Şimdi Ara

Suudi arabistan,Katar,BAE neden suriyelilere gram yardım etmiyolar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biz Suriyelilere tam 25 milyar dolar harcadık.Daha dun Suudi arabistan 200 milyara terorist ulkeden silah almadi mi?Katar da millet kaplan besliyor yahu.Birlesik arap emirliklerinde lamborghinilerden trafik olusuyor.Bunlar neden kendi ırklarından,dinlerinden insanlara yardim etmiyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muhteşem ırk

Fazla dillendirme bu arap islerini

Dinden atarlar

Haberin Olsun

• çünkü alemin enayisi belli neden enayiler hali hazırda kral gibi bakıyoken para harcasınlar ki?
  • Hergün bir camiye saldırıp parçalayan, her gün iki çiftliği yokederken hayvanları da telef eden sudilerden daha iyisi beklenmezdi.
  • Arap Seviciligi bir tek bizde var cunku. Arap bile arabi sevmiyor
  • ümmet
  • Arabistan 0 mülteci alarak müthiş bir iş başardı.
  • Suud'lar kendilerine müslüman da ondan.

Zaten Suriye Savaşı'nın baş destekçisi Suudi Arabistan ve Katar'dır. Sırf Katar'ın Suriye'deki muhaliflere 3 milyar dolar yardım yaptığı biliniyor. Suudi'lerin çeşitli ülkelerden ırz düşmanı sapık cihatçı gönderdiğini falan herkes biliyor zaten.

Bu denli kan dökülmesi, göç, gözyaşının tek sebebi Katar'ın doğalgazının Suriye üzerinden Avrupa'ya taşınmasına izin verilmemesidir. Esad Rusya'nın isteği üzerine ABD ve Avrupa'nın istediği doğalgaza geçiş izni vermedi. Adamın ülkesinde taş üstünde taş bırakmadılar, Suudi ve Katar da en büyük destekçisi oldu bu savaşın, biz de dahil.

Yani düşün adam kan dökülsün diye para yardımı, silah yardımı, sapık cihatçı bulup gönderiyor. Sonra da öldürmeye çalıştıkları insanları kendi ülkesine mi alsın?

• Sen türkiyesin fazla düşünme bunları !!

• Sadece Suudiler 300 milyar dolar ABD'ye veriyor.

Bu kadar parayla Suriye İç Savaşı'nı anında bitirir, ülkeyi 3 kez baştan başa inşaa edebilirdiler. Ama yapmıyor.

Şüphesiz bunda düşünenler için ibretler vardır.

Hicr Suresi, 7. Ayet
  • İrana sürekli çatan sözüm ona hocalar bu ülkelere neden hiç sesleri çıkmaz? Bu arada çok beğeni alan arkadaş müslüman herkesi Arap sevicisi olarak nitelemekten vazgeçmeli çok itici oluyorsun bu lafınla

• sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 19 Ocak 2019; 3:11:3 >
  • Türkiye gibi enayiyi bulmuşlar etinden, sütünden faydalanıyorlar. Nasıl olsa halkta arap aşığı değme keyiflerine. Umuyorum bu Suriyelilerin saldırılarında hiçbir HAYIR veren zarar görmez. Zaten keriz gibi bunlarla evlenmeye çalışan, dairesini kiraya veren hep malum kitleden, sonlarını gördük hepsinin. Yalnız olaylar çok yavaş ilerliyor, bize hızlı çözüm lazım.
  • -UN 1951 Mültecileri imzalayan ülkelerden birisi degiller.
    -Roma elcileri aciklamisti yanlis hatirlamiyorsam, ülkelerinde 500 bin Suriyeli mültecinin oldugunu.
    -Mültecilere 700 milyon dolar yardim yaptilar.Gulflar toplamda 2 milyar dolar yardim.
    -Saudilerin zamaninda aciklamalari oldu. 100 bin Suriyeli cocugu okullarina kabul ettikleri, 2.5 milyon Suriyeliyi aldiklari fakat sayginliklari ve güvenlikleri icin mülteci olarak görülmedikleri vs.
  • Ivanka ya bastılar 100 milyon doları
  • Onlarin oya ihtiyaci yok cunku.

• bakınız. yandaş medya hiç suud ve birleşik arap emirliklerini eleştirdiğini yada mülteci konusunda manşetlere taşıdığını gördünüz mü ?

Suriyeli mültecilere sormak lazım neden Avrupa ülkeleri , Neden zengin körfez ülkelerine gitmek yerine Avrupaya mülteci olarak gitmek istiyorsunuz ?

Suud kralı için bayraklar yarıya indirildi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.