yasaklanması gerektiği ve ihlal edenlerin cezaya maruz kalması gerektiğini ifade etti.

KAYNAK

Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder

• Para olunca böyle insanın dini,imanı şaşıyor demek.Bir robot al,5 vakit namaz kılsın yerine de tam olsun.

Herşeyi edebi,adabı ile olmalı.Bugün "çan sesinden rahatsız oluyorum" diyen yoksa Ezan sesi de rahatsız etmemeli..

Arabistan,kimliğini kaybetmiş ABD devşirmesi olmuş,inandım..
    Dini açıdan sembolik yerler dışında kısıtlama getirilebilir ayrıca cuma gününe mahsus her yer de de okunabilir ama genelde bu kadar gürültü kirliliğine gerek yok. Adam doğru diyor teknoloji çağındayız.Amaç ibadetse teknoloji var amaç gösteriş ise her yere milyonluk camiler dikin son sesi de verin ...
    Arabistan bile akıllanmaya başlamış bizimkiler halen dini imanı şaşıyor felan diyor :DAssda. İçinde olmasak çok komik ülke aslında.
    Yeminle arabistan bile bizi geçti.aynı açıklamayı burda yap diri diri yakarlar.
    Onu geç ramazan davulunu bilr kuran ayeti sanan mallar var bu ülkede
    Minareden okunmalı aslında ezan.

Hoparlör şeytanın oyunudur. Peygamberin sünneti minareden insan sesi ile okunmasıdır. Kendi döneminde böyle uygulanmıştır.

Başka şekilde ezan okuyan, okunmasını destekleyen şeytanın oyununa geliyor, şeytana yardım ediyordur.
  • Yarbay
    2086 Mesaj
    Para olunca böyle insanın dini,imanı şaşıyor demek.Bir robot al,5 vakit namaz kılsın yerine de tam olsun.

Herşeyi edebi,adabı ile olmalı.Bugün "çan sesinden rahatsız oluyorum" diyen yoksa Ezan sesi de rahatsız etmemeli..

Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
  • Yarbay
    16744 Mesaj
    Dini açıdan sembolik yerler dışında kısıtlama getirilebilir ayrıca cuma gününe mahsus her yer de de okunabilir ama genelde bu kadar gürültü kirliliğine gerek yok. Adam doğru diyor teknoloji çağındayız.Amaç ibadetse teknoloji var amaç gösteriş ise her yere milyonluk camiler dikin son sesi de verin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 8 Aralık 2019; 3:58:28 >

yakinda imam ithal ederiz
    |
    |

haydarkarapuar
  • Yüzbaşı
    671 Mesaj
    Neyse bir şey yazmayacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Evimin 5 metre karşısında kilise var. 1 kere bile can sesi duymadım

@WP VOLK@N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: redbul_540

Arabistan bile akıllanmaya başlamış bizimkiler halen dini imanı şaşıyor felan diyor :DAssda. İçinde olmasak çok komik ülke aslında.
    yakında islamcı kesime "BEĞENMİYORSAN YALLAH TÜRKİYEYE" demeye başlarlar
    |
    |
    Bizde de feto aracılığıyla ılımlı islam uygulanmak istendi ama tutmadı. En son darbe ile yapmak istediler o da tutmadı. Mısırda yine ılimli islam tutmadi, ama orda darbe başarılı oldu. Sudi Arabistan yönetim araciligiyla darbeye gerek kalmadan kuzu kuzu uyguluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bizde de feto aracılığıyla ılımlı islam uygulanmak istendi ama tutmadı. En son darbe ile yapmak istediler o da tutmadı. Mısırda yine ılimli islam tutmadi, ama orda darbe başarılı oldu. Sudi Arabistan yönetim araciligiyla darbeye gerek kalmadan kuzu kuzu uyguluyorlar.
    ılımlı islam uygulanmak istendi ama tutmadı he mi.?

Onu geç ramazan davulunu bilr kuran ayeti sanan mallar var bu ülkede

|
    |

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

Para olunca böyle insanın dini,imanı şaşıyor demek.Bir robot al,5 vakit namaz kılsın yerine de tam olsun.

İslam mantık dini değil miydi?

Edep dediğin şeyin edeple alakası yok.

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

Ezanın okunma amacı namaza çağırmak değil midir? Namaza çağırmaksa bu çağda gerek kaldı mı? Bu sorulara yönelirseniz konuyu daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum mevzu din iman şaşırmak yada rahatsız olmak değil, Suudi yazar ne amaçla yazmış bilemem tabi ben ülkemiz için konuşuyorum Suudlar beni ilgilendirmiyor.
    |
    |

|
    |

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Evimin 5 metre karşısında kilise var. 1 kere bile can sesi duymadım
    Özellikle Pazarları Kadıköy'de ve Şişli'de sürekli duyuyorum. Ülkemiz o açıdan oldukça iyi durumda. Ama Avrupa'da pek çok yerde ezan halen yasak diye biliyorum. Hatta geçen seneydi galiba tam ülke ismini unuttum. Bir şehrinde serbest bırakıldı da haberlere konu oldu. Avrupa'da bir sehirde daha izin verildi diye.

|
    |
    4173 Mesaj
    bu mantıklı işlem hayata geçerse bizimkiler anında kopyalar
    ne de olsa kendi aklı yerine arap emrini dinlerler
    |
    |
    Minareden okunmalı aslında ezan.

Hoparlör şeytanın oyunudur. Peygamberin sünneti minareden insan sesi ile okunmasıdır. Kendi döneminde böyle uygulanmıştır.

Başka şekilde ezan okuyan, okunmasını destekleyen şeytanın oyununa geliyor, şeytana yardım ediyordur.

PSN : Jeopol
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.