Şimdi Ara

Suudi Arabistan 2021-2025 arasında Türk hacı almayacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 31
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 10 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sissil (5 mesaj) HeraldOfDİSASTER (3 mesaj) darkmoon34 (2 mesaj) 01001101 (1 mesaj) djoz (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (15 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Suudi Arabistan 2021-2025 arasında Türk hacı almayacak.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    56 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    denizhandinc

quote:

Orijinalden alıntı: HeraldOfDİSASTER

ne kaynak var ne haber metni

ayrıca öyle bir şeye cesaret edemezler zaten rezil rüsva ve soru işareti barındıran SUUD AİLESİNİN hakimiyeti iyice çıkmaza girer

İslam aleminde iyice sorgulanmaya başlar

İslam alemi ve sorgulama :D

7081 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Anadolu ajansı geçen sene de böyle bir haber olduğunu yazmış aslı astarı yok demiş. Ama gel gelelim bu haberden sonra ümre ve hacca ne gelen var ne giden. Diyanetin sayfasına gir bak hacca bu sene Türkiye'den kimse gitmemiş . Sen şimdi covid den dolayı diyebilirsin adamlarda covid i bahane etmiş olabilir ama kendi vatandaşları hariç az sayıda başka ülkeden katılımcı ile yazıyor. Bilmem anlatabildim mi. Suudi kaynakları bilmediğim için sordum. Böyle bir haber dolanıyor. Kimseyi yaftalamanın gereği yok. Aynı şeyi haberi yapan kişiye de yazdım aslı astarı nedir diye buradan da sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HeraldOfDİSASTER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnşallah yalandır bende onu sorguluyorum diyanetten aldığım yazıyı okurmusun

Kovid-19 salgını nedeniyle Suudi Arabistan'ın almış olduğu karara göre; 2020 yılında hac ibadeti sadece Ülke içinde yaşayan ve değişik milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslümanlarla eda edilecek ve yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyecektir.

Alınan bu karardan sonra 2020 yılında hac ibadetini yapmak için kayıtlarını yaptıran hacı adaylarının durumu Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunca görüşülüp karara bağlandı.

https://hacumre.diyanet.gov.tr/Pages/Detay.aspx?TermStoreId=d1c465d3-b48d-4994-a4c4-24cd73d2f1ae&TermSetId=6385e58b-aec7-443a-aa78-bf80722fd204&TermId=0a3e00b7-a0d4-44af-ab29-c0d6f32dd137&UrlSuffix=419/2020-y%C4%B1l%C4%B1-hac-erteleme-ve-%C3%BCcret-iadeleri-ile-ilgili-a%C3%A7%C4%B1klama

|
    |
    darkmoon34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    41 Mesaj

Keşke öyle bişey olsa. Para kazanacaklar yaparlar mı hiç öyle şey.

|
    |
    Bi konu hakkında bişey bilmezsen, o konu hakkında hayret edersin. Bi konu hakkında bilgin olursa; “İşte bu kadar basit!” dersin. Bu yüzden ne kadar cahilsen, o kadar çok iman(hayret) edersin. Kesin bilgiye dayalı sonuçlar veren bir yalan makinesi icad edilene kadar hiç kimseye inanmayın. Gözlemlemek aklın işi, İnanmak aptalın işidir.
  • Binbaşı
    1040 Mesaj

benim ki yaftalama değil demek istediğim sadece bu haber olarak sunuluyorsa bence bir de haber kaynağı eklenmeliydi daha da kısa anlatımı yazdım ki bir haber kaynağı ekleyin unuttuysanız

|
    |
    sissil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende Twitter da gördüm . Hatta altına yazdım kaynak neresi dedim cevap yok bende buraya konu açtım aslı astarı nedir diye. Diyanet hükümet böyle birşey olsa söylemeye çekinir. Sonuçta oy potansiyeli olan muhafazakar kesim aç kalsa ses çıkarmaz ama bundan dolayı taşlarlar bile...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    HeraldOfDİSASTER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1040 Mesaj

Arap yarımadasında neler döndüğünü biliyor musun ?

geçmiş tarihini şu anda TRUMP neden NATO üyesi olmayan SUUDİ ARABİSTANDA asker falan tuttuğunu

sorgulama yapanların eylem yapanların başına ne geldiğini

|
    |
    denizhandinc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hiç sorun değil.

Yerli ve milli Kabe bu günler için düşünülmüştü zaten.... 

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b0/f2/1b/b0f21b045d5b475023b446c2948d1229.jpg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qantas -- 16 Ekim 2020; 11:6:36 >
    |
    |

Suudlar bir milleti hac için ülkelerine almayacak olsa o millet iranlılar olurdu. Lakin hala alıyorlar.

Bunun dışında bugün türkiyeye bu tarz bir yaptırımda bulunurss suud köpekleri kendi ayaklarına sıkmış olurlar.

Arabistana koyulacak en iyi ambargo umreyi yasaklamak ama haccı değil tabi

|
    |

Gök Tengriye dönme vakti yaklaşıyor anlaşılan  

|
    |

Umreye genelde parası olan zenginler gidiyor ve onlarda benim bildiğim kota falan yok.. onlarınki bildiğim turistik gezi sınıfında olan bir şey.. sadece 2.kez gidersen bir yıl içinde Suud lar ek vize ücreti istiyordu oda az bir şey değildi 560$ gibi bir şeydi en son..

Onu yapabilmeleri için Türk vatandaşlarını komple almamaları gerekir oda imkansız ....

|
    |
    brokengineer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu sene Suudi Arabistan dışından kimse almamışlar haca sadece türkiye'den değil. Yurtiçinden 10 bin falan almışlar %70i yabancıydı

|
    |
    sissil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:

yerli alla.. neyse

|
    |
    Intrepid kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel

Hac ibadeti bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan'ın aldığı karar doğrultusunda sadece Suudi Arabistan'da yaşayan kendi vatandaşlarından ve diğer ülke vatandaşlarından sınırlı sayıda kişinin katılımıyla gerçekleşecek. 

https://hacumre.diyanet.gov.tr/Detay/422/hac-ibadeti-ba%C5%9Flad%C4%B1

|
    |
    Kosho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
  • Yarbay
    4154 Mesaj
    Bu olayın sonu chp ye patlar. Kerdeşim arabistan ne diyo, sağlık vs gerekçelerle almıyoz. Eeee ssk nereye bakıyo sağlıga, kim batırdı ssk yı gılıçtar.

|
    |
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.