Şimdi Ara

Sürücü harfi problemi [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben Windows 7 kullanıyorum. Arşiv için kullandığım 2TB'lik bir harici harddisk'im var. Kendi pc'm dışında hiçbir pc üzerinde kullanılmadı. Her taktığımda sürücümün ismi "Sürücü ismi (H:)" olarak gözüküyordu. Kuzeniminkini taktık onunkinin harfi (H:) oldu ardından benimkini taktık ve benim sürücü harfi (I:)'ya döndü. Kuzeniminkini çıkardıktan sonra kendiminkini çıkarıp takmama rağmen hala "Sürücü ismi (I:)" olarak gözüküyor. Arada hiçbir sürücü yokken alfabetik sıraya göre bile düşünsek (H:) olması gerekiyor. bunun harfini nasıl tekrardan (H:) yapabilirim? Sırf bu yüzden harddisk içindeki klasör simgelerim yok oldu. Harfi eski haline döndürmem gerekiyor, yardımlar için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UpTheIrons -- 3 Şubat 2014; 21:09:04 >

• Windows disk yöneticisinden sürücüye kullanılmayan herhangi bir harfi sorunsuzca atayabilirsiniz. Harf değişiminden sonra yüklediğiniz programlar varsa bunlar çalışmayabilir ancak onun dışında kalan herşey çalışacaktır. Disk yöneticisini denetim masasında yönetsel araçlar altında bilgisayar yönetimi içinde bulabilirsiniz. Soldaki listenin aşağılarında bir yerdedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 4 Şubat 2014; 3:06:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Windows disk yöneticisinden sürücüye kullanılmayan herhangi bir harfi sorunsuzca atayabilirsiniz. Harf değişiminden sonra yüklediğiniz programlar varsa bunlar çalışmayabilir ancak onun dışında kalan herşey çalışacaktır. Disk yöneticisini denetim masasında yönetsel araçlar altında bilgisayar yönetimi içinde bulabilirsiniz. Soldaki listenin aşağılarında bir yerdedir.

Hocam çok sağol, Windows'un sitesinde detaylı olarak anlatılmış sürücü harfi atama işlemini. Sorunu şu anda çözmüş bulunmaktayım

• quote:

Orijinalden alıntı: UpTheIrons

quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Windows disk yöneticisinden sürücüye kullanılmayan herhangi bir harfi sorunsuzca atayabilirsiniz. Harf değişiminden sonra yüklediğiniz programlar varsa bunlar çalışmayabilir ancak onun dışında kalan herşey çalışacaktır. Disk yöneticisini denetim masasında yönetsel araçlar altında bilgisayar yönetimi içinde bulabilirsiniz. Soldaki listenin aşağılarında bir yerdedir.

Hocam çok sağol, Windows'un sitesinde detaylı olarak anlatılmış sürücü harfi atama işlemini. Sorunu şu anda çözmüş bulunmaktayım

Neşe!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.